trawa

Autor Wątek: Timof i cisi wspólnicy  (Przeczytany 676626 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Leyek

Odp: Timof i cisi wspólnicy
« Odpowiedź #2460 dnia: Grudzień 22, 2017, 10:55:19 am »
Oprócz 6G które już mam, biorę prawie wszystko.


Jak ma się poziom późniejszych tomów w stosunku do trzech pierwszych? Bo trzeci tom przeczytałem praktycznie bez żadnych emocji (najlepszy był zeszyt z rysunkami Crooke'a). Drugi ciut bardziej mi się podobał. A pierwszy czytałem już tak dawno że jak przez mgłę pamiętam. W cenie NSC brałbym dalej na pewno, ale przy tej którą życzy sobie Timof zacząłem się wahać czy dalej wchodzić w serię.

Offline gobender

Odp: Timof i cisi wspólnicy
« Odpowiedź #2461 dnia: Grudzień 22, 2017, 11:48:14 am »
^ Nie pamiętam już tak dokłądnie w podziale na tomy. Ale całość jest bardzo satysfakcjonująca moim zdaniem, i co wazne, nie przeciągnięta na siłę. Bawiłem się znakomicie

Offline duel.at.kitanoji

Odp: Timof i cisi wspólnicy
« Odpowiedź #2462 dnia: Styczeń 01, 2018, 02:17:29 pm »
Marzy mi się, że pociągną 6G i serie poboczne, ale niestety sprzedaż na niskim poziomie. A seria znakomita.

Offline gobender

Odp: Timof i cisi wspólnicy
« Odpowiedź #2463 dnia: Styczeń 01, 2018, 03:49:58 pm »
Szkoda, że nie puscili tego w zbiorczych. Początek Sixth Gun kupiłem zbiorczo i przeczytałem jednym tchem. TPB to jest najbardziej irytujacy format. Ani fajnie sie to czyta, małe szanse na odsprzedanie, prezentuje się tak sobie... ;)


Offline duel.at.kitanoji

Odp: Timof i cisi wspólnicy
« Odpowiedź #2464 dnia: Styczeń 01, 2018, 07:00:01 pm »
Nie jest chyba tak źle ;). Usagi w TPB jest spoko. Co do 6thG to rozważam zakup edycji "hardcover collection". Cztery wydane, piąta zapowiedziana na 28.08.2018. Ostatni tom może jeszcze w końcówce br., bądź na początku 2019. Oczywiście gdyby nie cena, to skróciłbym te rozważania w czasie. Niezależnie jak sprawy się potoczą, to będę kupował polską edycję. W 2020 powinni zamknąć główną serię, a jak pójdą za ciosem, to może w 2022 zakończą spin-off'y :).

Offline misiokles

Odp: Timof i cisi wspólnicy
« Odpowiedź #2465 dnia: Styczeń 01, 2018, 07:08:50 pm »
Pocieszającym może być fakt, że z tomu na tom coraz więcej jest recenzji 6th Gun i tytuł mozolnie przebija się do świadomości czytelników, że jest wart zakupu mimo, że nie oryginalnie nie wyszedł spod żadnego 'markowego' wydawnictwa.

Offline 79ers

Odp: Timof i cisi wspólnicy
« Odpowiedź #2466 dnia: Styczeń 01, 2018, 08:07:29 pm »
6thG nie jest złą historią i smutne, że tak powoli przebija się na rynek. Słabsza od oczekiwanej sprzedaż nie jest. moim zdaniem, wynikiem braku zainteresowania tytułem, a bardziej ciasnego rynku w 2017. Sam przełożyłem zakup części tytułów na ten rok - w tym również Szóstego rewolweru 3, Iron Fista, Zabij albo giń, Durango ...
Zbyt wiele drogich tytułów i coraz krótsza obecność na rynku coraz bardziej zawęża pole manewru co zdają się zauważać także wydawcy. Nigdzie mi się osobiście nie spieszy byle seria pozostała na rynku i ukazała się w całości.

Offline koziorozec1979

Odp: Timof i cisi wspólnicy
« Odpowiedź #2467 dnia: Luty 04, 2018, 02:07:32 pm »
Na Ziniolu kontynuacja zapowiedzi Timofa. Ralph Azham zbliza sie do konca ale jest szansa na Donjon !

