trawa

Autor Wątek: Mount & Blade  (Przeczytany 65664 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Lunn

Mount & Blade
« Odpowiedź #30 dnia: Październik 06, 2006, 02:08:17 pm »
mniam!
więc gram w to już jakieś kilka miesięcy, mam pełna wersję. Gram w następujące mody:
1066(o inwazji Normanów na Anglię, z Sasami, Normanami i Wikingami w rolach głównych, do tego brytowie, szkoci i irnadczycy jako rozbójnicy)
Hundreds Years War - wojna stuletnia. srogie hełmy!
The Holy War - czyli krucjaty! Polecam Klanowi Tauregów, można grać muzułmanami(mają wspaniałe sejmitary)!
Generalnie giera wymiata, ale szkoda, że w sumie nie ma jakiegoś celu... mimo wszystko dzięku wielu modom jeszcze mi się nie znudziła, co oczymś świadczy :).

Offline Idaan

Mount & Blade
« Odpowiedź #31 dnia: Listopad 15, 2006, 07:29:58 pm »
Na dniach ma ukazać się nowa wersja 0.8. Póki co galeria screenów:
http://www.taleworlds.com/mb_ss.html
Trzeba przyznać, że zdecydowanie ładniej niż dotąd, szczególnie ekwipunek jakiś taki bardziej do rzeczy i pixel shaderowana woda też ładniejsza

Offline Musley

  • Steward
  • ******
  • Wiadomości: 6 346
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • (づ。◕‿‿◕。)づ
    • Soundcloud
Odp: Mount & Blade
« Odpowiedź #32 dnia: Sierpień 11, 2008, 03:53:00 pm »
Wyposazyłem się w CD-Key i gram gram gram 8) Wyszedł mod star warsowy, na razie jest w początkowej fazie, więc speeder bike wydaje końskie odgłosy, a każdy cios w walce wręcz brzmi jak zamachnięcie się mieczem świetlnym. Za to mają mnóstwo nowych i ładnych itemów, są miecze świetlne ^_^. Do tego cała mapa wygląda jak kośmin, a zamiast herosa na koniu mamy ładny statek kosmiczny. Szkoda że nadal walczy się na polach bitwy z Native - podobnie jest z obroną zamków. Zostały także stare miasta (z nowymi drzwiami) i dialogi, no ale nad wszystkim chłopaki pracują. To dopiero wersja 0.3, ale duza część roboty już za nimi, jeśli chodzi o ekwipunek i troop trees. Mimo wszystko czekam z niecierpliwością na Warhammer Moda. Jejeeeee!!!

Offline Dziex

Odp: Mount & Blade
« Odpowiedź #33 dnia: Sierpień 11, 2008, 09:07:18 pm »
The Last Days rządzi, odpalam zawsze jak jestem w Krakowie,(czyli ostatnio trochę tak rzadko) niestety laptop którego mam w Kielcach nie daje rady. Rozmach, dbałość o szczegóły i ogólny pietyzm jakim wykazali się twórcy budzi podziw, to chyba najbardziej rozbudowany mod zrobiony pod tą grę.


Mam rację Grishnakh?


No jasne.

Obaczyłem tego moda SW, zabawnie ta mapka wygląda :p - http://img523.imageshack.us/my.php?image=mb1pk6.jpg

« Ostatnia zmiana: Sierpień 11, 2008, 09:15:44 pm wysłana przez Dziex »

Offline Musley

  • Steward
  • ******
  • Wiadomości: 6 346
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • (づ。◕‿‿◕。)づ
    • Soundcloud
Odp: Mount & Blade
« Odpowiedź #34 dnia: Sierpień 12, 2008, 12:46:25 pm »
No, TLD to moc, muszę sobie ściągnąć starszą wersję M&B i pogram sobie pewnikiem :).

Po czyjej stronie walczysz Dziex? Ja zwykle jestem wojownikiem Gondoru i for fun idę w łuki - zwykle wspomagam się kawalerią Rohanu i jestem NIE PO KO NA NY. 8)

Offline Dziex

Odp: Mount & Blade
« Odpowiedź #35 dnia: Sierpień 12, 2008, 01:17:48 pm »
Wcześniej grywałem dzielnym Rohirrimem, teraz głównie wspieram sprawę Gondoru :) Obiema nacjami biorę jak najwięcej kawalerii, sam też walczę konno z mieczem dwuręcznym w ręku i nie ma na nas mocnych. Tymczasem początkowo grając Gondorem trenowałem wyłącznie piechotę (jakoś nieprzepadam za mieszanymi armiami) i dostawałem srogi łomot od tej całej kawalerii sojuszników Mordoru.

Offline Lunn

Odp: Mount & Blade
« Odpowiedź #36 dnia: Sierpień 15, 2008, 10:25:03 pm »
W ogóle to gdyby ktoś nie wiedział we wrześniu wychodzi wersja ostateczna, już jest nawet przygotowana okładka, choć raczej niezbyt ma sie do klimatu gry, co z resztą zauważyli użytkownicy forum - zioma na okładce ochrzczono Frodogornem :)
Musley, Ty w końcu coś tam robisz dla Warhammer Moda? Bo pamiętam że kiedyś oferowałeś pomoc chyba w zakresie dźwięku

hihi, kto by pomyślał że w taką giereczkę będę grać przez ponad 2 lata :P Ale w sumie dziwnym nie jest, bo rzecz jest zacna

