Autor Wątek: Błędy w serii  (Przeczytany 125423 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline reizen

Błędy w serii
« Odpowiedź #45 dnia: Lipiec 10, 2006, 08:55:53 am »
Cytuj
To jest możliwe gdyż eva nie spada cały czas prosto ani nie posiada silniczkow ktore by pchały ja do przodu. Siła pędu sprawia że Eva "leci do tyłu. Zauważcie że jak wsiadacie do pociągu i ten nagle rusza to też lecicie do tyłu a nie do przodu.


Niestety to działało nieco inaczej:
Eva 01 podczepiona do samolotu poruszała się z taką samą prędkością co on. Kiedy zaczepy zostały zwolnione, Eva pozbawiona własnego napedu zaczeła zwalniać, jednocześnie spadając (jednak ciągle poruszała się do przodu). Lepszym porównaniem od pociągu jest zrzucanie bomby z myśliwca.   ;)
size=10]"This body holding me reminds me of my own mortality.
Embrace this moment. Remember. we are eternal.
all this pain is an illusion."
[/size]

Offline Dreadorus Maximus

Błędy w serii
« Odpowiedź #46 dnia: Lipiec 10, 2006, 10:06:47 am »
Mały błąd. W 9 odcinku, gdy Evy robią chory balet, w 41 sekundzie walki Asuka wali z takiego śmiesznego działa. Mniejsza z tym co to za działo, ale ono ma taką samą kolbę jak karabin pozytronowy z 22 odcinka (nie musi to być karabin pozytronowy, ma po prostu taką samą kolbę). Aby strzelać z tej pukawki konieczne jest zdemontowanie skrzydła Evy i zaczepienie broni o bindersa. Asuka potrafi demontować swoje skrzydło (wynika to z 22 odcinka). Mi się wydaje, że w tym czasie Asuka raczej nie powinna sobie zaprzątać głowy ponownym montowaniem skrzydła, które w tym momencie do niczego sienie przydaje.

Chyba, że nie chciała, by jej Eva wyglądała brzydko :P

Frey, "zasada zachowania pędu". Samolot leciał, a pociąg stoi.
Cytat: ryceros
Lubię wejśc na jakiś topik i zamiast rzeczowej dyskusji czytać kłótnie i durne docinki.

Offline Frey Ikari

Błędy w serii
« Odpowiedź #47 dnia: Lipiec 11, 2006, 10:21:30 pm »
Cytuj
Samolot leciał, a pociąg stoi.

Samolot leciał, ale Eva "stoi". Jak widzimy eva "zjeżdza" z torow na samolocie, stąd też leci do tyłu.

Offline Devik Crazystar

Błędy w serii
« Odpowiedź #48 dnia: Lipiec 11, 2006, 11:39:32 pm »
.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 29, 2012, 11:57:17 pm wysłana przez Devik Crazystar »

Offline Frey Ikari

Błędy w serii
« Odpowiedź #49 dnia: Lipiec 12, 2006, 08:57:47 pm »
Cytuj
Fizykę w szkole miałeś? To zajrzyj sobie do zeszytów.

A ty masz wyobraźnie?? To zajrzyj do niej. No i dlaczego niby eva by miała ewentualnie lecieć w przod?? Jeśli coś upuścisz z jadącego pociągu to też poleci w tył i ten przypadek jest identyczny.

Offline @

Błędy w serii
« Odpowiedź #50 dnia: Lipiec 13, 2006, 09:56:13 am »
To wygląda tak:

Leci sobie samolot z prędkością V, i razem z nim Eva, która tez ma prędkość V [liczą się jako wspólna bryła]. Ale po rozdzieleniu, to SAMOLOT MA NAPĘD, i jeżeli nie zmniejszy ciągu to przyscpieszy [mniejsza masa] a EVA nie ma napędu - oddziałuje na niąsiła oporu powietrza. Tak wiec EVA leci nadal, na początku z prędkością V, ale z każdą sekundą jej prędkość pozioma zmniejsza się [opór] a pionowa zwiększa się [grawitacja].

W najlepszym przypadku, gdyby EVA wytaciła prędkość poziomom do ZERA to spadła by poziomo. Ale nigdy nie spadnie w ła by EVE po momencie zatrzymania się w locie poziomym. Może małyt rysunkierunku innym niż tym samym co samolotu. Poprostu nie ma siły która pchaek:




Jak tu widac, wektor V prędkości EV zmniejsza sie wraz z czasem [ tego moze nie widac, bo tak sobie rysowalem :P] ale nigdy nie zmieni zwrotu!!! Wiec Eva albo spadnie lecac do przodu [tak jak samolot] albo idealnie pionowo. Innej mozliwości nie ma, chyba że ma własny napęd.

Offline Dreadorus Maximus

Błędy w serii
« Odpowiedź #51 dnia: Lipiec 13, 2006, 10:49:55 am »
Cytuj
A ty masz wyobraźnie?? To zajrzyj do niej. No i dlaczego niby eva by miała ewentualnie lecieć w przod?? Jeśli coś upuścisz z jadącego pociągu to też poleci w tył i ten przypadek jest identyczny.

