Autor Wątek: Błędy w serii  (Przeczytany 125233 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Frey Ikari

Błędy w serii
« Odpowiedź #75 dnia: Lipiec 16, 2006, 11:29:23 pm »
Cytuj
Cytat:
W filmach akcji jak wywalą kogoś z pociągu albo spadnie samochod z naczepy to TEŻ turla się w TYŁ a nie W PRZOD!!!

Dlatego nie oglądam filmów akcji.

Tylko że w filmach to jednak fizyk ajest bo inaczej fani i krytycy z miejsca by to zauważyli i pisali o tym. Sytuacja z życia samochod zjeżdza z naczepy i "dziwnym" przypadkiem przy po uderzeniu w ziemię turla sie w tył... Gdyby tak jak piszecie miał toczyc się w przod to jescze by uderzył w naczepe.

Offline Devik Crazystar

Błędy w serii
« Odpowiedź #76 dnia: Lipiec 17, 2006, 12:04:58 am »
.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 29, 2012, 11:58:10 pm wysłana przez Devik Crazystar »

Offline @

Błędy w serii
« Odpowiedź #77 dnia: Lipiec 17, 2006, 09:05:18 am »
oto coś hmm lepszego niż film akcji...

http://video.google.pl/videoplay?docid=-3250497958394185571&q=bomber+droping+bomb

obejrzyj tak z 10 razy i sie zastanów, w która stronę lecą bomby. Przypominam są one zwalniane z zaczepów, NIE WYSTRZELIWANE. Spadają o własnej sile [energi potencjalnej i kinetycznej, zgromadzonej podczas lotu z samolotem]

To chyba Cię przekona...

Offline Dreadorus Maximus

Błędy w serii
« Odpowiedź #78 dnia: Lipiec 17, 2006, 10:18:00 am »
Cytuj
To chyba Cię przekona...

Przyjmuję zakłady!


Całą noc siedziałem i zastanawiałem się jaki dzisiaj eksperyment zrobić, skakać z roweru, z samochodu, czy z autobusu. Ale skakał nie będę. Niech Frey sam skacze, bo i tak mi nie uwierzy.
Cytat: ryceros
Lubię wejśc na jakiś topik i zamiast rzeczowej dyskusji czytać kłótnie i durne docinki.

Offline haael

  • Asesor
  • ******
  • Wiadomości: 9 996
  • Total likes: 4
  • Płeć: Mężczyzna
  • Polska polska nie ciapolska.
Błędy w serii
« Odpowiedź #79 dnia: Lipiec 17, 2006, 03:50:55 pm »
Zostawmy Freya, niech mu ziemia lekką będzie.

Cytuj
Bo przeciez widzą JA prawie poionowo, a potem Shinji spada trochę za JA.

Ten fakt może dowodzić mojej teorii. Eva poleciała do tyłu i spadła za JA, że musiała go potem gonić.
Prepara tu palo en mano, que hay vienen los hombres malos.
Prepara tu palo hermano, que hay vienen los hombres malos.

Offline Dreadorus Maximus

Błędy w serii
« Odpowiedź #80 dnia: Lipiec 17, 2006, 04:30:49 pm »
Ale w momencie, gdy Eva dociera do gleby samolot jest nad nią i dlatego też wydawało mi się, że zrobił nawrot.
Cytat: ryceros
Lubię wejśc na jakiś topik i zamiast rzeczowej dyskusji czytać kłótnie i durne docinki.

Offline Losiu888

Błędy w serii
« Odpowiedź #81 dnia: Lipiec 17, 2006, 07:00:58 pm »
:lol: nie bylo mnie troche a tu takie rzeczy sie porobily. jeszcze pare takich dyskusji i na podstawie tego forum bedzie mozna zdawac mature z fizyki :d

@Frey: Mieszkasz w tym Kościanie (dobrze odmienilem?) pomiedzy Poznaniem a Lesznem? 9 wrzesnia wracam w do Polski, wiec moge wpasc do ciebie w ostatni weekend wrzesnia i pojdziemy do jakiegos fizyka...

az zal mi sie zrobilo ministra Giertycha bo ma duzo roboty :p
ut my hands was made strong,
by the hand of the Almighty

Offline Frey Ikari

Błędy w serii
« Odpowiedź #82 dnia: Lipiec 17, 2006, 10:14:44 pm »
Cytuj
Tylko że w filmach to jednak fizyk a jest bo inaczej fani i krytycy z miejsca by to zauważyli i pisali o tym. Sytuacja z życia samochod zjeżdza z naczepy i "dziwnym" przypadkiem przy po uderzeniu w ziemię turla sie w tył... Gdyby tak jak piszecie miał toczyc się w przod to jescze by uderzył w naczepe.

