trawa

Autor Wątek: Air - sen..., najsmutniejszy sen..  (Przeczytany 28481 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Dreadorus Maximus

Air - sen..., najsmutniejszy sen..
« Odpowiedź #75 dnia: Marzec 07, 2008, 07:43:15 pm »
Chyba chodzi o to, że w lecie nic nie pada, czasem deszcz jeno. W zimie maja śnieg, na który cieszą się jak głupki, na wiosnę sakurę, jesienią liście z drzew.
Cytat: ryceros
Lubię wejśc na jakiś topik i zamiast rzeczowej dyskusji czytać kłótnie i durne docinki.

Offline haael

  • Asesor
  • ******
  • Wiadomości: 9 996
  • Total likes: 4
  • Płeć: Mężczyzna
  • Polska polska nie ciapolska.
Air - sen..., najsmutniejszy sen..
« Odpowiedź #76 dnia: Marzec 08, 2008, 01:51:05 am »
O rany. To anime jest pokręcone.
Prepara tu palo en mano, que hay vienen los hombres malos.
Prepara tu palo hermano, que hay vienen los hombres malos.

Offline Silent Angel

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 2 024
  • Total likes: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Mirage of Deceit
    • MAL
Air - sen..., najsmutniejszy sen..
« Odpowiedź #77 dnia: Marzec 08, 2008, 06:49:39 pm »
A mi się marzy, aby ktoś kiedyś zrobił do tego anime AMV z piosenką Avril Lavinge "Nobody's Home". Nie potrafię sobie wyobrazić bardziej odpowiedniej piosenki do tego anime niż ta.

Offline Domino76

Air - sen..., najsmutniejszy sen..
« Odpowiedź #78 dnia: Marzec 08, 2008, 07:43:16 pm »
Powstało już bardzo ładne, nastrojowe i przejmujące AMV z "Air'a" (choć głównie na podstawie kinówki) do piosenki "Waiting for the world to fall" zespołu "Jars of Clay". Jeśli ktoś oglądał "Kroniki Narni", to być może kojarzy piosenkę  :) .
Phoca vitulina :)

Offline Silent Angel

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 2 024
  • Total likes: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Mirage of Deceit
    • MAL
Air - sen..., najsmutniejszy sen..
« Odpowiedź #79 dnia: Marzec 08, 2008, 09:47:02 pm »
A to wiadomo ;) Ale to takie bardziej optymistyczne AMV.

A przydałoby się zrobić jeszcze AMV bardziej pasujący do nastroju serii - czyli bardziej smutny, ukazujący całe cierpienie Misuzu. Taki dla masochistów :P

Offline Szyszka

  • Redakcja KZ
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 4 517
  • Total likes: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Nyeco Większe Zuo
Air - sen..., najsmutniejszy sen..
« Odpowiedź #80 dnia: Marzec 08, 2008, 10:41:44 pm »
Cytat: "Dreadorus Maximus"
Chyba chodzi o to, że w lecie nic nie pada, czasem deszcz jeno. W zimie maja śnieg, na który cieszą się jak głupki, na wiosnę sakurę, jesienią liście z drzew.


latem to oni mają tajfuny, więc im czasem krowy z nieba padają.

To byłby ostateczny dowód na to, że lato jest smutne :P
mam na avku pikacza
co się nie zatacza
z oponką lata
a w tle męska klata

Offline Domino76

Air - sen..., najsmutniejszy sen..
« Odpowiedź #81 dnia: Marzec 09, 2008, 01:14:06 am »
Cytat: "Silent Angel"
A to wiadomo ;) Ale to takie bardziej optymistyczne AMV.

A przydałoby się zrobić jeszcze AMV bardziej pasujący do nastroju serii - czyli bardziej smutny, ukazujący całe cierpienie Misuzu. Taki dla masochistów :P


Mi się za to marzy teledysk ukazujący tą historię z punktu widzenia Yukito, do piosenki "Iris" Goo Goo Dolls  8) .
Phoca vitulina :)

Offline haael

  • Asesor
  • ******
  • Wiadomości: 9 996
  • Total likes: 4
  • Płeć: Mężczyzna
  • Polska polska nie ciapolska.
Air - sen..., najsmutniejszy sen..
« Odpowiedź #82 dnia: Marzec 09, 2008, 03:03:26 am »
OMG, o co tu chodzi? Muszę to obejrzeć jeszcze raz od początku, chociaż doszedłem tylko do połowy, bo za Chiny Ludowe nic nie rozumiem, a czuję, że powinienem.

Czy to jest bajka do interpretowania, tak jak Evangelion albo Lain?
Prepara tu palo en mano, que hay vienen los hombres malos.
Prepara tu palo hermano, que hay vienen los hombres malos.

Offline Deedlith_Anthy

Air - sen..., najsmutniejszy sen..
« Odpowiedź #83 dnia: Marzec 09, 2008, 09:40:46 am »
Cytat: "Domino76"
Cytat: "Silent Angel"
A to wiadomo ;) Ale to takie bardziej optymistyczne AMV.

A przydałoby się zrobić jeszcze AMV bardziej pasujący do nastroju serii - czyli bardziej smutny, ukazujący całe cierpienie Misuzu. Taki dla masochistów :P


Mi się za to marzy teledysk ukazujący tą historię z punktu widzenia Yukito, do piosenki "Iris" Goo Goo Dolls  8) .

Popieram, popieram! Może gdzieś jest.
A "Nobody's home" też złym pomysłem nie jest.NH to najlepsza chyba piosenka Avril, szkoda tylko, że nie da sie już czegokolwiek słuchać tej pani bez widzenia jej ostatniego wizerunku  :? Nieznoszę Avril.
"Wiele można powiedzieć o nieskończonym miłosierdziu Boga, ale jak przyjdzie co do czego,
to przytomny aptekarz jest więcej wart."

