Autor Wątek: Kultura Gniewu  (Przeczytany 596082 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline mibartek

Odp: Kultura Gniewu
« Odpowiedź #2130 dnia: Kwiecień 19, 2018, 09:45:56 am »
chyba dałem się wciągnąć w owczy pęd, ale też kupuje ;)

Offline LucasCorso

Odp: Kultura Gniewu
« Odpowiedź #2131 dnia: Kwiecień 19, 2018, 10:49:32 am »
chyba dałem się wciągnąć w owczy pęd


moze pomogę się komuś uwolnić:


nie jestem zaintetesowany tym komiksem
Since time immemorial, I and others of my race have beheld the myriad wonders of the universe...

Offline radioblackmetal

  • Kawaler Bractwa Św. Jerzego
  • ****
  • Wiadomości: 448
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • ... .. .
Odp: Kultura Gniewu
« Odpowiedź #2132 dnia: Kwiecień 19, 2018, 11:02:53 am »

moze pomogę się komuś uwolnić:


nie jestem zaintetesowany tym komiksem


Mógłbyś jeszcze napisać dlaczego i wtedy to nie byłby spam.  Możliwe, że np nie podoba Ci się kreska Mawila. Osobiście nie potrzebuję dodatkowego polecenia tego twórcy, mam wszystkie jego komiksy wydane w Polsce. Lubię kreskę i tematykę, którą poruszał. Jeśli "Kinderland" jest zbliżony do "Marzi" to tym bardziej cieszę się z nadchodzącej lektury .
The darkness will swallow everything

Offline LucasCorso

Odp: Kultura Gniewu
« Odpowiedź #2133 dnia: Kwiecień 19, 2018, 11:36:42 am »
Kiedy to miał być spam (lata temu przestałem przeglądać plansze oferty KG)

to był bardziej komentarz społeczny odnośnie wspomnianego pędu niż komiksu...
Since time immemorial, I and others of my race have beheld the myriad wonders of the universe...

Offline kultura gniewu

Odp: Kultura Gniewu
« Odpowiedź #2134 dnia: Kwiecień 20, 2018, 09:14:32 am »
Kiedy to miał być spam (lata temu przestałem przeglądać plansze oferty KG)
O, to ciekawe! Możemy zapytać dlaczego?



Zastanawiam się czy nie ma czasem błędu w opisie Berlina tom 1. Poprzednie wydanie (i tom 2) były bez skrzydełek i dodatkowo miały zaokrąglone rogi. A w wydaniu drugim: "Oprawa: miękka ze skrzydełkami"
Jest błąd faktycznie! Bez skrzydełek i zaokrąglone rogi będą (choć drukarnia trochę płacze)



Czytałem to po niemiecku i przeczytałem jednym tchem, chociaż czytanie po niemiecku zazwyczaj wywołuje u mnie zadyszkę, a ten komiks ma 300 stron.


Mamy nadzieję, że lektura polskiej wersji również spowoduje zadyszkę :smile: Kinderland uwielbiamy, a Ciebie poprosimy o kontakt (przez FB, albo maila) to się jakoś na ten egzemplarz promocyjny umówimy :smile:
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 20, 2018, 09:59:02 pm wysłana przez graves »
ww.kultura.com.pl

Offline LucasCorso

Odp: Kultura Gniewu
« Odpowiedź #2135 dnia: Kwiecień 20, 2018, 09:37:43 am »
O, to ciekawe! Możemy zapytać dlaczego?


jestem pewien, że mają Państwo spójną wizję swojej działalności.
Jestem pewien, że częścią tej wizji jest rodzaj komiksów wydawanych i profil czytelnika, do którego chcą Państwo dotrzeć (w myśl zasady, że jak coś jest do wszystkiego to jest do niczego)
jeśli przez lata przegladania Państwa oferty zakupiłem prawie nic, to chyba mogę bezpiecznie stwierdzić, że do tego profilu nie pasuję, i oszczędzić sobie czasu? Prawda?


Cieszę się jednocześnie, ze mają Państwo wiernych czytelników. To dobrze świadczy o naszym rynku komiksowy. (W sensie, że różnorodność jest super)


Jednocześnie proszę wybaczyć, jeśli mój komentarz uraził kogoś.
"Owczy pęd" nie jest pojęciem zbyt pozytywnym, i w jakiś tam sposób chiałem to wyrazić. Pewnie się nie udało (jak zreezztą zazwyczaj)


Naprawdę mam nadzieję, że ludzie kupią Państwa komiksy, bo sa świetne (nie czytałem, ale mam pełne zaufanie do opinii absolutnie), a nie z bezrefleksyjnych i ślepych pobudek psychologiczno/socjologicznych.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 20, 2018, 09:46:38 am wysłana przez LucasCorso »
Since time immemorial, I and others of my race have beheld the myriad wonders of the universe...

Offline gobender

Odp: Kultura Gniewu
« Odpowiedź #2136 dnia: Kwiecień 20, 2018, 09:47:02 am »
Jednak sporo trzeba się nagadać, żeby powiedzieć,że nie ma sie do powiedzenia w wątku, którego teoretycznie się nawet nie sledzi bo od lat wydawnictwo nie interesuje ofertą...     :roll:

Offline LucasCorso

Odp: Kultura Gniewu
« Odpowiedź #2137 dnia: Kwiecień 20, 2018, 09:48:43 am »
Jednak sporo trzeba się nagadać, żeby powiedzieć,że nie ma sie do powiedzenia w wątku, którego teoretycznie się nawet nie sledzi bo od lat wydawnictwo nie interesuje ofertą...     :roll:


Skoro nie umiem pisać tak pięknie i inspirująco jak absolutnie (zupełnie zasłużony egzemplarz recenzencki) to stukam posty, nawet o niczym, żeby dostać następny prezent od Szota i Egmontu...
Since time immemorial, I and others of my race have beheld the myriad wonders of the universe...

