Autor Wątek: Błędy w serii  (Przeczytany 125233 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Jager

Błędy w serii
« Odpowiedź #105 dnia: Lipiec 19, 2006, 02:52:06 pm »
Cytat: "Ryba"
Nie wzieliscie pod uwagę oporu powietrza. Dlatego Eva leci i ląduje zarywając do tylu, bo powietrze było silniejsze. Gdyby Eva nie zwalniała, nie było by tak. Ale stawiła sie oporowi powietrza i poleciała do tylu. Przemyślcie to.  :?  ;)
:lol: Jeśliby tak było, to oddychanie bardzo by Cię bolało. :D
b]Ostatnie Przymierze - Lubiński Klub Fantastyki[/b]

Offline Ryba

Błędy w serii
« Odpowiedź #106 dnia: Lipiec 19, 2006, 02:56:44 pm »
Z czego sie smiejesz?? Eva przeciez stawia opor powietrza!! :evil:

Offline Jager

Błędy w serii
« Odpowiedź #107 dnia: Lipiec 19, 2006, 03:09:47 pm »
Cytat: "Ryba"
Eva przeciez stawia opor powietrza!!

Odpowiem na Twoje pytanie, jak napiszesz to zdanie gramatycznie.
b]Ostatnie Przymierze - Lubiński Klub Fantastyki[/b]

Offline Ryba

Błędy w serii
« Odpowiedź #108 dnia: Lipiec 19, 2006, 03:15:47 pm »
Wiem, wiem gramatyka.
1. Jestem na niemieckiej strone klawiatury wiec nie napisze Ci z z kropka.
2. Eva stawia opor powietrzu.
3. Powietrze stawia opor Evie.

Offline Narethin

Błędy w serii
« Odpowiedź #109 dnia: Lipiec 19, 2006, 03:45:12 pm »
Żeby wiatr miał taką siłę aby zahamować Eve i rozpędzić ją to tyłu w tak krótkim czasie musiałby mieć siłę niezłego huraganu. Lepiej pogadajmy o tych bateryjkach.
img]http://img116.imageshack.us/img116/8554/untitled2nuo1.png[/img]

Offline Jager

Błędy w serii
« Odpowiedź #110 dnia: Lipiec 19, 2006, 03:57:44 pm »
Cytat: "Ryba"
Wiem, wiem gramatyka.
1. Jestem na niemieckiej strone klawiatury wiec nie napisze Ci z z kropka.
2. Eva stawia opor powietrzu.
3. Powietrze stawia opor Evie.

1. Gramatycznie, nie ortograficznie.
2. Nie, Eva nie stawia oporu powietrzu, Eva zatrzymuje powietrze na sobie. Z tego zdania wynikałoby, że powietrze przepływa przez Eve, tylko, że wolniej niż porusza się normalnie.
3. Opór spowalnia, mógł jedynie zmniejszyć prędkość Evy, a nie wypchnąć ją w drugą stronę.
b]Ostatnie Przymierze - Lubiński Klub Fantastyki[/b]

Offline reizen

Błędy w serii
« Odpowiedź #111 dnia: Lipiec 19, 2006, 06:03:33 pm »
ludzie naprawdę to niepojęte, że nie potraficie sobie wyobrazić jak spadają przedmioty upuszczane z poruszających się pojazdów. Prosze popatrzcie na to:

Nie ma takiej możliwości, żeby EVA zaryła inaczej niż te bomby (czyli ryjem)...
size=10]"This body holding me reminds me of my own mortality.
Embrace this moment. Remember. we are eternal.
all this pain is an illusion."
[/size]

Offline @

Błędy w serii
« Odpowiedź #112 dnia: Lipiec 19, 2006, 06:42:58 pm »
:?

Leci sobie EVA i SAMOLOT - jeden obiekt... Działają na niego 4 siły:

Eva i Samolot RAZEM

Potem, gdy Eva zostaje odczepiona , siła ciągu przestaje na nią działać... Ale cały czas posiada swój pęd. Jest on zależny od masy i prędkości EVY. Oto siły jakie na nią działają:

Eva - początek ruchu

A oto składowa tych sił. Z każdą sekundą lotu wektór będzie sięobracał aż do godziny 0600.

Eva - początek ruchu

Więc EVA nie leci do tyłu.
Może jeszcze względność ruchu. Wszystkie prędkości na tych fotkach są WZGĘDEM ZIEMI!!!. Wtedy też ciało [EVA] leci do przodu.

Ciało [EVA], MOŻE LECIEC DO TYŁU!!! Wszystko co tutaj bylo pokazane, a co spada, MOŻE być okreslone, jako że leci do tyłu... TYLE ŻE WZGLĘDEM SAMOLOTU...

