trawa

Autor Wątek: Timof i cisi wspólnicy  (Przeczytany 682860 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Koalar

Odp: Timof i cisi wspólnicy
« Odpowiedź #2055 dnia: Październik 24, 2015, 11:20:56 am »
Chyba nigdy nie bylo folii na komiksach timofa :smile: Przynajmniej na tych, ktore kupowalem.

Przejrzałem kilka komiksów z szafki "do przeczytania" i folię mają Za żelazną kurtyną, Fun home, Michael Jordan. Nadchodzi Byk. Nie ma folii Księga Pana Nadziei (może przez obwolutę), a jeśli dobrze pamiętam, miała ją też Polina, którą dość niedawno czytałem.
Z większych wydawnictw to ja w kwestii foliowania narzekam tylko na Wydawnictwo Komiksowe. Wydawca prowadzący duży sklep komiksowy tym bardziej powinien zadbać o folie (bo wie, jak te komiksy się rysują i brudzą; nawet raz premierowy komiks od WK wyglądał tak, jakby go ktoś używał zamiast deskorolki). Chyba że coś się poprawiło (ostatnio nic nie kupowałem od WK).
http://pehowo.blogspot.com/ - moje komiksy (Buzz, PEH, Horror)

Offline Archelon

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 221
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Mane, tekel, fares
Odp: Timof i cisi wspólnicy
« Odpowiedź #2056 dnia: Październik 24, 2015, 12:00:05 pm »
"Prosto z piekła" było z folią.
"Seria jest bardzo fajna. Ten kto nie kupi jest nędznym sclavusem. Albo innym Bazyliszkiem."

Offline peta18

Odp: Timof i cisi wspólnicy
« Odpowiedź #2057 dnia: Październik 24, 2015, 03:47:16 pm »
Kupilem teraz Kroniki dyplomatyczne, Czary zjary i Spektakularna strate czasu i folii nie bylo.
Buk, Hodor i Dziczyzna

ramirez82

  • Gość
Odp: Timof i cisi wspólnicy
« Odpowiedź #2058 dnia: Listopad 18, 2015, 12:05:21 pm »
Jakoś nie trafił do mnie Sam Zabel i magiczne pióro. Główny bohater, komiksiarz ślęczący bez pomysłu nad pustą kartką - mam wrażenie, że ile razy bym nie czytał, czy oglądał o artyście przeżywającym niemoc twórczą, to zawsze przypomni mi się Barton Fink.  :) Odkrycie starego komiksu nieznanego autora nasuwa skojarzenia z "Życie nie jest takie złe..." Setha, a odwiedzanie przeróżnych światów z "Valerianem", czy "Black Science". Do tego jeszcze Zaczarowany Ołówek łączący to wszystko. Pomysł jak najbardziej ma potencjał, ale czegoś mi tutaj zabrakło, bo czytałem bez zaangażowania, może za dużo oczekiwałem. Moim zdaniem, te zachwyty Bechdel, czy Thompsona z tyłu okładki, trochę na wyrost są, po kumpelsku.

Offline winckler

  • Kawaler Bractwa Św. Jerzego
  • ****
  • Wiadomości: 460
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Timof i cisi wspólnicy
« Odpowiedź #2059 dnia: Listopad 29, 2015, 02:29:33 pm »
Kryzys twórczy jako temat literacki, w tym kształcie w jakim aktualizuje go Horrocks, jest tak stary jak kultura nowożytna. Na tej zasadzie Coenowie tez odcinają tu kupony i oryginalni nie są. A zachwycającym się "kolegom i koleżankom po piórze" chodzi raczej o ważkość proponowanego przez autora wariantu wyrażenia modernistycznego lęku przed brakiem oryginalności, bezradnością artysty w obliczu współczesnego rynku komiksowego (czy szerzej: artystycznego). Dla autora "Magicznego pióra" problem jest może i starszy,  czego mógłby dowodzić rozdział 13. - "Początek", wskazujący jednocześnie na czas, gdy koncept autora nie istniał, a rytualny charakter sztuki wszelkiej czynił ją działaniem zaiste magicznym. Tego wszak pragnie Sam, zniechęcony punktem, w którym znalazł się jako komiksowy artysta (czy może raczej rzemieślnik), szukający (dość bezradnie) odpowiedzi na zadane pytania o to, jak i co pisać/rysować, by miało to znaczenie. 
Ja miałem z tej pełnej metatekstów i autobiograficznych przymrużeń oka historii całą masę frajdy. I wciąż miewam, bo po ten tom sięgam od chwili zakupu co jakiś czas w celu wywołania mądrego uśmiechu na mej jakże często posępnej twarzy. Nie żyjemy już w czasach magii i literatura najczęściej bywa grą o błahą stawkę przemijającej satysfakcji. Ta, o którą gra Horrocks (i to jak wdzięcznie to robi) przynajmniej dla mnie, winduje ten komiks całkiem wysoko (i nie w rankingu "namysłów nad pustą kartką" jedynie).     
„Wszelkie zbieranie jest konserwatywne".

