Autor Wątek: Kultura Gniewu  (Przeczytany 591237 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline kultura gniewu

Kultura Gniewu
« Odpowiedź #45 dnia: Październik 10, 2006, 12:22:56 pm »
c14 napisał:
Cytuj
kapitalnie. dzięki.


Nie ma sprawy :-). Staramy się, żeby to była wypasiona edycja.
A podobne pytanie i uwagi można zostawiać w księdze gości na naszym blogu

http://kg.blog.pl

pozdrawiamy
kg
ww.kultura.com.pl

Offline kingquest

Kultura Gniewu
« Odpowiedź #46 dnia: Listopad 15, 2006, 05:39:25 pm »
ZA ALEJĄ KOMIKSU
Cytuj
Na początku grudnia do sprzedaży trafić mają trzy nowe propozycje wydawnictwa kultura gniewu.    

Phenian (zapowiadany wcześniej jako "Pyongyang"; scen. i rys. Guy Delisle)

Komiksowy travelogue, czyli dziennik z podróży do stolicy Korei Północnej. Guy Delisle, kanadyjski rysownik i animator, wyjechał służbowo do jednego z najbardziej zamkniętych i tajemniczych współczesnych państw. Jego książka jest zapisem dwóch miesięcy tam spędzonych. "Phenian" nominowany był do wielu nagród i uznany został za jedną z najważniejszych publikacji książkowych w Stanach Zjednoczonych w roku 2005.





Projekt: Człowiek (scen. i rys. Agata "Endo" Nowicka)

Autobiograficzny album znanej rysowniczki opowiadający o 9 miesiącach jej życia - czasie, w którym była w ciąży. Jego fragmenty ukazywały się w "Wysokich Obcasach", tutaj jednak zostaną zaprezentowane w zremasterowanej wersji, poprawione i wplecione w rytm bardzo osobistej opowieści.





Ghost World (scen. i rys. Daniel Clowes)

Jeden z najsłynniejszych komiksów niezależnych, jednego z najsłynniejszych twórców amerykańskich. Klasyka powieści graficznej.
Obsypana nagrodami i bestsellerowa historia trudnej przyjaźni dwóch dziewczyn u progu dorosłości. Komiks ten stał się podstawą scenariusza (nominowanego do Oscara) filmu o tym samym tytule.

Znów KG zaskakuje mnie znakomitymi zapowedziami. Znów dostaniemy przynajmniej 2 znakomite i uznane na całym świecie. Mnie szczególnie cieszy Ghost World. Inna sprawa, że są to kolejne komiksy z półki "must have", które ukażą się w Grudniu. Mocno wygląda moja grudniowa lista, skąd wziąść na to kasę... Blankets, Sambre, Persepolis 2, KG, itd... itd...

Offline Louise

  • Redakcja KZ
  • Stolnik bracki
  • *
  • Wiadomości: 1 546
  • Total likes: 0
  • Płeć: Kobieta
Kultura Gniewu
« Odpowiedź #47 dnia: Listopad 15, 2006, 10:47:18 pm »
Z tych trzech pozycji zainteresował mnie przede wszystkim Ghost World. Zapewne skuszę się też na lekturę Phenian. Czy zdecyduję się na zakup któregoś z tych dwóch to się dopiero okaże.

Offline Gashu

Kultura Gniewu
« Odpowiedź #48 dnia: Listopad 15, 2006, 10:53:51 pm »
Ciekawy jest ten komiksowy "Ghost World"?
Filmowa adaptacja znużyła mnie niemiłosiernie...
They say when you talk to God it's prayer.
But when God talks to you, it's schizophrenia."
--------------
http://twitter.com/gashuPL

Offline Jaszcząb

Kultura Gniewu
« Odpowiedź #49 dnia: Listopad 15, 2006, 11:23:48 pm »
Cytat: "Gashu"
Ciekawy jest ten komiksowy "Ghost World"?
Filmowa adaptacja znużyła mnie niemiłosiernie...


ojoj. ja miałem wprost przeciwnie. dlatego komiks na pewno zakupię.

Offline empro

Kultura Gniewu
« Odpowiedź #50 dnia: Listopad 15, 2006, 11:35:01 pm »
mi się też film okrutnie niepodobał, jedynie Steve Buscemi, który zawsze fenomenalnie gra (ale nie wiem czy to zasługa facjaty czy umiejętności :)),
ale komiks mnie ciekawi bardzo, może właśnie przez film mimo wszystko :)

Offline kingquest

Kultura Gniewu
« Odpowiedź #51 dnia: Listopad 16, 2006, 06:36:23 am »
Cytuj
Z tych trzech pozycji zainteresował mnie przede wszystkim Ghost World. Zapewne skuszę się też na lekturę Phenian. Czy zdecyduję się na zakup któregoś z tych dwóch to się dopiero okaże.

