Autor Wątek: Kultura Gniewu  (Przeczytany 596071 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline tucoRamirez

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 010
  • Total likes: 2
  • Hijo de una gran puta!
Odp: Kultura Gniewu
« Odpowiedź #1710 dnia: Sierpień 13, 2015, 05:21:49 pm »
Nie wiem, czy może już ktoś przypadkiem nie wspominał...
http://www.alejakomiksu.com/nowosci/21801/Wznowienie-Black-Hole/
...czyli (jeśli ktoś nie lubi czytać między wierszami):


Wznowienie Black Hole !
Z wszystkiego, co kiedykolwiek napisano, lubię tylko to, co autor napisał własną krwią.

Offline Gre

Odp: Kultura Gniewu
« Odpowiedź #1711 dnia: Sierpień 13, 2015, 05:37:55 pm »
tak tak to juz było wiadomo juz dawno dlatego tyle black hole na allegro sie wysypało ostatnimi czasy..




 i bardzo dobrze bo komiks swietny i warto zeby jak najwiecej ludzi go poznało:)


Offline Dariusz Hallmann

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 3 391
  • Total likes: 2
  • Batman: Ben Affleck Case
Odp: Kultura Gniewu
« Odpowiedź #1712 dnia: Sierpień 13, 2015, 06:00:43 pm »
i bardzo dobrze bo komiks swietny i warto zeby jak najwiecej ludzi go poznało:)
I nie tylko ludzi. Niedawno oglądałem "Ewolucję planety małp" i byłem naprawdę zaskoczony, jak w tym filmie lansują "Black Hole"... :D

Offline Gre

Odp: Kultura Gniewu
« Odpowiedź #1713 dnia: Sierpień 13, 2015, 06:47:08 pm »
I nie tylko ludzi. Niedawno oglądałem "Ewolucję planety małp" i byłem naprawdę zaskoczony, jak w tym filmie lansują "Black Hole"... :D

TRUE:)

Offline tucoRamirez

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 010
  • Total likes: 2
  • Hijo de una gran puta!
Odp: Kultura Gniewu
« Odpowiedź #1714 dnia: Sierpień 13, 2015, 07:00:35 pm »
I nie tylko ludzi. Niedawno oglądałem "Ewolucję planety małp" i byłem naprawdę zaskoczony, jak w tym filmie lansują "Black Hole"... :biggrin:
....eeeehe.... małpy rulez? ciekawe, czy El Borbah bawi je  (ich? ...no bo przecie ewoluowały/li) niezmiennie tak samo jak mnie.
Z wszystkiego, co kiedykolwiek napisano, lubię tylko to, co autor napisał własną krwią.

Offline silent.bob

Odp: Kultura Gniewu
« Odpowiedź #1715 dnia: Sierpień 13, 2015, 09:54:14 pm »

A czy są jakieś wieści na temat wznowienia Ghost World? Coś mi się obiło o uszy,
że w twardej i z dodatkami,ale mogę się mylić, więc proszę nie wystawiać w pośpiechu na allegro :)

Offline blackwaterpark

Odp: Kultura Gniewu
« Odpowiedź #1716 dnia: Sierpień 14, 2015, 09:29:19 am »
A czy są jakieś wieści na temat wznowienia Ghost World? Coś mi się obiło o uszy,
że w twardej i z dodatkami, ale mogę się mylić, więc proszę nie wystawiać w pośpiechu na allegro :smile:

Wzięła mnie wrodzona ciekawość, aby sprawdzić, co to takiego Ghost World. Poleciałem od razu na facebooka i zadałem to pytanie wydawcy - może odpowiedzą.
Czytając recenzję, natknąłem się na bardzo fajne/rewelacyjne zdanie wypowiedziane przez autora: ''Bycie uznanym twórcą komiksów, to podobny splendor, jak bycie mistrzem badmintona.''
Już jestem ciekaw tego komiksu...( kto chce, może już wystawiać na Allegro!  :wink: :lol: )

*****************************
EDIT:

Z Facebooka: ''Kultura Gniewu: Wśród najbliższych wznowień nie ma tego tytułu, ale w dłuższym planie czasowym także "Ghost World" rozważamy.''

