trawa

Autor Wątek: Błędy w serii  (Przeczytany 125232 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline @

Błędy w serii
« Odpowiedź #60 dnia: Lipiec 14, 2006, 09:08:19 pm »
czyli nadal nam nie wierzysz? chyba nagram filmik :P

Offline Dreadorus Maximus

Błędy w serii
« Odpowiedź #61 dnia: Lipiec 14, 2006, 10:05:16 pm »
   ZASADA ZACHOWANIA PĘDU
    Jeżeli na jakiś układ ciał nie działają siły (oddziaływania) zewnętrzne, wtedy układ ten ma stały pęd.

Czyli, zapisując to wzorami:

    jeżeli F = 0, to p = const

Lub jeszcze inaczej:

Zmienić pęd układu może tylko siła działająca z zewnątrz układu.


Samolot leci do przodu, Eva leci razem z nim, układ ma stały pęd. Gdy się rozdzielą, to Eva bedzie zwalniać (bo nie ma napedu), ale pęd będzie miała ten sam co samolot. Samolot leci do przodu, więc Eva też leci do przodu (chyba, ze działają siły zewnętrzne, o czym mówił haael).

Frey, Ty się wygłupiasz? Naprawdę wierzysz w to, co mówisz, czy po prostu wstyd przyznać Ci się do błędu, no bo wcale nie trzeba pisać matury z fizyki, to jest wiedza elementarna, za moich czasów uczyli tego w podstawówce, ale może jestem człowiekiem starej daty i czasy się zmieniły.

Zawołałem mojego 12 letniego brata i zadałem mu to zadanie, spytałem w którą stronę poleci zrzucona z samolotu bomba. Po krótkim namyśle odparł, że do przodu. Mogę teraz spokojnie powiedzieć, że nawet dziecko o tym wie. Frey, Ty masz 20 lat! Wstyd po prostu!

Monkey, zrób mu ten filmik.

;)
Cytat: ryceros
Lubię wejśc na jakiś topik i zamiast rzeczowej dyskusji czytać kłótnie i durne docinki.

Offline @

Błędy w serii
« Odpowiedź #62 dnia: Lipiec 14, 2006, 10:38:53 pm »
sie robi :P coś wymyśle, moze brata z pociągu wywalę? Dla mnie tu nie ma wogóle tematu do syskusji... tak jest i kuniec... i tylko nauczyciel czasem twierdzi inaczej - powód laczy  :badgrin:

Offline Frey Ikari

Błędy w serii
« Odpowiedź #63 dnia: Lipiec 15, 2006, 11:02:38 pm »
Cytuj
Samolot leci do przodu, więc Eva też leci do przodu (chyba, ze działają siły zewnętrzne, o czym mówił haael).

Cytuj
Frey, Ty się wygłupiasz? Naprawdę wierzysz w to, co mówisz, czy po prostu wstyd przyznać Ci się do błędu, no bo wcale nie trzeba pisać matury z fizyki, to jest wiedza elementarna, za moich czasów uczyli tego w podstawówce, ale może jestem człowiekiem starej daty i czasy się zmieniły.

Zawołałem mojego 12 letniego brata i zadałem mu to zadanie, spytałem w którą stronę poleci zrzucona z samolotu bomba. Po krótkim namyśle odparł, że do przodu. Mogę teraz spokojnie powiedzieć, że nawet dziecko o tym wie. Frey, Ty masz 20 lat! Wstyd po prostu!

Nie, nie wygłupiam się. Dread idź do optyka albo nie czytaj w nocy tylko się wyśpij bo zaczynasz niedowidzieć... :lol:  ;)  Jak dla mnie to eva może lecięć nawet w poprzek, mam to gdzieś.
Cytuj
jak coś upuściszz wysokości będąc w ruchu to przy "ladowaniu" zacznie orać w tył a nie w przod bo to by zaprawdę było dziwne...

Jeszcze nie widziałem rzeczy wyrzuconej z pociągu ktora by przy upadku zaczeła "gonić pociąg" (nie wliczam rzeczy o małej masie jak np. papierek gdyż on zostanie prawdopodobnie porwany pędem). Więc jeśli Dread zobaczysz coś takiego to daj mi znać... Eventualnie zamiast lecieć w tył może upaść i wbić się w ziemię.

Offline Devik Crazystar

Błędy w serii
« Odpowiedź #64 dnia: Lipiec 16, 2006, 02:07:09 am »
.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 29, 2012, 11:57:47 pm wysłana przez Devik Crazystar »

Offline @

Błędy w serii
« Odpowiedź #65 dnia: Lipiec 16, 2006, 11:55:37 am »
Widzę , żę MUSZĘ nagrać film  :shock:

Normalnie, pierszy raz takie tezy widzę  :shock:

Offline Ryba

Błędy w serii
« Odpowiedź #66 dnia: Lipiec 16, 2006, 12:47:55 pm »
A ja wytne ten kawalek z Evangeliona, niech kazdy widzi o co chodzi.

No to już wyciąłem.

To jest filmik slabej jakosci (45 kb/s, 160x120) o rozmiarze 361 KB
To jest filmik dobrej jakosci (777 kb/s 640x480) o rozmiarze 6,07 MB, ale i tak nie dorownuje orginalowi]

Nie moglem sie powstrzymac tylko do spadniecia Evy, obcialem dopiero po skonczeniu muzyczki  :lol:

Monkey10_PL czekamy na twoj filmik!!
Teraz bedzie komplet.

Offline Dreadorus Maximus

Błędy w serii
« Odpowiedź #67 dnia: Lipiec 16, 2006, 04:38:39 pm »
Eksperyment.

