Autor Wątek: Green Lantern Corps  (Przeczytany 33950 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Articles

Green Lantern Corps
« dnia: Kwiecień 23, 2006, 08:08:20 pm »
Zapraszam do rozmowy o najlepszych bohaterach DC Comics (bez Vertigo) -  Zielonym Latarniom. Pomysł wydaje się banalny (ot, kolejna drużyna superbohaterów), jednak ma w sobie coś niesamowitego. Może jest to ich moc - mogą za pomocą swych pierścieni dawać ujście wyoraźni. Ich potęga jest zależna tylko od siły woli. Mogą materializować marzenia. Jako także jeden z niewielu typowo mainstreamowych tytułów posiada niejednoznaczne postacie. Nie są one krystaliczne niczym Superman czy Captain America. Moją ludzkie ułomności. Najlepszym obrazem tego jest Hal Jordan - jeden z największych Lanternów w historii. Po stracie tego, co dla niego najważniejsze dał ujście swojej ciemnej stronie. W żalu stracił własne ideały i to w co wierzył. Umiał jednak w odpowiedniej chwili odkupić grzechy przeszłości. Co wy myślicie o tej serii ?
img]http://img401.imageshack.us/img401/9193/bannerdi7.jpg[/img]

Offline incunabulum

Green Lantern Corps
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 23, 2006, 08:14:02 pm »
Nareszcie topic poswiecony Green Lanternowi. Masz rację co do Hala Jordana faktycznie jest to postać nieszablonowa. Raz superbohater, raz Parallax następnie The Spectre by znów stać się superbohaterem. :)

Offline Articles

Green Lantern Corps
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 23, 2006, 08:22:56 pm »
Cytat: "incunabulum"
Nareszcie topic poswiecony Green Lanternowi. Masz rację co do Hala Jordana faktycznie jest to postać nieszablonowa. Raz superbohater, raz Parallax następnie The Spectre by znów stać się superbohaterem. :)


... przez co Spectre stracił Avatara i zaczął brykać samopas i tak mamy Day of Venegance 8) Czyli pośrednio możemy oskarżyć Hala o śmierć Shazama :D
img]http://img401.imageshack.us/img401/9193/bannerdi7.jpg[/img]

Offline incunabulum

Green Lantern Corps
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 23, 2006, 08:37:38 pm »
Cytat: "Articles"

... przez co Spectre stracił Avatara i zaczął brykać samopas i tak mamy Day of Venegance 8) Czyli pośrednio możemy oskarżyć Hala o śmierć Shazama :D


Ale i tak moja ulubiona historia to Emerald Twilight. Upadek bohatera, miał słabości jak każdy inny człowiek...tak się wydawało :D W Rebirth zaskakujące info o gwiezdnym robalu co siedział w baterii tak długo i zaczął oddziaływac na Hala!! :D :D

Offline freshmaker

Green Lantern Corps
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 23, 2006, 09:09:51 pm »
a czy czytaliscie moze showcase#1 z green lanternem?
"...żyję jak król i łamię non-stop prawo..."
mój ulubiony aktor antysemita Mel Gibbons

Offline incunabulum

Green Lantern Corps
« Odpowiedź #5 dnia: Kwiecień 23, 2006, 09:15:44 pm »
Cytat: "freshmaker"
a czy czytaliscie moze showcase#1 z green lanternem?


Kurcze niestety ja jeszcze nie miałem okazji, ah te finanse:(
...ale jest na liście życzeń!!

http://www.milehighcomics.com/cgi-bin/backissue.cgi?action=fullsize&issue=74333772496%201

Super reprint z okładkową ceną $9,99

Offline freshmaker

Green Lantern Corps
« Odpowiedź #6 dnia: Kwiecień 23, 2006, 09:56:01 pm »
no wlasnie nie wiadomo czy taki super. mam showcase sumermana # 1. historyjki moze i sa klasyczne, ale prawie nie da sie tego czytac. glowne watki to np: superman zamienia sie w lwa, superman zyskuje nowa moze, superman idzie do wojska, superman pracuje na budowie itp.
"...żyję jak król i łamię non-stop prawo..."
mój ulubiony aktor antysemita Mel Gibbons

Offline incunabulum

Green Lantern Corps
« Odpowiedź #7 dnia: Kwiecień 24, 2006, 11:19:22 am »
Cytat: "freshmaker"
no wlasnie nie wiadomo czy taki super. mam showcase sumermana # 1. historyjki moze i sa klasyczne, ale prawie nie da sie tego czytac. glowne watki to np: superman zamienia sie w lwa, superman zyskuje nowa moze, superman idzie do wojska, superman pracuje na budowie itp.


Kumam pewnie takie klasyki z lat 40tych w tym Supermanie są?? Pewnie klimat taki jak z kreskówek "Supermana" Fleischera.

Z tego co wiem w tym Showcasie Green Lanterna są historie ze srebrnej ery a nie złotej, ale mogę się mylić.

Offline diefarbe

Green Lantern Corps
« Odpowiedź #8 dnia: Kwiecień 24, 2006, 05:30:16 pm »
Cytat: "incunabulum"
Z tego co wiem w tym Showcasie Green Lanterna są historie ze srebrnej ery a nie złotej, ale mogę się mylić.


