Autor Wątek: Apropo uscislen lipiec 2006  (Przeczytany 3107 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Robson

Apropo uscislen lipiec 2006
« dnia: Lipiec 03, 2006, 10:02:36 pm »
Super nowe uscislenia, w ktorych jak zwykle nic nie ma...

Wiekszosc kontrowersyjnych rzeczy jest nadal nie uscislonych, tak naprawde nic nowego od pazdziernika nie ma.

Nadal mozna wykrecac szarze monsterow lataczami o 180 stopni ;/
a Niedziello juz w grudniu notowal, ze to trzeba bedzie uscislic...

PiF po zagonieniu szarzujacego jest jakims wymyslem, ktory ma sie nijak do tego co jakis czas temu wkleil szafa w temacie "SZARZA I CO DALEJ"

Takie kwestie jak lapping, bo kazdy to robi po swojemu, jak zwykle nie zostaly poruszone.

Mam question kto tak ciezko pracowal nad uscisleniami od pazdziernika, czyli 9 miechow, ze nic nie wnosza oprocz oficjalntych GW errat do krasi?

Rozumiem, ze zaraz bedzie nowa edycja ale bedzie do jej wydania jeszcze kilka masterow/chalengerow...

JJ

  • Gość
Re: Apropo uscislen lipiec 2006
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 03, 2006, 11:10:45 pm »
Cytat: "Robson"
Super nowe uscislenia, w ktorych jak zwykle nic nie ma...

Wiekszosc kontrowersyjnych rzeczy jest nadal nie uscislonych, tak naprawde nic nowego od pazdziernika nie ma.

Nadal mozna wykrecac szarze monsterow lataczami o 180 stopni ;/
a Niedziello juz w grudniu notowal, ze to trzeba bedzie uscislic...

PiF po zagonieniu szarzujacego jest jakims wymyslem, ktory ma sie nijak do tego co jakis czas temu wkleil szafa w temacie "SZARZA I CO DALEJ"

Takie kwestie jak lapping, bo kazdy to robi po swojemu, jak zwykle nie zostaly poruszone.

Mam question kto tak ciezko pracowal nad uscisleniami od pazdziernika, czyli 9 miechow, ze nic nie wnosza oprocz oficjalntych GW errat do krasi?

Rozumiem, ze zaraz bedzie nowa edycja ale bedzie do jej wydania jeszcze kilka masterow/chalengerow...



Łolabogo, toż żeś się Waść obudził z tym PIFE. Jak świat światem w polhammerze się tak grało, a za dwa miechy tak będzie w 7. I co teraz to zmieniać??????? Rok temu, to może...

Szarż monsterami o 180 nie wykręcisz na polskie uściślenia - na zachodzie to i owszem.

Podaj mi link do oficjalnych errat GW do Krasi ... Będę wdzięczny... :badgrin:   :badgrin:  :badgrin:

Wiesz Robercie, że ja zawsze chętnie w LS kamieniem rzucę, lecz tym razem wykazali się zadziwiającym rozsądkiem...

A sign of things to come? :roll:

Shino

  • Gość
Apropo uscislen lipiec 2006
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 03, 2006, 11:17:13 pm »
mozna.. pivot monsterow jest darmowy.. wiec mozna...

JJ

  • Gość
Apropo uscislen lipiec 2006
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 03, 2006, 11:46:15 pm »
Cytat: "Shino"
mozna.. pivot monsterow jest darmowy.. wiec mozna...


Musisz albo trzymać strefę, albo do najbliższego skirmiszera po prostej.

Jak na te zasady zrobisz 180 - zgłoś się do mnie po nagrodę.

Jankiel

  • Gość
Apropo uscislen lipiec 2006
« Odpowiedź #4 dnia: Lipiec 04, 2006, 12:00:38 am »
Cytuj
Takie kwestie jak lapping, bo kazdy to robi po swojemu, jak zwykle nie zostaly poruszone

Jest opisany w WD i nie ma co tu uscislac.

Shino

  • Gość
Apropo uscislen lipiec 2006
« Odpowiedź #5 dnia: Lipiec 04, 2006, 12:45:51 am »
Cytat: "JJ"
Cytat: "Shino"
mozna.. pivot monsterow jest darmowy.. wiec mozna...


Musisz albo trzymać strefę, albo do najbliższego skirmiszera po prostej.

Jak na te zasady zrobisz 180 - zgłoś się do mnie po nagrodę.



Cytuj
d) Szarże na pojedynczy model on foot, oddziały skirmish i załogi maszyn wojennych wykonujemy w następujący sposób – model najbliższy do oddziału szarżującego jest obracany do niego frontem, a reszta formuje szeregi – nie można robić manewru „screen” oddziałem skirmishującym ani maneru „allign” oddziałem szarżującym na skirmish. Wheel jest dozwolony tylko wtedy, kiedy jest konieczny, by oddział szarżujący mógł się zetknąć z najbliższym modelem, oraz tylko w minimalnym zakresie - tak, by oddział szarżujący pokonał najkrótszą drogę do celu. Uwaga: przez najbliższy model rozumiemy najbliższy pod względem ilości cali ruchu, jaką oddział szarżujący musi zużyć, by się z nim zetknąć - a zatem najbliższy możliwy do zaszarżowania.


pivot jest ooczywiscie darmowy... dla monsterow



co wygralem?;] i kiedy mam sie po ta nagrode zglosic?

