trawa

Autor Wątek: Timof i cisi wspólnicy  (Przeczytany 681641 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline donTomaszek

Odp: Timof i cisi wspólnicy
« Odpowiedź #2220 dnia: Sierpień 24, 2016, 08:58:08 pm »
Jak dla mnie Tony Sandoval to jeden z najoryginalniejszych tworcow. Jego komiksy sa mroczne, niejednoznaczne, zakrecone, do wielokrotnej lektury. W lapie natomiast ma petarde.
 :wink:
Sometimes I'd like to get my hands on God...

Offline kas1

Odp: Timof i cisi wspólnicy
« Odpowiedź #2221 dnia: Sierpień 25, 2016, 09:24:27 am »
Jego komiksy sa mroczne, niejednoznaczne, zakrecone, do wielokrotnej lektury.

W tej pozycji tego nie uświadczysz :)

Offline donTomaszek

Odp: Timof i cisi wspólnicy
« Odpowiedź #2222 dnia: Sierpień 25, 2016, 02:31:35 pm »
100 % racji.
Wczoraj przeczytalem i jest slabo... Malo Sandovala w Sandovalu. Taka tam popi****lka, a graficznie tez jakby slabiej niz zawsze...
 :cry:
Sometimes I'd like to get my hands on God...

Offline Murazor

Odp: Timof i cisi wspólnicy
« Odpowiedź #2223 dnia: Wrzesień 02, 2016, 01:35:02 pm »
Przeczytałem Spotkanie w... i jest słabiej. Klasa Doomboya czy Węża to to nie jest, ale czytało się dość przyjemnie. Rysunkowo trochę gorzej, bo nie ma fantastycznych potworów itp, przy których Sandoval wymiata.
Za to wydania bardzo przyjemne (jak innego komiksy zresztą), Timof robi świetna robotę z tą "serią" :smile: Fajnie by było gdyby wznowili Trupa i sofę i wydali Nokturno w integralu :smile:

Offline donTomaszek

Odp: Timof i cisi wspólnicy
« Odpowiedź #2224 dnia: Wrzesień 02, 2016, 04:19:43 pm »
Fajnie by było gdyby wznowili Trupa i sofę i wydali Nokturno w integralu :smile:
Zwlaszcza to drugie. Taurus od lat nie chce Nokturno dokonczyc. 
Sometimes I'd like to get my hands on God...

Offline chch

Odp: Timof i cisi wspólnicy
« Odpowiedź #2225 dnia: Wrzesień 08, 2016, 07:41:00 pm »
Panowie,
Kroniki Dyplomatyczne. Polecacie, odradzacie, do czego porównalibyście ten komiks. Waham się i proszę o opinie. Dziękuję.
EGMONCIE - DZIĘKUJĘ i proszę o:
- KOLEJNE WYDANIE ŻiCSMcK Z POPRAWIONYMI MATERIAŁAMI GRAFICZNYMI (SZCZEGÓLNIE W 7. I 12. ROZDZIALE), PEŁNĄ WERSJĄ "OSTATNIEJ PODRÓŻY DO DAWSON, PIERWSZĄ DZIESIĘCIOCENTÓWKĄ I SKARBEM HOLENDRA.
- A small Killing i DC Universe by Alan Moore

Offline gobender

Odp: Timof i cisi wspólnicy
« Odpowiedź #2226 dnia: Wrzesień 08, 2016, 07:46:53 pm »
Jak dla mnie must have!  Fabularnie porównałbym to do innej pozycji Blaina - In The Kitchen with Alain Passard, duzo dystansu i humoru. Nawet dla samych rysunków warto, w końcu to Blain!

fragsel

  • Gość
Odp: Timof i cisi wspólnicy
« Odpowiedź #2227 dnia: Wrzesień 08, 2016, 07:47:08 pm »
Ja generalnie bardzo mało kupuję rzeczy z zakresu wydawanego przez tego wydawcę, a to był jeden z moich ulubionych komiksów 2015 roku

Bardzo dobry komiks.
Stylem (NIE TEMATYKĄ!!!!) przypominał mi D'Artagnana czy Lincolna (ale ja jestem ignorantem w tym zakresie, więc nie patrz na mnie, tylko luknij na plansze)

Treść to zaplecze polityki, satyra na polityków no i świetny inside view na to co sie działo na świecie w XXI wieku (najnowasza historia na wesoło ale z dużą dawką wglądu w zakulisy)

Komiks niesamowity.
Bierz, jak CI się nie spodoba odkupię za tyle samo (słowo!!!) i dam koleżance. Bo swojego nie oddam!!!