Zerkając na okładkę widzimy Hala więc i historie są ze srebrnej ery chyba bo Hal się w złotej nie pojawiał.  :?
nother day leaves me aching
I try to wake up
But something`s breaking
Here inside me
Deep and hollow
A sound that no other sound could follow
- Pal Waaktaar

Offline incunabulum

Green Lantern Corps
« Odpowiedź #9 dnia: Kwiecień 24, 2006, 08:46:20 pm »
Cytat: "diefarbe"

Zerkając na okładkę widzimy Hala więc i historie są ze srebrnej ery chyba bo Hal się w złotej nie pojawiał.  :?


Pewnie jest tak jak mówisz że są tam same historie ze srebnej ery GL, ale kto wie?? Może na końcu jest jakaś bonusowa historia albo coś ze złotej?? Niewiadomo. Okładka nie zawsze odzwierciedla w 100% zawartość komiksu...

Przykład DC 1st: Green Lantern. Na okładce pojawia się Alan Scott, Hal Jordan i Kyle Rayner ( w tle). Wszyscy w kostiumach, myślalem że będzie jakiś ekstra cross a tymczasem Kyle się pojawia na kilku planszach do tego w garniturze (!!). Nie bierze udziału w całej akcji, ale nie narzekam :) 3 ery bohaterów złączone to by było chyba za dużo :)

Offline C.H.U.D.Y.

  • Redakcja KZ
  • Szafarz bracki
  • *
  • Wiadomości: 2 231
  • Total likes: 0
  • Angry Comic Book Nerd
    • KZ
Green Lantern Corps
« Odpowiedź #10 dnia: Kwiecień 24, 2006, 09:07:36 pm »
Każda z Latarń ma swoje minusy i plusy. Jednak nie mogę się oprzeć Guyowi Gardnerowi, którego poczucie humoru, osobowość i relacje z Batmanem są jedyne w swoim rodzaju. Pamietacie scenę z pierwszej części miniserii Green Lantern Corps, gdzie Guy szczególnie "pozdrowił" Bruce'a?  

Hal Jordan ma u mnie wielkiego plusa, gdyz jest psotacią tragiczną. Chciał poprzez siłę pierścienia rpzywrócić swoje ukochane maisto, ale jego cel obrócił się rpzeciwko niemu. Stał się szalonym Parallaxem. Cieszę sie równeiż z minsierii Geoffa Johnsa Rebrith, w której scenarzysta fajnie i bez mniejszego obrzydzenia rpzywrócił Hala Jordana do DCU. Myślę, że Johns dobrze pokazał transformację Hala z tragika w herosa, jakim był przed śmiercią Supermana. Aczkolwiek jego przygody w czwartej odsłonie serii Green Lantern nie są olśniewajace. Jeydnie teraz zrobiło sie ciekawie, wraz z odkryciem Latarni, które zabił w czasie, gdy był Parallaxem. Równeiż team-up z Batmanem w nuemrze dziewiątym wręcz wybitny [aczkolwiek tutaj Batman gra pierwsze skrzypce]. Pozostałe numery zbytnio się nie wywyższaja, ajkoś nie widzę u Johnsa tej specjalnej charakteryzacji postaci, jak to było w Flashu (pamietacie, jak Johns wykreował wspaniale łotrów? Są oni lepsi od najnowszej odsłony Rogue Gallery Bata).

Do pozostałych Latarń mam obojętny stosunek. Stewartowi ostatnio odbudowano kręgosłup w zwiazku z sukcesem JL na ekranach telewizyjnych, a Kyle Raynern, oprócz tragicznego życiorysu, nie ma nic zbytnio fajnego do zaoferowania. Miejmy nadzieję, że ION zmieni to.

A Kilowog to rpawdziwa Latarnia z charakterem  ;)

Offline Dariusz Hallmann

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 3 391
  • Total likes: 2
  • Batman: Ben Affleck Case
Green Lantern Corps
« Odpowiedź #11 dnia: Kwiecień 24, 2006, 09:39:47 pm »
Hmm, a jak w Waszej ocenie (jako szczególnych fanów) wypada "Dziedzictwo Green Lanterna" wydane 3 lata temu przez Egmont?

Offline freshmaker

Green Lantern Corps
« Odpowiedź #12 dnia: Kwiecień 24, 2006, 10:12:11 pm »
srebna era to ta ktora dal u nas tm-semic ? ja czytalem i mam dziedzictwo - uwazam to za jakis syfny niepotrzebny nikomu komiks. na allegro nawet go nikt nie chce.
"...żyję jak król i łamię non-stop prawo..."
mój ulubiony aktor antysemita Mel Gibbons

N.N.

  • Gość
Green Lantern Corps
« Odpowiedź #13 dnia: Kwiecień 24, 2006, 10:33:30 pm »
Cytat: "freshmaker"
srebna era to ta ktora dal u nas tm-semic ? ja czytalem i mam dziedzictwo - uwazam to za jakis syfny niepotrzebny nikomu komiks. na allegro nawet go nikt nie chce.


http://en.wikipedia.org/wiki/Silver_Age_of_Comic_Books

Offline freshmaker

Green Lantern Corps
« Odpowiedź #14 dnia: Kwiecień 25, 2006, 12:58:29 pm »
dzieki
"...żyję jak król i łamię non-stop prawo..."
mój ulubiony aktor antysemita Mel Gibbons