trawa

Autor Wątek: Impakty  (Przeczytany 31717 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Ijon Tichy

  • Słynny gwiazdokrążca.
  • Moderator
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 3 730
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Impakty
« Odpowiedź #45 dnia: Listopad 05, 2006, 10:05:49 am »
Musiałbym obejrzeć jeszcze raz, bo mam trochę (starych) przemyśleń o imaktach. (A i NGE dawno już nie widziałem, a tu o szczegóły czasem się rozchodzi.)

Cytat: "Frey Ikari"
Znowu piszemy tutaj tylko my..., zawsze kończy się tak samo...

-Dawno NGE oglądałem- zbyt dawno jak na NGE.
-Mam inne podejście do tego typu twórczości- nastawione na przesłanie, a nie pole AT. ;)
Uśmiechaj się, zawsze! ;)

Offline Dreadorus Maximus

Impakty
« Odpowiedź #46 dnia: Listopad 06, 2006, 09:29:58 am »
Cytuj
W świetle tego co napisałeś wcześniej jest nie możliwością by Rei I widziała wspomnienie/wizje/projekcje Kaworu gdyż go nie widziała jeszcze...

Shinji w 1 odcinku też nie wiedział jak wygląda czternastoletnia Rei i jaki mundurek nosi. Nawet jeśli ją pamięta, to jako dziesięciolatkę. Wizja Rei symbolizuje pochodzenie ludzkości od Lilith. Ukazanie się Kaworu Rei symbolizuje jedność Lilith i Adama, którzy znają się od zarania dziejów.

Cytuj
Zrozum Dread że ta osoba (Gendo) BYŁA najdroższa ale to się zmieniło to BYŁO swoiste pożegnanie.

Nie ma innego przykładu na to, żeby wizja przedśmiertna była pożegnaniem. O tym, że była świadoma, że coś czuje do Shinjiego wskazują jej słowa, ale ostatecznie Rei 002 go odrzuca i pozostaje "wierna" Komandirowi.
Rozwinę się w temacie o relacji Rei+Shin.
Cytat: ryceros
Lubię wejśc na jakiś topik i zamiast rzeczowej dyskusji czytać kłótnie i durne docinki.

Offline Frey Ikari

Impakty
« Odpowiedź #47 dnia: Listopad 06, 2006, 06:56:02 pm »
Cytuj
Shinji w 1 odcinku też nie wiedział jak wygląda czternastoletnia Rei i jaki mundurek nosi. Nawet jeśli ją pamięta, to jako dziesięciolatkę. Wizja Rei symbolizuje pochodzenie ludzkości od Lilith. Ukazanie się Kaworu Rei symbolizuje jedność Lilith i Adama, którzy znają się od zarania dziejów

Tsy..., taaa-a..., jasne... ale co ma wiedza czysto religijna do tej sytuacji ktora nijak nie nawiązuje do tego mitu. Zamiast mieszać mity zacznij SAMEMU szukać rozwiazania... Rei widziana przez Shinjiego w pierwszym odcinku nie jest żadnym wspomnieniem tylko wizją.

Offline Dreadorus Maximus

Impakty
« Odpowiedź #48 dnia: Listopad 06, 2006, 09:39:03 pm »
Cytuj
ale co ma wiedza czysto religijna do tej sytuacji ktora nijak nie nawiązuje do tego mitu

Nie rozumiem zarzutu. Adam i Lilith są w NGE parą, w Endzie na końcu masz zarówno Rei jak i Kaworu przemawiających razem, a 3I zapoczątkowało zjednoczenie Adama i Lilith.

Cytuj
Zamiast mieszać mity zacznij SAMEMU szukać rozwiazania

Zamiast znów zaczynać wycieczki osobiste przeczytaj post ze zrozumieniem.

Cytuj
Rei widziana przez Shinjiego w pierwszym odcinku nie jest żadnym wspomnieniem tylko wizją.

A owszem, Kaworu też jest wizją w momencie śmierci Rei. Całe nasze nieporozumienie bierze sie pewnie z braku ustalenia co rozumiem przez użycie słowa "wspomnienie". Na pewno nie chodzi o przywołanie obrazu ze swojej pamięci, przeciez Rei ukazuje się wszystkim, a nie każdy widział Rei. Chodzi o "wspomnienie" w szerszym znaczeniu, o odwieczną więź. Człowiek niejako "przypomina" sobie w najgłębszych podkładach nieswiadomości, że od wieków należy do Lilith. Tak jak z platońskim anamnesis.
W tym rozumieniu słowa "wspomnienie" używam tego zamiennie ze słówkiem "wizja".
Cytat: ryceros
Lubię wejśc na jakiś topik i zamiast rzeczowej dyskusji czytać kłótnie i durne docinki.

