Autor Wątek: Green Lantern Corps  (Przeczytany 33928 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline incunabulum

Green Lantern Corps
« Odpowiedź #15 dnia: Kwiecień 25, 2006, 02:15:41 pm »
Cytat: "C.H.U.D.Y."

A Kilowog to rpawdziwa Latarnia z charakterem


Niektórzy mówią o nim że to DC'owski odpowiednik Hulka :D


Cytat: "freshmaker"
ja czytalem i mam dziedzictwo - uwazam to za jakis syfny niepotrzebny nikomu komiks.


Może i fabuła nieco zakręcona była ale cenię Kelly'ego za to w jaki sposób ujął dramatyzm i tragizm Hala. Ta jego wewnętrzna walka, wspomnienia Coast City...

Offline C.H.U.D.Y.

  • Redakcja KZ
  • Szafarz bracki
  • *
  • Wiadomości: 2 231
  • Total likes: 0
  • Angry Comic Book Nerd
    • KZ
Green Lantern Corps
« Odpowiedź #16 dnia: Kwiecień 25, 2006, 04:03:29 pm »
Cytat: "incunabulum"
Cytat: "C.H.U.D.Y."

A Kilowog to rpawdziwa Latarnia z charakterem


Niektórzy mówią o nim że to DC'owski odpowiednik Hulka :D



Odpowiednikiem Hulka w DC jest Man-Bat.

Offline kingquest

Green Lantern Corps
« Odpowiedź #17 dnia: Kwiecień 25, 2006, 04:11:43 pm »
Cytuj
Odpowiednikiem Hulka w DC jest Man-Bat.


Który właśnie dumnie powraca do Uniwersum w swojej nowej mini-serii

Offline incunabulum

Green Lantern Corps
« Odpowiedź #18 dnia: Kwiecień 25, 2006, 05:56:28 pm »
Cytat: "C.H.U.D.Y."

Odpowiednikiem Hulka w DC jest Man-Bat.


Miałem na myśli raczej pewne podobne cechy typu: charakter postaci, ich "rozmiar", poziom intelektualny nie tak bardzo, ale "kolorystyka" Hulk zielona skóra a Kilowog zielony kostium. Tymi kryteriami się kierowałem pisząc tamtego posta.

Jeśli chodzi o podobieństwo w genezie postaci to faktycznie są podobieństwa między Hulkiem a Man-Batem, Bannerem a Langstromem.

Offline Gashu

Green Lantern Corps
« Odpowiedź #19 dnia: Kwiecień 25, 2006, 08:23:19 pm »
Ja semicowskie komiksy z serii "Green Lantern", zwłaszcza te autorstwa duetu Jones & Broderick, wspominam bardzo miło. Natomiast egmontowe "Dziedzictwo Hala..." zupełnie nie przypadło mi do gustu - szybko pozbyłem się tego komiksu (sprzedałem Freshowi :D ?).
Oprócz tego kilka razy na łamach JLA spotkałem się z postacią Kyle Rynera - strasznie nijaka postać to była.
Nowych przygód Latarnii wydawanych w Stanach nie śledzę.
They say when you talk to God it's prayer.
But when God talks to you, it's schizophrenia."
--------------
http://twitter.com/gashuPL

Offline freshmaker

Green Lantern Corps
« Odpowiedź #20 dnia: Maj 01, 2006, 06:32:01 pm »
gashu, dziezdictwo hala juz dawno powedrowalo dalej  :D
"...żyję jak król i łamię non-stop prawo..."
mój ulubiony aktor antysemita Mel Gibbons

Offline incunabulum

Green Lantern Corps
« Odpowiedź #21 dnia: Maj 02, 2006, 01:52:59 pm »
Cytat: "Gashu"

Oprócz tego kilka razy na łamach JLA spotkałem się z postacią Kyle Rynera - strasznie nijaka postać to była.


A powiem ci że Kyle też ma swój charakter. We wczesnych zeszytach vol.3 Green Lanterna od momentu gdy się pojawił #48 ( początek sagi Emerald Twilight w kostiumie po raz pierwszy #50), byłem sceptycznie ustosunkowany wobec niego. Myślałem sobie że Ron Marz wymyślił postać na poczekaniu (do czego sam się publicznie przyznał po pewnym czasie), i także uważałem że Kyle Rayner to postać nijaka. Przełom nastąpił w zeszytach #63 i #64 (Parallax View) gdzie w końcu można było się zapoznać z "charakterem" postaci. Kolejny "przełomowy zeszyt to numer #90. Co robił Kyle Rayner na momenty przed otrzymaniem pierścienia od Gantheta. Poznajemy obawy i cele "nowego latarnika". Wreszcie zeszyty #140 w górę dojrzały i odpowiedzialny Kyle a od #144 historia w której Rayner zamienia się w "Ion", zdobywa moc po zwycięskiej walce z Nero (także w tej sadze pojawia się Hal jako The Spectre). Te historie są naprawde dobre. Teraz za oceanem DC publikuje maxi-serię poświęconą The Ion. Niestety nie miałem okazji przeczytać ale jestem niezmiernie ciekaw co Ron Marz wymyślił tym razem.
http://www.dccomics.com/comics/?cm=5099
Może i dlatego właśnie polubiłem Kyle'a. We wczesnych epizodach miał być może charakter jak Wally West ale bardzo mi się spodował proces dojrzewania postaci, związek i rozstanie z Jade, poszukiwanie i rozmowa z ojcem po latach oraz poznawanie to nowych tajemnic "zielonej mocy". A to wszystko za sprawą pisarzy takich jak Ron MArz, Judd Winnick, Benjamin Raab i inni.

