Autor Wątek: Timof i cisi wspólnicy  (Przeczytany 676666 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline wujekmaciej

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 782
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • City of Smoke...
Odp: Timof i cisi wspólnicy
« Odpowiedź #1665 dnia: Październik 18, 2014, 02:36:25 pm »
Piaskowa opowieść - piękna wydmuszka. za fasadą cudownych rysunków i chyba najlepszych kolorów jakie widziałem w komiksie kryje się bardzo chaotyczna opowieść. podobnie jak Autostrada Słońca również jest komiksem drogi, ale w zupełnie innym sensie. bardzo szybkie tempo akcji i spore nagromadzenie absurdów z kulturą popularną USA w tle. po lekturze miałem mieszane uczucie, ale rysunek Spider Mana palącego jointa wykonany przez Pereza złagodził je :)

ramirez82

  • Gość
Odp: Timof i cisi wspólnicy
« Odpowiedź #1666 dnia: Październik 18, 2014, 02:50:58 pm »
Ciekawe, ciekawe. Dla mnie same rysunki bez dobrej fabuły, to trochę mało. Ale zobaczymy, może wezmę się za to po Dziewczynie z Panamy.

Offline wujekmaciej

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 782
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • City of Smoke...
Odp: Timof i cisi wspólnicy
« Odpowiedź #1667 dnia: Październik 18, 2014, 03:14:27 pm »
Ciekawe, ciekawe. Dla mnie same rysunki bez dobrej fabuły, to trochę mało. Ale zobaczymy, może wezmę się za to po Dziewczynie z Panamy.

jeśli szukasz wielowątkowej, skomplikowanej fabuły - tu tego nie znajdziesz.
jeśli szukasz sensownej fabuły - również nie doświadczysz.
pomimo tego, dla samych rysunków, kolorów i wyobraźni autora warto ten komiks przeczytać.

Autostrada Słońca - fascynujący jest sposób w jaki Baru łączy różne konwencje i gatunki. wszystkie zaprzęgłe elementy zdają się łączyć w intrygującą całość doprawioną kilkoma ciekawymi obserwacjami społecznymi. bardzo dobra rzecz, a jedyne czego mi brakowało to niespieszne tempo, tak aby można było się tą drogą delektować.

Offline Dembol_

Odp: Timof i cisi wspólnicy
« Odpowiedź #1668 dnia: Październik 18, 2014, 06:02:41 pm »
Po surrealistycznym komediodramacie (jak "Piaskowa opowieść" została opisana na pierwszej stronie scenariusza Hensona, która jest przywołana na pierwszej stronie komiksu) spodziewać się fabuły. Toż to wręcz nieprzyzwoite.

ramirez82

  • Gość
Odp: Timof i cisi wspólnicy
« Odpowiedź #1669 dnia: Październik 21, 2014, 04:56:16 am »
Przeczytałem Piaskową opowieść i choć po wcześniejszych wypowiedziach byłem sceptycznie nastawiony, to jednak komiks Pereza przypadł mi do gustu - znacznie bardziej niż np. Przybysz Tana. Rzeczywiście są tutaj śladowe ilości fabuły, dlatego jakoś nie wyobrażam sobie tego jako film, prędzej jako kolorowy, zmontowany w szybkim tempie teledysk. Nie wiem co prawda na ile Perez wierny jest scenariuszowi Hensona, ale biorąc pod uwagę w jakich okolicznościach doszło do powstania Piaskowej opowieści, można przypuszczać, że jest wierny oryginalnej wizji. A ta to czyste, psychodeliczne wariactwo, a Perez do tego idealnie dostosował rysunek, kadrowanie, kolor. Ktoś kto nastawi się na konkretną fabułą, będzie rozczarowany, jak widać nie każdy też wciągnie się w ten absurd Piaskowej opowieści, ale zawsze pozostaje powalająca strona graficzna.

