Autor Wątek: F.A.Q. - Evangelion  (Przeczytany 108990 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline yroshiku_aoyama

!_!
« Odpowiedź #30 dnia: Czerwiec 13, 2006, 02:31:43 pm »
Jak zwykle nasz kochany Dreadorus Maximus musi zabłysnać przygaszając reszte gwiazdek(czyli forumowiczów), majacych własne refleksje jak i interpretacje.
een a long road to follow
been there and gone tomorrow
without saying goodbye to yesterday
are the memories I hold still valid?
or have the tears deluded them?
maybe this time tomorrow
the rain will cease to follow

Offline Ryba

F.A.Q. - Evangelion
« Odpowiedź #31 dnia: Czerwiec 13, 2006, 02:39:52 pm »
Taa, ten to ma łeb na karku!! Czemu zawsze on?? Czekamy na Freyia.

Ja też mam teorie ale krótkie, nie takie kolosy.

Offline Dreadorus Maximus

F.A.Q. - Evangelion
« Odpowiedź #32 dnia: Czerwiec 13, 2006, 02:53:27 pm »
Jak interpretacje są błędne, albo niespójne, to muszę poprawić, nie?
Cytat: ryceros
Lubię wejśc na jakiś topik i zamiast rzeczowej dyskusji czytać kłótnie i durne docinki.

Offline Ryba

F.A.Q. - Evangelion
« Odpowiedź #33 dnia: Czerwiec 13, 2006, 02:55:58 pm »
No chyba tak, jak się nie mylę, a może mylę........... C.D.N

Offline yroshiku_aoyama

F.A.Q. - Evangelion
« Odpowiedź #34 dnia: Czerwiec 13, 2006, 02:56:15 pm »
Cytat: "Dreadorus Maximus"
Jak interpretacje są błędne, albo niespójne, to muszę poprawić, nie?


Ale czy podane przeze mnie interpretacje są niezgodne z prawdą?!
een a long road to follow
been there and gone tomorrow
without saying goodbye to yesterday
are the memories I hold still valid?
or have the tears deluded them?
maybe this time tomorrow
the rain will cease to follow

Offline Losiu888

F.A.Q. - Evangelion
« Odpowiedź #35 dnia: Czerwiec 13, 2006, 05:09:18 pm »
Cytuj
Według pierwotnego planu SEELE HCP będzie wykonane dzięki kombinacji Lilith+Włócznia

ale przeciez to juz osiagneli, przeciez wlocznia byla przez pewien czas w ciele Lilith.
ut my hands was made strong,
by the hand of the Almighty

Offline Dreadorus Maximus

F.A.Q. - Evangelion
« Odpowiedź #36 dnia: Czerwiec 13, 2006, 05:33:12 pm »
Cytat: "yroshiku_aoyama"
Ale czy podane przeze mnie interpretacje są niezgodne z prawdą?!

Czasami są. Wtedy koryguję. Porównaj nasze posty.

Cytat: "Losiu888"
ale przeciez to juz osiagneli, przeciez wlocznia byla przez pewien czas w ciele Lilith.

Była, co było istotnym elementem HCP. Brakowało tylko woli, która by pokierowała projektem.
Cytat: ryceros
Lubię wejśc na jakiś topik i zamiast rzeczowej dyskusji czytać kłótnie i durne docinki.

Offline Nikolas

F.A.Q. - Evangelion
« Odpowiedź #37 dnia: Czerwiec 13, 2006, 06:03:13 pm »
mam pytanie: jak misato ( w EoE ) umierała, tuż przed wybuchem pokazała się rei....nie zakapowałem tego....
ogi nie ma nogi : (

Offline Dreadorus Maximus

F.A.Q. - Evangelion
« Odpowiedź #38 dnia: Czerwiec 13, 2006, 06:13:11 pm »
Zobacz sobie, jak Fuyutsuki, Maya i cały mostek zamieniają się w lcl, to pojawia im się Rei, przyjmująca różne postacie. Rei pojawia się też przed śmiercią Ritsuko, oraz przy martwych NERVowcach. Widzi ją także Gendo.

Wygląda na to, że Rei pojawia się w momencie, gdy puszcza pole AT człowieka, albo, gdy oberwie on polem Anty AT (Shinji w 1 odcinku). Misato zaraz przed śmiercią mówi "dobrze zrobiłam, Kaji?". Wychodzi więc logicznie na to, że Misato przed śmiercią zobaczyła Rei pod postacią Kajiego.
Cytat: ryceros
Lubię wejśc na jakiś topik i zamiast rzeczowej dyskusji czytać kłótnie i durne docinki.

Offline Jaskier

F.A.Q. - Evangelion
« Odpowiedź #39 dnia: Czerwiec 13, 2006, 09:17:07 pm »
Mangi i Anime nie lubię, a w wersji filmowej w szczególności, ale zaintrygowało mnie zrobienie podforum dla jednego tylko mangowego serialu . Stąd pytanie - czy mozna skądś to "cudo" zassać i zobaczyć co zacz?

Offline Ryba

F.A.Q. - Evangelion
« Odpowiedź #40 dnia: Czerwiec 13, 2006, 09:19:56 pm »
To cudo można zassać z wielu miejsc, np. torrent. A podforum jest bo za dużo było stron w starym temacie  :lol:  :lol:

Offline Losiu888

F.A.Q. - Evangelion
« Odpowiedź #41 dnia: Czerwiec 13, 2006, 10:57:59 pm »
Cytuj
Brakowało tylko woli, która by pokierowała projektem.

hmm... Kaworu!? Lecz w takim razie jest to sprzeczne z tym, ze K. mial pozyskac Lilith dla Seele.

