trawa

Autor Wątek: Kultura Gniewu  (Przeczytany 595148 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline absolutnie

Odp: Kultura Gniewu
« Odpowiedź #1740 dnia: Październik 11, 2015, 04:47:45 pm »
Przeczytałem właśnie "Boga we własnej osobie" i bardzo mi się ten komiks spodobał. Uważam, że byłoby stratą, gdyby przepradł w pofestiwalowym natłoku tytułów. Pomysł wyjściowy jest dość ryzykowny: na Ziemi pojawia się Bóg, który twierdzi, że stał się człowiekiem, by doświadczyć, czym jest śmiech. Jego pojawienie się wywołuje całą lawinę działań, ktore znamy skądinąd i cały komiks jest satyrycznym obrazem kultury wspołczesnej. Dowcipnym, ale i dobrze pomyślanym. Wykorzystującym różne cytaty, ale nie przeintelektualizowanym. Opartym na dialogach, ale nie przegadanym.


W trakcie lektury zastanawiałem się, jak autor z tego wybrnie i sądziłem, że nie ma dobrego zakończenia dla takiej historii, a jednak Mathieu się udało.


Podobała mi się ta historia jako całość i podobały mi się poszczególne rozwiązania i fabularne, i graficzne, z jakimi się w niej zetknałem.


Marc-Antoine Mathieu jest w Polsce praktycznie nieznany, a ten komiks zdecydowanie różni się od tego, z czego ów artysta jest znany na świecie (jest specjalistą od wyrafinowanych zabaw formalnych z materią komiksu). Jest to jednak komiks bardzo dobry i dający do myślenia.


Szczerze polecam.
Imaginary enemies are not hard to conjure into being.

Offline wujekmaciej

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 782
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • City of Smoke...
Odp: Kultura Gniewu
« Odpowiedź #1741 dnia: Październik 18, 2015, 09:29:32 pm »
mi również Bóg... się spodobał. dobrze, że Kultura Gniewu pokazała nam kolejnego wielkiego twórcę komiksu jakim bez wątpienia jest Mathieu. widać, że od początku wiedział co i jak chce przekazać. efekt może nie jest piorunujący, ale lektura skłania do myślenia i wydajemi się, że właśnie taki efekt miała wywołać. czyta się, mimo wielu dialogów, dość lekko, nie odczuwałem efektu zmęczenia. fajnie gdyby KG poszła za ciosem i wydała Corentina :smile:

Offline blackwaterpark

Odp: Kultura Gniewu
« Odpowiedź #1742 dnia: Październik 19, 2015, 04:04:06 pm »
Moje dzisiejsze ''zderzenie'' z Wydawnictwem Kultura Gniewu na portalu społecznościowym, zwanym ''Mordo-Książka'':

Pytanie1: co z wiosennymi zapowiedziami o potencjalnych wznowieniach/dodrukach? (Black Hole, Rycerze świętego Wita, Przybysz, Kroniki birmańskie, Kroniki jerozolimskie)

Pytanie2: Co z dodrukiem Osiedle Swoboda Śledzia? (jakieś plany?)

Pytanie3: Kiedy planujecie definitywnie zakończyć akcję rozsyłania Krzesło w piekle? (czekam cierpliwie, ale pytam z czystej ludzkiej ciekawości - nie poganiam)

Odpowiedzi Wydawnictwa Kultura Gniewu:

Ad 1 - Black Hole na przełomie stycznia i lutego. Przybysz za tydzień. Kroniki próbujemy ustawić, w którymś momencie przyszłego roku. Rycerze podobnie.

Ad 2 - są plany bardzo poważne w 2016 roku  :smile:

Ad 3 - do końca października cała wysyłka powinna się skończyć.


Po zadaniu powyższych pytań, na odpowiedzi czekałem niespełna 5 minut.
To się nazywa polityka informacyjna:biggrin: ( prawda, Egmoncie:roll: )

Offline FloreK9

Odp: Kultura Gniewu
« Odpowiedź #1743 dnia: Październik 19, 2015, 04:38:48 pm »
W sumie dobrze, ze Black Hole i reszta w przyszłym roku... zrobię na liście na ten rok miejsce na inną pozycję. :)

Offline Bobo

Odp: Kultura Gniewu
« Odpowiedź #1744 dnia: Październik 19, 2015, 09:32:59 pm »
Po zadaniu powyższych pytań, na odpowiedzi czekałem niespełna 5 minut.
To się nazywa polityka informacyjna:biggrin: ( prawda, Egmoncie:roll: )
No przecież ładnie zapowiadają tytuły kilka miesięcy naprzód,   zakupy można sobie rozplanowac.  Do tego raz na kilka miesięcy są odpowiedzi na pytania na Alei Komiksu. Także przepraszam, ale nie mam pojęcia o co Tobie chodzi, o to że facebooka nie mają i nie odpowiadają po pięciu minutach?  Jak dla mnie nie muszą,  pokaż mi inne wydawnictwo,  które tak rzetelnie podaje i realizuje swój plan wydawniczy.

Offline blackwaterpark

Odp: Kultura Gniewu
« Odpowiedź #1745 dnia: Październik 19, 2015, 10:21:37 pm »
[...] Także przepraszam, ale nie mam pojęcia o co Tobie chodzi, o to że facebooka nie mają i nie odpowiadają po pięciu minutach?

