Autor Wątek: Silent Hill  (Przeczytany 25954 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline DARKMAN

Silent Hill
« dnia: Kwiecień 27, 2006, 03:15:33 am »
Ano wiec ostatnimi czasy film w koncu trafil na ekrany. Chociaz nie jest to dokladna adaptacja gry (opieraja sie na 1) to nadal musze powiedziec ze film jest ok. Jak na adaptacje gry to powiedzialbym znacznie powyzej sredniej (szczegolnie pare scen ;)), jesli chodzi o horror to tez nie najgorzej :). Najwiecej zarzutow pada pod katem historii bo niestety jesli ktos nie gral nigdy w gre to sporo sie traci na malych szczegolikach (typu charakterystyczne ujecia kamer czy specificzne przedmioty)... No i po obejrzeniu filmu czlowiek w koncu wie czemu zdecydowali sie na glowna role kobieca (zamiast Harry'ego)....

P.S. Gra jest nadal straszniejsza....
P.S.2 Muzyka w filmie jest niesamowita (niektore fragmenty wziete z gry)

Offline steelie

Silent Hill
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 27, 2006, 11:22:37 am »
Cytat: "DARKMAN"
Muzyka w filmie jest niesamowita

O tym wiedziałem jeszcze zanim trafił na ekrany ;) W końcu to muzyka z gry Akiry Yamaoki, mam OSTy do wszystkich części i chętnie słucham. Jest niezwykle klimatyczna, jak raz w nocy słuchałem "Wings of Hell" z jedynki to mnie dreszcze przechodziły.

A kiedy ten film trafi do polskich kin?

Offline Ubiquity

Silent Hill
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 27, 2006, 12:58:36 pm »
Cytat: "steelie"
A kiedy ten film trafi do polskich kin?

Cytuj
data premiery: 2006-05-26 (Polska) , 2006-04-21 (Świat)

 :arrow:  filmweb.pl
Wake up to Ubik and be wild!
Safe when taken as directed.

Offline Louise

  • Redakcja KZ
  • Stolnik bracki
  • *
  • Wiadomości: 1 546
  • Total likes: 0
  • Płeć: Kobieta
Silent Hill
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 27, 2006, 10:09:27 pm »
Grałam w dwie części gry i jakoś nie mam przekonania co do filmu. Z ostateczną oceną wstrzymam się do jego obejrzenia, o ile cokolwiek mnie do tego zmusi. Bo prawde pisząc to nie jestem ciekawa jak wypada ta luźna adaptacja. Póki co:
Muzyka - moge włączyć soundtracki z gry
Klimat - raczej wątpię, żeby kiedykolwiek film dorównał grze.
Aktorstwo - mimo mojej sympatii dla Seana Bean'a, nie wyobrażam sobie SH w wersji aktorskiej. Dla mnie istnieje jedynie w wersji wirtualnej :p
Fabuła - (po przeczytaniu notek w gazetach) -nie zachęca. Zmiana wizji twórców gry jakoś niespecjalnie mi się podoba.

Tak więc póki co jestem nastawiona na "nie". Może kiedyś znajdę w filmie jakieś plusy.

Offline DARKMAN

Silent Hill
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 28, 2006, 03:18:41 am »
Musieli zmienic pare rzeczy zeby bylo bardziej filmowo.... IMHO nadal jest to dosc dobra produkcja (pare scen swietnych), swoja droga uwazam to za lepszy film niz RE (RE2 scena walki Nemesis z Alice??? Co to mialo byc?). Po prostu trzeba to traktowac jako luzna ekranizacje gry i powinno byc ok...

Nie wiem czy to tylko moje odczucia, ale seria SH tak jakby zaczela sie staczac po rowni pochylej... Pierwsza czesc kapitalna, druga prawdopodobnie najlepsza (czyt. najstraszniejsza) a 3 i 4 to juz nie to samo.... Nadal to dobre gry, ale...

