Autor Wątek: Kultura Gniewu  (Przeczytany 591264 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline kultura gniewu

Kultura Gniewu
« Odpowiedź #30 dnia: Wrzesień 12, 2006, 08:36:31 pm »
Marius Magnus napisał:
Cytuj
To nieco zmienia postać rzeczy, ale w newsie nie ma chyba informacji o twardej oprawie.


W informacji rozesłanej do mediów była wzmianka o twardej oprawie.

Cytuj
Dlaczego zdecydowaliście się wydać "Cinema" w hc /a "Exit" album niemniejszego formatu w sc/?


Staramy się by polskie wydanie odpowiadało jakością wydaniu oryginalnemu. "Cinema Panopticum" ma w oryginale twardą oprawę i po prostu w innej sobie tego komiksu nie wyobrażaliśmy. "Exit" takiej oprawy nie miał, poza tym chcielismy żeby przypominał czarny monolit i twarda oprawa, która odstawałaby od stron środkowych nie do końca nam odpowiadała.

Cytuj
Aha, skoro już jesteś na forum wredna kulturo gniewu, może wytłumaczysz się, czemu tak długo czekam na newsletter?


Wyjaśnienia, mamy nadzieje przekonujące, w newsletterze nad którym własnie siedzimy. Obiecujemy, że będzie u Pana jeszcze przed 24.

pozdrawiamy
kultura gniewu
ww.kultura.com.pl

Offline Samuel

Czarna Dziura
« Odpowiedź #31 dnia: Wrzesień 14, 2006, 10:29:54 pm »
Na Wraku pojawiło się info, że KG chce wydać Black Hole. To mówiąc dosadnie.... zajebiście. A co z planowanym wcześniej Igortem? Czy ten wspomniany na wraku komiks amerykański to rzeczywiście "Ghost World"? :D
erefere

Offline kingquest

Kultura Gniewu
« Odpowiedź #32 dnia: Wrzesień 15, 2006, 11:57:46 am »
Jeśli KG wyda Black Hole to czekam z niecierpliwością. Ponoć ten komiks to świetna rzecz. Super !

Offline Marius Magnus

Kultura Gniewu
« Odpowiedź #33 dnia: Wrzesień 15, 2006, 12:08:06 pm »
Nic, tylko się cieszyć i czekać na ukazanie się zapowiedzianych pozycji.
Słabi i nieudani niech sczezną; pierwsza zasada naszej miłości dla ludzi. I pomóc należy im jeszcze do tego.

Coś mi pękło, robię ogląd/ A to pękł mi światopogląd

Offline kultura gniewu

Kultura Gniewu
« Odpowiedź #34 dnia: Październik 04, 2006, 10:24:48 pm »
Witamy,

chcielibyśmy przypomnieć, a tych którzy w ogóle nie słyszeli poinformować, że od jakiegoś niedługiego czasu działa blog wydawnictwa:

http://kg.blog.pl

Mamy nadzieję, że będzie on dobrą formą kontaktu z nami, ciekawszą niż fora, czy maile.

Wrzucilismy dziś kilka nowych notek i zapraszamy do interakcji.

pozdrawiamy
kultura gniewu
ww.kultura.com.pl

Offline Belzebiusz

Kultura Gniewu
« Odpowiedź #35 dnia: Październik 05, 2006, 01:28:36 pm »
Obejrzałem przykładowe plansze z Band Malwila i... raczej mnie odrzuciły niż zachęciły do kupienia komiksu. Jakies takie chaotyczne, z bardzo srednim rysunkiem. Chyba się nie skusze...
Nie chce mi się pisać...

Offline kultura gniewu

Kultura Gniewu
« Odpowiedź #36 dnia: Październik 05, 2006, 03:03:32 pm »
Belzebiusz napisał:
Cytuj
Obejrzałem przykładowe plansze z Band Malwila i... raczej mnie odrzuciły niż zachęciły do kupienia komiksu. Jakies takie chaotyczne, z bardzo srednim rysunkiem. Chyba się nie skusze...


Po Twoim poście aż postanowiliśmy jeszcze raz rzucić okiem na te plansze i...
No nie, nie masz racji. Albo inaczej - powiedz to samo o "Wilq" ;-)

pozdrawiamy
kg
ww.kultura.com.pl

Offline Belzebiusz

Kultura Gniewu
« Odpowiedź #37 dnia: Październik 05, 2006, 03:45:51 pm »
OK - raz się żyje ;) :

Wilq ma bardzo średnie rysunki i nigdy jego przygody nie podobały mi się za bardzo.
Nie chce mi się pisać...

