trawa

Autor Wątek: Kultura Gniewu  (Przeczytany 595653 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline melee

Odp: Kultura Gniewu
« Odpowiedź #1425 dnia: Kwiecień 02, 2014, 02:13:07 pm »
No tak, oczywiście młodsi czytelnicy też mogą coś wynieść i może być dla nich bardziej interesująca. Nie jestem w stanie już tak dokładnie odpowiedzieć, minęło kilka lat. Wiem, że byłem po prostu zdegustowany, nie mogłem znaleźć jednej rzeczy na plus w tym komiksie. Ja prawie nigdy nie sprzedaję komiksów, jeden na tysiąc i to był właśnie ten. Od razu po lekturze trafił na allegro. Nie wiem czy to miał być nasz odpowiednik Persepolis, jeśli tak, to jego absolutnie wynaturzona wersja, kompletnie nie przybliżał kontekstu politycznego i społecznego, nie była to też historia o młodości w dziwnym świecie, odniosłem wrażenie, że po prostu autorka jest mało interesującą osobą i ma w związku z tym mało interesujących rzeczy do powiedzenia. A że sam widziałem jak Francuzi przyjeżdżający w tamtym czasie do Polski dziwią się, że mamy prąd w gniazdkach, to rozumiem czemu tak słaby "produkt" się sprzedał.

Offline adam and arluk

Odp: Kultura Gniewu
« Odpowiedź #1426 dnia: Kwiecień 02, 2014, 02:38:37 pm »
A ja świetnie się bawiłem przy lekturze Marzi. Podobały mi się relacje społeczne pomiędzy dziećmi, dziadkami, rodzicami, codzienne zabawy na klatce schodowej i problemy widziane oczami dziecka. Autorka odświeżyła moje wspomnienia. Cóż, wówczas nie rozumiałem wszystkich aspektów politycznych i ta naiwność dziecka w opowieści bardzo mi pasowała. Bo chyba taki cel miała autorka -pokazać komunizm oczami najmłodszych, a wówczas okazuje się że widziały go przez różowe okulary.

Offline Nawimar

Odp: Kultura Gniewu
« Odpowiedź #1427 dnia: Kwiecień 02, 2014, 02:44:58 pm »
Melee: "Od razu po lekturze trafił na allegro."
 
Dzięki za wyjaśnienia. Identyczną sytuacje miałem z „Batman: Rozbite miasto”. Na drugi dzień po przeczytaniu poszło do punktu skupu.

Offline Dariusz Hallmann

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 3 391
  • Total likes: 2
  • Batman: Ben Affleck Case
Odp: Kultura Gniewu
« Odpowiedź #1428 dnia: Kwiecień 16, 2014, 04:48:55 pm »
"Reprobus" - bardzo mi się podobał ten album. Wydaje się być taki wizyjny, dojrzały i przemyślany. I dodałbym jeszcze: oczyszczający. :) Farber zaimponował mi również samą grafiką, kadrowaniem i komponowaniem plansz. Coś mi tylko nie gra z mapą na końcu - jeżeli miałoby się to zgadzać z informacjami w komiksie, to oznakowanie stron świata powinno być odwrócone o 180 stopni. Tym niemniej "Reprobus" okazał się znakomitym wyborem Kultury Gniewu i myślę, że to proniemieckie nastawienie jeszcze nie raz przyniesie tak pozytywne rezultaty. :)

Offline peta18

Odp: Kultura Gniewu
« Odpowiedź #1429 dnia: Kwiecień 16, 2014, 05:28:37 pm »
I KG w maju:


Buk, Hodor i Dziczyzna

Offline misiokles

Odp: Kultura Gniewu
« Odpowiedź #1430 dnia: Kwiecień 16, 2014, 07:28:28 pm »
Reprobus - bardzo dobra, alegoryczna opowieść, która - co ważne - jest zrozumiała i nie ginie pod naporem nawiązań czytelnych wyłącznie do autora. Nie wiem jakie jest wydanie oryginalne, ale mi trochę w komiksie brakuje czerni jako czerni. Wszędobylska szarość sprawia że świat przedstawiony jest zbyt płaski.

