trawa

Autor Wątek: Kultura Gniewu  (Przeczytany 595662 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Szekak

Odp: Kultura Gniewu
« Odpowiedź #2235 dnia: Wrzesień 17, 2018, 01:50:33 pm »
Ja nie czytałem nigdy LL, i BB był dla mnie nudny i wtórny. :p

Offline kultura gniewu

Odp: Kultura Gniewu
« Odpowiedź #2236 dnia: Wrzesień 18, 2018, 03:42:05 pm »
Bardzo dziękujemy za troskę i wszystkie biznesowe rady!
BB sprzedaje się poniżej naszych oczekiwań, co nie znaczy że sprzedaje się źle :-)
Po prostu mięliśmy nadzieję, że seria ta trafi do nowych czytelników, a nie tylko tych wiedzionych do tytułu sentymentem. I trafiła (proszę zerknąć, choćby tu:https://cuda-cudanakiju.blogspot.com/2018/09/binio-bill-rio-klawo.html), choć dzieje się to wolniej niż zakładaliśmy. Z reedycji kolejnych tomów BB nie rezygnujemy, prace nad 3. trwają. No i zdecydowanie wolimy przystępniejsze cenowo komiksy od mega drogich integrali. Na myśl, że jakiś nasz tytuł miałby kosztować ponad 100 PLN boli nas głowa :-) (dlatego mamy takich w ofercie bardzo niewiele).

Co do formatu zbiorczego JJ - bo ten temat też tu ostatnio został poruszony - to naszą edycją autorzy są zachwyceni. Rysunki Tomka Leśniaka nic ze swojej mocy nie straciły, wręcz przeciwnie. Tak miało być. 
ww.kultura.com.pl

Offline arczi_ancymon

Odp: Kultura Gniewu
« Odpowiedź #2237 dnia: Wrzesień 18, 2018, 03:45:41 pm »
Kulturo Gniewu!

Skoro już tu zaglądacie, to może i ja spróbuję się czegoś dowiedzieć... Co z nie mającym szczęścia* "Castle Waiting"?

* ten tytuł już chyba jakieś dwa lata wychodzi ;(

Pozdrawiam wydawnictwo!

Offline Szekak

Odp: Kultura Gniewu
« Odpowiedź #2238 dnia: Wrzesień 18, 2018, 06:49:09 pm »
Co do formatu zbiorczego JJ - bo ten temat też tu ostatnio został poruszony - to naszą edycją autorzy są zachwyceni. Rysunki Tomka Leśniaka nic ze swojej mocy nie straciły, wręcz przeciwnie. Tak miało być.
A czy zachwyceni autorzy wytłumaczyli co im stanęło na drodze by od razu wydać jeża w formacie "jaki miał być"? :)

Offline absolutnie

Odp: Kultura Gniewu
« Odpowiedź #2239 dnia: Wrzesień 18, 2018, 07:05:54 pm »
A czy zachwyceni autorzy wytłumaczyli co im stanęło na drodze by od razu wydać jeża w formacie "jaki miał być"? :smile:


Wiadomo: Egmont
Imaginary enemies are not hard to conjure into being.

Offline -gościu-

Odp: Kultura Gniewu
« Odpowiedź #2240 dnia: Wrzesień 18, 2018, 07:18:24 pm »
Egmont


Największe zło :evil:  polskiego komiksowa!

Offline misiokles

Odp: Kultura Gniewu
« Odpowiedź #2241 dnia: Wrzesień 18, 2018, 07:22:02 pm »
A rysunki w JJ to jakaś wyrafinowana robota że tracą na tym pomniejszeniu?

Offline Szekak

Odp: Kultura Gniewu
« Odpowiedź #2242 dnia: Wrzesień 18, 2018, 07:32:56 pm »
Ja np. mam zasadę, że nie kupuję wznowień w mniejszym formacie niż wyszedł oryginał.

Offline kenji

Odp: Kultura Gniewu
« Odpowiedź #2243 dnia: Wrzesień 18, 2018, 07:44:23 pm »
Ja mam zasadę ze nie pije cieplej wódki.


Widziałem Jeża i wydanie 3 razy lepsze niż Egmontu. A format idealny. Wiec ... polecam Zmienić zasady :)

Offline kultura gniewu

Odp: Kultura Gniewu
« Odpowiedź #2244 dnia: Wrzesień 18, 2018, 09:15:28 pm »
Co z nie mającym szczęścia* "Castle Waiting"?

* ten tytuł już chyba jakieś dwa lata wychodzi ;(


Dłużej niż dwa lata, ale chyba szczęście niedługo się do niego uśmiechnie :-) Pozdrawiamy!
ww.kultura.com.pl

Offline kultura gniewu

Odp: Kultura Gniewu
« Odpowiedź #2245 dnia: Wrzesień 18, 2018, 09:16:05 pm »
Ja mam zasadę ze nie pije cieplej wódki.


Ciepła wódka przepyszna!
ww.kultura.com.pl

Offline kultura gniewu

Odp: Kultura Gniewu
« Odpowiedź #2246 dnia: Wrzesień 18, 2018, 09:18:34 pm »
A czy zachwyceni autorzy wytłumaczyli co im stanęło na drodze by od razu wydać jeża w formacie "jaki miał być"? :)

Inne czasy były, inne wydawnicze przyzwyczajenia i standardy. Teraz chcieli tak i tak jest. Naszym zdaniem wyszło świetnie. 
ww.kultura.com.pl

mkolek81

  • Gość
Odp: Kultura Gniewu
« Odpowiedź #2247 dnia: Wrzesień 19, 2018, 05:27:58 am »
Nowe wydanie Jerzego jest naprawdę świetne, miałem możliwość przejrzenia komiksu na stoisku i mogę powiedzieć, że nic nie stracił na tym pomniejszonym formacie, nawet powiedziałbym, że zyskał. I wydruk lepiej wygląda na papierze takim jak w Tymku i Mistrzu niż na kredzie od Egmontu. Ja swoje miękkie wydanie na pewno wymienię na obecne, aby właśnie móc postawić je koło T&M.

Offline LordDisneyland

Odp: Kultura Gniewu
« Odpowiedź #2248 dnia: Listopad 05, 2018, 12:55:51 am »
Czy należy się w przyszłym roku spodziewać jakichś wznowień Świdzińskiego?

I czy p.Koza doczeka się integrala? ;)

Offline mibartek

Odp: Kultura Gniewu
« Odpowiedź #2249 dnia: Listopad 05, 2018, 06:33:11 am »
Ja oglądałem jeża w zeszłym tygodniu i zgadzam się z przedmówcami - jest świetnie. Miałem odpuścić, ale powędrował na listę zakupową od razu po przekartkowaniu. Większy format może i byłby fajniejszy, ale tak jak ktoś wcześniej napisał - to nie są super szczegółowe rysunki jak w "Hard Boiled" np gdzie każdy centymetr kwadratowy więcej jest na plus bo dostrzega się więcej szczegółów. Nie jest to też jakieś artystyczno-malarskie dzieło z mnóstwem kadrów na całą stronę z przepiękną kompozycją. Rysunki mają swój niepowtarzalny klimat, ale to inny rodzaj estetyki i duży format nie zrobiłby aż takiego "wow" wg mnie. Papier również cieszę się, że nie kredowy. Całość czyta się i ogląda rewelacyjnie.

 

anything