Offline Frey Ikari

Impakty
« Odpowiedź #49 dnia: Listopad 07, 2006, 04:42:04 pm »
Cytuj
Nie rozumiem zarzutu. Adam i Lilith są w NGE parą, w Endzie na końcu masz zarówno Rei jak i Kaworu przemawiających razem, a 3I zapoczątkowało zjednoczenie Adama i Lilith.

Kaworu i Rei nidgy nie zostali pokazani w NGE jako para a przemawiają do Kaworu razem bo im na nim zależy.
Cytuj
Zamiast znów zaczynać wycieczki osobiste przeczytaj post ze zrozumieniem.

Przeczytałem ze zrozumieniem dlatego tak mnie poirytowało to że znowu sie zasłaniasz.

Offline Dreadorus Maximus

Impakty
« Odpowiedź #50 dnia: Listopad 07, 2006, 05:31:55 pm »
Zostali pokazani jako para. Gdy Shinji spytał, co oni dwoje robią w jego fazie Rei powiedziała, że są nadzieją, a Kaworu, że są słowem "kocham", czyli że Rei+Kaworu są znakiem, że ludzie potrafią się nawzajem zrozumieć.

Poza tym Adam i Lilith są jednością - Rei urwała Gendo łapę na której miał Adama i się z nim zjednoczyła. Obrazowo, koniec świata nastąpił, gdy Adam i Lilith się spotkali.
Cytat: ryceros
Lubię wejśc na jakiś topik i zamiast rzeczowej dyskusji czytać kłótnie i durne docinki.

Offline SoczI

Impakty
« Odpowiedź #51 dnia: Czerwiec 08, 2007, 10:35:16 pm »
Eh... Widzę, że urwaliście temat, a akurat w przypadku Impaktów jest tak dużo niewiadomych...

First Impact - tutaj czerpię z Wikipedii - moment zesłania ziarna Lilith i ziarna Adama na ziemię przez, jak to podają niby kanonowe źródła, Pierwszą Rasę Przedwiecznych. Oba ziarna teoretycznie nie mogły trafić na tą samą planetę, ale jak widać nawet bogom zdarzają się wpadki. Lilith się przebudziła i powstała ludzkość. Adam pozostał w uśpieniu aż do Second Impact i otwarcia Aniołowej Komnaty Guff'a co było przepowiedziane w Dead Sea Scrolls.

Second Impact - jak napisał Dread - wywołany celowo kontaktem ludzkiego DNA z Adamem z użyciem Włóczni Longinusa. Przepowiedziany w DSS. Było to takie swego rodzaju profilaktyczne uderzenie ludzkości, której przepowiedziano przybycie Aniołów. Stworzenie Kaworu, pobranie DNA do klonów Adama, czyli Evangelionów, miało zapewnić ludzkości broń potrzebną do zwalczenia zagrożenia. Mam taką swoistą teorię, że pole AAT wywołane wtedy przez Adama nie rozpuściło nikogo z ludzi. Wszyscy zginęli w wyniku wybuchu, a jedyni polami AT, które mogły wtedy ulec neutralizaji były pola Aniołów (którzy jeszcze się nie "przebudzili", gdyż komnata Guff'a była wciąż zamknięta).

Third Impact - czyli cel ostateczny i Aniołów, i SEELE i Gendo. Liczyłem, że przedstawicie swoje pomysły co do tego jak oni wszyscy chcieli do nich doprowadzić (bo każdy miał na to swój pomysł). Moje pomysły:

- Anioły - chciały zrobić to co ludzie zrobili przy Second Impact - kontakt potomka Adama z Lilith. Wielki wybuch i pole AAT Lilith zmiata wszystkich ludzi, ale pozostawia Anioły, które dziedziczą Ziemię. Z koncepcji wyłamał się tylko Kaworu, który niczym Jezus tak ukochał ludzi, że pozwolił się zabić niż ich unicestwiać. Poza tym Anioły mają "ciągotę" do embrionu Adama by ten nie posłużył już ludzkości do zagłady Aniołów.

- Gendo - hmm... i tu się zaczynają schody... Nie ma chyba nigdzie jasno powiedziane jak ma się odbyć ludzki Third Impact, czy to w wykonaniu Gendo, czy też SEELE. Gendo chcę zjednoczyć w jednym ciele Rei - duszę Lilith, embrion Adama i siebie, by na końcu połączyć się z EVA01, czyli duszą swej żony - Yui. Co chciał uczynić z ludzkością później nie wiadomo. Może to nie miało znaczenia?

