Autor Wątek: Timof i cisi wspólnicy  (Przeczytany 681570 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline adro

Odp: Timof i cisi wspólnicy
« Odpowiedź #1920 dnia: Kwiecień 04, 2015, 10:33:25 am »
no ladnie, pare rzeczy sie kupnie  :razz:
pzdr
Ten nowy komiks od Timofa(ksiega pana nadziei) strasznie kojarzy mi sie z tworczoscia ware'a  :biggrin: . Corrigan czy building stories po polsku, oh yeah :biggrin:
tylko cisza i spokoj moga nas uratować
ALIVE AND KICKING!!!
King of Pop is dead... :(:(
Czesc Semicowi, to JUZ 20 lat!!!!
Czesc Prezydentowi RP i Jego Malzonce!!!
Czesc wszystkim poleglym pod Smolenskiem Bohaterom!!!

Offline Jaroslaw_D

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 643
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Pokolenie TM-Semic
    • Półka z Kulturą
Odp: Timof i cisi wspólnicy
« Odpowiedź #1921 dnia: Kwiecień 15, 2015, 12:56:34 pm »
Skleciłem kilka zdań na krzyż na ten temat, na poprzedniej stronie.


Jordan zakończony i rzeczywiście nieco rozczarowuje. Graficznie jest całkiem fajnie, na kadrach dzieje się naprawdę dużo. Pomieszanie styli, wiele "malarskich" kadrów, dynamika gier i dbałość o szczegóły. Niekiedy postaci przypominały te ze Space Jam :)

Niestey scenariuszowo wypada sporo gorzej. Ogromny chaos, pomieszanie wątków, zaburzone proporcje tj. Tematy mniej ważne zajmują niekiedy dużo więcej niż te ważniejsze. Do tego jeszcze mało w tym wszystkim samej koszykówki. Nie znając postaci Jordana z komiksu z pewnością nie dowiemy się dlaczego uznawany jest za najlepszego koszykarza w historii. Autor nie poruszył nawet przez moment tematu legendarnego "dunku" MJ, z którego zasłynął i dzięki, któremu wygrał all star, a nawet trafił jako logo na buty.

Zbędne są też te dodatkowe sceny, o których pisałeś. Ja też je nie do końca ogarnąłem.
"Nie potrafię podać niezawodnego przepisu na sukces, ale mogę podać przepis na porażkę: staraj się wszystkich zadowolić". - Herbert Bayars Swope

mgnesium

  • Gość
Odp: Timof i cisi wspólnicy
« Odpowiedź #1922 dnia: Kwiecień 20, 2015, 04:33:42 pm »
jak ktoś zakupi i przeczyta "sugar. koci żywot" (premiera za 6 dni) to chętnie poznam opinię. mój egzemplarz dotrze do mnie niestety dopiero w połowie czerwca (uroki preorderów).

Offline wujekmaciej

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 782
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • City of Smoke...
Odp: Timof i cisi wspólnicy
« Odpowiedź #1923 dnia: Kwiecień 21, 2015, 08:07:57 am »

Offline wujekmaciej

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 782
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • City of Smoke...
Odp: Timof i cisi wspólnicy
« Odpowiedź #1924 dnia: Kwiecień 24, 2015, 08:53:07 am »
Timof zamierza wydać chyba 11 komiksów na KW:

https://www.facebook.com/timoficisiwspolnicy/photos/a.239385829522989.57990.235076053287300/721943811267186/?type=1&theater

na obrazku jest już Tysiąc Sztormów i nowe Profanum. macie jakieś domysły co jeszcze może się w tym pakiecie znaleźć ? wg Gildii nowe Rewolucje, Ksionz, Rag & Bones, Statek Namiętności i Ralph Azham. co z pozostałymi czterema ? może Sam Zebel ?

ramirez82

  • Gość
Odp: Timof i cisi wspólnicy
« Odpowiedź #1925 dnia: Kwiecień 24, 2015, 09:29:23 am »
http://ziniol.blogspot.com/2014/12/zapowiedzi-2015-timof-i-cisi-wspolnicy.html

Wstępne zapowiedzi Timofa na 2015 rok, na KW Sam Zabel też był planowany, więc nadzieja jest.

Poza tym antologia Postapo:

http://ziniol.blogspot.com/2015/04/patronujemy-postapo-antologia.html
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 24, 2015, 10:28:38 am wysłana przez ramirez82 »

Offline wujekmaciej

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 782
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • City of Smoke...
Odp: Timof i cisi wspólnicy
« Odpowiedź #1926 dnia: Kwiecień 24, 2015, 11:33:38 am »
http://ziniol.blogspot.com/2014/12/zapowiedzi-2015-timof-i-cisi-wspolnicy.html

Wstępne zapowiedzi Timofa na 2015 rok, na KW Sam Zabel też był planowany, więc nadzieja jest.