„I absolutnie nie piszę tego złośliwie, tylko tak to obiektywnie wygląda z mojego puntu widzenia".

ramirez82

  • Gość
Odp: Timof i cisi wspólnicy
« Odpowiedź #2060 dnia: Grudzień 09, 2015, 09:44:53 pm »
Takie coś Timof na luty 2016 zapowiada. Reportaż z Afganistanu? Tutaj kilka przykładowych planszy - wygląda fajnie. Zna ktoś?

Offline AvengerGT

Odp: Timof i cisi wspólnicy
« Odpowiedź #2061 dnia: Grudzień 11, 2015, 02:14:29 pm »
No i masz babo placek, dostałem info, że paczka z Aspirine i Sokratesem wysłana, a premiera miała być jakoś 15 grudnia, czy nawet później. Miałem sobie jeszcze coś do tego zamówienia wrzucić, będzie nauczka na przyszłość, żeby się nie ociągać.
Także info dla zainteresowanych - Aspirine już ze statusem 24h  :smile:

Offline adro

Odp: Timof i cisi wspólnicy
« Odpowiedź #2062 dnia: Grudzień 16, 2015, 01:14:47 am »
czy timof zamierza wydac megg mogg in amsterdam

czary zjary fajny komiks, troszke sie pochichralem, sowa rzadzi  :lol: . w ogole wszyscy bohaterowie daja rade. Kurcze tak niewiele potrzeba, zeby stworzyc cos ciekawego i wciagajacego. W ogole lubie tematyke narkotykowa :razz:
Dialogi i niektore sytuacje spowodowaly u mnie niekontrolowane wybuchy smiechu. Grafa prosciutka jak drut, ale nie o fajerwerki graficzne tutaj chodzi. Generalnie naprawde dobry komiks o odlotowych(doslownie) popaprancach, ktorzy gadaja o roznych rzeczach, ogladaja filmy, seriale, sluchaja muzy, kochaja sie i troszke cpaja :biggrin:
na koncu posmutnialem :sad:
sex drug and rock&roll
pzdr
ps mocny kop  :razz: momentami jest naprawde ostro i pikantnie, ale ta pokrecona paczka wlasnie tak ma  :biggrin:
« Ostatnia zmiana: Grudzień 16, 2015, 02:33:06 am wysłana przez adro »
tylko cisza i spokoj moga nas uratować
ALIVE AND KICKING!!!
King of Pop is dead... :(:(
Czesc Semicowi, to JUZ 20 lat!!!!
Czesc Prezydentowi RP i Jego Malzonce!!!
Czesc wszystkim poleglym pod Smolenskiem Bohaterom!!!

Offline Koalar

Odp: Timof i cisi wspólnicy
« Odpowiedź #2063 dnia: Grudzień 29, 2015, 02:50:02 pm »
Kurde, jak ja się cieszę, że jest taki gość jak Timof. No dużo już komiksów przeczytałem od Timofa i raz się zdarzyło, że komiks mi się nie spodobał. Gość czyta te komiksy, a potem wydaje te fajne. I superfajnie. Normalnie jak już wygram szóstkę w lotka, to kupię dużo komiksów od Timofa i porozdaję lub przeznaczę na jakieś cele charytatywne (gdybym kiedyś zaczął rozdawać komiksy od Timofa, to nie będzie wcale znaczyło, że wygrałem w totka; proszę nie podejrzewać, że będę bogaty; proszę nie prosić o pożyczki).
http://pehowo.blogspot.com/ - moje komiksy (Buzz, PEH, Horror)

ramirez82

  • Gość
Odp: Timof i cisi wspólnicy
« Odpowiedź #2064 dnia: Grudzień 29, 2015, 03:05:49 pm »
Koalar, cóż skłoniło Cię do napisania tego posta?