Jak wyrzucisz butelkę z pociągu, to ona leci do tyłu względem pociągu, a do przodu względem gleby. Stań sobie obok jadącego pociągu, roweru, czy czegokolwiek i każ koledze wyrzucić coś. Ewentualnie weź sobie coś do ręki, machnij ręką i wypuść w połowie ruchu. Nie ma bata, żeby poleciało do tyłu.
A schemacik jest trochę błędny. Parabola lotu jest wygięta w drugą stronę, chyba, że chcesz pokazać punkt widzenia pilota ;)

A tak poza tym, to nie wolno wyrzucać przedmiotów z jadącego pociągu! :lol: :lol:
Cytat: ryceros
Lubię wejśc na jakiś topik i zamiast rzeczowej dyskusji czytać kłótnie i durne docinki.

Offline Devik Crazystar

Błędy w serii
« Odpowiedź #52 dnia: Lipiec 13, 2006, 10:52:34 am »
.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 29, 2012, 11:57:31 pm wysłana przez Devik Crazystar »

Offline @

Błędy w serii
« Odpowiedź #53 dnia: Lipiec 13, 2006, 10:55:56 am »
Normalnie nie rozumiem o czym ta dyskusja... z fizyką lepiej się nie kłócić  :D

Nigdy nic samo od siebie nie zmieni zwrotu siły. NIGDY. nie samo od siebie.

----------------EDIT----------------

rzeczywiście... mój błąd .. w pospiechu o tak machnołem... wektorki w drógą strone musza być.

Offline Frey Ikari

Błędy w serii
« Odpowiedź #54 dnia: Lipiec 13, 2006, 08:10:15 pm »
Eva zanim zaczeła spadać zjeżdzała z torow przez co wydaje mnie się że może leciec w tył... No jesli sie upuści przedmiot będąc w ruchu to ten przedmiot w momencie upadku poleci do tyłu. Tak samo eva.
Cytuj
To może najpierw spróbuj coś upuścić z jadącego pociągu, potem zobacz, jak się wbiło w ziemię

Zastanawiam się co upuściłeś z pociągu że się aż wbiło... ;)

Offline @

Błędy w serii
« Odpowiedź #55 dnia: Lipiec 13, 2006, 08:40:10 pm »
Cytuj
Zastanawiam się co upuściłeś z pociągu że się aż wbiło... Wink


Może tego kolegę, co miał sprawdzić?  :badgrin:

Dobryb przykład: Jedziesz samochodem i wyrzucasz ogryzek, i trafia on w idącego z naprzeciwka samochodu nauczyciela/kolegę/mocherowego bereta
Trafi go w twarz, nie w potylicę , sam zwrotu nie zmieni. :badgrin:

Offline haael

  • Asesor
  • ******
  • Wiadomości: 9 996
  • Total likes: 4
  • Płeć: Mężczyzna
  • Polska polska nie ciapolska.
Błędy w serii
« Odpowiedź #56 dnia: Lipiec 13, 2006, 09:10:52 pm »
Mam jeszcze lepszy przykład. Wsiądź na rower, rozpędź się jak się tylko da a następnie zeskocz. Zaryjesz w glebę gębą czy tyłkiem? Sprawdź.

Ale mam inną teorię. Aby uratować prawa fizyki w tym odcinku, można argumentować, że Eva stawia opór powietrzu i działa jak wielkie skrzydło. Przy odpowiednim kącie natarcia Eva może zawrócić do tyłu. Oto schemacik:


Czerwona kreska to Eva, zielona strzałka to pozioma składowa prędkości, różowa strzałka to wektor siły nośnej i oporu względem powietrza. Na niebiesko zaznaczyłem ogólny przepływ powietrza względem Evy. Po dodaniu siły ciążenia (niezaznaczonej na rysunku) możemy uzyskać efekt zawrócenia Evy w locie. Da się to powtórzyć eksperymentalnie rzucając papierowy samolocik tyłem - samolocik zawróci, sprawdźcie.
Prepara tu palo en mano, que hay vienen los hombres malos.
Prepara tu palo hermano, que hay vienen los hombres malos.

Offline @

Błędy w serii
« Odpowiedź #57 dnia: Lipiec 13, 2006, 09:31:54 pm »
No dobra, ale z jakiej wysokości spadać musiala by EVA żeby ją zatrzymać w ruchu poziomym poczym przyspieszyć... troche moim zdaniem nie realne, ale z samolotem dziala. Tyle że samolot ma skrzydła które są przystosowanie do funkci jaką pełni - latania,  - EVA - nie... więc na moje ona raczej by spadła jak cegła a nie, poszybowala, bo to było by szybowanie.

haael, śmiała teza, musze się troche zastanowić :P

Offline Dreadorus Maximus

Błędy w serii
« Odpowiedź #58 dnia: Lipiec 14, 2006, 03:03:12 pm »
Frey, na szynach leci w tył tylko względem samolotu!

Ale koniec kwestii, nie będziemy sprzeczać się z zasadą zachowania pędu, Eva sama z siebie do tyłu nie poleci, chyba, że faktycznie stawia opór powietrzu. Frey, do książek od fizyki, bo to o pomstę do nieba woła.
Cytat: ryceros
Lubię wejśc na jakiś topik i zamiast rzeczowej dyskusji czytać kłótnie i durne docinki.

Offline Frey Ikari

Błędy w serii
« Odpowiedź #59 dnia: Lipiec 14, 2006, 08:59:19 pm »
Cytuj
Frey, do książek od fizyki, bo to o pomstę do nieba woła.

Matury z fizyki nie zdawałem, ale jedno wiem napewno jak coś upuściszz wysokości będąc w ruchu to przy "ladowaniu" zacznie orać w tył a nie w przod bo to by zaprawdę było dziwne... :?