JJ

  • Gość
Apropo uscislen lipiec 2006
« Odpowiedź #6 dnia: Lipiec 04, 2006, 08:42:43 am »
Co, co ?
Czerwony kwadrat i 5 niebieskich... O co chodzi?

Shino

  • Gość
Apropo uscislen lipiec 2006
« Odpowiedź #7 dnia: Lipiec 04, 2006, 08:56:58 am »
czerwony kwadrat -- monster strzalka pokazuje jego przod...

niebieskie to sirmisgh pokroju fellbatow albo carrionow... (bo takie podstawki;])

treeman (czerwona podstawka) iwdzi pierwsze 2 carriony jednak musi szarzowac na tego z tylu bo jest najblizxej, to znaczy najmniej ruchu zajmie mu dojscie do jakiegokolwiek kirmishera z tego unitu... (bo jak juz mowilem jego pivot jest darmowy)...

a i takie ustawienie przy okazji uniemozliwia inna szarze tego monstera...

JJ

  • Gość
Apropo uscislen lipiec 2006
« Odpowiedź #8 dnia: Lipiec 04, 2006, 09:30:52 am »
No brawo, prawie wygrywa Pan zegarek.

Tak to jest jak się robi polhammer.
Próbując usunąć paradoks"niewidzialnego skirmiszera" uniemożliwiającego szarżę, wpada się w pułapkę absurdalnego przekierowania szarży w tył przez skirmisz.

Wezwany sędzia powieniej zakazać chromolenia w bambus i nakazać normalną szarżę, agrumentując, że co prawda dodatkowe cale tego chorego skrętu są darmowe, ale są calami - więc droga jest dłuższa. CBDO.  


Więc zegarek nadal mój. :badgrin:

Shino

  • Gość
Apropo uscislen lipiec 2006
« Odpowiedź #9 dnia: Lipiec 04, 2006, 09:38:56 am »
no chyba, ze tak... z tego co pamietam reakcja sedziow byla inna... :roll:  ;)  (nawet niedziel zrobil zdjecie,zeby bylo co uscislac...)

Jankiel

  • Gość
Apropo uscislen lipiec 2006
« Odpowiedź #10 dnia: Lipiec 04, 2006, 09:43:01 am »
Najlepszy sposób rozwiązywania takich sytuacji zaprezentował Dzik na Wojennym Grillu. "Zmień to kur..." rzekł widząc jakieś absurdalne naginanie reguł.
Bardziej uściślić się tego nie da. Trzeba się tu opierać na zdrowym rozsądku, a takie ustawianie skirmisha zasługuje na WP.

Offline sokles

Apropo uscislen lipiec 2006
« Odpowiedź #11 dnia: Lipiec 04, 2006, 10:16:47 am »
Wiedziałem ze sie na Battlowca nie nadaje...w zyciu bym czegos tak chorego nie wymyślił :lol:

JJ

  • Gość
Apropo uscislen lipiec 2006
« Odpowiedź #12 dnia: Lipiec 04, 2006, 11:52:02 am »
Cytat: "sokles"
Wiedziałem ze sie na Battlowca nie nadaje...w zyciu bym czegos tak chorego nie wymyślił :lol:


Okrągłe suwają się bezproblemowo, nic się nie ociera, nie iskrzy, prąd się nie wydziela, to i neurony obumierają...

A u nas w WFB Panie, kwadratura koła na śniadanie...

Shino

  • Gość
Apropo uscislen lipiec 2006
« Odpowiedź #13 dnia: Lipiec 04, 2006, 07:12:56 pm »
Cytat: "Trocki"
Najlepszy sposób rozwiązywania takich sytuacji zaprezentował Dzik na Wojennym Grillu. "Zmień to kur..." rzekł widząc jakieś absurdalne naginanie reguł.
Bardziej uściślić się tego nie da. Trzeba się tu opierać na zdrowym rozsądku, a takie ustawianie skirmisha zasługuje na WP.


 jak rozumiem w wszystkich tego typu naciagnieciach moze dawac wp?

JJ

  • Gość
Apropo uscislen lipiec 2006
« Odpowiedź #14 dnia: Lipiec 04, 2006, 08:11:27 pm »
Cytat: "Shino"

 jak rozumiem w wszystkich tego typu naciagnieciach moze dawac wp?


Skądże...
Za myślenie nie należy karać... Ale wpuszczać takie "kombosy" też nie...
Bo to już przesada... - sprowadzenie do absurdu - tak jak "niewidzialny skirmiszer"