Offline gobender

Odp: Timof i cisi wspólnicy
« Odpowiedź #2468 dnia: Luty 11, 2018, 11:36:44 am »
Po zachwycie nad Pablo, czas na trochę rozoczarowań od Timofa.

Modlitewnik Narodowy zapowiadał się interesująco. Spełnił oczekiwania jedynie w warstwie wizualnej. Scenariusz to niestety jedna wielka pretensjonalna grafomania. O ile jeszcze pierwszą historię (tomik to zbiór kilku) byłem w stanie jakoś przełknąć, to kolejne wywoaływały już tylko przewracanie oczami i bolesne westchnięcia i pomrukiwania "serio??". Tę pozycję zostawię jednak na półce ze względu na ciekawy rysunek.
Miejsca na półce nie zagrzeje natomiast Man:Plus, który to komiks określiłbym jako całkowicie niepotrzebny. Jeśli już komiks (czy film, ksiązka) ma być oparty właściwie wyłącznie na fabule (character development czy budowanie warstwy emocjonalnej właściwie tu nie występują)  to niech ta fabuła będzie choć pozornie interesująca lub oryginalna. Niestety tu dostajemy całkowicie wyprany z jakiejkolwiek oryginalnej myśli zlepek elementów, które znami z wielu innych dzieł (z naciskiem na GITS), narysowany nudną i banalną kreską. Absolutna strata czasu.

Offline BAMF

Odp: Timof i cisi wspólnicy
« Odpowiedź #2469 dnia: Luty 19, 2018, 07:44:43 pm »
Cześć.
Pozbywam się – za pośrednictwem Allegro – swojego egzemplarza Opowieści z Hrabstwa Essex. Gdyby ktoś był zainteresowny...

Offline kenji

Odp: Timof i cisi wspólnicy
« Odpowiedź #2470 dnia: Luty 19, 2018, 08:08:04 pm »
po pierwsze nie ten wątek , po drugie... skąd Ci przyszedł do głowy taki głupi pomysł:)

Offline BAMF

Odp: Timof i cisi wspólnicy
« Odpowiedź #2471 dnia: Luty 19, 2018, 09:34:59 pm »
Ok, sorry. Miało iść na giełdę... My fault.
Czy głupi pomysł? Po prostu czuję, że nie będę już wracał do tej historii.
Po co ma leżeć, jeśli może trafić do kogoś kto poczuje do niej gorętsze uczucia niż ja.



Offline gobender

Odp: Timof i cisi wspólnicy
« Odpowiedź #2472 dnia: Luty 19, 2018, 10:03:11 pm »
A czy coś się wykluło z zeszłorocznej zapowiedzi drugiego Gipiego? Ktoś coś?

Offline kenji

Odp: Timof i cisi wspólnicy
« Odpowiedź #2473 dnia: Luty 20, 2018, 07:08:00 am »
Ok, sorry. Miało iść na giełdę... My fault.
Czy głupi pomysł? Po prostu czuję, że nie będę już wracał do tej historii.
Po co ma leżeć, jeśli może trafić do kogoś kto poczuje do niej gorętsze uczucia niż ja.


Jasne. Rozsądne podejście. Po prostu strasznie lubię ten komiks i jakoś nie potrafię sobie wyobrazić, że ktoś nie chcę wracać do tej historii:)

Offline no153

Odp: Timof i cisi wspólnicy
« Odpowiedź #2474 dnia: Marzec 08, 2018, 11:33:47 am »
Na początku drugiej połowy marca ukażą się trzy nowości od Timof Comics, a jeszcze w lutym na rynek trafił dodruk "Fun Home":

Asian Store Junkies
https://www.gildia.pl/komiksy/360429-asian-store-junkies

Pantera
https://www.gildia.pl/komiksy/360428-pantera

Ralph Azham #10: Ogień, który dogasa
https://www.gildia.pl/komiksy/358490-ralph-azham-10-ogien-ktory-dogasa

Fun Home. Tragikomiks rodzinny
https://www.gildia.pl/komiksy/254049-fun-home-tragikomiks-rodzinny-wyd-iii

 

anything