Autor Wątek: Błędy w serii  (Przeczytany 125232 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Dreadorus Maximus

Błędy w serii
« dnia: Czerwiec 27, 2006, 09:07:53 pm »
Jak w każdym filmie, tak i w NGE nie obeszło się bez błędów. Ten temacik jest po to, by owe "smaczki" wyłapywać.

Ja znalazłem dwa.
Pierwszy, to 8 odcinek. Naszemu panu kapitanowi dystynkcje znikają i pojawiają się jakby nie mógł się zdecydować, czy je nosić, czy nie. W jednej scenie je pasiada, a zaraz potem już nie.

Drugi błąd jest w Endzie. Jak wiadomo, Eva 02 ma niebieską krew, takateż widać w ENDzie. Jednak, gdy Shinji po raz pierwszy widzi rozwalony unit 02 lecą takie pojedyncze klatki, pokazujące Serieski "zjadające" unit. Resztki 02 ociekają na czerwono.


Oczywiście jest jeszcze ten z 20 odcinka, gdzie w plugu pojawia się plug suit, choć Shinji wsiadł w cywilnych ciuchach. Błąd ten zauważyli w porę sami twórcy i dodali do oryginalnego scenariusza słowa Ritsuko, że Shinji sam stworzył obraz plug suitu. Tego za błąd nie liczę, bo naprawili.

Zapraszam.
Cytat: ryceros
Lubię wejśc na jakiś topik i zamiast rzeczowej dyskusji czytać kłótnie i durne docinki.

Offline haael

  • Asesor
  • ******
  • Wiadomości: 9 996
  • Total likes: 4
  • Płeć: Mężczyzna
  • Polska polska nie ciapolska.
Błędy w serii
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 28, 2006, 12:00:28 am »
A ja się zastanawiałem, w jaki sposób Shinji mógł się niezauważenie wymasturbować na Asukę, skoro w jej szpitalu jest pełno kamer i jeszcze w dodatku odczepił jej część sensorów. Jak to wytłumaczyć? Pielęgniarki pomyślały sobie: "Funkcje życiowe pacjenta zanikły. Eeee... Znowu?" A może one wszystko widziały przez te kamery i kibicowały?
Prepara tu palo en mano, que hay vienen los hombres malos.
Prepara tu palo hermano, que hay vienen los hombres malos.

Offline Szuki

Błędy w serii
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 28, 2006, 11:46:30 am »
Nie wiem czy mozna to uznać za błąd ( może ma tak być?) ale zęby 01 przybierają w zależności od sceny kolor biały lub czerwony.
,Never knows best...'' BEZCENNE!

Offline Dreadorus Maximus

Błędy w serii
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 28, 2006, 12:09:52 pm »
Hmmm, prawdziwe zęby to ma białe, może taka gra światła?
Cytat: ryceros
Lubię wejśc na jakiś topik i zamiast rzeczowej dyskusji czytać kłótnie i durne docinki.

Offline haael

  • Asesor
  • ******
  • Wiadomości: 9 996
  • Total likes: 4
  • Płeć: Mężczyzna
  • Polska polska nie ciapolska.
Błędy w serii
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 28, 2006, 12:30:11 pm »
A może ociekają krwią :)?
Prepara tu palo en mano, que hay vienen los hombres malos.
Prepara tu palo hermano, que hay vienen los hombres malos.

Offline Frey Ikari

Błędy w serii
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwiec 28, 2006, 10:20:57 pm »
A dla mnie błędem jest to że że te stateczki w 8 odcinku nie toną gdy Asuka z Shinjim w jednostce 02 po nich skaczą...

Offline Szuki

Błędy w serii
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwiec 30, 2006, 07:53:34 am »
Do Haaela - nie, nie ociekają krwią. To taki inny, nie krwisty odcień czerwieni.
,Never knows best...'' BEZCENNE!

Offline Narethin

Błędy w serii
« Odpowiedź #7 dnia: Czerwiec 30, 2006, 09:00:48 am »
A może motyw z innymi kolorami miał po prostu posłużyć do nadania chwili odpowiedniego klimatu ?

