trawa

Autor Wątek: Przygody dwoch Galow - Asteriksa i Obeliksa  (Przeczytany 241492 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Gilbaert

  • Gość
Przygody dwoch Galow - Asteriksa i Obeliksa
« Odpowiedź #45 dnia: Październik 16, 2005, 09:53:58 pm »
Cała ciekawa dyskusja o tym czy powinno się wycofywać i kiedy na to czas, wydzielona do osobnego tematu. Tam proszę ją kontynuować, a tu rozmawiać o dwóch Galach :)

N.N.

  • Gość
Przygody dwoch Galow - Asteriksa i Obeliksa
« Odpowiedź #46 dnia: Październik 17, 2005, 01:04:19 am »
Cytat: "Gilbaert"
Cała ciekawa dyskusja o tym czy powinno się wycofywać i kiedy na to czas, wydzielona do osobnego tematu. Tam proszę ją kontynuować, a tu rozmawiać o dwóch Galach :)


Ja protestuję: cała dyskusja, ktora się tu toczyła, dotyczyła jednego albumu i  autora tego albumu. Była też ściśle związana z tym, jak patrzymy na serię o Asteriksie. Wydzielenie jej do osobnego tematu i nadanie całości tytułu sugerującego, że wymieniamy się opiniami na temat stosunku przerywanego, odebrało cały sens tej rozmowie...

Anonymous

  • Gość
Przygody dwoch Galow - Asteriksa i Obeliksa
« Odpowiedź #47 dnia: Październik 17, 2005, 08:08:08 am »
ja mialem inne odczucia...
i disney i brat... to ajsne jasne
ale album ten czytalo mi sie jak francuzka propagandowke szyderczo anty amerykanska...
ale mzoe to tylko moje wrazenie:D

Offline Yaqza

Przygody dwoch Galow - Asteriksa i Obeliksa
« Odpowiedź #48 dnia: Październik 17, 2005, 08:16:12 am »
Coś w tym jest - bo przecież i sam Łoldislanin stał sie koniec końców obiektem żartów, bezsilnym wobec magii (mocne słowo) Galów. Najmocniej oberwali Japończycy, załatwienie przez koalicję Ententy:), a koniec końców sama Ameryka (mówiec już dosłownie) dostała swojego klapsa....Uderzo bawi się w propagandę? Ale ona była aktualna dziesieciolecia tetu - tzn. wtedy można było ją stosować w takiej formie....
url=http://www.komiks.nast.pl]Aleja Komiksu[/url]

N.N.

  • Gość
Przygody dwoch Galow - Asteriksa i Obeliksa
« Odpowiedź #49 dnia: Październik 17, 2005, 08:46:29 am »
Cytat: "karol_konw"
album ten czytalo mi sie jak francuzka propagandowke szyderczo anty amerykanska...


Jakie komiksy Uderzo mógł robić latem czterdziestego roku?

Offline Blacksad

Przygody dwoch Galow - Asteriksa i Obeliksa
« Odpowiedź #50 dnia: Październik 20, 2005, 12:38:49 am »
Z innej beczki: chciałem sobie na MFK uzbierać wszystkie Asterixy.... nie dało rady. Czyżby tak się podniósł poziom "posiadactwa" w narodzie, że nie chcą sie dzielić z innymi? Rok temu było IMHO więcej kolekcjonerów, mniej wydawców - teraz odwrotnie. Może to i dobrze? Może to i nie?...
Chrzań się, Smirnov

Offline Jimmy

Przygody dwoch Galow - Asteriksa i Obeliksa
« Odpowiedź #51 dnia: Październik 26, 2005, 08:07:57 am »
Najsłabszy jaki powstał do tej pory... :?

Offline Dwalthrim

Przygody dwoch Galow - Asteriksa i Obeliksa
« Odpowiedź #52 dnia: Listopad 20, 2005, 05:52:50 pm »
Moje top3 to: Gladiator, Goci i Walka Wodzów.
A z filmów to wielka przeprawa. Najlepszy jest motyw jak kopcą z szamanem fajke pokoju: Asterix: "Fuj, świństwo!" Obelix: "A mi się tam podoba..", na to Panoramix jak się im już film urwał: "Nigdy nie palcie ziela nieznanego pochodzenia!" :) buhaha - wiadomości podprogowe ;) :D

Wszystkie Asterixy mam te stare, ale po zakupieniu nowego zresztą takiego sobie wporównaniu do wcześniejszych albumów zdziwiło mnie jedno. Mianowicie z wcześniejszej serii mam wszystkie, a na okładce z tyłu widze ze jest jeszcze album pt. "Asterix i Latraviata", który w latach '90-ch chyba nie wyszedł albo coś przespałem. Co mi możecie powiedziec o tym numerze???
JAH RASTAFARAI-SIGMAR HELDENHAMMER EMPEROR I!!!"