Offline Kriss

Silent Hill
« Odpowiedź #5 dnia: Kwiecień 29, 2006, 07:46:32 pm »
Z jednej strony kusi mnie, zeby film obejrzeć, a z drugiej nie mam do niego przekonania. Nie wiem czy Silent Hill jest "przekładalne" na język filmowy. Jesli chodzi o fabułę, to wolałabym, żeby zrobili jakąś zupełnie odrebną historię dziejącą się w realiach SH niż, trochę z jedynki, trochę  własnych pomysłów. Ale zawsze mogło byc gorzej np. Heather walcząca z Jamesem itp. Muzyka - twórcy mogli sie bardziej postarać i stworzyć utworki utrzymane w silentowym klimacie, niz isc po najmniejszej linii oporu i wykorzytać OST z gier. Zrestą pewne utwory tak nieodparcie kojarzą mi się z sytuacjamiz gier, ze ich obecnosć w filmie chyba by mi nie pasowała. Osobiście bardziej zainteresowałby mnie jakis dobry komiks nawiazujacy do SH, czy wręcz komiksowa adaptacja, niż film.

Cytat: "DARKMAN"
Nie wiem czy to tylko moje odczucia, ale seria SH tak jakby zaczela sie staczac po rowni pochylej... Pierwsza czesc kapitalna, druga prawdopodobnie najlepsza (czyt. najstraszniejsza) a 3 i 4 to juz nie to samo.... Nadal to dobre gry, ale...

Czwórka mnie faktycznie  nie zachęciła ale jakiegoś znaczacego spadku formy między dwójką, a trójką nie widzę. Pewne rzeczy podobały mi sie bardziej w dwójce, inne w trójce.
What you call "faith" is nothing more than a child crying out for love."


Offline Louise

  • Redakcja KZ
  • Stolnik bracki
  • *
  • Wiadomości: 1 546
  • Total likes: 0
  • Płeć: Kobieta
Silent Hill
« Odpowiedź #6 dnia: Kwiecień 29, 2006, 10:48:31 pm »
Jestem po obejrzeniu polskiego zwiastunu (swoją drogą najgorszego z tych, które do tej pory widziałam). Mimo negatywnego nastawienia do filmu, chyba jednak chciałabym go zobaczyć i sprawdzić ile rzeczy wziętych z gry wyłapę.
Te sceny "wyjęte" z gry sa smaczkiem dla widzów, którzy grali w SH, ale mnie ta mieszanka zdecydowanie przeszkadza. Każda część miała swój klimat, postacie, potwory, a tu wszystko wrzucone do jednego worka (i pierwsza i druga i trzecia część, nie wiem czy coś z czwartej też się załapało). Jakoś tak widząc główną bohaterkę w niektórych scenach, w pamięci pojawiaja mi się obrazy z Heather czy Marią  :( Więc raczej cięzko byłoby mi skupić się na akcji w filmie skoro myślałabym o grze :) Obsadzenie w roli protagonisty kobiety zapewne zostało zaczerpnięte z Born From a Wish.

Offline DARKMAN

Silent Hill
« Odpowiedź #7 dnia: Kwiecień 30, 2006, 12:01:04 am »
Louise -> Nie chce zdradzac fabuly ale IMHO jest inny powod dla ktorego zdecydowali sie na wrzucenie kobiety zamiast Harryego :). Odpowiedz kryje sie w SH2 ;)

Swoja droga nie kojarze tego filmu Born From a Wish.... Kto tam gral?

Offline Qraq

Silent Hill
« Odpowiedź #8 dnia: Kwiecień 30, 2006, 12:07:12 am »
Darkman: chodzi o specjalny epizod Silent Hill 2. Był dostepny w wersji na xbox i pc.

A sam jestem bardzo ciekaw jak wyszła ekranizacja.