A jeśli chodzi o walkę na morzu to cała ta scena jest dość naciągana. Unit 02 skacze sobie po statkach zgniatając In przybudówki jedna po drugiej. Zginało tam z 30 na jeden statek w takiej chwili ale co tam, dziewucha ma frajdę. Inną sprawą która można by było uznać za niedociągnięcie jest to że w chwili gdy Eva ląduję na każdym statku ten zapada się odrobinę od wodę, jednakże gdy skacze na lotniskowiec ten ani drgnie jakby był przytwierdzony do dna na stałe
img]http://img116.imageshack.us/img116/8554/untitled2nuo1.png[/img]

Offline Dreadorus Maximus

Błędy w serii
« Odpowiedź #8 dnia: Czerwiec 30, 2006, 09:57:53 am »
To są ruskie statki. Można im wybaczyć ;)

Co do zębów, to Eva ma potrójną szczękę. Ma zęby zewnętrzne, element pancerza, koloru fioletowego, ma zęby wewnętrzne, element pancerza, koloru czerwonego i ma zęby własne koloru białego. Widać to dokładnie w scenie ENDa, pod koniec, gdy Eva "wyciąga" z siebie Włócznię, na moment przed tym, jak rozdziela ją na pół.
Cytat: ryceros
Lubię wejśc na jakiś topik i zamiast rzeczowej dyskusji czytać kłótnie i durne docinki.

Offline Frey Ikari

Błędy w serii
« Odpowiedź #9 dnia: Czerwiec 30, 2006, 10:26:48 pm »
Kolejnym dość ciekawym momentem jest to gry w odciku gdy gaśnie prąd w Geofroncie i nasza trojka bohaterow staje przed masywnymi wrotami i Rei szuka dla siebie narzędzi w "śmieciach" na ziemi. Zaraz potem są już w rurach od klimatyzacji... Te "wrota" wyglądały naprawdę solidnie i nie mam pojęcia jak je otworzyli. Błędem może byc tez to że gdy w tym samym odcinku jednostka 01 strzela to tylko nogi ma oparteo ścianę wylotu... iTak się zastanawiałem jak to możliwe że nie spadła z powodu braku oparcia (wygląda to tak jakby "zawisła w powietrzu...).

Offline Narethin

Błędy w serii
« Odpowiedź #10 dnia: Czerwiec 30, 2006, 11:42:35 pm »
Cytuj
jednostka 01 strzela to tylko nogi ma oparteo ścianę wylotu... iTak się zastanawiałem jak to możliwe że nie spadła z powodu braku oparcia (wygląda to tak jakby "zawisła w powietrzu...).


Ehem. Był zaczepiony o te dwa na barkach, hmm nie wiem jak by to nazwać…. skrzydła? Których obsługa geofrontu używa do unieruchomiania unitów.
img]http://img116.imageshack.us/img116/8554/untitled2nuo1.png[/img]

Offline Frey Ikari

Błędy w serii
« Odpowiedź #11 dnia: Lipiec 01, 2006, 10:09:36 pm »
Cytuj
Cytat:
jednostka 01 strzela to tylko nogi ma oparteo ścianę wylotu... iTak się zastanawiałem jak to możliwe że nie spadła z powodu braku oparcia (wygląda to tak jakby "zawisła w powietrzu...).


Ehem. Był zaczepiony o te dwa na barkach, hmm nie wiem jak by to nazwać…. skrzydła? Których obsługa geofrontu używa do unieruchomiania unitów.

Jeśli ten szyb nie zwęża się ku dołowi to jest to mało możliwe gdyż jednostka 02 musiała rozłożyc ręce i nogi aby się utrzymać. poza tym jakby udało się jednostce 01 utrzymać gdy spadła na niego 02??

Offline Devik Crazystar

Błędy w serii
« Odpowiedź #12 dnia: Lipiec 01, 2006, 10:27:48 pm »
Czemu? Wbił te skrzydła w ścianę, tak samo, jak nogi.

W pierwszym odcinku Sahiel rozwala jednym strzełem cały pancerz GF. Kiedy Zeruel jednym strzałem rozwala 18 (chyba) warstw tego pancerza, to wszyscy na mostku otwierają japy ze zdziwienia.

Offline Dreadorus Maximus

Błędy w serii
« Odpowiedź #13 dnia: Lipiec 01, 2006, 10:35:43 pm »
Sachiel nie walnął jednym strzałem.

Błędem jest unit 00 na miejscu w 11 odcinku. Światło zgasło, gdy był w testowej klatce, a potem jest już zwarty i gotowy do akcji. Na plecach przenieśli?
Cytat: ryceros
Lubię wejśc na jakiś topik i zamiast rzeczowej dyskusji czytać kłótnie i durne docinki.

Offline Devik Crazystar

Błędy w serii
« Odpowiedź #14 dnia: Lipiec 02, 2006, 02:11:29 pm »
.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 29, 2012, 11:53:38 pm wysłana przez Devik Crazystar »

 

anything