Czyli jest nadzieja - trzeba się im przypominać...

PS. Zwróćcie uwagę, jak dobra jest współpraca z Wydawnictwem Kultura Gniewu - na odpowiedź musiałem czekać ''całe'' 3 minuty. Szacun!  :biggrin:
« Ostatnia zmiana: Sierpień 14, 2015, 09:43:12 am wysłana przez blackwaterpark »

Offline absolutnie

Odp: Kultura Gniewu
« Odpowiedź #1717 dnia: Sierpień 14, 2015, 10:16:14 am »
Wzięła mnie wrodzona ciekawość, aby sprawdzić, co to takiego Ghost World. Poleciałem od razu na facebooka i zadałem to pytanie wydawcy - może odpowiedzą.
Czytając recenzję, natknąłem się na bardzo fajne/rewelacyjne zdanie wypowiedziane przez autora: ''Bycie uznanym twórcą komiksów, to podobny splendor, jak bycie mistrzem badmintona.''
Już jestem ciekaw tego komiksu...( kto chce, może już wystawiać na Allegro!  :wink: :lol: )


Tydzień temu próbowałem to kupić. Odpadłem z licytacji w połowie, ale zdobyłem parę innych, fajnych rzeczy:
To ta licytacja:
http://allegro.pl/ghost-world-daniel-clowes-kultura-gniewu-i5588328867.html
Imaginary enemies are not hard to conjure into being.

KukiOktopus

  • Gość
Odp: Kultura Gniewu
« Odpowiedź #1718 dnia: Sierpień 14, 2015, 10:36:23 am »
Wzięła mnie wrodzona ciekawość, aby sprawdzić, co to takiego Ghost World.
Kurcze, wiem, że ludzie się zachwycają tym komiksem, ale mnie on jakoś średnio podszedł, choć bardzo lubię różnego rodzaju obyczajówki. W sumie nawet nie wiem dlaczego nie roztopiłem się w zachwycie, jak niektórzy z czytelników. Tak sobie teraz myślę, że może powodem było to, że zostałem wcześniej skażony filmem, w którym grał uwielbiany przeze mnie Steve Buscemi, którego oczy przywodzące na myśl piłeczki ping-pongowe oraz wampiryczne uzębienie niezmiennie budzą mój zachwyt. Prawdopodobnie w komiksie szukałem odpowiednika tego filmowego freaka, takiej b. bardzo wyrazistej postaci, jaką Buscemi odgrywał w filmie, ale jej tam nie znalazłem (albo przynajmniej nie o takim natężeniu "wyrazistości"). I stąd moje niezadowolenie, które zapewne ma się nijak do rzeczywistej wartości tego komiksu.

Offline kuba g

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 949
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • a fuel injected suicide machine
Odp: Kultura Gniewu
« Odpowiedź #1719 dnia: Sierpień 14, 2015, 10:58:29 am »

Powiem Ci, że spotkałem się kilkoma opiniami identycznymi jak ta Twoja.
perły przed wieprze

ramirez82

  • Gość
Odp: Kultura Gniewu
« Odpowiedź #1720 dnia: Sierpień 14, 2015, 12:06:29 pm »
Ja też wcześniej zetknąłem się z filmem i zachwycił mnie, czytając kilka lat później "Ghost World" oczywiście odczułem brak tej postaci, ale to nie przeszkodziło mi totalnie zakochać się w komiksie. Te dwie laski rządzą! Klimat tej mieściny, wszelkiej maści dziwacy, z których Enid i Rebecca szydzą, nieoczekiwanie trochę smutne zakończenie... To była jedna z pierwszych tej klasy obyczajówek wydanych u nas, KG wydała "Ghost World" w grudniu 2006 roku, kiedy Timof wydał "Blankets" - fajnie było skonfrontować dwa tak głośne tytuły traktujące o okresie dorastania, choć cenię oba, to jednak wyżej stawiam dzieło Clowesa i wymieniam go wśród swoich ulubionych komiksów. Szkoda, że wciąż nie ma wznowienia, przecież "Ghost World" też bardzo szybko się wyprzedał.