A tak wogule to chyba cos pomieszales Dreadzie (albo ja namieszalem ;)) o Kaworu. No bo zostaly podane nastepujacw teorie:
-Kaworu mial pozyskac Lilith dla Seele
-Seele powiedziala Kaworu ze w CDogmie znajduje sie Adam
-Kaworu mogl doprowadzic do HCP, w wersji anielskiej. Co jest chyba sprzeczne z wizja Seele, wiec po cholere tak ryzykowali.
-Kaworu mial zainicjowac HCP(wersja Seele) gdyz inne warunki (lilith+wlocznia) sa juz spelnione. choc to moze to byc moja nadinterpretacja.
ut my hands was made strong,
by the hand of the Almighty

Offline yroshiku_aoyama

F.A.Q. - Evangelion
« Odpowiedź #42 dnia: Czerwiec 14, 2006, 09:10:16 am »
Cytat: "Dreadorus Maximus"
Cytat: "yroshiku_aoyama"
Ale czy podane przeze mnie interpretacje są niezgodne z prawdą?!

Czasami są. Wtedy koryguję. Porównaj nasze posty.


Ale człowieku nie zaułważyłes że nasze wypowiedzi nie róznią się prawie wcale?!

Co do celu Kaoru w serii podejrzewam że on po prostu jak można wywnioskować to z tomu miał najpierw zanalizoważ ludzką psychikę jak i zachowania jakiegoś człowieka(w tym przypadku mógl to być prawdopodobnie Shinji), a następnie przyjaźniąc się z nim dał na końcu mu wybór między zachowaniem przyjaciela i tym samym doprowadzenie do Trzeciego Uderzenia, lub też zabicie go i uratowanie całej ludzkości.
een a long road to follow
been there and gone tomorrow
without saying goodbye to yesterday
are the memories I hold still valid?
or have the tears deluded them?
maybe this time tomorrow
the rain will cease to follow

Offline Dreadorus Maximus

F.A.Q. - Evangelion
« Odpowiedź #43 dnia: Czerwiec 14, 2006, 04:40:15 pm »
Cytuj
Ale człowieku nie zaułważyłes że nasze wypowiedzi nie róznią się prawie wcale?!


No nie wiem, piszesz, że "Shinji miał być główna postacią programu HCP", a ja że "nie potrzeba było wcale Shinjiego". Piszesz, że tylko unit 01, a ja że zarówno unit jak i Lilith są w stanie wywołać HCP. Może to szczegóły, ale właśnie o te szczegóły bardzo często rozbija się dyskusja. No i gdyby były identyczne, to bym nie napisał
Cytuj
Yroshiku, nie siej herezji


Cytuj
Stąd pytanie - czy mozna skądś to "cudo" zassać i zobaczyć co zacz?

Za podawanie linków do ściągniecia licencjonowanych anime zbanuję i łby pourywam!

Cytuj
hmm... Kaworu!? Lecz w takim razie jest to sprzeczne z tym, ze K. mial pozyskac Lilith dla Seele.

A gdzie to sprzeczne? Kaworu zabiera Lilith i sam kieruje HCP. Dzieje się jego wola.
Według wersji Gendo, to on miał być sędzią HCP i to jego wola miała być istotna.
Ostatecznie sedzią został Shinji.

Cytuj
Kaworu mogl doprowadzic do HCP, w wersji anielskiej. Co jest chyba sprzeczne z wizja Seele, wiec po cholere tak ryzykowali.

To mogło wyglądać tak, że Kaw jednoczy się z Lilith a SEELE robi wtedy REPC. nie wiem, nie jestem prorokiem. Na pewno mieli jakiś w tym plan, że stało by się jak oni chcą.

Cytuj
Co do celu Kaoru w serii...

Kaw ma świadomość, że jest Adamem uwięzionym w ludzkim ciele. Jego dążeniem jest zjednoczenie się z ciałem Adama. SEELE mówi mu, że Gendo ma Adama (gdy ten stoi na upadłym aniele). Mam teorię, którą właśnie wymysliłem (i musze ją teraz przemyśleć, czy ma w ogóle sens), że Kaworu po prostu kieruje się na AT Lilith, bo wydaje mu się, że to właśnie jest ten Adam. SEELE wcale nie musieli go okłamywać, że Lilith to Adam. musz e to wszystko przemyśleć.
Kaworu szuka istoty podobnej do niego. Szuka jej w Rei i w Gendo, ostatecznie nie znajduje nikogo podobnego ontycznie.
Kaworu decyduje się na śmierć, bo nie chce się łączyć z Lilith (chciał z Adamem). Co do Shina, to może miał go przygotować na bycie sędzią HCP? Jeszcze nie wiem.
Cytat: ryceros
Lubię wejśc na jakiś topik i zamiast rzeczowej dyskusji czytać kłótnie i durne docinki.

Offline Astaroth

F.A.Q. - Evangelion
« Odpowiedź #44 dnia: Czerwiec 14, 2006, 10:47:23 pm »
A ja mam małe pytanie.

Otóż przeglądając sobie Enda, człon Air, zauważyłem następujące słowa, które (o ile mnie słuch nie myli, wypowiada Misato, to jest jakaś 20 minuta filmu):

"Shinji-kun, we humans and Adam come from Lilith..."

O ilę pamiętam, na "starym" temacie mowa była o tym, że Adam i Lilith to byty równożędne, a zatem Adam nie mógł pochodzić od Lilith.
Otwieram wątek mili państwo.
"When I raise my flashing sword, and my hand takes hold on judgment, I will take vengeance upon mine enemies, and I will repay those who haze me."

 

anything