Więc, ponieważ nikt nie podawał [chyba], względem czego co się porusza,            nikt się nie mylił, co do kierunku ruchu,

Mam nadzięję że rysunki to potwierdzą...

Offline reizen

Błędy w serii
« Odpowiedź #113 dnia: Lipiec 19, 2006, 07:04:32 pm »
masz racje, ale dyskusja ta (przynajmniej mam takie wrażenie) odnosi się do tego w jaki sposób EVA zaryła w glebę ;) ...
size=10]"This body holding me reminds me of my own mortality.
Embrace this moment. Remember. we are eternal.
all this pain is an illusion."
[/size]

Offline @

Błędy w serii
« Odpowiedź #114 dnia: Lipiec 19, 2006, 08:31:06 pm »
A to jak zaryła jest zależne od tego jak spadała... :roll:

Przedtswilem model upadku ciała zrzucanego swobodnie przez zamolot, podstawiasz eve i masz jak zaryła - powinna głową lub do przodu chociaż...

Offline Ijon Tichy

  • Słynny gwiazdokrążca.
  • Moderator
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 3 730
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Błędy w serii
« Odpowiedź #115 dnia: Lipiec 19, 2006, 08:40:45 pm »
Ehh, @ pęd nie jest siłą i mam nadzieję, że taka uwaga Ci wystarczy do poprawy szkiców. ;)
Uśmiechaj się, zawsze! ;)

Offline @

Błędy w serii
« Odpowiedź #116 dnia: Lipiec 19, 2006, 09:15:31 pm »
oj wybacz, mam 4 z fizy, ale chyba rysunki są dobrze... zlamilem w opisie w poscie? chodzi o to "4 siły" ? Bo pęd to chyba wektor?

Offline Frey Ikari

Błędy w serii
« Odpowiedź #117 dnia: Lipiec 19, 2006, 10:01:34 pm »
Cytuj
Stanąć? A więc owa naczepa ma stać? Do tego poziomu dyskusji się nie zniżam, jak nie potrafisz przyswoić elementarnej wiedzy fizycznej i nie widzisz różnicy między obiektem w ruchu, a w spoczynku.

No gratuluję Ci tego że nie potrafisz zrozumieć posta...
Cytuj
I nie używaj dwuznacznie tego typu słów, bo nie lubię być porównywany do tępaka.

Czyżbyś miał na myśli mnie?? Jeśli tak to powiem tylko jedno. Kim ty niby jesteś by oceniać mnie, i wydawać opinię na temat mnie?? Ja staram się nie osądzać innych i ty może zrob to samo bo jak ja Ciebie osądzę to w trampki nie wejdziesz.

Offline Ijon Tichy

  • Słynny gwiazdokrążca.
  • Moderator
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 3 730
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Błędy w serii
« Odpowiedź #118 dnia: Lipiec 20, 2006, 09:39:45 am »
"Składowa" jest źle- powinna być w dół i do tyłu, bo sumujesz tylko wektory "opór" i "grawitacja". Przeczytaj (nie tylko Ty :/ ) o pędzie na wikipedii.
Uśmiechaj się, zawsze! ;)

Offline Dreadorus Maximus

Błędy w serii
« Odpowiedź #119 dnia: Lipiec 20, 2006, 10:10:18 am »
Ostateczny koniec kwestii. Bo zaraz zaczną się wyzwiska, ponieważ argumenty nie docierają do kolegi Freya. Pozostaje współczuć.

Ludzie, to jest fizyka klasyczna! O tym się nie dyskutuje!


Co do "12 kwadrylionów wolt", to ja mam w subach "12 tysięcy płyt pancerza" (coś jakby krzyczała mam 14 armour value na froncie, czterdziestkowcy zrozumieją :lol:). Nie wiem, jak powinno być w oryginale, czy tam było o wartości pola, czy pancerza, ale tak czy tak, Eva jest żywym organizmem, kablem to ona się pożywia (ma układ pokarmowy i może jeść, ale Evy nie karmią żarciem, tylko dostosowali ją do pobierania prądu). To jest tak, że nawet "na głodniaka" może się poruszać, tylko nie będzie mogła robić tego wiecznie.
Wiadomo, że Eva ma wewnętrzną moc, która jest ograniczona "kajdanami", podczas berserku Eva może korzystacwłaśnie z tej wewnętrznej siły.

Ale faktycznie jest to kwestia do tematu o Evangelionach.

Czekam na kolejny błąd.

I już ani słowa o fizyce.
Cytat: ryceros
Lubię wejśc na jakiś topik i zamiast rzeczowej dyskusji czytać kłótnie i durne docinki.

 

anything