Autor Wątek: Błędy w serii  (Przeczytany 125234 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Dreadorus Maximus

Błędy w serii
« Odpowiedź #135 dnia: Lipiec 27, 2006, 08:13:33 pm »
Mowa jest o "blood type wavelenght pattern". Co do działa, to nadal mam odłaczony dysk sieciowy i nie mam dostępu do serii :(.
Cytat: ryceros
Lubię wejśc na jakiś topik i zamiast rzeczowej dyskusji czytać kłótnie i durne docinki.

Offline @

Błędy w serii
« Odpowiedź #136 dnia: Lipiec 29, 2006, 09:42:11 pm »
Cytuj
5. Włócznia Longinusa - scena z obracającą się włócznią jest tylko w Director's Cut. Jeżeli Włócznia nie jest doskonale sprężysta lub doskonale sztywna, to po pewnym czasie jej ustawienie powinno się ustabilizować - powinna być prostopadle do powierzchni Księżyca, energia kinetyczna przekształciłaby się w energię cieplną. Także jej ustawienie w odcinku 23 na pewno jest błędem. Jeśli chodzi o to, że w EoE jest na Księżycu, to możliwe, że wytraciła prędkość orbitalną przez tarcie (w końcu w kosmosie nie panuje idealna próżnia) lub efekty pływowe (rozciąganie i ściskanie w miarę jak krąży wokół księżyca).

w...w... wtf?  :?

Jeżeli Włócznia nie jest doskonale sprężysta lub doskonale sztywna, to po pewnym czasie jej ustawienie powinno się ustabilizować - powinna być prostopadle do powierzchni Księżyca,

nie rozumiem o co tobie chodziło z sprezystością włóczni i co to ma do jej ruchu w kosmosie...


energia kinetyczna przekształciłaby się w energię cieplną.

Niby jak... ?

Jeśli chodzi o to, że w EoE jest na Księżycu, to możliwe, że wytraciła prędkość orbitalną przez tarcie (w końcu w kosmosie nie panuje idealna próżnia)

A jednak, panuje... Wytraciła prędkość?? PRZEZ TARCIE... ? :shock:

lub efekty pływowe (rozciąganie i ściskanie w miarę jak krąży wokół księżyca)
 :shock:

A tak apropo, ta włócznia doltatuję na orbitę Księżyca tak powiedzmy max 5 min? to jest jedna scena? nie mam filmu przy sobie...
:idea: ale jakby tam nawet leciala 10 min, to by nie wlazła na orbitę, może by zmieniła kurs o kilka stopni :idea:


Cytuj
6. Mały błąd - w pierwszym odcinku kiedy Ritsuko wychodzi z basenu, ma dwuczęściowy kostium, a kiedy za chwilę spotyka się z Misato, ma jednoczęściowy kostium.


Niekoniecznie, może poprostu ma kostium z dziurą na plecach? i dlatego od tylu tak to wygląda[/list]

Offline Ijon Tichy

  • Słynny gwiazdokrążca.
  • Moderator
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 3 730
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Błędy w serii
« Odpowiedź #137 dnia: Lipiec 29, 2006, 10:00:04 pm »
Cytat: "Tweenk"
Ja znalazłem parę błędów lub wcale-nnie-błędów ;) :
3. Karabin pozytronowy, którego Asuka używa w odcinku 9 to ten, który na chwilę widać w odcinku 6 (pisze tam wtedy "Positron Rifle for EVA-Prototype 20 Circumference Acceleration Type"). Ten w 22 jest zupełnie inny. Więc to nie jest błąd.


Karabin pozytronowy :D Fajnie brzmi! A wiecie co to jest pozytron? (Może wikipedia? ;) ja wiedziałem, ale tam jest ładnie napisane.) To antyelektron- jeśli nawet pozytrony przebiłyby pole AT, to co najwyżej zanihilowałyby elektrony aniołka, więc nie liczyłbym na dużą reakcję aniołków po ostrzale.