Offline DARKMAN

Silent Hill
« Odpowiedź #9 dnia: Maj 03, 2006, 05:40:18 am »
Tego epizodu nie kojarze.... A chodzilo mi o cos znacznie prostszego :) Ano wiec: Z tego co pamietam to SH2 zaczyna sie jak glowny bohater dostaje list od swojej zony, ktora to zaginela 7 lat wczesniej we wspomnianym wyzej miasteczku. Czyli poprzez umiejscowienie kobiety w roli glownej otworzyli sobie droge do sequela :) Bo chyba kazdy sie domyslal ze takowy raczej na pewno powstanie :)

Offline steelie

Silent Hill
« Odpowiedź #10 dnia: Maj 03, 2006, 10:23:31 am »
Mary nie umarła w Silent Hill, tylko z powodu choroby a tak naprawdę to James ją zabił

Offline Louise

  • Redakcja KZ
  • Stolnik bracki
  • *
  • Wiadomości: 1 546
  • Total likes: 0
  • Płeć: Kobieta
Silent Hill
« Odpowiedź #11 dnia: Maj 03, 2006, 11:50:37 am »
Darkman: wypadałoby zagrać w Born From a Wish, bowiem wyjaśnia on historię Marii, która jest bez wątpienia najciekawszą postacią z SH2. :)
Wprowadzenie kobiety jako protagonistki zaczęło się od Born... i było kontynuowane w SH3, więc to raczej z tego twórcy filmu czerpali inspirację.


Cytuj
Z tego co pamietam to SH2 zaczyna sie jak glowny bohater dostaje list od swojej zony, ktora to zaginela 7 lat wczesniej we wspomnianym wyzej miasteczku.


A Mary nie zaginęła w Silencie.

Offline DARKMAN

Silent Hill
« Odpowiedź #12 dnia: Maj 03, 2006, 02:31:49 pm »
Nie zaprzeczam nie potwierdzam bo... nie wiem :P Chodzi mi tylko o to, ze poprzez zakonczenie takie a nie inne prosto bedzie tworcom zrobic kolejna czesc.

A wiec teraz moje uzasadnienie i prosilbym o nie powiekszanie tego bo to spoiler:Film konczy sie jak glowna bohaterka (Rose) opuszcza Silent Hill jednak jak sie okazuje nadal jest w innym wymiarze. Poprzez takie zakonczenie mozemy prosto zrobic sequel nawiazujacy do gier - tak jak wczesniej napisalem w SH2 James dostaje list od swojej martwej (tutaj po prostu zaginionej) zony zeby sie z nia spotkal w SH. Tak wiec poprzez takie a nie inne zakonczenie uwazam, ze rezyser zapewnil sobie sequel

A swoja droga moze mi ktos powiedziec cos wiecej o tym Born from a Wish bo nie chce mi sie tego szukac na google :P

Offline Louise

  • Redakcja KZ
  • Stolnik bracki
  • *
  • Wiadomości: 1 546
  • Total likes: 0
  • Płeć: Kobieta
Silent Hill
« Odpowiedź #13 dnia: Maj 03, 2006, 02:40:39 pm »
Akurat powodów do sequela może być mnóstwo. Mogłyby byc zaczerpnięte z gry bądź zupełnie wyrwane z kontekstu (co jest typowe dla większości kontynuacji).

A Born From a Wish to samodzielny dodatek do SH2, w którym gracz wciela się w postać Marii. Sterując nią zwiedzasz miasto i rozwiązujesz przy tym kilka zagadek. Oczywiście wszystko w typowym dla Silenta klimacie czyli cisza, mgła i potowrki :) Scenariusz ten pozwala przede wszystkim lepiej poznać osobę Marii :p  tuż przed tym jak spotkała ona Jamesa. Szkoda tylko, że dodatek ten jest taki krótki :(

Offline DARKMAN

Silent Hill
« Odpowiedź #14 dnia: Maj 04, 2006, 04:02:18 am »
Jak to sie mowi pozyjemy zobaczymy :) Jesli jednak w drugiej czesci Christopher dostanie list od Rose to nie mowcie ze nie mowilem :P

 

anything