Tzn. że przeczytasz sobie w Empiku ?  :roll:

Offline Louise

  • Redakcja KZ
  • Stolnik bracki
  • *
  • Wiadomości: 1 546
  • Total likes: 0
  • Płeć: Kobieta
Kultura Gniewu
« Odpowiedź #52 dnia: Listopad 16, 2006, 09:37:27 am »
Cytat: "kingquest"
Tzn. że przeczytasz sobie w Empiku ?  :roll:


A zaglądasz czasem tu na forum do tematu o Empiku? :roll:
Nie jestem empikowym czytaczem. Mam kolegę, który kupuje większość komiksów ukazujących się w Polsce, więc z pożyczeniem nie będzie problemu.

Offline kingquest

Kultura Gniewu
« Odpowiedź #53 dnia: Listopad 16, 2006, 01:39:29 pm »
Cytuj
Nie jestem empikowym czytaczem. Mam kolegę, który kupuje większość komiksów ukazujących się w Polsce, więc z pożyczeniem nie będzie problemu.


Mimo tego, to też nie jest zbyt szlachetna forma lektury.  :roll:

Offline donTomaszek

Kultura Gniewu
« Odpowiedź #54 dnia: Listopad 16, 2006, 02:13:20 pm »
Czyli wszystkie Biblioteki to dla nieszlachetnych sa?
Przesadzasz.
Sometimes I'd like to get my hands on God...

Offline Mysza_

Kultura Gniewu
« Odpowiedź #55 dnia: Listopad 16, 2006, 03:57:45 pm »
Cytat: "kingquest"
Cytuj
Nie jestem empikowym czytaczem. Mam kolegę, który kupuje większość komiksów ukazujących się w Polsce, więc z pożyczeniem nie będzie problemu.


Mimo tego, to też nie jest zbyt szlachetna forma lektury.  :roll:

  weź  szpade,płaszcz,maske i wycinaj na posladkach niecnych pożyczaczy i empikowych czytaczy znak K jak Kingquest  w obronie szlachetnych form lektury.lol.
  ja tez mimo,że sobie troche pirace,troche kupuje jestem jak najbardziej za oryginałami ale co do cholery sie stanie jak sobie jeden czy drugi zassie skana albo poczyta w empiku? wasz szlachetny świat runie?
 bez przesady.to mi śmierdzi fanbojowska nadgorliwością z przedziałkiem i wąsikami.
   aha,i jeszcze na koniec najpopularnieszny na forum emotikon -  :roll:

Offline graves

Kultura Gniewu
« Odpowiedź #56 dnia: Listopad 16, 2006, 04:04:20 pm »
Cytat: "Filip_"
ale co do cholery sie stanie jak sobie jeden czy drugi zassie skana albo poczyta w empiku? wasz szlachetny świat runie?
 bez przesady.to mi śmierdzi fanbojowska nadgorliwością z przedziałkiem i wąsikami.
 

No, tak. W pełni się zgadzam. Poza tym, że jak się ktoś chwali na forum - że jest taki sprytny i inny głupi kupił jakiś drogi komiks, a on go przeczytał w Empiku - to go zbędę milczeniem lub kąśliwym postem. To jak dla mnie najgorsza postawa - bo nie dość, że nie kupi, to niszcząc nie pozwoli kupić komu innemu. Jak pożycza od znajomych - a jego sprawa nic mi do tego - ktoś to kupił, więc pożyczać mu wolno. Jak sobie zasysa - to też jego sprawa, ale jak się pochwali na forum - wytnę, bo takie są zasady tego forum. :roll:
"It is an old maximum of mine that when you have excluded the imposible, whatever remains, however improbable, must be the truth."

Offline kingquest

Kultura Gniewu
« Odpowiedź #57 dnia: Listopad 16, 2006, 04:13:55 pm »
Cytuj
Przesadzasz.

Trochę za dosłownie to odebraliście. Też zdarzyło mi się czytać skana itd. itp. Wcale nie jestem wielce szlachetny.
Trochę zbyt mocno się uniosłem, ale zrobiłem to z powodu, że co innego nie dać zarobić Marvelowi, a co innego KG. Kg to małe wydawnictwo, które robi naprawdę sporo dobrego dla rynku, więc czemu by go nie wspomóc i nie kupić dobrych komiksów jakie wydają.[/quote]

Offline freshmaker

Kultura Gniewu
« Odpowiedź #58 dnia: Listopad 16, 2006, 04:33:14 pm »
gorzej jest jak opzyczasz komus mausa a pozniej ogladasz aureolki po kawie nad glowami myszy. najgorsze ze taki znajomy zul lubuje sie zwykle w najdrozszych komiksach a nie w tych z kosza w kiblu
"...żyję jak król i łamię non-stop prawo..."
mój ulubiony aktor antysemita Mel Gibbons

Offline Mysza_

Kultura Gniewu
« Odpowiedź #59 dnia: Listopad 16, 2006, 05:12:01 pm »
Cytat: "graves"

No, tak. W pełni się zgadzam.  

 ironizujesz...? ;> czy mi sie wydaje?
   ogólnie wniosek jest chyba  taki:co kto robi w domu/empiku/kiblu/kościele itp...jego sprawa byle siedział cicho jak mu w tym/z tym dobrze.
 aha,i niech kamieniem rzuci ten kto bez winy i inne takie bla bla bla...wiadomo o co chodzi.
 you.