Cytat: "Tweenk"
4. Dowódca floty w odcinku 8 ma rangę admirała w wersji angielskiej, ktoś najwyraźniej to źle przetłumaczył (japońskie stopnie wojskowe są pewnie inne od naszych)

Admirał chyba dowodził flotą ONZ, więc cieżko by miał japoński stopień wojskowy.

Cytat: "Tweenk"
5. Włócznia Longinusa

Patrz post @!

Cytat: "Tweenk"
6. Mały błąd - w pierwszym odcinku kiedy Ritsuko wychodzi z basenu, ma dwuczęściowy kostium, a kiedy za chwilę spotyka się z Misato, ma jednoczęściowy kostium.

A może ma taki jednoczęściowy z odsłoniętymi plecami? Bo są takowe.
Uśmiechaj się, zawsze! ;)

Offline @

Błędy w serii
« Odpowiedź #138 dnia: Lipiec 29, 2006, 10:03:31 pm »
Cytat: "Tichy"
Cytat: "Tweenk"

6. Mały błąd - w pierwszym odcinku kiedy Ritsuko wychodzi z basenu, ma dwuczęściowy kostium, a kiedy za chwilę spotyka się z Misato, ma jednoczęściowy kostium.


A może ma taki jednoczęściowy z odsłoniętymi plecami? Bo są takowe.

heh, patrz mój post ;)

Offline Dreadorus Maximus

Błędy w serii
« Odpowiedź #139 dnia: Lipiec 30, 2006, 02:06:02 pm »
To działo z 22 odcinka ma taką samą konstrukcję kolby co to z 6 i 9 odcinka. Nie chodzi mi o lufy, ładunki, czy inne pozytrony, tylko o sposób mocowania do Evangeliona.
Ale i tak nie widać, czy Asuka odczepiła sobie skrzydło, więc nie ma co się rozwodzić. Mogła strzelać bez oparcia o bark, w końcu nawet Rei potrafi używać snajperki jedną ręką.
Cytat: ryceros
Lubię wejśc na jakiś topik i zamiast rzeczowej dyskusji czytać kłótnie i durne docinki.

Offline haael

  • Asesor
  • ******
  • Wiadomości: 9 996
  • Total likes: 4
  • Płeć: Mężczyzna
  • Polska polska nie ciapolska.
Błędy w serii
« Odpowiedź #140 dnia: Lipiec 30, 2006, 03:34:50 pm »
Moim zdaniem Włócznia nie weszła na orbitę Księżyca, tylko pokręciła się wokół niego parę razy i spadła. Innymi słowy, krążyła po spirali.

A aniołki jak najbardziej zareagują na pozytrony. Siłą aniołków jest pole AT, po jego zdjęciu można je załatwić nawet dzidą.
Prepara tu palo en mano, que hay vienen los hombres malos.
Prepara tu palo hermano, que hay vienen los hombres malos.

Offline Ryba

Błędy w serii
« Odpowiedź #141 dnia: Lipiec 30, 2006, 10:03:58 pm »
Moim zdaniem po rzucie włócznia się kręciła i przez te kręcenia wpadła na księżyc.

Offline @

Błędy w serii
« Odpowiedź #142 dnia: Lipiec 31, 2006, 12:31:21 pm »
:shock:

nie wiem jak dochodzicie do tego typu teori... :/

Yax

  • Gość
Błędy w serii
« Odpowiedź #143 dnia: Lipiec 31, 2006, 06:07:31 pm »
Cytat: "Ijon Tichy"
jeśli nawet pozytrony przebiłyby pole AT, to co najwyżej zanihilowałyby elektrony aniołka, więc nie liczyłbym na dużą reakcję aniołków po ostrzale.

Ekhm, czy Ty wiesz ile energii się wydzila przy anihilacji? Podpowiem, do policzenia tego służy E=mc^2...