Tak czasami się wyzłośliwiam na Egmont (to za to, że nie chcą zapowiedzieć/zdementować wznowienia Cromwell Stone).  :lol:
A poza tym może moja upierdliwość w końcu na nich wpłynie mobilizująco?  :wink:

Offline kuba g

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 949
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • a fuel injected suicide machine
Odp: Kultura Gniewu
« Odpowiedź #1746 dnia: Październik 19, 2015, 10:40:33 pm »
pokaż mi inne wydawnictwo,  które tak rzetelnie podaje i realizuje swój plan wydawniczy.


Takich wydawnictw będzie więcej niż jedno.
perły przed wieprze

Offline wilk

Odp: Kultura Gniewu
« Odpowiedź #1747 dnia: Październik 26, 2015, 10:45:55 am »
Przeczytałem właśnie "Boga we własnej osobie" i bardzo mi się ten komiks spodobał. Uważam, że byłoby stratą, gdyby przepradł w pofestiwalowym natłoku tytułów. Pomysł wyjściowy jest dość ryzykowny: na Ziemi pojawia się Bóg, który twierdzi, że stał się człowiekiem, by doświadczyć, czym jest śmiech. Jego pojawienie się wywołuje całą lawinę działań, ktore znamy skądinąd i cały komiks jest satyrycznym obrazem kultury wspołczesnej. Dowcipnym, ale i dobrze pomyślanym. Wykorzystującym różne cytaty, ale nie przeintelektualizowanym. Opartym na dialogach, ale nie przegadanym.


W trakcie lektury zastanawiałem się, jak autor z tego wybrnie i sądziłem, że nie ma dobrego zakończenia dla takiej historii, a jednak Mathieu się udało.


Podobała mi się ta historia jako całość i podobały mi się poszczególne rozwiązania i fabularne, i graficzne, z jakimi się w niej zetknałem.


Marc-Antoine Mathieu jest w Polsce praktycznie nieznany, a ten komiks zdecydowanie różni się od tego, z czego ów artysta jest znany na świecie (jest specjalistą od wyrafinowanych zabaw formalnych z materią komiksu). Jest to jednak komiks bardzo dobry i dający do myślenia.


Szczerze polecam.


mi również Bóg... się spodobał. dobrze, że Kultura Gniewu pokazała nam kolejnego wielkiego twórcę komiksu jakim bez wątpienia jest Mathieu. widać, że od początku wiedział co i jak chce przekazać. efekt może nie jest piorunujący, ale lektura skłania do myślenia i wydajemi się, że właśnie taki efekt miała wywołać. czyta się, mimo wielu dialogów, dość lekko, nie odczuwałem efektu zmęczenia. fajnie gdyby KG poszła za ciosem i wydała Corentina :smile:


Przyłączam się się do pozytywnych opinii. Komiks jest zabawny ale z drugiej strony mocno filozofujący, co w sumie przy tej tematyce nie powinno dziwić. Na pierwszy rzut oka takie połączenie może wydawać się karkołomne ale autor wychodzi z tego obronną ręką. Warto też zwrócić uwagę na kilka fajnych rozwiązań formalnych, np. scena snu. Zakończenie dość zaskakujące, pozostawiające czytelnika ze znakiem zapytania w głowie.

mgnesium

  • Gość
Odp: Kultura Gniewu
« Odpowiedź #1748 dnia: Październik 28, 2015, 04:53:32 pm »
tymek i sensei naprawdę spadli na luty? (via sklep gildia)

ramirez82

  • Gość
Odp: Kultura Gniewu
« Odpowiedź #1749 dnia: Październik 28, 2015, 05:04:42 pm »
Plus taki, ze znamy dzieki temu cos zapowiedzi KG na przyszly rok.

Offline Death

Odp: Kultura Gniewu
« Odpowiedź #1750 dnia: Październik 28, 2015, 05:07:02 pm »
Plus taki, ze znamy dzieki temu cos zapowiedzi KG na przyszly rok.
Wiadomo. Tymek, Bośniacki Pies...  :biggrin:

mgnesium

  • Gość
Odp: Kultura Gniewu
« Odpowiedź #1751 dnia: Listopad 15, 2015, 04:44:15 pm »
kultura gniewu zapowiedziała "cierpliwość" clowesa na fb.

Offline adro

Odp: Kultura Gniewu
« Odpowiedź #1752 dnia: Listopad 15, 2015, 09:37:31 pm »
taaa tych ciekawych zapowiedzi robi sie naprawde sporo :razz:
pzdr
tylko cisza i spokoj moga nas uratować
ALIVE AND KICKING!!!
King of Pop is dead... :(:(
Czesc Semicowi, to JUZ 20 lat!!!!
Czesc Prezydentowi RP i Jego Malzonce!!!
Czesc wszystkim poleglym pod Smolenskiem Bohaterom!!!

Offline mr.castor

Odp: Kultura Gniewu
« Odpowiedź #1753 dnia: Grudzień 01, 2015, 04:43:41 pm »



Takie oto zdjęcie na fb wrzuciła Kultura Gniewu
ciekawe kiedy w Polsce  :razz:

Offline blackwaterpark

Odp: Kultura Gniewu
« Odpowiedź #1754 dnia: Grudzień 02, 2015, 12:42:45 pm »
[...]
Takie oto zdjęcie na fb wrzuciła Kultura Gniewu
ciekawe kiedy w Polsce  :razz:

Pisałem już o tym na poprzedniej stronie, ale przypomnę:

- polskie wydanie: druga połowa przyszłego roku
- format: 29,3 x 21,5 cm
- objętość: 160 stron.

No to... czekamy.  :wink:

 

anything