Autor Wątek: Manga NGE  (Przeczytany 96688 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Dreadorus Maximus

Manga NGE
« dnia: Czerwiec 05, 2006, 07:17:10 pm »
Jako, że na samej serii i kinówkach swiat się nie kończy mamy też temacik poświęcony mandze. Tutaj będziemy dyskutować zarówno o oficjalnej mandze Sadamoto, jak i o nieoficjalnych kontynuacjach, jak np. GoS 2, czy Ikari Shinji Ikusei Keikaku. Wszystko, byle na kartce, a nie na ekranie :)
Cytat: ryceros
Lubię wejśc na jakiś topik i zamiast rzeczowej dyskusji czytać kłótnie i durne docinki.

Offline Nikolas

Manga NGE
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 05, 2006, 08:12:08 pm »
ja osobiście wole mange....bardziej odzwierciedla  charakter bochaterów....i kiedy ma być 10 tom.....  :?  .....ile no można czekać
ogi nie ma nogi : (

Offline Dreadorus Maximus

Manga NGE
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 05, 2006, 09:52:06 pm »
Hmmm, jak dla mnie w mandze spaprali charaktery zupełnie. Postacie są po porostu "płaskie". Asuka jest po prostu wredna, Rei po prostu dziwaczna. Fajnie zrobili Toujiego.
Co nie zmienia faktu, że manga wymiata. Ale nie przebija anime.
Cytat: ryceros
Lubię wejśc na jakiś topik i zamiast rzeczowej dyskusji czytać kłótnie i durne docinki.

Offline Frey Ikari

Manga NGE
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 05, 2006, 10:26:30 pm »
Ja uważam że manga została wspaniale zrobiona i żadnych ale specjalnie nie mam... Jednak ja osobiście wolę NGE 2nd... BARDZO mnie się podoba oddanie tam charakteru postaci, zaprawdę wam powiadam naprawde bardzo dobrze tam zostali ukazani. Zasmuciło mnie tam pokazanie historii Rei gdzie była traktowana jak rzecz w eksperymencie nie dostrzegając tego że jest człowiekiem..., bardzo smutne.

Offline Dreadorus Maximus

Manga NGE
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 06, 2006, 11:55:15 am »
No to dawajcie, który motyw z mangi jest najlepszy?

Jak dla mnie super są dwa - pierwszy, gdy włącza się dummy plug i niszczy unit z Toujim. Super jest ten przerywnik, obrazek z Toujim i Shinem pod drzewkiem. No i tytuł.
Drugi, to faza, gdy się rozpuścił. Ta rozmowa z ojcem na początku 8 tomu po prostu wymiata. (Mama? Nie. To Eva.)

W GoS2 najbardziej podobała mi się postawa Kaworu. Chodzi mi o scenę, gdy pytają się go, po czyjej jest stronie, a on na to, ze po stronie Shinjiego
(I'm Shinji's ally. Only Shinji's)
Cytat: ryceros
Lubię wejśc na jakiś topik i zamiast rzeczowej dyskusji czytać kłótnie i durne docinki.

Offline Nikolas

Manga NGE
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwiec 06, 2006, 08:04:39 pm »
mi w tomie 9 najbardziej sie podoba ( czego nie było w anime, a bardzo szkoda, bo pomysł super ) jak pokazują kaworu grającego na fortepianie w jakiejś ruinie......o wiele bardziej oddaje nastrój, niż to nucenie w anime
ogi nie ma nogi : (

Offline Dreadorus Maximus

Manga NGE
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwiec 06, 2006, 08:08:51 pm »
Ale zaraz potem zrypali i dali mu kotka do uduszenia :)

No i niekanonicznie przychodzi przed armisaelem, co jest złamaniem przepowiedni DSS.
Cytat: ryceros
Lubię wejśc na jakiś topik i zamiast rzeczowej dyskusji czytać kłótnie i durne docinki.