Offline Ijon Tichy

  • Słynny gwiazdokrążca.
  • Moderator
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 3 730
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Błędy w serii
« Odpowiedź #144 dnia: Lipiec 31, 2006, 09:09:36 pm »
To pokolei:
A ile e+ doleci do celu?!
Będziesz w próżni strzelał?!
A czy w karabinie to nie masz e- do anihilacji?!

Ehhh... mądry wie o co chodzi a głupi i tak nie zrozumie...
Uśmiechaj się, zawsze! ;)

Yax

  • Gość
Błędy w serii
« Odpowiedź #145 dnia: Lipiec 31, 2006, 10:20:52 pm »
Ijonie, bez wycieczek osobistych. Chcesz dyskutować dyskutuj, ale nie wyzywaj.

Sam wprowadziłeś warunki początkowe. Napisałeś, że
Cytuj
jeśli nawet pozytrony przebiłyby pole AT
czyli stwierdziłeś, że jakieś tam e+ dotrą. Anihilacja przy polu AT zniszczyła by pole i wybuch dotarłby do Anioła. Po dotarciu kolejnych e+ zniszczeniu uległby sam Anioł...

Tak więc przy założeniu początkowym jakaś tam część pozytonów dotrze i zniszczy Anioła.

W powietrzu zdarzenie to jest bardzo mało prawdopodobne, ale przy założeniu, że część dotrze, Anioł ulega zniszczeniu. Zresztą tak samo jak Eva.

I jeszcze raz. Jak coś osobistego masz do mnie, to proszę na PW, a nie ważniaka na forum zgrywasz...

Offline Devik Crazystar

Błędy w serii
« Odpowiedź #146 dnia: Sierpień 01, 2006, 01:42:41 am »
.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 29, 2012, 11:59:12 pm wysłana przez Devik Crazystar »

Offline Dreadorus Maximus

Błędy w serii
« Odpowiedź #147 dnia: Sierpień 01, 2006, 11:27:06 am »
Było. Jak Asuka chybiła w Araela, to powiedzieli "positrons missed".
Cytat: ryceros
Lubię wejśc na jakiś topik i zamiast rzeczowej dyskusji czytać kłótnie i durne docinki.

Offline Tweenk

Błędy w serii
« Odpowiedź #148 dnia: Sierpień 06, 2006, 02:09:05 pm »
1. Podczas anihilacji tworzy się promieniowanie gamma, a Anioł najprawdopodobniej jest żywym organizmem, co miałoby na niego nieciekawy wpływ.
2. Jeśli włócznia nie jest doskonale sprężysta, to jej ruch ulega wyhamowaniu. Musiałbym to długo tłumaczyć, jak będę miał chwilę czasu to wytłumaczę jak to się dzieje. Mniej więcej polega to na tym, że podczas obrotu siły działające na włócznię zmieniają się, więc zachowuje się ona trochę jak sprężyna. Ponieważ sprężyna podczas zmiany naprężeń część energii traci w postaci ciepła, po pewnym czasie położenie włóczni ustabilizowałoby się
3. Karabin prawodopobnie działa na podobnej zasadzie co akcelerator cząstek - panuje w nim próżnia. Zresztą to jest SF, nie trzeba dawać wszystkich szczegółów, bo nic by nie można było pokazać. Nie o to tu chodzi. W Cowobyu Bebopie są śmieszniejsze rzeczy, a mimo to jakoś to nie przeszkadza.

PS IT wyobraź sobie że wiem co to jest pozytron, ale SF to jedno, a nauka to drugie.
Siła to ostateczność, do której uciekają się nieudolni"

Offline Miyamoto Hachimaro

Błędy w serii
« Odpowiedź #149 dnia: Sierpień 15, 2006, 04:26:51 am »
Cytat: "Dreadorus Maximus"
A ja mam coś takiego, w 12 odcinku, na początku Misato wyszła chyba z domu bez butów! Popatrzcie, widać ją bosą, nie ma nic, co by wskazywało, że założyła buciory, a potem nawet widać zostawioną parę w przedpokoju. Może pochlała wczoraj i teraz nie kontaktuje ;)

Cytat: "Tweenk"
1. Jednostka 00 w odcinku 11. Zanim gaśnie światło, jest w klatce testowej, nie udaje się jej uruchomić i nie ma "skrzydeł". Kiedy Shin i reszta docierają do HQ, 00 ma skrzydła i jest w pełni sprawna.

