trawa

Autor Wątek: Błędy w serii  (Przeczytany 125232 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Ijon Tichy

  • Słynny gwiazdokrążca.
  • Moderator
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 3 730
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Błędy w serii
« Odpowiedź #120 dnia: Lipiec 23, 2006, 10:30:32 am »
Pod koniec Enda, jak Shinji dusi Asukę jego łazy spadaja jej na twarz, ujęcie później Asuka ma suchą twarz. Co do fizyki- to nie wiem czy da się parowanie inaczej (bez odwołania do fizyki) wytłumaczyć.
Uśmiechaj się, zawsze! ;)

Offline Dreadorus Maximus

Błędy w serii
« Odpowiedź #121 dnia: Lipiec 23, 2006, 07:28:59 pm »
Konwencja. Łzy pojawiają się wtedy, gdy są potrzebne i nie zostawiają śladu, gdy spłyną. W kolejnej scenie po prostu brzydko by to wyglądało, gdyby zostały ślady na twarzy.
Cytat: ryceros
Lubię wejśc na jakiś topik i zamiast rzeczowej dyskusji czytać kłótnie i durne docinki.

Offline Ijon Tichy

  • Słynny gwiazdokrążca.
  • Moderator
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 3 730
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Błędy w serii
« Odpowiedź #122 dnia: Lipiec 23, 2006, 08:57:17 pm »
Więc błąd jest uznany czy "konwencja" jest wystarczająca?
Uśmiechaj się, zawsze! ;)

Offline Dreadorus Maximus

Błędy w serii
« Odpowiedź #123 dnia: Lipiec 23, 2006, 09:07:46 pm »
Liczymy z błąd i tłumaczymy konwencją :)
Cytat: ryceros
Lubię wejśc na jakiś topik i zamiast rzeczowej dyskusji czytać kłótnie i durne docinki.

Offline @

Błędy w serii
« Odpowiedź #124 dnia: Lipiec 24, 2006, 08:58:23 am »
A teraz może trochę Fizyki, którą wszyscy tutaj polubili :lol:
A chodzi mi mianowicie o Lance. I jej zachowanie w kosmosie...
W jednym odcinku wykonuje obroty wokół własnej osi...
A w następnym już dryfuje prosto na orbicie księżyca...
WTF? Tarcie?  :lol: JAkieś pomysły Błąd ich, czy może mój?


Do łez... one poprostu odparowały, Asuka była już taka rozgrzana na Shina  ;)

Offline Dreadorus Maximus

Błędy w serii
« Odpowiedź #125 dnia: Lipiec 24, 2006, 09:32:14 am »
Cytuj
A w następnym już dryfuje prosto na orbicie księżyca...

Ona się wbiła w Księżyc i dlatego się nie obraca (vide End), chyba, że chodzi Ci o jakąś inną scenę.
Cytat: ryceros
Lubię wejśc na jakiś topik i zamiast rzeczowej dyskusji czytać kłótnie i durne docinki.

Offline Ijon Tichy

  • Słynny gwiazdokrążca.
  • Moderator
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 3 730
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Błędy w serii
« Odpowiedź #126 dnia: Lipiec 24, 2006, 09:32:29 am »
Właśnie- lanca musiałaby zacząć sie kreciś przelatując przez Anioła, ale wtedy kreciłaby sie ciągle, a jak wiemy za jakiś czas przestaje. Jeste też opcja, że to "kamera" orbituje dookoła lancy, lecz wtedy gwiazdy w tle musiałyby się przesuwać.
Uśmiechaj się, zawsze! ;)

Offline @

Błędy w serii
« Odpowiedź #127 dnia: Lipiec 24, 2006, 09:45:58 am »
Po kolei, odcinki:

episode 22 - lanca przebija Arael'a i obraca się
episode 23 - lanca już się nie obraca
End - na moonie...

Więc chyba jest błąd?

Offline Dreadorus Maximus

Błędy w serii
« Odpowiedź #128 dnia: Lipiec 24, 2006, 10:10:40 am »
Ech, teraz nic nie powiem. Nie mogę podłączyć dysku sieciowego na którym mam serię i nie mam jak zobaczyć tej sceny.
Cytat: ryceros
Lubię wejśc na jakiś topik i zamiast rzeczowej dyskusji czytać kłótnie i durne docinki.

