Autor Wątek: "Mothman Prophecies" - czyli zagadka człowieka-ćmy  (Przeczytany 11046 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Kormak

"Mothman Prophecies" - czyli zagadka człowieka-ćmy
« dnia: Październik 16, 2002, 07:35:20 pm »
Hej Jacku!

Z człowiekiem-ćmą to jest tak, że zdarzenia opowiedziane w filmie naprawdę miały miejsce. w USA "Mothman" to znany i popularny temat, Jego pojawienie się zwiastuje nadchodzące nieszczęścia. Coś więcej będę wiedział, jak w końcu obejrzę film "Mothman Prophecies" (Przepowiednia), mam go w domu. Mam też sporo materiałów na ten temat zebranych tu i tam. Na Halloween się na pewno wyrobię.

PS - podaj mi dokładną datę polskiej premiery "Signs" - najlepiej mi się pracuje, kiedy mam deadline  :lol:

Offline CD Jack

  • VIP
  • Stolnik bracki
  • *
  • Wiadomości: 1 427
  • Total likes: 25
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nie lekceważ potęgi wyobraźni!
    • Centrum Komiksu
"Mothman Prophecies" - czyli zagadka człowieka-ćmy
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 16, 2002, 11:06:19 pm »
Premiera "Znaków" będzie (jak zapowiada Syrena) 8 listopada. A co do Ćmy to jest to typowo amerykańska legenda czy pojawia się również w innych krajach?
Jacek "CD Jack" Gdaniec
- - -
Centrum Komiksu: www.facebook.com/CentrumKomiksuPL
- - -

Offline Piotr Witkowski

"Mothman Prophecies" - czyli zagadka człowieka-ćmy
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 17, 2002, 12:41:54 pm »
Hm, Kormak, w zasadzie to jest tak, że to co pokazano w "Mothman Prophecies" to jednak niejednokrotnie własne pomysły twórców... Przynajmniej ja nigdy nie słyszałem, by pewne rzeczy pokazane w filmie miały miejsce. Ale faktem jest, że "podstawa intrygi", czyli Mothman, jest autentyczna - tego stwora rzeczywiście obserwowano, rzeczywiście w miasteczku Point Pleasant... Wszystko to, co zdarzyło się naprawdę, jest w filmie uwzględnione, nic nie jest nagięte, zmienione itd.. Po prostu pewne rzeczy dodano, ale z wyczuciem. Ja przynajmniej, znając historię Mothmana, nie czułem oglądając "Przepowiednię", że ktoś "miesza" w tej historii.

Swoją drogą, to jest całkiem niezły film. Przyjemnie atakuje poczucie rzeczywistości u widza... Kojarzy mi się trochę z "Bliskimi spotkaniami trzeciego stopnia".

Acha, o ile mi wiadomo, Mothmana widziano tylko w USA, choć mogę mieć niepełne informacje.

Offline CD Jack

  • VIP
  • Stolnik bracki
  • *
  • Wiadomości: 1 427
  • Total likes: 25
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nie lekceważ potęgi wyobraźni!
    • Centrum Komiksu
"Mothman Prophecies" - czyli zagadka człowieka-ćmy
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 17, 2002, 01:51:57 pm »
Cytat: "Piotr Witkowski"
...Ja przynajmniej, znając historię Mothmana, nie czułem oglądając "Przepowiednię", że ktoś "miesza" w tej historii.

To może napiszesz tekst dla Kormaka do Gildii Tajemnic o tym? Wtedy on będzie mógł więce czasu poświęcić na tekst o kręgach (w nawiązaniu do filmu "Znaki").

Cytat: "Piotr Witkowski"
Swoją drogą, to jest całkiem niezły film. Przyjemnie atakuje poczucie rzeczywistości u widza... Kojarzy mi się trochę z "Bliskimi spotkaniami trzeciego stopnia".

Dodatkowo wspomnę, że planowane jest nakręcenie kontynuacji tego filmu.
Jacek "CD Jack" Gdaniec
- - -
Centrum Komiksu: www.facebook.com/CentrumKomiksuPL
- - -

Offline Piotr Witkowski

"Mothman Prophecies" - czyli zagadka człowieka-ćmy
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 17, 2002, 04:11:19 pm »
Szczerze mówiąc, wspomniałem o tej sprawie raczej właśnie dlatego, że doszedłem do wniosku, że nie będę miał możliwości takiego tekstu napisać, a szkoda byłoby w ogóle tematu nie poruszyć... Rozumiem, że Kormak ma jeszcze na głowie kręgi w zbożu, ale czy Ćmą nie mógłby zająć się ktoś inny z Tajemnic?