Offline Szyszka

  • Redakcja KZ
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 4 517
  • Total likes: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Nyeco Większe Zuo
Air - sen..., najsmutniejszy sen..
« Odpowiedź #84 dnia: Marzec 09, 2008, 10:17:55 am »
Cytat: "haael"
OMG, o co tu chodzi? Muszę to obejrzeć jeszcze raz od początku, chociaż doszedłem tylko do połowy, bo za Chiny Ludowe nic nie rozumiem, a czuję, że powinienem.

Czy to jest bajka do interpretowania, tak jak Evangelion albo Lain?


nie, to jest bajka o smutnej panience ze skrzydłami, która śni smutne sny i doprowadza do zguby pięknych nieletnich. trzeci wątek wszystko wyjaśnia :)
mam na avku pikacza
co się nie zatacza
z oponką lata
a w tle męska klata

Offline haael

  • Asesor
  • ******
  • Wiadomości: 9 996
  • Total likes: 4
  • Płeć: Mężczyzna
  • Polska polska nie ciapolska.
Air - sen..., najsmutniejszy sen..
« Odpowiedź #85 dnia: Marzec 16, 2008, 12:14:37 am »
O ku*wa. To anime jest pogięte jak jelito cienkie. Im więcej oglądam, tym mniej rozumiem.
Prepara tu palo en mano, que hay vienen los hombres malos.
Prepara tu palo hermano, que hay vienen los hombres malos.

Offline haael

  • Asesor
  • ******
  • Wiadomości: 9 996
  • Total likes: 4
  • Płeć: Mężczyzna
  • Polska polska nie ciapolska.
Air - sen..., najsmutniejszy sen..
« Odpowiedź #86 dnia: Marzec 20, 2008, 01:11:37 am »
No dobra, obejrzałem.

Bajka miała jedną z najpiękniejszych grafik, jakie widziałem. Kolory, gradienty i blask Słońca były oszałamiające, jak po dużej dawce kwasu lizergowego. Air otrzymuje też zaszczytny tytuł jedynego anime, w którym dzieci były sympatyczne (ze szczególnym wyjątkiem Michiru). We wszystkich animcach dzieci mają być kawaii i cute, ale wychodzi coś takiego, co odrzuca mnie na wiorstę. Dlatego z zasady nie cierpię dzieci w anime (może poza chibi Rei-1). A w Airze jakoś się tak udało, że postacie są jednocześnie dziecinne i fajne. Nawet te głupkowate onomatopeje Misuzu w pewnym momencie zaczęły mi się podobać.
Osobowości postaci też były fajne. Poza Michiru nie było nikogo, kogo bym nie lubił. Wszystkie moe były uroczo apatyczne, nie denerwowały się i nie krzyczały. Minagi, ze swoją manierą gramatycznego faszysty, zostaje ex aequo z Misuzu moją ulubioną postacią z tej serii. Pomysł na to małe coś, co ciągle gadało "piko piko" był tak absurdalny i tak absurdalnie eksploatowany, że Potato będzie od dziś moim ulubionym pokemonem.
No i przede wszystkim w tym mieście nie ma ani jednego faceta. Całe miasto zamieszkane przez moe. Po prostu raj.

Czy ktoś teraz wyjaśni mi o co w tym wszystkim chodziło?

Dlaczego ta klątwa trzepła właśnie Misuzu?
Co tak właściwie spowodowało przemianę we wronę? Czy Yukito w ogóle był czlowiekiem, czy cały czas był wroną i tylko na chwilę przyjął postać człowieka? Dlaczego w Dream Arc wrony nie było? Tylko konwencja, czy naprawdę czas się cofnął?
Kim albo czym była Michiru? Czy przeżycia pozostałych moe mają coś wspólnego z głównym wątkiem, czy są tylko odpryskami i nie wpływają na ogólny bieg wydarzeń?
Czy Uraha miała w Dream Arc jakąś inkarnację?
Czy na końcu Yukito udało się w końcu rozśmieszyć Kannę, czy to tylko jeden mały syzyfowy podjazd pod górkę i później cała zabawa zaczyna się od początku?
O co chodzi z tymi wspomnieniami gwiazd?
Prepara tu palo en mano, que hay vienen los hombres malos.
Prepara tu palo hermano, que hay vienen los hombres malos.

Offline Domino76

Air - sen..., najsmutniejszy sen..
« Odpowiedź #87 dnia: Marzec 20, 2008, 08:46:11 am »
haael, proponuję uważną lekturę strony 4 tego wątku, gdzie znajdziesz odpowiedzi na większość Twoich pytań  :D .
Phoca vitulina :)

Offline Shirosama

Odp: Air - sen..., najsmutniejszy sen..
« Odpowiedź #88 dnia: Luty 01, 2010, 05:42:42 pm »
Dzisiaj zagrałem w grę Air według instrukcji.
http://brightbell.main.jp/kipima/game/Air/

Zajęło to kilka godzin i na przewijaniu głównie.

Niestety, ale nie ma happy endu dla Misuzu. Jest dokładnie tak samo jak w anime tv.

Lecz na samym końcu jest pewna zmiana to znaczy jeśli chodzi o miejsce.

Ale muszę szczerze powiedzieć, że tak bardzo wzruszających scen jak w Air (anime i gra) to prawie nie ma w innych produkcjach. Saikano też było bardzo smutne tyle, że ładniejsza/słodsza kreska w Air bardziej wzrusza.


 

anything