Offline Ijon Tichy

  • Słynny gwiazdokrążca.
  • Moderator
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 3 730
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Błędy w serii
« Odpowiedź #129 dnia: Lipiec 24, 2006, 10:43:04 am »
Zwłaszcza, że ktos stwierdza, ze lacna (a nie włucznia?) wchodzi na orbitę Księżyca, więc chyba nie powinna szybko na niego spaść.
Uśmiechaj się, zawsze! ;)

Offline Dreadorus Maximus

Błędy w serii
« Odpowiedź #130 dnia: Lipiec 24, 2006, 12:18:16 pm »
A ja mam coś takiego, w 12 odcinku, na początku Misato wyszła chyba z domu bez butów! Popatrzcie, widać ją bosą, nie ma nic, co by wskazywało, że założyła buciory, a potem nawet widać zostawioną parę w przedpokoju. Może pochlała wczoraj i teraz nie kontaktuje ;)
Cytat: ryceros
Lubię wejśc na jakiś topik i zamiast rzeczowej dyskusji czytać kłótnie i durne docinki.

Offline Ijon Tichy

  • Słynny gwiazdokrążca.
  • Moderator
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 3 730
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Błędy w serii
« Odpowiedź #131 dnia: Lipiec 25, 2006, 02:35:35 pm »
Czy dowódca całej floty UN z pacyfiku może mieć rangę kapitana? Bo chyba powinien mieć minimum admirała, co?

Chodzi o odcinek gdy Eva 02 z Asuką jest transportowana statkiem.
Uśmiechaj się, zawsze! ;)

Offline Tweenk

Błędy w serii
« Odpowiedź #132 dnia: Lipiec 27, 2006, 05:27:33 pm »
Ja znalazłem parę błędów lub wcale-nnie-błędów ;) :

1. Jednostka 00 w odcinku 11. Zanim gaśnie światło, jest w klatce testowej, nie udaje się jej uruchomić i nie ma "skrzydeł". Kiedy Shin i reszta docierają do HQ, 00 ma skrzydła i jest w pełni sprawna.

2. Nie wiadomo, skąd są wystrzeliwane Evy. W 19 odcinku z Zeruelem Jednostka 01 przebija się z centrum dowodzenia do klatek z Evami, ale np. w odcinku 1, 2 i 9 tunele, którymi Evy są wypuszczane na powierzchnię są idealnie proste. Tymczasem w ujęciach wewnątrz GeoFrontu nie widać, żeby z HQ wychodziły w górę jakieś tunele. W 11 odcinku ekipa dostaje się do klatek bez przechodzenia przez GeoFront, więc to miejsce powinno być gdzieś w górnej warstwie pancerza.

3. Karabin pozytronowy, którego Asuka używa w odcinku 9 to ten, który na chwilę widać w odcinku 6 (pisze tam wtedy "Positron Rifle for EVA-Prototype 20 Circumference Acceleration Type"). Ten w 22 jest zupełnie inny. Więc to nie jest błąd.

4. Dowódca floty w odcinku 8 ma rangę admirała w wersji angielskiej, ktoś najwyraźniej to źle przetłumaczył (japońskie stopnie wojskowe są pewnie inne od naszych)

5. Włócznia Longinusa - scena z obracającą się włócznią jest tylko w Director's Cut. Jeżeli Włócznia nie jest doskonale sprężysta lub doskonale sztywna, to po pewnym czasie jej ustawienie powinno się ustabilizować - powinna być prostopadle do powierzchni Księżyca, energia kinetyczna przekształciłaby się w energię cieplną. Także jej ustawienie w odcinku 23 na pewno jest błędem. Jeśli chodzi o to, że w EoE jest na Księżycu, to możliwe, że wytraciła prędkość orbitalną przez tarcie (w końcu w kosmosie nie panuje idealna próżnia) lub efekty pływowe (rozciąganie i ściskanie w miarę jak krąży wokół księżyca).

6. Mały błąd - w pierwszym odcinku kiedy Ritsuko wychodzi z basenu, ma dwuczęściowy kostium, a kiedy za chwilę spotyka się z Misato, ma jednoczęściowy kostium.