Na czas eksperymentu stałem się samolotem, zaś Evę o1 trzymałem w ręku
JetAlone stał przede mną.

Nastąpił start, po czym Eva została wypuszczona z szyn. Po chwili wylądowała, a jej upadek był wielki.

Tu widać w którą stronę zaryła.
Jak chcesz, to możesz sobie ten eksperyment powtórzyć.
Cytat: ryceros
Lubię wejśc na jakiś topik i zamiast rzeczowej dyskusji czytać kłótnie i durne docinki.

Offline Ryba

Błędy w serii
« Odpowiedź #68 dnia: Lipiec 16, 2006, 05:42:36 pm »
Fajny JetAlone. Evangelion ma na pewno przegraną. Chyba, że użyje swojej bżytwy ale pazury JA go pokonają.  :lol:
Tylko, zobacz że Evangelion stawiał większy opór powietrza. Ale to sczegół  ;)

Offline Dreadorus Maximus

Błędy w serii
« Odpowiedź #69 dnia: Lipiec 16, 2006, 07:52:17 pm »
Cytuj
Tylko, zobacz że Evangelion stawiał większy opór powietrza. Ale to sczegół

Eva stawia opór, ale chodzi o to w którą stronę zaryje. Opór może ją w najlepszym przypadku zatrzymać, chyba, że zaistniała sytuacja opisana przez haaela. Eksperymentem chciałem ukazać zasadę zachowania pędu, którą neguje Frey.

Siekiera względem gleby poleciała do przodu. Eva przy lądowaniu w normalnych warunkach powinna była zaryć zgodnie z kierunkiem lotu samolotu.


edit: Mogło być jeszcze jakoś tak:

Bo przeciez widzą JA prawie poionowo, a potem Shinji spada trochę za JA. Samolot leciał za nim, potem zrobił kółko, zrzucił Evę, która w locie obróciła się o 180º, a samolot znów zrobił nawrót. Ale i tak musiałaby zrobić obrót, bo zasad fizyki się nie łamie. Czerwona klamra to moment, w którym zrzucono Evkę, strzałki wskazują kierunki.
Cytat: ryceros
Lubię wejśc na jakiś topik i zamiast rzeczowej dyskusji czytać kłótnie i durne docinki.

Offline Nikolas

Błędy w serii
« Odpowiedź #70 dnia: Lipiec 16, 2006, 10:11:38 pm »
mam pytanie, nie czytałem tego tematu: chodzi o to dlaczego eva zaryła nogami do tyłu, a nie do przodu?
ogi nie ma nogi : (

Offline @

Błędy w serii
« Odpowiedź #71 dnia: Lipiec 16, 2006, 10:17:35 pm »
tak chodzi o to, a dokladnie o tę scenę którą wkleił RYBA.

Offline Frey Ikari

Błędy w serii
« Odpowiedź #72 dnia: Lipiec 16, 2006, 10:31:36 pm »
Cytuj
Czekaj, czekaj, teraz twierdzisz, że a) masa ma jakieś znaczenie b) jak coś stawia duży opór powietrzu (papierek), to zacznie lecieć do przodu? Mój kolega, z którym mieszkam studiuje fizykę i dawno się tak nie uśmiał. Ja zresztą też. Poważnie, jak Ty zdałeś fizykę w liceum?

.... A jak ty czytasz posty?! Jeśli coś jest LEKKIE to w momencie upadku poleci za pociągiem. Jak wyżuce Ciebie i twojego kolege z pociągu to mam wątpliwości czy potoczycie się w strone uciekającego pociągu czy też raczej w odwrotną stronę. W filmach akcji jak wywalą kogoś z pociągu albo spadnie samochod z naczepy to TEŻ turla się w TYŁ a nie W PRZOD!!! I mnie z twojego postu nie chce sie śmiać bo nie ma z czego, zastanawiam się jak twoj kolega zdaje fizykę skoro nie potrafi pojąc czegoś takiego...
Cytuj
Jak chcesz, to możesz sobie ten eksperyment powtórzyć.

Ten eksperyment ma wady...
Nie masz dostatecznej prędkości.
Eva zjechała z torow.
Ostrze siekiery jest cięższe od trzonka.

Offline Dreadorus Maximus

Błędy w serii
« Odpowiedź #73 dnia: Lipiec 16, 2006, 10:40:22 pm »
Boooże.

Prosze, niech ktoś go dobije, bo się chłopak męczy.
Cytat: ryceros
Lubię wejśc na jakiś topik i zamiast rzeczowej dyskusji czytać kłótnie i durne docinki.

Offline @

Błędy w serii
« Odpowiedź #74 dnia: Lipiec 16, 2006, 10:45:15 pm »
:shock:

Cytuj
. Jak wyżuce Ciebie i twojego kolege z pociągu to mam wątpliwości czy potoczycie się w strone uciekającego pociągu czy też raczej w odwrotną stronę.


Spróbuj - Ja sprite, ty pragnienie. Ale wiesz mi, jak wywalisz coś z pociągu to to walnie w ziemie z tym samym zwrotem co pociąg.

Cytuj
W filmach akcji jak wywalą kogoś z pociągu albo spadnie samochod z naczepy to TEŻ turla się w TYŁ a nie W PRZOD!!!

Dlatego nie oglądam filmów akcji.
[ps, oglądał ktoś "Broken Arrow"/"Tajna Broń" - tam to dopiero były BUGI z prawami fizyki  :p ]

Cytuj
Ostrze siekiery jest cięższe od trzonka.


One MORE TIME: Masa przy upadku nie ma znaczenia.

Jak tylko brat wróci z koloni to go wywale z pociągu i to nagram, przekonasz się jak to dziala! :p

 

anything