Autor Wątek: Konkursy na NG - kto może brać udział  (Przeczytany 4645 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Janek Pietkiewicz

Konkursy na NG - kto może brać udział
« dnia: Kwiecień 04, 2003, 12:08:09 am »
Każda informacja o konkursie na Nowej Gildii zawiera taki zapis:
Cytuj
W konkursie nie mogą brać udział redaktorzy i współpracownicy serwisu Nowa Gildia.

Czy ktoś byłby łaskaw wyjaśnić mi, ciemnemu, jak rozumiana jest tu rola "współpracownika serwisu"?
Czy jeśli napisałem kilka artykułów (po prawdzie to na razie jeden, ale następne w drodze) dla NG, automatycznie przekreśliło to moje szanse na udział we wszystkich konkursach?

Offline Adam Waśkiewicz

Konkursy na NG - kto może brać udział
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 04, 2003, 07:51:40 am »
Nie wiem, czy nie naruszam w tym momencie jakiejś wielkiej tajemnicy, ale pozwolę sobie odpowiedzieć na pytanie.

 Z byciem redaktorem wiążą się określone przywileje - zamiast uwłaczającej ransgi nad swoim awatarkiem ma się napis "Redaktor NG", poza tym redaktorzy dysponują również dostępem do zamkniętego dla osób postronnych forum redakcyjnego, mogą otrzymywać darmowe akredytacje na konwenty, bądź inne gratyfikacje (no, przynajmniej w teorii). Ale jako że nie ma róży bez kolców, na redaktorach spoczywają także obowiązki - pisanie miesięcznie określonej liczby tekstów, werbowanie nowych współpracowników, negocjowanie z rozmaitymi firmami zasad i warunków ewentualnej współpracy, etc.

 Współpracownikiem jest osoba, która pisze teksty, ale nie chce być redaktorem, bądź nie spełnia stawianych na to stanowisko wymagań (np. nie dostarcza dość wielu tekstów miesięcznie). Jeżeli napisałeś jeden tylko tekst, nie przekreślałbym Twoich szans na startowanie w organizowanych przez NG konkursach, ale na wszelki wypadek skontaktuj się z koordynatorem działu, w którym rzeczony tekst został zamieszczony, i po prostu go zapytaj, czy jesteś współpracownikiem, czy nie - powinien Ci to jasno sprecyzować.

 Pozdrawiam,
 Adam