Autor Wątek: Samotny Wilk i Szczenię  (Przeczytany 98752 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline KoZZ

Samotny Wilk i Szczenię
« dnia: Maj 09, 2006, 04:25:59 pm »
Komiks został już u nas wydany, więc zakładam o nim temat.

Porządny komiks, dla tych co lubią historię o samurajach pozycja obowiązkowa. W porównaniu do Usagiego, wypada lepiej, ze względu na lepsze rysunki i ciekawsze walki. Dodatkowo komiks ten jest skierowany do dorosłego czytelnika, ze względu na sceny erotyczne i "juche". Komiks przeczytałem dopiero raz, cokolwiek więcej napiszę po drugim, lub kolejnym czytaniu.

Zapraszam do dyskusji
FOR YOUR CONSIDERATION

Offline empro

Samotny Wilk i Szczenię
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 09, 2006, 04:54:33 pm »
ja też czekam i czekam,
dużo słyszałem ale jeszcze na oczy nie widziałem,
czekam aż wpadnie w łapki bo zapowiada się smakowity kąsek,
tylko nie rozumiem, dlaczego Usagiego uważasz za komiks dla dzieci i porównujesz stronę wizualną ? przeceiż do dwie oddzielne bajki, jakby porównać Chopina z King Crimson :)

Offline tyler_durden

Samotny Wilk i Szczenię
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 09, 2006, 04:54:35 pm »
KoZZ napisał:
Cytuj
W porównaniu do Usagiego, wypada lepiej, ze względu na lepsze rysunki i ciekawsze walki.


No to podyskutujmy... W jakim sensie rysunki w "Samotnym wilku..." są lepsze od tych w "Usagim"? Czy Goseki Kojima rysuje lepiej niż Stan Sakai? Byłbym ostrożny z takimi porównaniami, bo przede wszystkim obaj rysują zupełnie inaczej!
Podobnie z walkami. Dlaczego są ciekawsze? Chodzi o choreografię, dynamikę, kreskę, realistyczność przedstawienia? Bo według mnie te dwie pierwsze nie odbiegają jakoś strasznie od siebie natomiast dwie ostatnie już bardziej.
Cytuj

odatkowo komiks ten jest skierowany do dorosłego czytelnika, ze względu na sceny erotyczne i "juche".


Dla mnie "Usagi" też skierowany jest do dorosłego czytelnika. A czytanie opowieści, gdzie dużo erotyki i krwi nie czyni z czytelnika dorosłego. Jestem fanem obu serii i obie traktuję jako swego rodzaju dwie strony tej samej monety. Bardzo fajnie się uzupełniają i dostarczają odmiennych wrażeń wizualnych oraz emocji. Obie bardzo polecam.
o not talk about fight club

Offline KoZZ

Samotny Wilk i Szczenię
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 10, 2006, 03:12:37 pm »
Cytat: "tyler_durden"
No to podyskutujmy... W jakim sensie rysunki w "Samotnym wilku..." są lepsze od tych w "Usagim"? Czy Goseki Kojima rysuje lepiej niż Stan Sakai? Byłbym ostrożny z takimi porównaniami, bo przede wszystkim obaj rysują zupełnie inaczej!
Rysunki w Usagim są strasznie proste, bez jakichkolwiek fajerwerków. (absolutnie, nie twierdzę, że jest to źle). W Samotnym natomiast, też nie ma może żadnych wodotrysków, ale jest zdecydowanie więcej szczegółów. Spójrzcie na same drzewa, jak zostały narysowane. U Sakai tylko kontur liści, a Kojima posiedział trochę i narysował je z większą dbałością o szczegóły. Co lepsze???? Do mnie lepiej przemawia ten drugi. (aczkolwiek rysunki Sakai, też lubie ;))
Cytuj
Podobnie z walkami. Dlaczego są ciekawsze? Chodzi o choreografię, dynamikę, kreskę, realistyczność przedstawienia? Bo według mnie te dwie pierwsze nie odbiegają jakoś strasznie od siebie natomiast dwie ostatnie już bardziej.
Walki są o niebo lepiej przedstawione w Samotnym niż w Usagim. Sakai bardzo często dodaje do walki, sceny humorystyczne, co zmniejsza ich realizm i mi osobiście niezbyt się to podoba. Z dynamiznem też nienajlepiej, zupełnie nie widać, żeby to wszystko się poruszało. Jak ktoś machnie mieczem, to dla mnie jest to zatrzymane machnięcie mieczem, jakby ktoś wcisnął pauzę. A kojima, to zupełnie inna półka, machnięcie mieczem, to jest machnięcie mieczem, aż czuć podmuch wiatru:P
Cytuj
Dla mnie "Usagi" też skierowany jest do dorosłego czytelnika. A czytanie opowieści, gdzie dużo erotyki i krwi nie czyni z czytelnika dorosłego.
Nie uważam, że Usagi jest komiksem dla dzieci. Uważam, że komiks jest dla każdego, zarówno dla dzieci jak i dla dorosłych, ale ponieważ w Samotnym są sceny erotyczne oraz jest bardziej brutalny, raczej nie nadaje się dla dzieci.