Offline incunabulum

Green Lantern Corps
« Odpowiedź #22 dnia: Czerwiec 23, 2006, 07:45:38 am »
A jednak!!! DC i Warner Bros po nowym filmie z Supermanem zabierają się na początku 2007 do kontynuacji projektu Green Lantern: The Movie. Szczegóły będą znane wkrótce. Ja znalazłem w internecie PreView i pozwoliłem go sobie zamieścić na YouTube:



Zerknijcie i powiedzcie co o tym sądzicie.

Offline KanGax

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 2 108
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Reputation Power: 92
Green Lantern Corps
« Odpowiedź #23 dnia: Czerwiec 23, 2006, 07:56:57 am »
Trailer wygląda nieźle i mam nadzieję, że film bedzie dobry jak ostatni zpod znaku DC, czyli Batman: Begins. Ale wciąż pamiętamy o Catwoman  :lol: . No nic, tylko czekać i mieć nadzieję. Fajnie, gdyby  w koncu ktoś zrobił film o oblatywaczu, przecież wcześniej wyszło wiele niepotrzebnych komiksowych adaptacji.  :roll:
Twoja sygnatura była nieregulaminowa i została usunięta przez moderaturę.
Zapoznaj się z regulaminem.

Offline Blacksad

Green Lantern Corps
« Odpowiedź #24 dnia: Czerwiec 23, 2006, 08:02:42 am »
DC jakoś w ogóle nie ma szczęścia do filmów - poza Burtonowymi Batmanami i Begins ostatnio, co do Supermana mam mieszane uczucia. Marvel jakoś lepiej wyniuchał i trzepią na potęgę - co do jakości różnie można mówić. Latarnię mało znam, ale na Green Arrowa bym się skusił, jakąś sympatię mam do gościa...

Ciekawe, czy coś z Vertigo planują na ruchome obrazki przełożyć....
Chrzań się, Smirnov

Offline freshmaker

Green Lantern Corps
« Odpowiedź #25 dnia: Czerwiec 23, 2006, 08:07:24 am »
http://www.youtube.com/watch?v=zwKO4riPqB8&mode=related&search=green%20lantern
to tez jest dosyc dobre. ciekawe czy film kinowy pobije ten klimat.
"...żyję jak król i łamię non-stop prawo..."
mój ulubiony aktor antysemita Mel Gibbons

Offline Clayman_

Green Lantern Corps
« Odpowiedź #26 dnia: Czerwiec 23, 2006, 08:11:14 am »
Cytat: "incunabulum"
A jednak!!! DC i Warner Bros po nowym filmie z Supermanem zabierają się na początku 2007 do kontynuacji projektu Green Lantern: The Movie. Szczegóły będą znane wkrótce. Ja znalazłem w internecie PreView i pozwoliłem go sobie zamieścić na YouTube:



Zerknijcie i powiedzcie co o tym sądzicie.

przeciez to fragmenty swordfish

czy to taki zart mial byc?
sory jesli nie zalapalem
:<Życie bez rzadów Tuska jest dla mnie niczym...>:.

Offline incunabulum

Green Lantern Corps
« Odpowiedź #27 dnia: Czerwiec 23, 2006, 10:37:25 am »
Cytat: "Clayman_"
Cytat: "incunabulum"
A jednak!!! DC i Warner Bros po nowym filmie z Supermanem zabierają się na początku 2007 do kontynuacji projektu Green Lantern: The Movie. Szczegóły będą znane wkrótce. Ja znalazłem w internecie PreView i pozwoliłem go sobie zamieścić na YouTube:



Zerknijcie i powiedzcie co o tym sądzicie.

przeciez to fragmenty swordfish

czy to taki zart mial byc?
sory jesli nie zalapalem


Dlaczego żart?? Link był ze strony Warnera ja go downloadowalem i potem upload dalem na YouTube. Jeśli ktoś tu zrobił żart to na pewno nie ja, a jeśli to był kawał to wtedy dałem się nabrać. Tym bardziej czuję się zdenerwowany, więc będe badał sprawe  :!:

Offline [robak]

Green Lantern Corps
« Odpowiedź #28 dnia: Czerwiec 23, 2006, 07:42:04 pm »
Hugh Jackman ? Dobrze widzialem ?

Bez przesady.

Offline incunabulum

Green Lantern Corps
« Odpowiedź #29 dnia: Czerwiec 24, 2006, 11:03:35 pm »
No dobrze, skoro najwidoczniej ja i kilka innych osób zostało "zrobionych w konia" z tym trailerem (moja wina, dałem się głupio nabrać) to przynajmniej na pocieszenie serdecznie zapraszam do obejrzenia ciekawego odcinku który zamieściłem już jakiś czas temu na YouTube:



Mam jeszcze dwa z tego samego okresu ale strasznie wolno trwa upload takiego filmiku animowanego.