Offline Koalar

Odp: Timof i cisi wspólnicy
« Odpowiedź #2065 dnia: Grudzień 29, 2015, 03:23:42 pm »
Koalar, cóż skłoniło Cię do napisania tego posta?

Śladami Joyce'a (a czytałem Dublińczyka też), nawet jeszcze niedokończone.
No po prostu chciałem podziękować za tyle dobra komiksowego. Może to święta, nie wiem. Tak mnie wzięło.
(A że może za jakiś czas wyślę do Timofa jakiś swój komiks z propozycją wydania to tu nie ma nic do rzeczy! Do wszystkich wyślę, jeśli powstanie!)
http://pehowo.blogspot.com/ - moje komiksy (Buzz, PEH, Horror)

ramirez82

  • Gość
Odp: Timof i cisi wspólnicy
« Odpowiedź #2066 dnia: Grudzień 29, 2015, 04:27:54 pm »
Ach, bo ja właśnie czytam odjechane Czary Zjary i jest to kolejny komiks od Timofa, który powoduje u mnie podobne myśli.

Edit: No i skończyłem "Czary Zjary", co za poryty komiks! Sporo takich bardziej hardkorowych rzeczy wydała swego czasu GK (Ott, Crumb, Niczym aksamitna rękawica odlana z żelaza, Black Hole, Bez komentarza, Pinokio...) - brakuje mi ostatnio takich pozycji w ich ofercie, jak i w ogóle na rynku, a "Czary Zjary" idealnie trafiło w ten mój niedosyt. Zbiór krótkich i dłuższych historii o paczce kumpli, prawdziwych degeneratach, których głównym zajęciem jest jaranie, chlanie i ćpanie, do tego sporo prymitywnego poczucia humoru rodem z South Park. Polecam ten komiksowy trip zwłaszcza miłośnikom "Las Vegas Parano"!
« Ostatnia zmiana: Grudzień 29, 2015, 06:03:22 pm wysłana przez ramirez82 »

fragsel

  • Gość
Odp: Timof i cisi wspólnicy
« Odpowiedź #2067 dnia: Grudzień 30, 2015, 10:10:17 am »
Muszę przyznać, że długo wahałem się czy kupić Kroniki Dyplomatyczne

Wypadały ze schowka w gildii ze 4 razy chyba i wracały.

I teraz jestem w trybie "zaraz po" i moja szczęka leży na ziemi.

DAWNO się tak nie uśmiałem. Żona znów patrzy na mnie jak na dziwaka co się chichrze bez sensu...
Genialny humor, naprawdę. Pierwsza Klasa.

No i tematyka niesamowita. Zaplecze światowej dyplomacji, tam jeszcze wglądu nie miałem. MUSISZ MIEĆ dla każdego komiksiarza choć minimalnie zinteresowanego światem współczesnym, polityką...

Napisane z polotem, rozeznaniem tematu. I wciąga. I zatrzymuje uwagę.

Zdecydowanie u mnie jeden z dziesięciu najlepszych komiksów ubiegłego roku. I to dość wysoko. Na pewno...

ramirez82

  • Gość
Odp: Timof i cisi wspólnicy
« Odpowiedź #2068 dnia: Styczeń 11, 2016, 09:55:24 am »
Na Kolorowych Zeszytach wydawcy podsumowują ubiegły rok, a Timof zdradza kilka ciekawych tytułów, które wyda w tym roku: nowy Thompson, Sacco, czy Smudja. Poza tym, chyba Vives i Baru nie spodobali się polskiemu czytelnikowi...

Offline Tiall

  • Redakcja KZ
  • Stolnik bracki
  • *
  • Wiadomości: 1 836
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Timof i cisi wspólnicy
« Odpowiedź #2069 dnia: Styczeń 11, 2016, 06:39:28 pm »
niefajnie, że Baru trafił na listę niechętnie kupowanych...
szkoda

 

anything