Offline diefarbe

Przygody dwoch Galow - Asteriksa i Obeliksa
« Odpowiedź #53 dnia: Listopad 20, 2005, 06:05:48 pm »
nother day leaves me aching
I try to wake up
But something`s breaking
Here inside me
Deep and hollow
A sound that no other sound could follow
- Pal Waaktaar

Offline Dwalthrim

Przygody dwoch Galow - Asteriksa i Obeliksa
« Odpowiedź #54 dnia: Listopad 20, 2005, 10:48:30 pm »
według Serwisu komiksowego treść "Asterixa  i Latraviaty": Druidowi Panoramiksowi znowu brakuje składnika do produkcji napoju magicznego, tym razem jest to niewielka ilość oleju skalnego. Asteriks i Obeliks wyruszają więc w podróż do Afryki. Towarzyszy im wysłany przez Cezara tajny szpieg - Zerozerosiudmiks (wszelkie podobieństwo do innych postaci fikcyjnych jest nieprzypadkowe) ukrywający się pod postacią druida. Wbrew pozorom opowieść ta nie jest tylko powieleniem starego schematu, a już zakończenie na pewno jest orginalne!

W starej wersji ta część nazywała sie "Odyseja Asterixa", chyba ze ktos skopał recenzje co mi się wydaje mało prawdopodobne.. ;)
JAH RASTAFARAI-SIGMAR HELDENHAMMER EMPEROR I!!!"


Offline diefarbe

Przygody dwoch Galow - Asteriksa i Obeliksa
« Odpowiedź #55 dnia: Listopad 21, 2005, 08:38:34 am »
nother day leaves me aching
I try to wake up
But something`s breaking
Here inside me
Deep and hollow
A sound that no other sound could follow
- Pal Waaktaar

Offline empro

Przygody dwoch Galow - Asteriksa i Obeliksa
« Odpowiedź #56 dnia: Listopad 21, 2005, 09:03:52 am »
to jest przedostatni tom, który nie wyszedł w "białej serii" bo go po prostu wtedy jeszcze nie było :)

Offline Tiall

  • Redakcja KZ
  • Stolnik bracki
  • *
  • Wiadomości: 1 836
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Przygody dwoch Galow - Asteriksa i Obeliksa
« Odpowiedź #57 dnia: Listopad 23, 2005, 04:52:33 pm »
taka ciekawostka - wchodzę dziś do Empiku, patrzę "Asterix": biała oprawa, okładka skądś znana... podchodzę, parzę, 32. album... wydanie brytyjskie, Ł5,99, cena polska 42 złote... skąd się to tam wzięło?... fajna sprawa, przejrzałem, ale już był lekko uszkodzony (jak na mój gust), więc się nawet nie zastanawiałem... poczekam na polskie egmontowe niebieskie wydanie...

Offline Dariusz Hallmann

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 3 391
  • Total likes: 2
  • Batman: Ben Affleck Case
Przygody dwoch Galow - Asteriksa i Obeliksa
« Odpowiedź #58 dnia: Sierpień 08, 2006, 01:26:25 pm »
Jakoś cicho o "Galijskich początkach", a przecież to niezły rarytasik na naszym rynku... Dużo frajdy... hmm, powiedziałbym... akademicko-nostalgicznej... :) ALEŻ ZDOLNI CI AUTORZY!
A Uderzo szczególną klasę pokazał w "Asteriksie, jakiego nigdy nie widzieliście...", gdzie najbardziej podobał mi się "Jim Astełyx". Ech, ten ostatni kadr i wrzask Obeli... pardon, Obełyksa: "Wreszcie! Rzymianie! Cała kupa fajnych Rzymian!" :lol:

Mój ulubiony album to chyba "Asteriks i Goci"...

J.K. Gordon III

  • Gość
Przygody dwoch Galow - Asteriksa i Obeliksa
« Odpowiedź #59 dnia: Sierpień 09, 2006, 10:36:14 am »
"Galijskie początki" były bardzo dobre i zmyly trochę niesmak po ostatnim albumie.

moje ulubione to "Osiedle bogow(swoboda)" i "Wyprawa dookola Galii"

 

anything