Poza tym antologia Postapo:

http://ziniol.blogspot.com/2015/04/patronujemy-postapo-antologia.html

to brakują jeszcze dwie pozycje.

ramirez82

  • Gość
Odp: Timof i cisi wspólnicy
« Odpowiedź #1927 dnia: Kwiecień 25, 2015, 10:37:51 pm »
wg Gildii nowe Rewolucje, Ksionz, Rag & Bones, Statek Namiętności i Ralph Azham. co z pozostałymi czterema ? może Sam Zebel ?

Poza tym antologia Postapo

to brakują jeszcze dwie pozycje.

Czyli podany ostatnio przez na FB "Przypadek Pana Marka" Jana Mazura, oraz:

http://www.sklep.gildia.pl/komiksy/212154-pobite-gary-2

I mamy komplet.

Offline arczi_ancymon

Odp: Timof i cisi wspólnicy
« Odpowiedź #1928 dnia: Maj 10, 2015, 09:28:06 pm »
Wiadomo coś na temat drugiego tomu "Wampira"?

mgnesium

  • Gość
Odp: Timof i cisi wspólnicy
« Odpowiedź #1929 dnia: Maj 10, 2015, 09:29:49 pm »
Wiadomo coś na temat drugiego tomu "Wampira"?

na ziniolu było że "aspirine" ma wyjść w trzecim kwartale ("na jesieni albo wcześniej").

z innej beczki: co się stało z "leksykonem powieści graficznych"? wyjdzie w tym roku czy p. szyłak znowu rozsmarował się na zbyt dużej ilości kromek i nie ma czasu? (chociaż mimo wszystko figurował tam jedynie jako współautor lub redaktor)
« Ostatnia zmiana: Maj 10, 2015, 09:40:00 pm wysłana przez mgnesium »

mgnesium

  • Gość
Odp: Timof i cisi wspólnicy
« Odpowiedź #1930 dnia: Maj 17, 2015, 07:55:12 pm »
ma ktoś już sama zabela? i jeśli tak, to czy można by prosić o zdjęcie jak się prezentuje "na żywo"?

Offline wujekmaciej

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 782
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • City of Smoke...
Odp: Timof i cisi wspólnicy
« Odpowiedź #1931 dnia: Maj 26, 2015, 08:42:53 am »
Szósty rewolwer
historia tytułowej broni i postaci z nią związanych na tle XIX wiecznego Dzikeigo Zachodu wciąga. Cullen Bunn prowadzi narrację bardzo lekko i płynnie, przez co podczas lektury nie poczułem żadnych zgrzytów. akcja prowadzona jest bardzo szybko i nie pozwala nawet na chwilę wytchnienia. autor wrzuca do swojego komiksu mnóstwo popkulturowych motywów (drzewo wisielców, Jeźdzcy Apokalipsy) i robi to z gracją i bez przekombinowania. pierwszy tom stanowi zamkniętą całość, ale także preludium do dalszych wydarzeń. jeśli w pewnym momencie tempo akcji "nie siądzie" będziemy mieli do czynienia z bardzo ciekawą i rozwojową serią.

Offline pioma10

Odp: Timof i cisi wspólnicy
« Odpowiedź #1932 dnia: Maj 26, 2015, 09:54:00 am »
...jeśli w pewnym momencie tempo akcji "nie siądzie" będziemy mieli do czynienia z bardzo ciekawą i rozwojową serią.

Wg mnie, niestety gdzieś od 4 trade'a siądzie :(.

Offline jolan13

Odp: Timof i cisi wspólnicy
« Odpowiedź #1933 dnia: Maj 27, 2015, 07:22:10 am »
Szósty Rewolwer - historia fajna, wydanie eleganckie, rysunki takie, jakie lubię. Jedyne, co mnie wkurzało podczas lektury, to sposób, w jaki wlane zostały teksty w dymki (część ładnie podzielona pod kształt dymka, część z kolei wyglądająca w dymku okropnie; za często tekst jest przesunięty względem dymka za wysoko, za bardzo w prawo itp.; o pomniejszych niedociągnięciach korekty nie wspomnę, bo mimo iż widoczne, nie raziły tak jak wspomniane wyżej). Kolejną część na pewno kupię.

Offline blackwaterpark

Odp: Timof i cisi wspólnicy
« Odpowiedź #1934 dnia: Czerwiec 01, 2015, 07:53:55 pm »
Czym jest ''Sam Zabel i magiczne pióro''?
Widzieliście jakieś recenzje? Co myślicie o autorze?