Niestety, nie mam na dysku odcinków jedenastego i dwunastego, jednakże postaram się je ściągnąć (oczywiście całkiem legalnie ^_^ ) i sprawdzić, czy to faktycznie błąd, czy może "wcale-nie-błąd". Jeśli uda mi się przeprowadzić takowe badania, ich wynik przedstawię tutaj. Z możliwie najdokładniejszą analizą.

Cytat: "Tweenk"
5. Włócznia Longinusa - scena z obracającą się włócznią jest tylko w Director's Cut. Jeżeli Włócznia nie jest doskonale sprężysta lub doskonale sztywna, to po pewnym czasie jej ustawienie powinno się ustabilizować - powinna być prostopadle do powierzchni Księżyca, energia kinetyczna przekształciłaby się w energię cieplną. Także jej ustawienie w odcinku 23 na pewno jest błędem. Jeśli chodzi o to, że w EoE jest na Księżycu, to możliwe, że wytraciła prędkość orbitalną przez tarcie (w końcu w kosmosie nie panuje idealna próżnia) lub efekty pływowe (rozciąganie i ściskanie w miarę jak krąży wokół księżyca).

Nie zamierzam (w tym momencie) analizować powyższej sytuacji z punktu widzenia fizyka, jednakże wywód wydaje mi się poprawny. Z jednym drobnym wyjątkiem. Niektóre dziwne zachowania Włóczni można tłumaczyć interakcją jej pola anty-AT z polem AT Anioła. Przypominam, to nie jest zwykły kawałek żelastwa, lecz potężny artefakt. Nawet jego kopie miały właściwości co najmniej niezwykłe.

Cytat: "Tweenk"
9. W wersji Director's Cut odcinka 24 SEELE mówi Kaworu, że Gendo wszczepił sobie embrion Adama w rękę, a mimo to nadal jest on zaskoczony, że w Terminal Dogma jest Lilith.

Czy naprawdę tylko ja dostrzegam w tym absurdalnym i, zdawałoby się, zawstydzającym wręcz błędzie specyficzne poczucie humoru twórców NGE? SEELE mówią, że Adam znajduje się w ręku Gendou. Na pewno wiedzą, że embrion pierwszego Anioła został wszczepiony w dłoń Ikariego. Ale biedny Kaworu myśli, że to taka przenośnia. Wszak Lilith też jest w łapskach NERV-u, choć nikt tego kolosa nigdzie wszczepiać nie próbował.

Cytat: "Dreadorus Maximus"
Co do embrionu Adama, pamiętaj, że jest to jeden z wielu embroinów (Adam's sample), pozyskany w wyniku klonowania z resztek Adama znalezionych na Antarktydzie po 2I.

Embrion Adama to albo jego resztki odzyskane po potraktowaniu Anioła Włócznią Longinusa (skutkującym 2nd Impactem), albo klon tych resztek. Nikt chyba nie mówił, że takich klonów jest więcej (to znaczy klonów w takiej postaci, bo wszak jego klonami są także prawie wszystkie Evy). Za to pamiętam, że ktoś wspominał o pewnej brzytwie... ^_^

Cytat: "Tweenk"
6. Mały błąd - w pierwszym odcinku kiedy Ritsuko wychodzi z basenu, ma dwuczęściowy kostium, a kiedy za chwilę spotyka się z Misato, ma jednoczęściowy kostium.

