trawa

Autor Wątek: Kultura Gniewu  (Przeczytany 594541 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Death

Odp: Kultura Gniewu
« Odpowiedź #1890 dnia: Maj 31, 2016, 09:45:15 pm »
Te komiksy są 4. Do dziś nie rozumiem dlaczego KG nigdy nie wydała pierwszego z nich (tego o Chinach), choć ciągle obiecuje. Pozostałe 3 są świetne. Wszystkie podobają mi się tak samo.

Offline SynMałpy

Odp: Kultura Gniewu
« Odpowiedź #1891 dnia: Czerwiec 21, 2016, 12:06:59 pm »
Pytanie może prosto z pyty, ale jak wam się wydaje: czy jest szansa, że KG wyda dalsze części Tymka i Mistrza?


To wspaniały komiks z dzieciństwa - warto go mieć w tak ładnym wydaniu, ale wiemy, że to wydawnictwo działa: "jak nie idzie, to w pizdu z tytułem". Już nie raz naciąłem się na tomy pierwsze w Kulturze Gniewu i tak mamy: Klezmerzy 1, Strange Years 1, Niesłychane losy Iwana Kotowicza 1, Powstanie 1 (etc.?). Z tym ostatnim to ktoś informował na forum, że jak we Francji pójdzie sprzedaż - może wtedy będzie tom 2 - tak jakby akurat francuzów interesowały losy wojenne inne niż swoje. Wiem, że Strange Years i Niesłychane losy Iwana Kotowicza jeszcze pewnie nie istnieją części 2, ale domyślam się, że jeżeli pozycje nie wyskoczyły ze sprzedażą to wydawnictwo nie będzie nimi zainteresowane. Szkoda by było, bowiem Kotowicz to fantastyczny komiks.


Tym bardziej nie ma co kupować komiksu, jeżeli ma być wydany tylko tom 1, który na grzbiecie ma element układanki do zestawienia z pozostałymi tytułami.

Offline winckler

  • Kawaler Bractwa Św. Jerzego
  • ****
  • Wiadomości: 460
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Kultura Gniewu
« Odpowiedź #1892 dnia: Czerwiec 21, 2016, 12:15:55 pm »
W tym przypadku chyba nie ma takiego ryzyka. Nie wydawca co prawda, ale autorzy mówią o kolejnych tomach z dużą dozą pewności. W odróżnieniu też od wspomnianych przez Ciebie polskich tytułów, których ciągi dalsze dopiero musiałyby powstać (poprawcie, jeśli się mylę), oni materiał do druku już mają. W grę wchodzi jedynie autorska redakcja, (np. uaktualnienie niektórych dialogów). A w trzecim tomie materiał premierowy (choć też już narysowany), co dodatkowo zwabi tak amatorów serii, jak i kolekcjonerów, którzy mają to, co było już wydane. Sądzę, ze losu "Klezmerów" ta edycja nie podzieli. Panorama zobowiązuje! 
„Wszelkie zbieranie jest konserwatywne".

„I absolutnie nie piszę tego złośliwie, tylko tak to obiektywnie wygląda z mojego puntu widzenia".

mkolek81

  • Gość
Odp: Kultura Gniewu
« Odpowiedź #1893 dnia: Czerwiec 21, 2016, 12:18:07 pm »
Pamiętam że KG potwierdziło wydanie 2 tomu Strange Years (a miały być 4), tu problemem są raczej twórcy którym chyba nie chce się kontynuować serii.
Niesłychane losy Iwana Kotowicza są zapowiadane przez autorów na jesień jeśli pamięć mnie nie myli. Na FB wrzucają od czasu do czasu info o postępach w pracach nad kolejnym tomem. Tam też możesz obserwować jakie nowe postacie planują.
Co do reszty tytułów to nic mi nie wiadomo.

Offline Ty_draniu

Odp: Kultura Gniewu
« Odpowiedź #1894 dnia: Czerwiec 21, 2016, 12:21:55 pm »
Jeśli chodzi o Tymka, to wydawca na fb pisał, że drugi tom najpewniej ukaże się jesienią.
Ludzie potrzebują wiary w bogów, choćby dlatego, że tak trudno jest wierzyć w ludzi. Bogowie są niezbędni.

Offline vision2001

Odp: Kultura Gniewu
« Odpowiedź #1895 dnia: Czerwiec 21, 2016, 12:27:00 pm »
Ano - KG mówi, że wyda całość w 3 tomach.
Co do części z pozostałych pozycji to Kotowicz i Strange Years są komiksami z crowdfundingu (czy jak to się pisze i odmienia). Z jednej strony super, że za wydanie tych pozycji zabrała się KG (pewnie wyższa jakość edytorska w stosunku to bawienia się w wydanie tych komiksów samemu), a o drugiej nie będę pisał, bo to bardziej żale osoby, która wsparła jeden z projektów i odnosi się do późniejszej ceny...
Śmieszy mnie to, że np. w Strange Years podbijali progi z wpisami o tym, że już już okopujemy się i robimy kolejną część! Wow. Kto zawala w typ przypadku? Scenarzysta czy rysownik? Ja tutaj swój typ już mam.
DOBRA ALTERNATYWA DLA forum.gildia.pl:
---> https://forum.komikspec.pl/ <---

Offline keram

Odp: Kultura Gniewu
« Odpowiedź #1896 dnia: Czerwiec 21, 2016, 04:33:38 pm »
Jeśli chodzi o "Powstanie" to zdaje się, że Gawronkiewicz jeszcze nie skończył rysować tomu 2, trudno więc wymagać by wydawca go opublikował.