Offline Musley

  • Steward
  • ******
  • Wiadomości: 6 346
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • (づ。◕‿‿◕。)づ
    • Soundcloud
Odp: Mount & Blade
« Odpowiedź #37 dnia: Sierpień 16, 2008, 11:55:05 am »
no, typol wyglada malo zacnie, jakies takie plebejskie rysy. nie no, cos tam proponowalem ze muzyke prostacka moge im zrobic ale cos mi sie ostatnio nie chce, z reszta nie mam czasu za darmo robic :O. a wersja ostateczna ma wyjsc a jakze, ale przedpremierowa jest taniej, w sumie za klucz 70zl zaplacilem i mam komfort niesamowity. 25$ teraz, a po premierze 35$ chyba. w razie czego mozna wczesniej na amazonie zrobic zamowienie ^_^. w kazdym razie po wplacie przez goscia z allegro ktory ma paypala, mialem klucz od razu.

a ja czekam na jakis mod renesansowy z prawdziwego zdarzenia. chce sobie pobyc mega bandyta z lasu, w kapeluszu z pistolcem i rapierem!

polecam na razie ten mod: http://www.mbrepository.com/modules/PDdownloads/singlefile.php?cid=7&lid=845 - takie wzbogacenie native'a o przedmioty zrobione przez luigiego od dukes and mercenaries. bo sam goly native to wyglada biednie ubogooo.

Offline Dziex

Odp: Mount & Blade
« Odpowiedź #38 dnia: Sierpień 16, 2008, 01:49:41 pm »
Z takich "renesanowych" modów grałem swojego czasu w "The Eagle an the Radiant Cross" i zajebista to była zabawa. Oczywiście ten renesans jest mocno umowny, obok rycerzy (jest nawet kawaleria która od biedy może robić za husaryję), arkebuzerów i landsknechtów mamy wojska luźno wzorowane na grekach/rzymianach a nawet zakochanych w prochu wąsatych Prusaków:
http://img508.imageshack.us/img508/4451/volkreichundkaiser4tk4.gif
« Ostatnia zmiana: Sierpień 16, 2008, 01:53:12 pm wysłana przez Dziex »

Offline Musley

  • Steward
  • ******
  • Wiadomości: 6 346
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • (づ。◕‿‿◕。)づ
    • Soundcloud
Odp: Mount & Blade
« Odpowiedź #39 dnia: Sierpień 16, 2008, 06:38:38 pm »
EatRC jest zajebiaszczy, jeśli dojdzie do nowej wersji, bo na razie twórca zimuje, to znajdzie się tam parę moich pomysłów, hihihi.

Offline Chuck Norris

Odp: Mount & Blade
« Odpowiedź #40 dnia: Sierpień 16, 2008, 07:03:27 pm »
Hehe No grało się w M&B oj grało. Później gdy już 3/4 krainy była nasza to nudne się robiło. Ale naszczęście full modów jest. Musze przyznać, że nied kupiłem pełnej wersji tylko scrackowałem starszą i nowa działała jak pełna  :oops:

Offline Idaan

Odp: Mount & Blade
« Odpowiedź #41 dnia: Sierpień 21, 2008, 11:23:38 am »
M&B wychodzi w wersji retail, za sprawą studia Paradox. Ale planowana okładka to jest kurna chyba z dupy wyciągnięta, pardon my french.


Offline Dziex

Odp: Mount & Blade
« Odpowiedź #42 dnia: Sierpień 21, 2008, 03:40:43 pm »
No, skojarzenia z filmowym Frodo i Aragornem jak najbardziej na miejscu. Zjebali sprawę tym bardziej, że w samej grze są fajne rysunki rycerzy i innych srogich wojów, mieli więc czym się inspirować

Offline Musley

  • Steward
  • ******
  • Wiadomości: 6 346
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • (づ。◕‿‿◕。)づ
    • Soundcloud
Odp: Mount & Blade
« Odpowiedź #43 dnia: Sierpień 22, 2008, 06:49:00 am »
polecam na razie ten mod: http://www.mbrepository.com/modules/PDdownloads/singlefile.php?cid=7&lid=845 - takie wzbogacenie native'a o przedmioty zrobione przez luigiego od dukes and mercenaries. bo sam goly native to wyglada biednie ubogooo.
Polecam tego moda po dwakroć. Nająłem się u Nordyków jako najemnik - do odsłużenia mam 3 miesiące, potem zaproponują mi przedłużenie umowy jako wasal, ale ja najpewniej udam się do Swadian. Ciekawa opcja w byciu najemnikiem pojawia nam się po zdobyciu zamku - nie możemy go dostać dla siebie, ale za to w nagrodę możemy otrzymać o wiele lepszy ekwipunek :). Moc, moc.
No, skojarzenia z filmowym Frodo i Aragornem jak najbardziej na miejscu.
Hihi, egzakli :).

Właściwie to w samym M&B brakuje mi skilli takich jak bieg (w modzie Expanded Gameplay II jest co prawda skill Sprint, którego używanie pobiera trochę doświadczenia) zy wspinaczka - miło byłoby ubrać się w jakieś lżejsze szaty i zajść obrońców zamku od tyłu. Podobnież jest z używaniem broni o większych gabarytach - możemy machnąć tylko jednego gościa równocześnie. Z tym, że na samą jakość rozgrywki to za bardzo nie wpływa - po prostu miło by było, gdyby wprowadzono też takie opcje.

Offline Idaan

Odp: Mount & Blade
« Odpowiedź #44 dnia: Sierpień 22, 2008, 09:04:49 pm »
A czy athletics nie przyspiesza nam prędkości ruchu? Wiem, że kiedyś pojedynkowałem się w turnieju z kolesiem który biegał 4x szybciej niż ja w takiej samej zbroi. Ale sam w to nie pakuję, konie są po to tak dobrze zrobione, żeby móc właściwie tra(k)tować plebs.

 

anything