Zaprawdę nie rozumiem jak można nie zrozumieć tak prostego przykładu... Samochod ZJEZDZA z NACZEPY tak JAK EVA ZJEZDZA z TOROW!!! ONA NIE zostaje spuszczona jak bomby z SAMOLTU!!! Proponuję Devik byś razem z swoim kolegą stanął za zjeżdzającym z naczepy samochodem jeśli jest tak jak piszesz to przeżyjesz ale jesli nie... Oczywiście w filmach spoecjalnie łamią prawa fizyki by ludzie mogli się czepiać- tak??

Offline @

Błędy w serii
« Odpowiedź #83 dnia: Lipiec 17, 2006, 10:37:57 pm »
POWTURZĘ JESZCZE RAZ .. [hmm... spokojnie... spokojnie...]

No więc jeszcze raz - nie mo różnicy między zrzuceniem EVY a BOMBY, napisz dokladnie w czym widzisz różnice... :/ A samochód jak np zjechał by z cięzarówki, to by się potoczył w tym samym kierunku i o tym samym zwrocie co ów ciężarówka... nawet , jakby hamował!!!!

I jeszcze jedno... nie podawaj więcej tego cytatu:
Cytuj
Tylko że w filmach to jednak fizyk a jest bo inaczej fani i krytycy z miejsca by to zauważyli i pisali o tym. Sytuacja z życia samochod zjeżdza z naczepy i "dziwnym" przypadkiem przy po uderzeniu w ziemię turla sie w tył... Gdyby tak jak piszecie miał toczyc się w przod to jescze by uderzył w naczepe.


Bo już mnie brzuch boli od śmiechu jak to czytam.



Cytuj
Gdyby tak jak piszecie miał toczyc się w przod to jescze by uderzył w naczepe.


ŁOŁ  :o

My nie twierdzimy że samochód przyspieszy, bo on sam od siebie nie ma prawa dogonić przyczepy...

Zaraz poszukam kolejnego filmiku / nagram wlasny, z "przyczepą i samochodem co ja nibi ma dogonić".

Offline Ijon Tichy

  • Słynny gwiazdokrążca.
  • Moderator
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 3 730
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Błędy w serii
« Odpowiedź #84 dnia: Lipiec 17, 2006, 11:15:19 pm »
To pokolei:
:D :D :D
<kilka wdechów... głębokich>

A-10 Guziec <marzyciel> "piękny" :P samolot

Znam @-ę osobiscie i jak pokazał mi ten wątek, to myslałem że nie wyrobię!

No, ale do rzeczy:
 :arrow: http://www.moviemistakes.com- masz fizyków przy filmach ;)
 :arrow: Giertych ma robotę, ale chyab zabiera się za na od tyłu :D
 :arrow: FFS! Bo nie wiem jak inaczej można ująć... hmm... juz nawet nie; brak znajomości fizyki, krzywą logikę, ale poprostu brak zdrowego rozsądku!
Uśmiechaj się, zawsze! ;)

Offline @

Błędy w serii
« Odpowiedź #85 dnia: Lipiec 18, 2006, 11:07:44 am »
No więc tak jak obiecałem, zrobiłem film.
Siedziałem nad nim tak z 30 min, i nagrałem w słabszej jakości, żeby nie ważył 50 MB :P

Zapraszam do obejrzenia, mam nadzieję, że się przyda... [Proszę się nie nabijać - mój pierwszy film :p ]


Film [~7mb]

Offline Jager

Błędy w serii
« Odpowiedź #86 dnia: Lipiec 18, 2006, 01:30:02 pm »
Cytat: "Frey Ikari"
Cytuj
Tylko że w filmach to jednak fizyk a jest bo inaczej fani i krytycy z miejsca by to zauważyli i pisali o tym. Sytuacja z życia samochod zjeżdza z naczepy i "dziwnym" przypadkiem przy po uderzeniu w ziemię turla sie w tył... Gdyby tak jak piszecie miał toczyc się w przod to jescze by uderzył w naczepe.

Zaprawdę nie rozumiem jak można nie zrozumieć tak prostego przykładu... Samochod ZJEZDZA z NACZEPY tak JAK EVA ZJEZDZA z TOROW!!! ONA NIE zostaje spuszczona jak bomby z SAMOLTU!!! Proponuję Devik byś razem z swoim kolegą stanął za zjeżdzającym z naczepy samochodem jeśli jest tak jak piszesz to przeżyjesz ale jesli nie... Oczywiście w filmach spoecjalnie łamią prawa fizyki by ludzie mogli się czepiać- tak??