Offline Nikolas

Manga NGE
« Odpowiedź #7 dnia: Czerwiec 06, 2006, 08:14:23 pm »
Cytuj
Ale zaraz potem zrypali i dali mu kotka do uduszenia



a mi sie to też podobało.....:D ale szkoda było kotka.....  :?
ogi nie ma nogi : (

Offline Dreadorus Maximus

Manga NGE
« Odpowiedź #8 dnia: Czerwiec 06, 2006, 09:47:24 pm »
http://cyberfoxbat.webpark.pl/page1pl.htm

Tu macie linka do Pivangeliona. Niestety po angielsku, oryginalny był polski. Sporo traci, ale i tak wymiata! Tylko angielski jest obecnie w necie, polska wersja krąży z rąk do rąk.
Cytat: ryceros
Lubię wejśc na jakiś topik i zamiast rzeczowej dyskusji czytać kłótnie i durne docinki.

Offline Frey Ikari

Manga NGE
« Odpowiedź #9 dnia: Czerwiec 09, 2006, 09:45:21 pm »
W mandze dobry był moment gdy Asuka, Shinji, Toji, i Kensuke "wpadli w oko" miejscowemu "elementowi"... No i wtedy Asuka zrobiła "Chadzia" i "pozamiatała wszystkich"... Powiadam wam Norris Nie ma szans... ;)

Offline Faith

Manga NGE
« Odpowiedź #10 dnia: Czerwiec 12, 2006, 04:45:51 pm »
heheheh...   fajne ^^
img]http://img171.imageshack.us/img171/3261/bannerstopthemadnessgn4pe2.jpg[/img]

Offline yroshiku_aoyama

^_^
« Odpowiedź #11 dnia: Czerwiec 12, 2006, 04:54:01 pm »
Cytat: "Frey Ikari"
W mandze dobry był moment gdy Asuka, Shinji, Toji, i Kensuke "wpadli w oko" miejscowemu "elementowi"... No i wtedy Asuka zrobiła "Chadzia" i "pozamiatała wszystkich"... Powiadam wam Norris Nie ma szans... ;)


Zgadzam sie z tym Chuck Norris nie ma szans w starciu z wściekłym rudzielcem jakim jest Asuka Soruy Langley :lol:
een a long road to follow
been there and gone tomorrow
without saying goodbye to yesterday
are the memories I hold still valid?
or have the tears deluded them?
maybe this time tomorrow
the rain will cease to follow

Offline Losiu888

Manga NGE
« Odpowiedź #12 dnia: Czerwiec 12, 2006, 08:50:59 pm »
to co teraz wydaje J.P.Fantastica to, to samo co te stare cieniutkie zeszyciki ktore byly w sprzedazy wieki temu?
ut my hands was made strong,
by the hand of the Almighty

Offline Ktoś

Manga NGE
« Odpowiedź #13 dnia: Czerwiec 12, 2006, 09:54:35 pm »
szczeze mówiąc nie czytałem tej mangi jedyne co kojaze z evangelionem to wersja tV i kinowa xD więc nie moge oceniac ale bylbym wdzieczny jesli moze mi ktos udzielic jakichś info na temat gdzie moge dostac te mangi lub moze jakąś stronke z przynajmniej częścią wydarzeń z mangi poniewaz wedlug mnie tak samo jak z kodem Davinci  i wieloma innymi filmami na opdstawie książki  wersja kartkowa jest lepsza niz telewizujna ...

no ale to tylko moje zdanie xD pozdro
ztuka jest żyć, a prawdziwym arcydziełem żyć i nie zejść na psy...

Offline Frey Ikari

Manga NGE
« Odpowiedź #14 dnia: Czerwiec 12, 2006, 10:03:03 pm »
Teraz przypomniał mi się jeszcze jeden fajny motyw z mangi. Mam na myśli moment gdy Shinji "opuszcza" Tokio-3 po raz pierwszy i przybywa Misato... Ten moment gdy Misato tuli Shinjiego... poprostu fantastycznie zrealizowane. Od razu można się domyślić ile Shinji będzie znaczył dla Misato.