Offline peta18

Odp: Kultura Gniewu
« Odpowiedź #1431 dnia: Kwiecień 16, 2014, 07:52:29 pm »
I jeszcze Shaun Tan:


Buk, Hodor i Dziczyzna

Offline adro

Odp: Kultura Gniewu
« Odpowiedź #1432 dnia: Kwiecień 16, 2014, 08:23:29 pm »
alez tych ciekawych rzeczy do kupienia przybywa w ostatnim czasie. to jest istna LAWINA!!!!
PZDR
tylko cisza i spokoj moga nas uratować
ALIVE AND KICKING!!!
King of Pop is dead... :(:(
Czesc Semicowi, to JUZ 20 lat!!!!
Czesc Prezydentowi RP i Jego Malzonce!!!
Czesc wszystkim poleglym pod Smolenskiem Bohaterom!!!

Offline Death

Odp: Kultura Gniewu
« Odpowiedź #1433 dnia: Kwiecień 16, 2014, 09:21:13 pm »
Wypada napisać, że ten nowy album Shaun Tana to nie jest po prostu Zagubiona rzecz (czyli pierwowzór nagrodzonego Oskarem filmu). Wygląda na to, że to będzie integral aż trzech książek Tana:

The Red Three
The Lost Thing
The Rabbits

Jest jeszcze jedna zapowiedź, która ucieszy fanów A niech cię Tesla. Wyjdzie też 300-stronicowy komiks tego same autora pt. Zdarzenie 1908.

Okładeczka:


Offline maximumcarnage

Odp: Kultura Gniewu
« Odpowiedź #1434 dnia: Kwiecień 16, 2014, 09:23:20 pm »
Shaun Tan to absolutny nr 1. Jaram się.

ramirez82

  • Gość
Odp: Kultura Gniewu
« Odpowiedź #1435 dnia: Kwiecień 16, 2014, 09:32:25 pm »
A niech cię Tesla u mnie wciąż nieruszony, ale na pewno kupuję Zdarzenie 1908, jak i pozostałe nowości. Imponujący zestaw, choć bez porównania do majowego zestawu Wydawnictwa Komiksowego.

Offline adro

Odp: Kultura Gniewu
« Odpowiedź #1436 dnia: Kwiecień 16, 2014, 09:32:31 pm »
no pewnie, ale zdarzenie autora tesli to moze byc mega bomba. Tesla w swoim czasie po prostu mnie zmiazdzyl....
pzdr
tylko cisza i spokoj moga nas uratować
ALIVE AND KICKING!!!
King of Pop is dead... :(:(
Czesc Semicowi, to JUZ 20 lat!!!!
Czesc Prezydentowi RP i Jego Malzonce!!!
Czesc wszystkim poleglym pod Smolenskiem Bohaterom!!!

Offline Death

Odp: Kultura Gniewu
« Odpowiedź #1437 dnia: Kwiecień 17, 2014, 10:49:53 am »
Ceny majowego pakietu i inne info na stronie KG.
Kurde, strasznie cienki jest ten komiks Modan.

Offline peta18

Odp: Kultura Gniewu
« Odpowiedź #1438 dnia: Kwiecień 17, 2014, 11:11:24 am »
Kurde, strasznie cienki jest ten komiks Modan.
Bo to komiks dla dzieci :)
Buk, Hodor i Dziczyzna

Offline adro

Odp: Kultura Gniewu
« Odpowiedź #1439 dnia: Kwiecień 17, 2014, 02:08:22 pm »
ej no przeciez wszystkie komiksy sa dla dzieci  :wink:
pzdr
tylko cisza i spokoj moga nas uratować
ALIVE AND KICKING!!!
King of Pop is dead... :(:(
Czesc Semicowi, to JUZ 20 lat!!!!
Czesc Prezydentowi RP i Jego Malzonce!!!
Czesc wszystkim poleglym pod Smolenskiem Bohaterom!!!