Człowieku, rozbawiłeś mnie do łez. Ty naprawdę wierzysz w to, co piszesz?
Nie masz kompletnie racji. Podejdź do swojego fizyka z podstawówki i poproś, żeby Ci to wyjaśnił. Jak nie umrze ze śmiechu, to napewno Ci to wyjaśni.

PS: Nie mogę uwierzyć, że Ty masz naprawdę 20 lat.

Z wyrazami uszanowania,
Jager.
b]Ostatnie Przymierze - Lubiński Klub Fantastyki[/b]

Offline Dreadorus Maximus

Błędy w serii
« Odpowiedź #87 dnia: Lipiec 18, 2006, 02:19:37 pm »
Cytuj
Samochod ZJEZDZA z NACZEPY tak JAK EVA ZJEZDZA z TOROW!!! ONA NIE zostaje spuszczona jak bomby z SAMOLTU!!!


Pójdź sobie na lotnisko wojskowe (we Wrocławiu wpuszczają zwiedzających) i zobacz sobie konstrukcję zaczepów pod samolotem.

Ale co z tego, skoro i tak to nie przekona?

Nie będę się kłócił o zaczepy, szyny itp. bo szkoda moich nerwów. Zauważ w takim razie, że Eva zjechała z szyn, zatrzymała się i dopiero pod sam koniec ją wypuscili. Czyli te szyny to sobie możesz między bajki włożyć, bo i tak Eva  jest puszczona już bez szyn.

Znalazłem jeden fajny filmik, który powinien Cię przekonać. Ładunek jest spuszczany własnie z rampy, tak jak samochód z naczepy. Żeby było fajniej, to nawet ma spadochron, który ma go wyhamować, żeby aż tak bardzo do przodu nie zarył. A ryje w przód i to całkiem ładnie.

No i zobacz sobie jeszcze 9 odcin, jak spuszczają Evę 02. Tez zsuwa się z szyn, ale zaraz potem leci do przodu. Co prawda spada pionowo, ale to można zrzucić na opór powietrza, że wyhamowała. Ale leci zgodnie z kierunkiem ruchu samolotu. Do przodu, nie w tył.

Ale po co ja to mówię...
Cytat: ryceros
Lubię wejśc na jakiś topik i zamiast rzeczowej dyskusji czytać kłótnie i durne docinki.

Offline Narethin

Błędy w serii
« Odpowiedź #88 dnia: Lipiec 18, 2006, 09:12:04 pm »
Nie wiem co w tym takiego trudnego do pojęcia. Aby samochód lub też eva w chwili zwolnienia z zaczepów poleciał w tył, musiała by być wystrzelona w tył z prędkością proporcjonalną a nawet większą od prędkości samolotu. Ewa w czasie zsuwania leci z tą samą prędkością co samolot a później najnormalniej zwalnia.
img]http://img116.imageshack.us/img116/8554/untitled2nuo1.png[/img]

Offline Frey Ikari

Błędy w serii
« Odpowiedź #89 dnia: Lipiec 18, 2006, 09:15:58 pm »
Cytuj
Zauważ w takim razie, że Eva zjechała z szyn, zatrzymała się i dopiero pod sam koniec ją wypuscili. Czyli te szyny to sobie możesz między bajki włożyć, bo i tak Eva jest puszczona już bez szyn.

A to ciekawe bo ja widziałem żę szyny zostały wysunięte i eva zjechało tylko z samej końcowki.
Cytuj
Znalazłem jeden fajny filmik, który powinien Cię przekonać. Ładunek jest spuszczany własnie z rampy, tak jak samochód z naczepy. Żeby było fajniej, to nawet ma spadochron, który ma go wyhamować, żeby aż tak bardzo do przodu nie zarył. A ryje w przód i to całkiem ładnie.

Tego filmiku nie można użyż jako porownania gdyż ten samolot leci lotem nurkowym i ten ładynek nie zjechał z torow tylko spadł dzięki tym spadachronom.
Ale za to stwierdziłem że tez nie zabardzo można porownać ten motyw z samochodem gdyż ziemia jest za blisko... Mimo wszystko będe się upierał że wszystko jest dobrze w tym odcinku. W pewnym momencie widacże eva spada prostopadle do ziemi więc możliwe że to dlatego że leci w tył.
Cytuj
Ale po co ja to mówię...

To jak kończymy...??