Offline Jaroslaw_D

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 643
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Pokolenie TM-Semic
    • Półka z Kulturą
Odp: Kultura Gniewu
« Odpowiedź #1721 dnia: Sierpień 14, 2015, 04:30:17 pm »
Odebrałem wczoraj Vreckless Vrestlers, abstrahując już od treści, którą znam z pierwszych wydań na niezalu, to wydanie od KG jest super. Dodatki od Łukasza rządzą, wizualnie jest fantastycznie pomyślane, komiks rozrywkowy z górnej półki za mały hajs, czad.


A dla mnie to nawet coś więcej niż komiks. Wydanie jest jednak nieprawdopodobnie udane. Te wszystkie dodatki sprawiają, że buzia się cieszy :)


Kilka słów ode mnie jeśli kogoś to interesuje ;)


http://jaroslawd.blogspot.com/2015/08/nietypowa-recenzja-ukasz-kowalczuk.html?m=1
"Nie potrafię podać niezawodnego przepisu na sukces, ale mogę podać przepis na porażkę: staraj się wszystkich zadowolić". - Herbert Bayars Swope

Offline pokia

Odp: Kultura Gniewu
« Odpowiedź #1722 dnia: Sierpień 17, 2015, 10:55:58 pm »
Przeczytałem niedawno Gry Jaskółek. Komiks porównywany do Persepolis. Porównywany chyba tylko dlatego, że nie mamy na rynku innych komiksów o tematyce wojenno/rewolucyjnej na Bliskim Wschodzie.

Fabularnie, nie ma szału, nie ma humoru jak u Satriapi, nie ma głębszej analizy. Opowiadać fabuły nie będę, wspomnę tylko, że opis komiksu dostępny w sieci sugeruje pewną rozpiętość czasową historii (myślałem o miesiącach, czy latach), a główny wątek to raptem jeden dzień.

Jednak to co mnie zmroziło, to wrażenie, że komiks został narysowany w zwykłym MS Paint z użyciem metody kopiuj/wklej. Kurczę miałem wrażenie, że ktoś robi sobie ze mnie jaja. Rozumiem, że można eksperymentować, robić pixel arty, ale tutaj szału graficznego nie ma, a ctrl+c, ctrl+v rozpanoszyło się niemiłosiernie.

Offline Death

Odp: Kultura Gniewu
« Odpowiedź #1723 dnia: Sierpień 18, 2015, 01:20:45 am »
Fabularnie, nie ma szału, nie ma humoru jak u Satrapi, nie ma głębszej analizy.
Mogę Ci coś polecić? Właśnie kontynuuję czytanie Opowieści panny młodej. Poszczególne tomiki kupuję regularnie, ale jakoś tak się złożyło, że przeczytałem tylko kilka pierwszych. Teraz naprawiam ten niewybaczalny błąd. Azja, koczownicze ludy, ich kultura, kiedy autorka chce, to płaczę jak na żadnym innym komiksie, jak chce, to śmieję się na głos. Mistrzostwo świata, połączenie Usagiego Yojimbo i Persepolis, a nie jakaś podróba. Dziś przeczytałem czwarty tomik, któremu dałem 10/10 (na cztery możliwe).  Jutro zabieram się za piąty (na sześć wydanych). Pewnie zamknie się na ok 10.

ramirez82

  • Gość
Odp: Kultura Gniewu
« Odpowiedź #1724 dnia: Wrzesień 03, 2015, 07:37:39 pm »
Nowe zapowiedzi na stronie KG:

http://www.kultura.com.pl/index.php?s=zapowiedzi

Tytuły już znane, ale teraz wiemy kiedy mniej więcej się ukażą, ile będą kosztować...