Cytat: "Monkey10_PL"
Niekoniecznie, może poprostu ma kostium z dziurą na plecach? i dlatego od tylu tak to wygląda

Cytat: "Ijon Tichy"
A może ma taki jednoczęściowy z odsłoniętymi plecami? Bo są takowe.

To akurat jest błąd. Drobny bo drobny, ale błąd. W jednej scenie ma na sobie kostium jednoczęściowy w dowolnym z wariantów (z zakrytymi lub odsłoniętymi plecami) - pleców nie pokazali. Widać jej brzuch. W drugiej, brzusio jest już na wierzchu. Chyba że się szybko przebrała, ale to tłumaczenie a'la pojawienie się plug suitu Shinjiego znikąd - logiczne, ale przy jednoczesnym dostrzeżeniu błędu.

Cytat: "Ijon Tichy"
To pokolei:
A ile e+ doleci do celu?!
Będziesz w próżni strzelał?!

Po kolei, jeśli już. Zresztą, dlaczego pozytony (= pozytrony) nie mogłyby lecieć sobie w próżni? Na dobre by im to wyszło, bo nie mają tam z czym anihilować i wiązka uległaby mniejszemu rozproszeniu. Już większą przeszkodą jest powietrze atmosferyczne. Oczywiście, zupełnie inaczej ma się sprawa z dystansem...

Cytat: "Ijon Tichy"
A czy w karabinie to nie masz e- do anihilacji?!

Cytat: "Tweenk"
3. Karabin prawodopobnie działa na podobnej zasadzie co akcelerator cząstek - panuje w nim próżnia. Zresztą to jest SF, nie trzeba dawać wszystkich szczegółów, bo nic by nie można było pokazać. Nie o to tu chodzi. W Cowobyu Bebopie są śmieszniejsze rzeczy, a mimo to jakoś to nie przeszkadza.

PS IT wyobraź sobie że wiem co to jest pozytron, ale SF to jedno, a nauka to drugie.

Pozytony to, nomen omen, czątki antymaterialne (ciekawy neologizm ^_^ ). W SF najpopularniejsza jest teoria, że antymaterię można przenosić w polu elektromagnetycznym ograniczonym plazmą. Coś tam, coś tam. Nie gwarantuję, że się gdzieś nie pomyliłem, o tej porze ciężko się myśli.

Cytat: "Yax"
Cytat: "Ijon Tichy"
jeśli nawet pozytrony przebiłyby pole AT, to co najwyżej zanihilowałyby elektrony aniołka, więc nie liczyłbym na dużą reakcję aniołków po ostrzale.

Ekhm, czy Ty wiesz ile energii się wydzila przy anihilacji? Podpowiem, do policzenia tego służy E=mc^2...

Cytat: "Yax"
Napisałeś, że
Cytuj
jeśli nawet pozytrony przebiłyby pole AT
czyli stwierdziłeś, że jakieś tam e+ dotrą. Anihilacja przy polu AT zniszczyła by pole i wybuch dotarłby do Anioła. Po dotarciu kolejnych e+ zniszczeniu uległby sam Anioł...

Cytat: "Tweenk"
1. Podczas anihilacji tworzy się promieniowanie gamma, a Anioł najprawdopodobniej jest żywym organizmem, co miałoby na niego nieciekawy wpływ.

Promieniowanie gamma powstałe z anihilacji cząstek i antycząstek elementarnych to nic innego jak pewien rodzaj energii, zabójczy dla ludzi. Co ciekawe, dla Aniołów powinien być jeszcze bardziej zabójcy - istoty te mają naturę korpuskularno-falową, o czym mówiła niegdyś bodaj Ritsuko.

Cytat: "Ijon Tichy"
Ehhh... mądry wie o co chodzi a głupi i tak nie zrozumie...

Błąd jest przywilejem filozofów, tylko głupcy nie mylą się nigdy. Sokrates ;)

Pozdrawiam serdecznie, kładąc się powoli spać...
A.


Klasyka to to, co wszyscy chcieliby przeczytać i czego nikt nie czyta. – Mark Twain