Autor Wątek: "Borgia" (Manara / Jodorowsky)  (Przeczytany 44833 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline ejm2000

"Borgia" (Manara / Jodorowsky)
« dnia: Maj 05, 2006, 07:24:14 am »
Komiks jest najzwyczajniej boski. Jest to mój ulubiony komiks - po przeczytaniu polskiego wydania kupuję dwa kolejne oryginalne i Nie mogę sie doczekać reszty albumów - [niestety we Francji też jeszcze wszystkiego nie ma ;) ] ...

żałuję tylko, że o komiksie się dowiedziałam tak wcześnie....inaczej mogłabym kupić wszystkie wydania za jednym zamachem......ach czekanie jest wiecznością....

RYSUNKI I FABUŁA SĄ CUDO!  :D
A Wy co myślicie? :D
ost tenebras spero lucem
carpe diem

Offline empro

Re: BORGIA [Manara/Jodorowsky]
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 05, 2006, 09:16:16 am »
Cytat: "ejm2000"

A Wy co myślicie? :D


no, nie wiem czy tak za wszystkich mogę,
gdzieś tu był temat już, w którym pisaliśmy na ten temat...
i chyba sie większości podobało też.....
 8)

Offline Gashu

"Borgia" (Manara / Jodorowsky)
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 21, 2006, 05:46:39 pm »
Słaby komiks. Świetne rysunki, gołe babki, czy też doskonałe (lub nie) przedstawienie realiów epoki to niestety nie wszystko. Dla mnie liczy się przede wszystkim ciekawa, dobrze opowiedziana historia, a tego, póki co, tej pozycji brakuje. Nie jestem pewien, czy zdecyduje się na zakup kolejnego tomu.
They say when you talk to God it's prayer.
But when God talks to you, it's schizophrenia."
--------------
http://twitter.com/gashuPL

Offline freshmaker

"Borgia" (Manara / Jodorowsky)
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 21, 2006, 07:28:28 pm »
juz gdzies sie wypowiadalem ze historia sredniawa. scenar raczej w stylu manary a nie jodo.
"...żyję jak król i łamię non-stop prawo..."
mój ulubiony aktor antysemita Mel Gibbons

Offline empro

"Borgia" (Manara / Jodorowsky)
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 22, 2006, 08:51:20 am »
iiiiiiiiiiitam
dobra rzecz :)
dobry scenariusz,
nawet mi sie podobało :)
zobaczymy jak dalej poleci

Offline hopatika

"Borgia" (Manara / Jodorowsky)
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 22, 2006, 01:29:22 pm »
moim zdaniem to solidny pierwszy tom, który daje nadzieję na solidne kolejne tomy z opcją na bardzo solidne.
graficznie nie potrafię ocenić, bo do Manary podchodzę bezkrytycznie.
scenariuszowo nie jest źle.

Offline Louise

  • Redakcja KZ
  • Stolnik bracki
  • *
  • Wiadomości: 1 546
  • Total likes: 0
  • Płeć: Kobieta
"Borgia" (Manara / Jodorowsky)
« Odpowiedź #6 dnia: Maj 22, 2006, 08:15:24 pm »
Komiks baaardzo słaby. Kandydat do mojej listy najgorszych wydanych w tym roku.

Offline hopatika

"Borgia" (Manara / Jodorowsky)
« Odpowiedź #7 dnia: Maj 22, 2006, 09:14:21 pm »
łoooo, chyba nie czytałeś Batman/Spawn.  8)

Offline 4-staczterdzieściicztery

"Borgia" (Manara / Jodorowsky)
« Odpowiedź #8 dnia: Maj 23, 2006, 06:15:28 pm »
Cytat: "hopatika"
łoooo, chyba nie czytałeś Batman/Spawn.  8)

Louise jest kobietą.

A co do samej "Borgii" to mam nadzieję, że to tylko kiepska rozbiegówka, i dalej będzie lepiej, bo na razie nie ma tu za wiele. Są jacyś degeneraci, dewianci, nagie kobiety, banda matołów i jeden sprytny Borgia. Póki co to może nie jest to najsłabszy komiks roku, ale spokojnie może się załapać na najgorszą pozycję z Taurusa.
"Życie to banda włóczących się razem komórek, mających wspólny cel."

Offline hopatika

"Borgia" (Manara / Jodorowsky)
« Odpowiedź #9 dnia: Maj 23, 2006, 07:21:12 pm »
Cytat: "4-staczterdzieściicztery"
Cytat: "hopatika"
łoooo, chyba nie czytałeś Batman/Spawn.  8)

Louise jest kobietą.

a, to sorry. nie ma takiego fajnego znaczka przy nicku.