KukiOktopus

  • Gość
Odp: Timof i cisi wspólnicy
« Odpowiedź #2228 dnia: Wrzesień 08, 2016, 08:02:21 pm »
Przychylam zdanie kolegów na temat "Kronik...": komiks jest naprawde swietny, a warstwa graficzna az wre od dynamiki - postaci (szczegolnie jedna) wrecz wyskakuja z kadrów i trzeba uwazac zeby nie porozlazily ci sie po domu. I byc moze wlasnie dynamike mial na mysli Fragsel porownujac ten komiks do Lincolna czy D'Artagnana, ale nawet jesli, to "Kroniki..." to zupelnie inna, o wiele wyzsza polka pod kazdym wzgledem (rowniez "dynamicznym"). Naprawde super sprawa.

Offline tucoRamirez

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 010
  • Total likes: 2
  • Hijo de una gran puta!
Odp: Timof i cisi wspólnicy
« Odpowiedź #2229 dnia: Wrzesień 08, 2016, 08:04:42 pm »
Jestem w mniejszości, ale nie podobały mi się Kroniki. Dla mnie również komiks roku, ale w kategorii: rozczarowanie. Bardzo lubię zarówno rysunki Blaina, jak i jego opowieści; tutaj niewiele mnie ujęło w treści, być może dlatego, że napisał to nie-Blain. Generalnie, w zasadzie nie ma się do czego przyczepić, ale czegoś (być może bardzo ulotnego, nie dającego się zdefiniować) mi tutaj brakuje. Naprawdę odetchnąłem z ulgą, gdy już skończyłem ostatnią stronę i  mogłem się zabrać za coś innego.
Nie chciałbym się narażać, bo wiem, że ten komiks ma u nas wielu zwolenników, więc pewnie i Tobie się spodoba... czyli zapewne marudzę......
Z wszystkiego, co kiedykolwiek napisano, lubię tylko to, co autor napisał własną krwią.

fragsel

  • Gość
Odp: Timof i cisi wspólnicy
« Odpowiedź #2230 dnia: Wrzesień 08, 2016, 08:08:44 pm »
nie wiem, co miałem na myśli

jakąś głupotę strzeliłem... zapomnijmy o tym... skupmy się na fabule...

A komiks jest tak dynamiczny, ze jak widziałem film to z żywymi ludźmi im się tego nie udało tego efektu powtórzyć, tak genialnie jest zrobiony komiks...

Kupujesz tych ludzi tam (szczególnie jednego) przedstawionych bez watpliwości, że są prawdziwi i tacy własnie jak ich tam przedstawiono. Wierzysz że to prawda bezgranicznie (bo to w końcu inspirowane światem rzeczywistym)

Rzadko mi się zdarza wybuchać śmiechem poza wnętrzem swoim, a tu się chachałem co róż :wink: {gramatyczni naziści: tak, wiem jak to sie pisze, ale lubię KOC, taki program co był kiedyś}

Się nie ciągnie, nie odkładałem, czytałem i żałowałem że to koniec...

Offline absolutnie

Odp: Timof i cisi wspólnicy
« Odpowiedź #2231 dnia: Wrzesień 08, 2016, 08:11:11 pm »
o róż :wink: {gramatyczni naziści: tak, wiem jak to sie pisze, ale lubię KOC, taki program co był kiedyś}



Twój "błąd" nie ma nic wspolnego z gramatyką. To czysta, żywa ortografia.
Imaginary enemies are not hard to conjure into being.

Offline Gr8responsibility

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 058
  • Total likes: 1
  • I'm surrounded by the biggest idiots in the galaxy
Odp: Timof i cisi wspólnicy
« Odpowiedź #2232 dnia: Wrzesień 08, 2016, 08:11:33 pm »
To są według was dobre rysunki ?












To ja już wolę te " niedobre "

Offline donTomaszek

Odp: Timof i cisi wspólnicy
« Odpowiedź #2233 dnia: Wrzesień 08, 2016, 08:18:26 pm »
To są według was dobre rysunki ?
Na prowokacje nie odpowiadamy.
Sometimes I'd like to get my hands on God...

Offline arczi_ancymon

Odp: Timof i cisi wspólnicy
« Odpowiedź #2234 dnia: Wrzesień 08, 2016, 08:22:59 pm »
No ale serio, są dobre? Jestem miłośnikiem twórczości chociażby takiego Sfara, ale jego urokliwej bazgraniny na pewno nie nazwałbym dobrym rysunkiem. Tutaj podobnie.

 

anything