Offline adam and arluk

Odp: Kultura Gniewu
« Odpowiedź #1897 dnia: Lipiec 03, 2016, 02:00:02 pm »
Czytamy z córką "Tymka i Mistrza" i jesteśmy tym komiksem zachwyceni. REWELACJA, inteligentne i zabawne dialogi, pouczające i dowcipne komentarze pozbawione, na szczęście, moralizatorstwa. Pyszna zabawa, a rysunki oczywiście nie odbiegają poziomem od scenariusza.
Kupa śmiechu dla rodziny.
Jedyne do czego bym się przyczepił to format, który mógłby być nieco większy, ale rozumiem że celem było wydanie w możliwie niskiej - dostępnej cenie.
Szczerze polecam.

Offline kenji

Odp: Kultura Gniewu
« Odpowiedź #1898 dnia: Lipiec 03, 2016, 03:06:20 pm »
Córka ma lat ??

Offline Death

Odp: Kultura Gniewu
« Odpowiedź #1899 dnia: Lipiec 03, 2016, 03:08:22 pm »
Czytamy z córką "Tymka i Mistrza" i jesteśmy tym komiksem zachwyceni.
A co konkretnie ten album zawiera? Np. dwa pierwsze albumy z Egmontu?

Offline adam and arluk

Odp: Kultura Gniewu
« Odpowiedź #1900 dnia: Lipiec 03, 2016, 04:53:49 pm »
Córka ma lat ??
11
A co konkretnie ten album zawiera? Np. dwa pierwsze albumy z Egmontu?
Nie wiem, które z wydanych albumów Egmontu wchodzą w skład 1 części od Kultury Gniewu. Wiem natomiast, że w trzech tomach KG wyda wszystkie opowiastki z Tymkiem i Mistrzem jakie kiedykolwiek i gdziekolwiek się pojawiły. Będzie to kompletne, zebrane wydanie ich przygód, wydanie Egmontu jest okrojone.
Gdybym wiedział jakie to fajne zeszyty Egmontu dawno byłyby na półeczce, mając na myśli rodzimych autorów, podobnie in plus zaskoczony byłem po przeczytaniu Wiedźmina od Wyd. Komiksowego (choć to inna bajka).

Offline vivaadeal

Odp: Kultura Gniewu
« Odpowiedź #1901 dnia: Lipiec 03, 2016, 07:36:05 pm »
Rafał Skarżycki w wywiadzie dla Maćka Gierszewskiego powiedział że materiału będzie nawet więcej niż to co kiedykolwiek gdziekolwiek się ukazało bo dodatek do wyborczej  który publikował komiksu o Tymku i Mistrzu został zamknięty z dnia na dzień a autorzy zgodnie z umowa dostarczali kolejne odcinki jeszcze przez pół roku. Odcinki trafiały do szuflady aż do teraz. Zapewne premierowy materiał szykowny jest na tom trzeci.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 04, 2016, 08:10:21 am wysłana przez vivaadeal »

Offline radef

Odp: Kultura Gniewu
« Odpowiedź #1902 dnia: Lipiec 03, 2016, 11:00:18 pm »
W albumach Egmontu komiksy były prezentowane często achrologicznie, w 1. tomie nowego wydania najpierw jest komiks z 1. tomu Egmontu (remake KSW 2001-09), potem komiksy z KSW 2001-10 do -12, 2001-37, nw, 2001-13 do -36, 2001-38 do 2002-07, 2002-09 do -19, komiks z 2. tomu Egmontu i komiks z KSW 2002-08
Czyli ogólnie tom zbiera komiksy z dwóch pierwszych tomów Egmontu, wszystko od 2001-10 do 2002-19 (62 komiksy) i komiks który nie wiem skąd pochodzi (był w wydaniu Egmontu, ale nie znalazłem go w KSW).

KSW = Komiksowo
Czytaj Kaczą Agencję Informacyjną - http://www.komiksydisneya.pl/
Kupuj na Book Depository wspierając KAI - http://www.bookdepository.com/?a_aid=kaczaagencja

Offline vision2001

Odp: Kultura Gniewu
« Odpowiedź #1903 dnia: Lipiec 11, 2016, 05:17:34 pm »
Z FB o Iwanie Kotowiczu:

Musimy ogłosić coś ważnego: Wiemy, że obiecywaliśmy skończenie drugiego tomu na początku sierpnia. Jednak życie czasami weryfikuje plany i tym razem też to zrobiło. Dlatego z radością informujemy, że udało się miesiąc wcześniej i całość drugiego tomu jest już narysowana.


Mnie to cieszy :)

DOBRA ALTERNATYWA DLA forum.gildia.pl:
---> https://forum.komikspec.pl/ <---

Offline Murazor

Odp: Kultura Gniewu
« Odpowiedź #1904 dnia: Lipiec 11, 2016, 05:19:18 pm »
Super wiadomość!  :biggrin:

 

anything