Offline hans

Kultura Gniewu
« Odpowiedź #38 dnia: Październik 05, 2006, 03:59:21 pm »
Belzebiusz napisał:
Cytuj
Obejrzałem przykładowe plansze z Band Malwila i... raczej mnie odrzuciły niż zachęciły do kupienia komiksu. Jakies takie chaotyczne, z bardzo srednim rysunkiem. Chyba się nie skusze...



A ja bardzo czekam na ten komiks. Za duzo jest u nas powaznych komiksow podnoszacych (lub probujacych podnosic) wazkie tematy. A za malo takich, jak "Bend" - bo wydaje mi sie, ze "Bend" bedzie naprawde dobrym komiksem rozrywkowym, a nie szmatlawcem za 5 zeta, ktorego zapomne nastepnego dnia.
A rysunki? To nie to, ze sa srednie, lub piekne. KG dobrze porownalo je do tych z "Wilqa" - zarowno tam, jak i tu podkreslaja one malo powazny charakter komiksu.
Tyle sobie wymyslilem na podstawie przejrzanych paru plansz.

Offline redkac

Kultura Gniewu
« Odpowiedź #39 dnia: Październik 05, 2006, 05:16:41 pm »
ja napewno zakupię Bend, jako stary metalowiec podejrzewam, że tytuł ten sprawi mi wiele radochy :)
o dobrze, że komuś jest dobrze. I bardzo dobrze.

Offline kingquest

Kultura Gniewu
« Odpowiedź #40 dnia: Październik 10, 2006, 06:34:42 am »
ZA ALEJĄ KOMIKSU

Cytuj
pod koniec listopada do sprzedaży trafić ma "Ghost World" Dana Clowesa


"5 is the perfect number" Sama Igorta wydany zostanie najprawdopodobniej w styczniu. Igort ma zrobić nową okładkę specjalnie do polskiego wydania


kolejny tom "Plasteliny" ukazać się ma wstępnie na początku 2007. kg: Będzie to taki „plastelinowy” essential. Ponad 100 stron, twarda oprawa i kilka zremasterowanych historii z niedostępnej już na rynku pierwszej „Plasteliny”


na marzec 2007 przewidziana jest premiera "Black Hole" Charlesa Burnsa


w planach na 2007 jest „Kot Fritz” Roberta Crumba; w pierwszej połowie roku pojawi się pierwszy album o przygodach Paula autorstwa Michela Rabagliati


na przyszły rok wydawnictwo planuje reedycję „Ósmej czary” Owedyka. Plansze zostały na nowo zeskanowane i przygotowane do druku. Sam autor przygotował nową okładkę i dodał kilkunastostronicowy epilog


KG ma bardzo śmiałe plany ! Black Hole, to przecież jeden z najlepszych komiksów ubiegłego roku ! Także komiks Clowesa jest znany i zbiera dobre noty na świecie ! Jeżeli to wszystko uda im się wydać będzie wspaniale ! trzymam kciuki ! Można powiedzieć, że KG to taki nowy Post ! Jeżeli już wydają, to same ambitne i dobre tytuły !

Offline kultura gniewu

Kultura Gniewu
« Odpowiedź #41 dnia: Październik 10, 2006, 11:02:59 am »
kingquest napisał:
Cytuj
KG ma bardzo śmiałe plany ! Black Hole, to przecież jeden z najlepszych komiksów ubiegłego roku ! Także komiks Clowesa jest znany i zbiera dobre noty na świecie ! Jeżeli to wszystko uda im się wydać będzie wspaniale ! trzymam kciuki ! Można powiedzieć, że KG to taki nowy Post ! Jeżeli już wydają, to same ambitne i dobre tytuły !


Nasze plany są jeszcze śmielsze niż może to wynikać z zapowiedzi ;-) I mamy nadzieję, że uda się to wszystko wydać i to w zapowiadanych terminach. Ale, mimo całego uwielbienia dla wydawnictwa Post, wolelibyśmy pozostać kulturą gniewu :-)
ww.kultura.com.pl

Offline c14

Kultura Gniewu
« Odpowiedź #42 dnia: Październik 10, 2006, 11:39:36 am »
Black Hole planujecie w hc?

Offline kultura gniewu

Kultura Gniewu
« Odpowiedź #43 dnia: Październik 10, 2006, 12:02:59 pm »
c14 napisał:
Cytuj
Black Hole planujecie w hc?


Tak. Raczej nie wyobrażamy sobie tego komiksu w innej okładce.
ww.kultura.com.pl

Offline c14

Kultura Gniewu
« Odpowiedź #44 dnia: Październik 10, 2006, 12:04:39 pm »
kapitalnie. dzięki.  :D