- SEELE - nie mam zielonego pojęcia. W EoE stwierdzają, że skoro nie mają już Włóczni to nie mogą posłużyć się Lilith i muszą użyć EVA01. Za pewne chcieli zaaplikować mu Kaworu Dummy Plug (to, że Shinji trafił w końcu do środka było niefortunnym wypadkiem, ale liczyli, że i tak jego ego tego nie wytrzyma i zniknie) i... hmmm... i nie wiadomo co. Miał się połączyć z Adamem? Może z Lilith? Na pewno z którymś z Aniołów, bo musiało nastąpić połączenie Owocu Życia Aniołów i Owocu Wiedzy Ludzi by stał się bogiem i dokonał 3I. Ale czy na pewno to nie wiem... I jaka była rola Włóczni? I Seriesek 5-13?

Ufff... Dobra kończę i czekam na wywody ;) ...
aworu died for your sins!

Offline Dino

Impakty
« Odpowiedź #52 dnia: Czerwiec 08, 2007, 10:41:31 pm »
Ja tam gdzieś czytałem że podobno First Impact miał miejsce kiedy Księżyc odłączył się od Ziemi (o świecie NGE mówię więc niech mnie inkwizycja za herezje na stosie nie pali).

Powstrzymałbym się zdecydowanie przed porównaniem Kaworu do Chrystusa.

A co do tego jak miał wyglądać Third Impact w wersji SEELE no to przecież chyba tak jak jest to ukazane w Endzie nie? A może mi się z braku snu coś w łepetynie miesza...

Offline @

Impakty
« Odpowiedź #53 dnia: Czerwiec 08, 2007, 10:42:33 pm »
Seele chciało nieśmiertelności dla siebie :)

Offline SoczI

Impakty
« Odpowiedź #54 dnia: Czerwiec 08, 2007, 10:44:22 pm »
No nie powiedziałbym, bo przez całe EoE i część NGE gadają pompatycznie, że robią to dla ludzkości itp.

Poza tym mnie mniej interesuje dlaczego i dla kogo, ale JAK ;) !
aworu died for your sins!

Offline @

Impakty
« Odpowiedź #55 dnia: Czerwiec 08, 2007, 10:45:54 pm »
Tak jak zrobiła to Yui :) A to gadanie o ludzkości itd to pic na wodę dla Gendou. :o

Offline SoczI

Impakty
« Odpowiedź #56 dnia: Czerwiec 08, 2007, 10:49:44 pm »
YH! A co niby takiego zrobiła Yui, prócz kosmicznej synchronizacji z EVA01? Nie widzę tu żadnego związku z Third Impact i SEELE, więc proszę rozwiń myśl jak wg. Ciebie wygląda dokonanie się 3I przez wyżej wymienioną grupę starców?

Poza tym te pompatyczne gadanie było juz w EoE, gdzie Gendo był na liście "Do skreślenia"...
aworu died for your sins!

Offline Dino

Impakty
« Odpowiedź #57 dnia: Czerwiec 08, 2007, 10:52:00 pm »
Yui zrobiła choćby to że stała się nieśmiertelna... tego samego chcieli ci z SEELE. Już setki razy było powtarzane że przecież Ev było tyle ilu było członków SEELE. Dla każdego po jednej.

Offline SoczI

Impakty
« Odpowiedź #58 dnia: Czerwiec 08, 2007, 11:00:39 pm »
Setki razy... bla bla... Kłamstwo powtarzane 100 razy staje się prawdą ;) ? Z tego co naliczyłem to w EoE występuje 11 działających mechów, a SEELE liczyło 15 członków.

Poza tym to jest całkowite odbieganie od mojego pytania i mojego wcześniejszego długiego wywodu. Liczyłem, że ktoś się do niego ustosunkuje i uzupełni/poprawi, a nie będzie zwracał uwagi na kwestie podrzędne, których i tak głębiej nie rozwija...
aworu died for your sins!

Offline Dino

Impakty
« Odpowiedź #59 dnia: Czerwiec 08, 2007, 11:11:54 pm »
Niech będzie że zwracam uwagę na kwestie podrzędne:
Jakich piętnastu członków? W SEELE jest ich dwunastu bez zevangelizjonowanej Yui. Do tego jeszcze Gendo... a numer 15? Czyżby Pen Pen?