Offline Kormak

Ćma i kręgi
« Odpowiedź #5 dnia: Październik 17, 2002, 05:16:30 pm »
Spokojnie, mogę się zająć i kręgami, i Mothmanem. nie ma problemu. Już sobie zrobiłem rozpiskę najbliższych planów GT i te 2 teksty znajdują się u mnie na pierwszym miejscu  :D

Offline rorkboy

Ja widziałem Mothmana
« Odpowiedź #6 dnia: Październik 25, 2002, 03:41:52 pm »
... i mogłbym o nim napisać. Chociaż film nie jest aż tak świetny...
Chodzi o art porównujący to co w filmie z tym co było ?

KAOS KNOCKOUT IN 23 ROUND
ERIS VS.HERMES TRISMEGISTOS
ttp://pocztowki.blox.pl

Offline dnaoro

"Mothman Prophecies" - czyli zagadka człowieka-ćmy
« Odpowiedź #7 dnia: Listopad 08, 2002, 11:42:04 pm »
film był zajebiscie dobry.

Offline Kormak

"Mothman Prophecies" - czyli zagadka człowieka-ćmy
« Odpowiedź #8 dnia: Listopad 09, 2002, 10:19:37 am »
Rzeczywiście, miło się rozczarowałem, szczególnie po recenzji Rorka :)
Trzymał w napięciu i nie zepsuli końcówki pokazaniem jakiegoś gumowego czy komputerowego stwora.

Jedyne czego żałuję to fakt, że znałem całą historię wcześniej, więc nie było zaskoczenia przy końcówce z mostem  :cry:

Offline dnaoro

"Mothman Prophecies" - czyli zagadka człowieka-ćmy
« Odpowiedź #9 dnia: Listopad 09, 2002, 12:24:34 pm »
no to mozesz sie domyslic, ze komus nie wtajemniczonemu koncowka mogla sie podobac :)

Offline Red X

"Mothman Prophecies" - czyli zagadka człowieka-ćmy
« Odpowiedź #10 dnia: Grudzień 16, 2005, 05:42:01 pm »
Historię Mothmana znam już od całkiem dawna ale samego filmu nie miałem jeszcze okazji obejrzeć, właściwie wie ktoś gdzie go można dostać? Byłbym wdźęczny za odpowiedź.

Offline Kormak

"Mothman Prophecies" - czyli zagadka człowieka-ćmy
« Odpowiedź #11 dnia: Grudzień 16, 2005, 05:50:28 pm »
Można go chyba nawet dostać z jakąś gazetą za grosze... tak mi się wydaje. A z pewnością w każdym większym sklepie z dvd typu empik, w wypożyczalniach też pewnie.

No i allegro, o tu: http://www.allegro.pl/show_item.php?item=77079437

Offline Red X

"Mothman Prophecies" - czyli zagadka człowieka-ćmy
« Odpowiedź #12 dnia: Grudzień 16, 2005, 07:06:52 pm »
Dzięki za info, akurat jutro miałem zamiar przejśc się do empiku  :D

Offline spidey

"Mothman Prophecies" - czyli zagadka człowieka-ćmy
« Odpowiedź #13 dnia: Grudzień 19, 2005, 10:21:39 pm »
Tu możesz kupić: http://www.carisma.com.pl/index_kg.html

Bo w empiku to nie wiem czy jeszcze spotkasz.

Offline MaddDogg

Mothman
« Odpowiedź #14 dnia: Marzec 04, 2007, 09:25:48 pm »
Witam!
Skorzystalem z szukajki z tego forum ale nie znalazla wiele (prawie nic). Chcialbym sie dowiedzec co wiecie o Mothmanie. Osobiscie slyszalem troche o nim i jestem poprostu ciekaw, a na pewno znajda sie ludzie ktorzy wiedza sporo na jego temat.
Pozdrawiam!

 

anything