Autor Wątek: Timof i cisi wspólnicy  (Przeczytany 681675 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline badday

Odp: Timof i cisi wspólnicy
« Odpowiedź #1605 dnia: Wrzesień 10, 2014, 08:54:36 am »
Czy "Spust" i "Wyspa kamieni" są już dostępne? W dyskontach brak a na gildii informacja, że "produkt ukaże się w przeciągu kilku dni" chociaż premiera była 5 września.

Dołączam się do pytania. Paczkę z gildii mam wstrzymaną przez "Spust"

Offline pioma10

Odp: Timof i cisi wspólnicy
« Odpowiedź #1606 dnia: Wrzesień 10, 2014, 09:26:41 am »
Czy "Spust" i "Wyspa kamieni" są już dostępne? W dyskontach brak a na gildii informacja, że "produkt ukaże się w przeciągu kilku dni" chociaż premiera była 5 września.

W poniedziałek widziałem je w Centrum Komiksu, więc są już dostępne.

Offline jolan13

Odp: Timof i cisi wspólnicy
« Odpowiedź #1607 dnia: Wrzesień 10, 2014, 01:36:41 pm »
A cokolwiek w sprawie Sixth Gun się wyjaśniło? Komiks pierwotnie miał być chyba w czerwcu, a tu ani komiksu, ani informacji.

ramirez82

  • Gość
Odp: Timof i cisi wspólnicy
« Odpowiedź #1608 dnia: Wrzesień 10, 2014, 02:17:32 pm »
Dołączam się do pytania. Paczkę z gildii mam wstrzymaną przez "Spust"

Ja też. Trochę lipa, "Spust" blokuje mi cały wrześniowy pakiet Egmontu, nowego Koziorożca i dwa tomy Wież Bois-Maury.

A cokolwiek w sprawie Sixth Gun się wyjaśniło? Komiks pierwotnie miał być chyba w czerwcu, a tu ani komiksu, ani informacji.

Z tego co wiem, ma być dopiero na początku 2015 roku.

Offline Holsten

Odp: Timof i cisi wspólnicy
« Odpowiedź #1609 dnia: Wrzesień 17, 2014, 07:29:53 am »
Przeglądając gildie znalazłem informację o drugim wydaniu Prosto z piekła. http://www.komiks.gildia.pl/komiksy/from-hell/prosto-z-piekla-ii-wyd
Zna ktoś jakieś szczegóły. Komiks już się ukazał czy jest w planach?

Offline Itachi

Odp: Timof i cisi wspólnicy
« Odpowiedź #1610 dnia: Wrzesień 17, 2014, 07:38:44 am »
Ma być w listopadzie.

Offline Holsten

Odp: Timof i cisi wspólnicy
« Odpowiedź #1611 dnia: Wrzesień 17, 2014, 07:39:36 am »
Dzięki. Kolejny z tytułów na które poluje od dłuższego czasu.

Offline Itachi

Odp: Timof i cisi wspólnicy
« Odpowiedź #1612 dnia: Wrzesień 17, 2014, 07:41:01 am »
Jak zapewne większość osób, ze mną włącznie :wink:

Offline melee

Odp: Timof i cisi wspólnicy
« Odpowiedź #1613 dnia: Wrzesień 17, 2014, 12:33:05 pm »
zaraz zaraz, nowe wydanie From Hell ma być w miękkiej okładce? jestem prawie pewny, że widziałem zapowiedzi twardej

Offline maximumcarnage

Odp: Timof i cisi wspólnicy
« Odpowiedź #1614 dnia: Wrzesień 17, 2014, 12:38:36 pm »
zaraz zaraz, nowe wydanie From Hell ma być w miękkiej okładce? jestem prawie pewny, że widziałem zapowiedzi twardej

Ma być w twardej.