Offline adro

Odp: Timof i cisi wspólnicy
« Odpowiedź #1670 dnia: Październik 24, 2014, 04:07:18 pm »
No dla mnie Piaskowa opowiesc jest w top 3 za ten rok. Niesamowita rzecz
Gdyby ten komiks zostal wydany w koncowce lat 60 tych, bylby to kultowy tytul(tak jak Hair, znikajacy punkt, zabriskie point, easy rider itp )
pzdr
tylko cisza i spokoj moga nas uratować
ALIVE AND KICKING!!!
King of Pop is dead... :(:(
Czesc Semicowi, to JUZ 20 lat!!!!
Czesc Prezydentowi RP i Jego Malzonce!!!
Czesc wszystkim poleglym pod Smolenskiem Bohaterom!!!

Offline Tomasz 66

Odp: Timof i cisi wspólnicy
« Odpowiedź #1671 dnia: Październik 24, 2014, 08:28:38 pm »
Autostrada słońca Baru - kolejny strzał w dziesiątkę od Timofa - komiks świetny, jeden z najlepszych w tym roku, lekka historia drogi z zabarwieniem erotycznym i okraszona humorem, bardzo dobry rysunek - piękne realistyczne tła (zwłaszcza samochody, chyba Baru bardzo lubi je rysować) i dynamiczne, karykaturalnie nieco narysowane postaci. Generalnie Baru ma doskonałe wyczucie istoty komiksu, całość czyta się świetne i szybko, pomimo dużej objętości (>400str.).
Polecam. Więcej Baru!!

Offline harek

Odp: Timof i cisi wspólnicy
« Odpowiedź #1672 dnia: Październik 29, 2014, 07:11:58 pm »
A w "Piaskowej opowieści" też macie takie ciekawostki w niektórych dymkach:

Offline silent.bob

Odp: Timof i cisi wspólnicy
« Odpowiedź #1673 dnia: Październik 29, 2014, 07:32:00 pm »
Coś dużo ostatnio tych wpadek.

ramirez82

  • Gość
Odp: Timof i cisi wspólnicy
« Odpowiedź #1674 dnia: Październik 29, 2014, 07:34:58 pm »
Mam tak samo. Pytanie tylko, czy to błąd, czy celowe. W przypadku takiego psychodelicznego komiksu, nawet by pasowało.

Offline harek

Odp: Timof i cisi wspólnicy
« Odpowiedź #1675 dnia: Październik 29, 2014, 07:37:41 pm »
Dokładnie taki sam dylemat mam;)

Offline pokia

Odp: Timof i cisi wspólnicy
« Odpowiedź #1676 dnia: Październik 29, 2014, 08:17:44 pm »
Ten komiks jest świetnie wydany i Timof włożył w niego ogromną ilość pracy przy składzie i edycji. Spójrzcie na rysowane napisy na jednym z bannerów (nie podam strony bo nie ma paginacji, ale to jest na początku, jeszcze w mieście). Dlatego jestem pewien, że to celowe i pasuje w sumie do tego surrealistycznego komiksu.

Offline adro

Odp: Timof i cisi wspólnicy
« Odpowiedź #1677 dnia: Październik 29, 2014, 08:18:43 pm »
Moim zdaniem to jest zabieg jak najbardziej celowy.
pzdr 
tylko cisza i spokoj moga nas uratować
ALIVE AND KICKING!!!
King of Pop is dead... :(:(
Czesc Semicowi, to JUZ 20 lat!!!!
Czesc Prezydentowi RP i Jego Malzonce!!!
Czesc wszystkim poleglym pod Smolenskiem Bohaterom!!!

Offline peta18

Odp: Timof i cisi wspólnicy
« Odpowiedź #1678 dnia: Październik 29, 2014, 09:11:43 pm »
Macie oryginal:
 
Jest OK. Jak ten dziadzio mowi, to mu czasem slowa poza dymki wlaza.
Buk, Hodor i Dziczyzna

Offline graves

Odp: Timof i cisi wspólnicy
« Odpowiedź #1679 dnia: Październik 30, 2014, 07:11:02 pm »
Moim zdaniem to celowe. Pokazuje jedynie, że dziadzio "pieprzy trzy po trzy" i bohater go średnio słucha :)
"It is an old maximum of mine that when you have excluded the imposible, whatever remains, however improbable, must be the truth."

 

anything