Offline Frigmo

"Borgia" (Manara / Jodorowsky)
« Odpowiedź #10 dnia: Maj 23, 2006, 10:42:24 pm »
Cytat: "4-staczterdzieściicztery"

A co do samej "Borgii" to mam nadzieję, że to tylko kiepska rozbiegówka, i dalej będzie lepiej, bo na razie nie ma tu za wiele. Są jacyś degeneraci, dewianci, nagie kobiety, banda matołów i jeden sprytny Borgia. Póki co to może nie jest to najsłabszy komiks roku, ale spokojnie może się załapać na najgorszą pozycję z Taurusa.


no tak żle nie jest. Fakt, że trzeba wziąść pod uwagę, że jest to komiks Manary, a to oznacza ... no wiecie co to oznacza ;) A co do scenariusza to nie mam zastrzeżeń, zgrabnie to wsystko poprowadzone. Realia epoki wg mnie oddane. A słabsze jest wg mnie Taurusowe WE3 (tu jest naprawdę słaby scenariusz) . I Straceńcy zresztą też (gdzie im tam do 100 naboi - choć tu możliwa jest poprawa). Zakupię 2 częśc Borgii na 100 %.

Ale w pełni rozumiem że niektórym może się Borgia nie podobać i to z przyczyn, za które inni będą go chwalić. . To komiks dla określonego targetu..

Offline 4-staczterdzieściicztery

"Borgia" (Manara / Jodorowsky)
« Odpowiedź #11 dnia: Maj 24, 2006, 01:30:22 am »
Cytat: "hopatika"

a, to sorry. nie ma takiego fajnego znaczka przy nicku.

A mamy takie znaczki na forum!?

Cytat: "Frigmo"
Ale w pełni rozumiem że niektórym może się Borgia nie podobać i to z przyczyn, za które inni będą go chwalić. . To komiks dla określonego targetu..

Rozumiem i uważam, że powinna się dobrze sprzedać. Targetu raczej nie brakuje.

Cytat: "Frigmo"
no tak żle nie jest. Fakt, że trzeba wziąść pod uwagę, że jest to komiks Manary, a to oznacza ... no wiecie co to oznacza Wink A co do scenariusza to nie mam zastrzeżeń, zgrabnie to wsystko poprowadzone. Realia epoki wg mnie oddane. A słabsze jest wg mnie Taurusowe WE3 (tu jest naprawdę słaby scenariusz) . I Straceńcy zresztą też (gdzie im tam do 100 naboi - choć tu możliwa jest poprawa). Zakupię 2 częśc Borgii na 100 %.

Nie przeszkadzają mi "manarowate" wstawki, tylko, że poza tym są "jodorowskie" wstawki ( degeneraci itp. ) i niewiele więcej. Aha, jeszcze tło epoki. Troche mało jak na komiks historyczny. Dla mnie zawiewa nudą.
"Życie to banda włóczących się razem komórek, mających wspólny cel."

Offline graves

"Borgia" (Manara / Jodorowsky)
« Odpowiedź #12 dnia: Maj 24, 2006, 09:28:23 am »
Cytat: "Frigmo"
no tak żle nie jest. Fakt, że trzeba wziąść pod uwagę, że jest to komiks Manary, a to oznacza ... no wiecie co to oznacza ;)

A co to oznacza :?:  :roll:
"It is an old maximum of mine that when you have excluded the imposible, whatever remains, however improbable, must be the truth."

Offline Frigmo

"Borgia" (Manara / Jodorowsky)
« Odpowiedź #13 dnia: Maj 24, 2006, 02:33:20 pm »
Cytat: "graves"
Cytat: "Frigmo"
no tak żle nie jest. Fakt, że trzeba wziąść pod uwagę, że jest to komiks Manary, a to oznacza ... no wiecie co to oznacza ;)

A co to oznacza :?:  :roll:


że scenariusz będzie pisany tak żeby rysownik mógł pokazać np: całujące się kobiety na dziedzińcu pełnym zakonnic ;). Takie życiowe wstawki.

Offline empro

"Borgia" (Manara / Jodorowsky)
« Odpowiedź #14 dnia: Maj 24, 2006, 02:40:36 pm »
tyl, że Manara nie pisał scenariusza :)
ja dalej przyznam nie rozumieć o co chodzić z Manarą :)