Autor Wątek: Timof i cisi wspólnicy  (Przeczytany 677017 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline peta18

Odp: Timof i cisi wspólnicy
« Odpowiedź #1815 dnia: Grudzień 20, 2014, 02:33:55 pm »
Może się jeszcze okaże, że i "Wampira" porzuci w połowie.
A pewnie i juz porzucil, ale Wampir to juz w ogole jest zbudowany tak, ze nie musi byc dokonczenia. Albumy 1-4 nie sa linearne wobec siebie. Tom 3 powinien byc teoretycznie przed 2 :)

Co do licytowaniem sie roznymi autorami, to ze na kogos jest obecnie moda to nie znaczy, ze ich polki sa rozne. Generalnie nie lubie ustawiac autorow od najlepszego do najgorszego. Gusta sa rozne i jednej osobie moze sie dany autor podobac raz bardziej raz mniej, w zaleznosci od dziela. Kiedys nie lubilem Sfara, teraz lubie. Lubie Lemira, ale moze jutro juz go nie bede lubil, bo przeczytam kolejny tendencyjny tytul, oparty na tym samym schemacie, co jego wczesniejszy komiks. Wtedy trzeba by wprowadzic okresy tworczosci dla danych autorow i okreslic ich polki :) Tylko po co, literaturoznawca nie jestem i nie chce byc, chce miec przyjemnosc z lektury tego lub innego autora.
Buk, Hodor i Dziczyzna

ramirez82

  • Gość
Odp: Timof i cisi wspólnicy
« Odpowiedź #1816 dnia: Grudzień 20, 2014, 02:44:16 pm »
Naprawdę nie wiem o co ci chodzi. Wygłaszasz jakieś wiążące sądy na podstawie jednego przeczytanego komiksu wydanego w Polsce. Niestety ale znowu dochodzimy do zachwycania się przeciętniakami, tylko dlatego że nie czytasz w oryginale.

A co do gwiazdy, to faktycznie, po Green Arrow i Sweet Tooth Lemire stał się nią.

Napisałem to bez żadnych złośliwości maxiu, ale naprawdę czasem zachowujesz się jakbyś wszystkie rozumy pozjadał. Jeśli wątpliwości co do tego, że licencje za komiksy Lemire są droższe od tych na komiksy innych uznanych twórców, są wiążącymi sądami, to ok, wygłaszam je. Jeśli "Opowieści z hrabstwa Essex" są średniakiem (nie zapytam nawet gdzie niby zachwycałem się średniakiem, bo to nie ma sensu), to znaczy że się w ogóle nie znam na komiksach, wszak nie czytam oryginałów, więc co ja tam wiem. Czyli wychodzi na to, że Lemire w komiksie jest tym kim Mayweather w boksie. Nie mam więcej pytań.

Offline Tomasz 66

Odp: Timof i cisi wspólnicy
« Odpowiedź #1817 dnia: Grudzień 20, 2014, 11:34:06 pm »
Uważam, że należy potępić wydawnictwa takie jak Timof i cisi ... i WK za to, że wydają do końca niedokończone serie Sfara, który wręcz kpi z czytelników urywając w połowie rozpoczęte serie (choć każda ich część ma otwartą formułę i niewielę straty z braku kolejnej, razem tworzą wspólne uniwersum, i po dodaniu kolejnych kilku dalej byłoby wrażenie niekompletności) i należy wychwalać KG za zakończenie już po pierwszej części i tak niekompletnych Klezmerów !
A licencja na komiksy Jeffa Lemire powinna być jeszcze droższa bo skoro dotarł do  wyd. Mervel to już coś znaczy! Nie to co bezczelny leniwy Sfar ! ( o Boże uświadomiłem właśnie sobie, że w kolekcji moich komiksów mam jedynie kilka naprawdę coś wartych pozycji z Marvela, a reszta to jedynie niższy sort z innych wydawnictw!)

Offline HaVoK

Odp: Timof i cisi wspólnicy
« Odpowiedź #1818 dnia: Grudzień 21, 2014, 07:56:36 am »
Wampir przeczytany. Znakomicie się bawiłem. Chciałbym żyć w tym świecie. Ostatnio takie uczucie miałem, kiedy czytałem X-Men kilkanaście lat temu i oglądałem Smerfy. No i to chyba najfajniej wydany komiks w Polsce.

Co do zakończeń. Nie czytałem Profesora, ale Wampir mógł się skończyć w dowolnym momencie, tak jak i Kot Rabina. Bez żadnej straty. Odbiór Kota może być negatywny przez to, że ostatni tom cyklu jest najsłabszym.

Offline adro

Odp: Timof i cisi wspólnicy
« Odpowiedź #1819 dnia: Grudzień 21, 2014, 11:02:00 pm »
swietne zapowiedzi, o paru tytulach slyszalem sporo dobrego. No nic 2015 rok = mocna oferta Timofa. :razz:
pzdr
 
tylko cisza i spokoj moga nas uratować
ALIVE AND KICKING!!!
King of Pop is dead... :(:(
Czesc Semicowi, to JUZ 20 lat!!!!
Czesc Prezydentowi RP i Jego Malzonce!!!
Czesc wszystkim poleglym pod Smolenskiem Bohaterom!!!

ramirez82

  • Gość
Odp: Timof i cisi wspólnicy
« Odpowiedź #1820 dnia: Grudzień 29, 2014, 02:45:10 pm »
Przeczytałem "Wampira", bardzo dobry komiks! Z wszystkich wydanych u nas komiksów Sfara, ten jest chyba najbardziej rozrywkowy i najbardziej zakręcony. W tworzeniu przygód sympatycznego Wampira, Sfar pozwolił sobie na całkowitą swobodę twórczą - kogo i czego tutaj nie ma! Czyste szaleństwo, człowiek czytając nie jest w stanie przewidzieć co mogą przynieść następne strony. Przypomina mi to trochę najlepsze komiksy Baranowskiego. Podczas lektury całkowicie się przekonałem i do żółtej, minimalistycznej okładki, i do formatu, i do marginesów - piękne wydanie! Każdy kto zachwycił się "Kotem Rabina", czy "Profesorem Bellem", powinien sięgnąć po Wampira.