Offline peta18

Odp: Timof i cisi wspólnicy
« Odpowiedź #1615 dnia: Wrzesień 17, 2014, 03:15:27 pm »
Jak zapewne większość osób, ze mną włącznie :wink:
No nie wiem, sporo osob juz sie zaopatrzylo w pierwsze wydanie. Wiec z tej wiekszoscia dosc ostroznie bym uzywal.
Buk, Hodor i Dziczyzna

Offline maximumcarnage

Odp: Timof i cisi wspólnicy
« Odpowiedź #1616 dnia: Wrzesień 17, 2014, 03:17:59 pm »
No nie wiem, sporo osob juz sie zaopatrzylo w pierwsze wydanie. Wiec z tej wiekszoscia dosc ostroznie bym uzywal.

Ja mam nawet 2 wersje: w miękkiej i skórze i szczerze to się zastanawiam czy potrzebna mi HC do kompletu.

Offline adam and arluk

Odp: Timof i cisi wspólnicy
« Odpowiedź #1617 dnia: Wrzesień 17, 2014, 05:18:33 pm »
Noszę się z zamiarem kupna komiksu TRUST ALBUM.
Właśnie, czy to jest rodzaj artbook`a z grafikami itp? Czy zawiera również prace komiksowe?
Nie wiem czego się spodziewać po tej publikacji, a informacje na ten temat są dość lakoniczne. Wolałbym nie eksperymentować przy cenie ponad 100zł.
Może któryś z kolegów posiada ten album i podzieliłby się wrażeniami, zawartością itp?

ramirez82

  • Gość
Odp: Timof i cisi wspólnicy
« Odpowiedź #1618 dnia: Wrzesień 19, 2014, 04:28:08 pm »
"Spust" - kolejny znakomity komiks od Timofa! Trochę się obawiałem tego tytułu, oceny choćby na amazon.com niezbyt zachęcające, do tego ten "pamiętnik onanisty"... Na okładce oryginalnego wydania nie ma pod tytułem żadnego dopisku, nie wiem skąd ten pomysł u nas, ale jeśli to miał być chwyt reklamowy, to mnie zniechęcał do komiksu. Joe Matt pokazuje się w "Spuście" jako odrażający typek i nie chodzi tylko o jego uzależnienie, ale mówi o tym otwarcie, z humorem i dzięki temu polubiłem tego drania. Podoba mi się konstrukcja tego pamiętnika, np. jeden, ponad 30 stronny rozdział to rozmowa z Sethem i Chesterem Brownem w restauracji (pokazuje ich relację jeszcze lepiej niż w "Na własny koszt" Browna), w ostatnim Matt rozlicza się sam ze sobą, swoim życiem, dokonaniami, nie szczędząc sobie krytyki. Do tego fajna kreska, miejscami karykaturalna jak u Crumba.

Życzę sobie, żeby Timof wydał jeszcze jakiś komiks Matta!

Offline nayroth

Odp: Timof i cisi wspólnicy
« Odpowiedź #1619 dnia: Wrzesień 19, 2014, 06:06:49 pm »
Noszę się z zamiarem kupna komiksu TRUST ALBUM.
Właśnie, czy to jest rodzaj artbook`a z grafikami itp? Czy zawiera również prace komiksowe?
Nie wiem czego się spodziewać po tej publikacji, a informacje na ten temat są dość lakoniczne. Wolałbym nie eksperymentować przy cenie ponad 100zł.
Może któryś z kolegów posiada ten album i podzieliłby się wrażeniami, zawartością itp?

Wrażeniami się nie podzielę, ale zawartość albumu następująca:
- 40% objętości to plansze komiksowe, kompletne historie, lub fragmenty... (ok. 146 str.)
- 30% to kompletne grafiki, plakaty reklamowe, obrazy... (ok. 110 str.)
- 18% to szkice,  rysunki "robocze", itepe. (ok. 64 str.)
- 12% to teksty, felietony, wstępniaki autora, przedmowy (ok. 45 str.)