Offline kultura gniewu

Odp: Kultura Gniewu
« Odpowiedź #2138 dnia: Kwiecień 20, 2018, 10:28:56 am »
jeśli przez lata przegladania Państwa oferty zakupiłem prawie nic, to chyba mogę bezpiecznie stwierdzić, że do tego profilu nie pasuję, i oszczędzić sobie czasu? Prawda?

A pewnie! Dzięki za odpowiedź! Ale umieramy z ciekawości, co też takiego Pan jednak od nas kupił (bo "prawie nic" to jednak coś :-)) ?
ww.kultura.com.pl

Offline LucasCorso

Odp: Kultura Gniewu
« Odpowiedź #2139 dnia: Kwiecień 20, 2018, 11:22:08 am »
A pewnie! Dzięki za odpowiedź! Ale umieramy z ciekawości, co też takiego Pan jednak od nas kupił (bo "prawie nic" to jednak coś :smile: ) ?

Oczywiscie, podzielę się tą informacją (nie mam nic do ukrycia, a ponadto jako narcyz chętnie się publicznie uzewnętrzniam):

Ponieważ rozmowa wyszła od kwestii przeglądania przykładowych plansz to nadmienię, że większość moich zakupów odbyła się bez ich przeglądania, gdyż dotyczyła polskich tytułów znanych mi wcześniej z innych źródeł, a Państwo byli po prostu tak niezwykle kochani, że wydali ich wznowienia lub kontynuacje (Bezdomen Wampiry o zmroku, Binio Bill, Pierwsza Brygada, Tajemnica Plaży w Pourville, Toshiro, Tymek i Mistrz)

Ponadto na spotkanie autorskie w szkole z panią Marzeną Sową zakupiłem dla syna "Powstanie" (bo Marzi nie była już dostępna w pierwszym obiegu)

W jakimś konkursie wygrałem czy skądś dostałem dwa tomy Yorgiego i zakochałem się, więc dokupiłem resztę (zresztą w zakamarkach tego forum można znaleźć moje zachwyty nad ta serią)

Ponadto w moim posiadaniu znajdują się:
Niezwykłe Losy Ivana Kotowicza
Rycerze Świętego Wita

Niestety, nadal czekają nieprzeczytane w dolnych partiach tzw "kupki wstydu", więc trudno się na ich podstawie wypowiadać.
Since time immemorial, I and others of my race have beheld the myriad wonders of the universe...

Offline kultura gniewu

Odp: Kultura Gniewu
« Odpowiedź #2140 dnia: Kwiecień 20, 2018, 11:55:32 am »
Oczywiscie, podzielę się tą informacją (nie mam nic do ukrycia, a ponadto jako narcyz chętnie się publicznie uzewnętrzniam)

Dzięki!
ww.kultura.com.pl

Offline mappy

Odp: Kultura Gniewu
« Odpowiedź #2141 dnia: Maj 05, 2018, 01:02:05 pm »
W ramach ciekawostki. Może ktoś jeszcze nie widział.
KG szykuje na komiksową katalog.


Offline gobender

Odp: Kultura Gniewu
« Odpowiedź #2142 dnia: Maj 30, 2018, 07:19:02 am »
Z tego zestawu szczególnie polecam "Kinderland"
Komiks jest rewelacyjny.

Całkowicie się zgadzam. Nie wybrażam sobie by można było zagrać nostalgią bardziej skutecznie, celnie i bez brania jeńców niż w Kinderland. Ale ten komiks to znacznie więcej niż nostalgia, choć na początku można odnieść takie wrażenie przez wprowadzające w klimat natężenie referencji i symboli. Napisana lekko i bez zadęcia a jednocześnie bardzo prawdziwa relacja z dzieciństwa, w której sporo z Was odnajdzie siebie prawie że w skali 1:1. W dodatku bardzo zabawna (jakie wtedy mieliśmy troski?! ;) Tak jak napisał absolutnie perspektywa narracji to jeden z elementów sukcesu tego komiksu (podkreśla ją zwłaszcza ostatnich kilka stron). Ciekawi mnie jak komiks odbiorą inne pokolenia, czy będzie dla nich wyłącznie zbiorem kuriozów czy jednak będa w stanie wczuć się trochę w klimat. Tak czy inaczej, świetna rzecz.

Offline Lesiok

Odp: Kultura Gniewu
« Odpowiedź #2143 dnia: Maj 30, 2018, 09:24:55 am »
Wczoraj skończyłem czytać Kinderland. Absolutnie, wielkie dzięki dla Ciebie za napisane tych paru słów dzięki którym zdecydowałem się na ten komiks. Lektura naprawdę zacna i chciałoby się więcej i więcej. Najbardziej podobał mi się sposób pokazania tych wielkich i ważnych spraw ze świata dorosłych. Działy one się gdzieś z boku wręcz w dalekim tle, a nie jak w Marzi gdzie wielki świat co chwilę wypływał na plan pierwszy.I w życie bym się nie spodziewał, że tak emocjonująco można pokazać pojedynek w pingponga :biggrin:

Offline daviddaniel

Odp: Kultura Gniewu
« Odpowiedź #2144 dnia: Maj 30, 2018, 09:40:46 pm »
Mam pytanie o KINDERLAND

Czy też tak macie, że motyw "w Kościele" zaczyna się na stornach 204-205, a jego kontynuacja bez żadnego logicznego uzasadnienia dopiero na stronach 226-227?

Może Ktoś ma oryginał?


 

anything