Offline Death

Odp: Timof i cisi wspólnicy
« Odpowiedź #1821 dnia: Styczeń 07, 2015, 05:22:37 pm »
Przypomniałem sobie właśnie o takim komiksie pt. Egipskie księżniczki. Jakoś nie pamiętam, żeby ktoś wypowiadał się o drugim tomie (o pierwszym chyba tak). Czytał ktoś całość? To dobry komiks, a historia ładnie zamyka się w drugim tomie, czy jak to wygląda?

Offline tucoRamirez

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 010
  • Total likes: 2
  • Hijo de una gran puta!
Odp: Timof i cisi wspólnicy
« Odpowiedź #1822 dnia: Styczeń 07, 2015, 06:38:05 pm »
Przypomniałem sobie właśnie o takim komiksie pt. Egipskie księżniczki. Jakoś nie pamiętam, żeby ktoś wypowiadał się o drugim tomie (o pierwszym chyba tak). Czytał ktoś całość? To dobry komiks, a historia ładnie zamyka się w drugim tomie, czy jak to wygląda?
czytał! i chyba ktoś-tam się już wypowiadał... nie pamiętam. Baranko to jeden z moich ulubieńców, więc nie jestem obiektywny, ale osobiście bardzo polecam Księżniczki. Jak to ładnie napisałeś, historia ładnie się zamyka... ale i tak wolałem, gdy się otwierała:) Jeśli masz pierwszy tom i Ci podszedł, to wręcz powinieneś dokupić drugi, a jeśli w ogóle nie znasz - to gorąco zachęcam!
Z wszystkiego, co kiedykolwiek napisano, lubię tylko to, co autor napisał własną krwią.

Offline Tomasz 66

Odp: Timof i cisi wspólnicy
« Odpowiedź #1823 dnia: Styczeń 07, 2015, 06:42:46 pm »
Egipskie księżniczki jak dla mnie jedna z lepszych pozycji zeszłego roku - tom drug trzyma poziom pierwszego - taka alternatywna historia Egiptu z elementami magicznymi - oryginalna rzecz. Całość zamknięta w dwa tomy, zakończona historia. Graficznie dla mnie rewelacja - dynamiczny rysunek Igora Baranko bardzo przypadł mi do gustu. Polecam. Edytorsko tom drugi identyczny z pierwszym.

Offline isteklistek

Odp: Timof i cisi wspólnicy
« Odpowiedź #1824 dnia: Styczeń 21, 2015, 11:19:30 am »
Czy ktoś ma może informację, co się dzieje z tytułem "Leksykon powieści graficznych", który jest regularnie przekładany. Miała być premiera w lutym 2015, a widzę, że teraz jest marzec. Moje pytanie jest takie, czy to wyjdzie?

ramirez82

  • Gość
Odp: Timof i cisi wspólnicy
« Odpowiedź #1825 dnia: Styczeń 21, 2015, 11:30:43 am »
W sprawie "Leksykonu powieści graficznych", Timof na facebooku pisał jakiś czas temu: "leksykon będzie jak skończą go w końcu."

Offline isteklistek

Odp: Timof i cisi wspólnicy
« Odpowiedź #1826 dnia: Styczeń 21, 2015, 11:43:30 am »
W sprawie "Leksykonu powieści graficznych", Timof na facebooku pisał jakiś czas temu: "leksykon będzie jak skończą go w końcu."

Czyli problemy są już na samym początku, a ja myślałem, że już blisko mety. Szkoda, bo czekam na ten tytuł, o którym wiele się mówiło. W każdym razie trzymam kciuki, a jak się nie uda, to niech każdy chociaż puści swoją część w obieg.

Offline wujekmaciej

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 782
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • City of Smoke...
Odp: Timof i cisi wspólnicy
« Odpowiedź #1827 dnia: Styczeń 28, 2015, 02:30:23 pm »

ramirez82

  • Gość
Odp: Timof i cisi wspólnicy
« Odpowiedź #1828 dnia: Styczeń 28, 2015, 03:07:34 pm »
Fajnie. Może do tego Jordana podchodzę sceptycznie, ale już po Polinie dużo sobie obiecuje. Po tym jak Egmont przełożył Pasażerów Wiatru, Polina to mój lutowy faworyt.

Offline Koalar

Odp: Timof i cisi wspólnicy
« Odpowiedź #1829 dnia: Luty 06, 2015, 11:41:33 am »
Ojejku, a co to jest ta Wyspa kamieni? Komiks wygląda na jakiś reklamowo-edukacyjny (w złym tego słowa znaczeniu). Perypetie bohaterów niezbyt ciekawe, odnotowałem 1 żart. Toż to się nie umywa do komiksów Samojlika, więc nie bardzo rozumiem decyzję o wydaniu tej pozycji... Do tego twarda okładka i 49 zł... Nie wiem, to ponoć dla dzieci, to może dzieciom się spodoba.
http://pehowo.blogspot.com/ - moje komiksy (Buzz, PEH, Horror)