7. W EoE wygląda na to, że Asuka nadal ma połączenie nerwowe z Evą po  wyczerpaniu się baterii, podczas gdy w 19 odcinku z Shinjim jest dokładnie odwrotnie.

8. Sachiel nie przebija GeoFrontu jednym strzałem: Jeden widać na powierzchni, potem słychać kilka strzałów w czasie, kiedy Gendo rozmawia z Shinjim, dopiero kolejny strzał przebija GeoFront.

9. W wersji Director's Cut odcinka 24 SEELE mówi Kaworu, że Gendo wszczepił sobie embrion Adama w rękę, a mimo to nadal jest on zaskoczony, że w Terminal Dogma jest Lilith.

10. Nie wiem, czy można to traktować jako błąd... w odcinku 5, kiedy Ritsuko chrzani coś o tym, z czego jest zrobiony Anioł, odwołuje się do jakiegoś "waveform pattern", podczas gdy to co widać na ekranie to ewidentnie kolejność par zasad w jakimś fragmencie DNA.

11. Kiedy w 10 odcinku Sandalphon odrywa nogę Jednostce 02, jakoś nie robi to na Asuce większego wrażenia w porównaniu np. z 19 odcinkiem.

To na razie wszystko co zapamiętałem :)
PS It's Gendo!  :lol:
Siła to ostateczność, do której uciekają się nieudolni"

Offline Dreadorus Maximus

Błędy w serii
« Odpowiedź #133 dnia: Lipiec 27, 2006, 06:14:23 pm »
Witam nowego usera na forum :)
O pierwszym już mówiłem gdzieś kiedyś (chyba w starym temacie_którego_nie_ma). Drugi przypadek jest omówiony w temacie o walce z Zeruelem (a także z Mataraelem). Karabin pozytronowy, ja mówię o działku pozytronowym, które dwa razy widac w łapskach Asuki (22 i 9 odcinek). To takie białe, samopowtarzalne coś (o które kłóciliśmy sie kiedyś).
Eva Asuki jest inna, Asuka też jest zupełnie innym pilotem od Shina. Stopień synchronizacji zalezy od dwóch czynników - synch ratio pilota i procentowego zestrojenia, sterowanego przez MAGI. Eva 02 ma większą niezależność od systemów zewnętrznych, poza tym MAGI był za firewallem 666. Eva była monitorowana przez laptop Mayi, a nie superkomputer i prawdopodobnie dlatego nie odcięto synchronizacji po wyczerpaniu zasobów. Zauważ tez, że Asuka była podłączona przed zsynchronizowaniem z Evą.
Co do embrionu Adama, pamiętaj, że jest to jeden z wielu embroinów (Adam's sample), pozyskany w wyniku klonowania z resztek Adama znalezionych na Antarktydzie po 2I.
Nie wiemy jak wygląda "waveform/wavelenght pattern", więc na ekranie mogłyby być nawet różowe misie. To jest własnie ten cały wzorzec, gdzie "niebieski" oznacza anioła (lub człowieka, jak to było w Endzie)
W przypadku nogi unitu 02 również mozna to zwalić na komputer, który reguluje synchronizację. Zanim aniołek uciął głowę 02 Misato krzyczała, by odciać synchronizację. Podczas walki z Bardielem, Fuyutsuki chciał zmniejszyć poziom zgrania do 60%, by Shinji się nie udusił.

PS. A poza tym, to i tak PenPen, chociaż nie wiem o co chodzi ;)
Cytat: ryceros
Lubię wejśc na jakiś topik i zamiast rzeczowej dyskusji czytać kłótnie i durne docinki.

Offline Tweenk

Błędy w serii
« Odpowiedź #134 dnia: Lipiec 27, 2006, 07:05:17 pm »
W ogóle z tym "wzorcem" jest dziwna sprawa - na ekranach nie jest to "pattern" tylko "blood type". Możliwe, że w ten sposób chciano zwiększyć tajemniczość Aniołów.

Działko / karabin - to c trzyma Asuka w 9 odcinku 20:13 to moim zdaniem ten sam karabin, który wisi na ścianie w odcinku 6. Działo z odcinka 22 wygląda zupełnie inaczej (ma czarną lufę), może to inny model.

PS jeśli nie rozumiesz mojego PS to obejrzyj ReDeath. :D
Siła to ostateczność, do której uciekają się nieudolni"

 

anything