Cytuj
Jestem fanem obu serii i obie traktuję jako swego rodzaju dwie strony tej samej monety. Bardzo fajnie się uzupełniają i dostarczają odmiennych wrażeń wizualnych oraz emocji. Obie bardzo polecam.
Usagiego polecam z całego serca, z Samotnym zobaczymy jak będzie, ale pierwszy tom zrobił na mnie dobre wrażenie.
FOR YOUR CONSIDERATION

Offline empro

Samotny Wilk i Szczenię
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 10, 2006, 03:26:26 pm »
Cytat: "KoZZ"
Sakai bardzo często dodaje do walki, sceny humorystyczne, co zmniejsza ich realizm


 :?:  :?:
w sumie jeszcze chyba zostały mi ze dwa tomy Usagiego ale "scen humorystycznych" w trakcie walki nie dostrzegłem,
chyba, że chodzi Ci o humor w stylu Jackass'a :)

Offline graves

Samotny Wilk i Szczenię
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 11, 2006, 08:43:50 am »
Wczoraj kupiłem (w W-wie).
Jestem w połowie. Rewelacja.
Słyszałem o tym komiksie wiele, ale nie było to przesadzone. Strasznie mały ten formacik, trzeba się nieźle wślipiać w graficzkę i text. Poza tym wydane bardzo ładnie (trochę się boję o grzbiecik i staram się za szeroko nie rozkładać, ale to prawie trzysta stron i ciężko idzie).
A co sądzicie o rysunku w galerii :)  :?:
"It is an old maximum of mine that when you have excluded the imposible, whatever remains, however improbable, must be the truth."

Offline Kingpin

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 2 273
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Official Mroja Spokesman
Samotny Wilk i Szczenię
« Odpowiedź #6 dnia: Maj 11, 2006, 01:03:03 pm »
Zanim dołączę się do merytorycznej dyskusji o Samotnym Wilku, chciałem tylko zaakcentować, że jest to pierwsza manga, jaką kupiłem.
Do tej pory unikałem mang, nie mogłem się przekonać po tym, co przeglądałem.
Ten tytuł mnie przekonał.
Jestem w połowie, póki co - nie mogę wyjść z podziwu.

Offline Dembol_

Samotny Wilk i Szczenię
« Odpowiedź #7 dnia: Maj 11, 2006, 09:32:52 pm »
Kupiłem i przeczytałem :)
Bardzo fajna. Wcześniej oglądałem całą serię filmów Lone Wolf, wiec większosć motywów kojarzę z ekranizacji, ale nie brakuje też nowych pomysłów. Z początku nie podobał mi się format w jakim zostanie wydana manga, ale okazało się, że nie jest źle. Jedyne co mnie wkurzyło to niewydrukowane niektóre strony pod koniec tomu (znowu trafiłem na wybrakowany egzemplarz:/ coś mam pecha ostatnimi czasy).

Offline Buttman

Samotny Wilk i Szczenię
« Odpowiedź #8 dnia: Maj 12, 2006, 07:07:28 am »
Przyznam, że wgniata mnie czucie komiksowego medium u Kojimy. Od strony narracyjnej to niemal filmowa opowieść z szerokoekranowym kadrowaniem. Historia po prostu sama zaczyna żyć i nie mam takich trudności w jej odbiorze, jak w "Mieczu nieśmiertelnego", gdzie czasem nie mam pojęcia co się dzieje.

Komiks palce lizać i zacne polskie wydanie (słowniczek i posłowie speca od samurajskiej tematyki, Witolda Nowakowskiego). Minus: ciut za sztywny papier i próbując dojrzeć co jest przy sklejce ryzykuje się rozdarcie.  Odliczam dni do drugiego tomu.
Kościół Logiki Rozmytej / Church of the Fuzzy Logic

Offline Qraq

Samotny Wilk i Szczenię
« Odpowiedź #9 dnia: Maj 12, 2006, 08:17:12 am »
Ile całość ma tomów? Jestem bardzo zainteresowany.

Offline Gashu

Samotny Wilk i Szczenię
« Odpowiedź #10 dnia: Maj 12, 2006, 08:23:28 am »
Jeżeli mnie pamięć nie myli, to 28.
They say when you talk to God it's prayer.
But when God talks to you, it's schizophrenia."
--------------
http://twitter.com/gashuPL

Offline Kingpin

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 2 273
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Official Mroja Spokesman
Samotny Wilk i Szczenię
« Odpowiedź #11 dnia: Maj 12, 2006, 08:39:28 am »
Cytat: "Gashu"
Jeżeli mnie pamięć nie myli, to 28.

Nie myli Cię Gashu, nie myli. 28 tomów, grubo ponad 8000 stron.

Offline Qraq

Samotny Wilk i Szczenię
« Odpowiedź #12 dnia: Maj 12, 2006, 10:01:40 am »
A to nie wiem czy mam po co zaczynać kupować. Długie to jest.

Offline Maciej

Samotny Wilk i Szczenię
« Odpowiedź #13 dnia: Maj 12, 2006, 10:14:57 am »
A wiesz że Japonii
ten komiks też się w tomikach ukazywał?
url=http://www.forum.gildia.pl/login.php?logout=true&sid=d50706ce8e8e80cb43136eb5a41e6082]super strona z gołymi babami!!![/url]

Offline Kingpin

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 2 273
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Official Mroja Spokesman
Samotny Wilk i Szczenię
« Odpowiedź #14 dnia: Maj 12, 2006, 10:19:44 am »
Cytat: "Qraq"
A to nie wiem czy mam po co zaczynać kupować. Długie to jest.

Wiesz, jeśli podchodzisz do sprawy w ten sposób, to chyba rzeczywiście nie ma sensu...