Autor Wątek: Pytania do Taurusa  (Przeczytany 90030 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline DarekŻory

Odp: Pytania do Taurusa
« Odpowiedź #150 dnia: Kwiecień 17, 2016, 06:12:55 pm »
14 Możliwy będzie jeszcze w tym roku a jak nie wtym to kiedy zbiorczy Long John Silver

Offline Malibu

Odp: Pytania do Taurusa
« Odpowiedź #151 dnia: Maj 09, 2016, 11:11:34 am »
15. Czy jest szansa na wydanie w 2017 którejś serii z wydawnictwa Image jak: Outcast, Tokyo Ghost, East of West?
16. Czy w ogóle planujecie jakieś nowe serie z wydawnictwa Image wydać w 2017?

Offline mack3

Odp: Pytania do Taurusa
« Odpowiedź #152 dnia: Maj 09, 2016, 04:07:06 pm »
17. A ja powracam z pytaniem o "Rozbitków Czasu". Sygnalizowaliscie jakiś czas temu, że bedziecie się zastanawiać nad tym tytułem (a dokładniej - nad kontynuacją tego, co wydawał Egmont w 1. tomie).
Czy na chwilę obecną wiadomo już coś więcej w kwestii tego tytułu (są szanse na wydanie, nie ma szans-odpuszczacie, a może ciągle w fazie rozważania)? Jeśli nie ma jeszcze żadnych definitywnych decyzji - kiedy można się spodziewać takowych (jest szansa, że jeszcze w 2016)?


PS. Mamy dwa pytania o numerze 14

Offline gobender

Odp: Pytania do Taurusa
« Odpowiedź #153 dnia: Maj 09, 2016, 07:57:27 pm »
^ dołączam. jak wydacie obiecuję kupić 2 egzemplarze  :badgrin:

Offline kosmoski

Odp: Pytania do Taurusa
« Odpowiedź #154 dnia: Maj 22, 2016, 09:27:27 pm »
Na początku czerwca będę wysyłał pytania, jak ktoś chce jeszcze pytać, to jeszcze chwilę.


Numeracja się gdzieś po drodze wykoleiła, prosiłbym jednak o wstawianie numerów, bo zwyczajnie pomagają mi one niczego nie pominąć. I gwoli wyjaśnienia - cześć pytań jednak pominę z pełną premedytacją, bo:
1. znamy już odpowiedź,
2. szkoda czasu Wydawcy na powtarzanie co chwila tych samych odpowiedzi

Offline Corto Maltese

Odp: Pytania do Taurusa
« Odpowiedź #155 dnia: Maj 23, 2016, 12:14:35 pm »
18. Planowane tempo wydawania "Durango" takie samo jak w poprzednich latach (tj. w 2016 jeszcze dwa tomy)?
19. Czy seria "Zabójca" definitywnie już nie doczeka się kontynuacji i trzeba sięgać po wydania zagraniczne?
20. "Black Science" vol.4 jeszcze w tym roku czy dopiero w przyszłym? Oczywiście, wiadomo jak to bywa z terminami, a polskie wydania prawie dogoniły angielskie ale ciekawość co będzie dalej i chęć kupowania polskich skłaniają do zadania tego pytania.
21. Czy przesunięcia premiery "Okko" wynikłe z winy Francuzów oznaczają zmiany w tempie wydawania kolejnych tomów czy odstęp między kolejnymi będzie zachowany? Oczywiście, mam nadzieję, że wszystkie potrzebne materiały dosłali do państwa, chętnie nabędę wszystkie tomy.

22. Czy Taurus planuje jakieś one-shot-y inne niż Manary, z innych gatunków niż komiks erotyczny? Oczywiście, jeśli odpowiedź brzmi "tak", nie proszę o tytuły, słodkie tajemnice wydawcy powinny okazywać się przyjemnymi niespodziankami dla czytelnika, taka kolej rzeczy.


Offline Gmork

Odp: Pytania do Taurusa
« Odpowiedź #156 dnia: Maj 23, 2016, 06:04:18 pm »
Neplanuje Taurus serii Oracle od Soleil?

http://www.bedetheque.com/serie-42316-BD-Oracle.html

Offline mack3

Odp: Pytania do Taurusa
« Odpowiedź #157 dnia: Maj 25, 2016, 12:41:34 pm »
I gwoli wyjaśnienia - cześć pytań jednak pominę z pełną premedytacją, bo:
1. znamy już odpowiedź,
2. szkoda czasu Wydawcy na powtarzanie co chwila tych samych odpowiedzi
Mam nadzieję, że moje pytanie o Rozbitków Czasu jest godne wysłania ;)

Offline Archelon

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 221
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Mane, tekel, fares
Odp: Pytania do Taurusa
« Odpowiedź #158 dnia: Maj 26, 2016, 06:08:25 pm »
Traktuje pytanie Gmorka jako 23 (wcześniejsza numeracja także jest zagmatwana)


24. Istnieje prawdopodobieństwo ukazanie się "Infamis 2"? Co się dzieje z tym tytułem? Z tworzenia ciągu dalszego zrezygnował autor?


25. Obecnie ukazuje się dużo tytułów. Prawdopodobnie powoduje to większą selekcję nowości wśród czytelników. Część skłania się ku komiksom amerykańskim, inni preferują bardziej frankofony, kolejny odsetek miłośników rysowanych historii wybiera najlepsze ich zdaniem pozycje pochodzące z obu stron Atlantyku. Czy Taurus widzi tendencję wzrostu lub spadku sprzedaży w segmencie komiksów amerykańskich lub frankofońskich będących w ofercie wydawnictwa? Jeśli da się dostrzec takie procesy to czy działalność Taurusa będzie w jakiś sposób modyfikowana? W sensie położenia nacisku na komiksy amerykańskie kosztem frankofonów lub odwrotnie. Ewentualnie zostanie utrzymany obecny status quo.


26. Jesteście na bieżąco z komiksami historyczo-przygodowymi (Orły Rzymu, Skorpion, Murena). Być może istnieje jakaś szansa na wejście z nowym (krótkim ?) tytułem. Osobiście bym preferował czasy średniowiecza lub Imperium Rzymskiego w stylu: Apostata, Ekspedycja lub coś innego.
http://www.bedetheque.com/BD-Expedition-Tome-1-Le-lion-de-Nubie-149402.html
http://www.bedetheque.com/BD-Apostat-Tome-1-La-malediction-pourpre-177138.html


27. Pat Mills staje się coraz bardziej popularnym (i wydawanym) twórcą w naszym kraju (Slaine , zapowiadany Dredd). Być może dobrym pomysłem byłoby wystartowanie z Requiem Chevalier Vampire:
http://www.bedetheque.com/BD-Requiem-Chevalier-Vampire-Tome-1-Resurrection-2088.html


28. Nadal Taurus dopuszcza możliwość wznowienia początkowych tomów Skorpiona? Czy zrezygnowano z tego wstępnego pomysłu?



"Seria jest bardzo fajna. Ten kto nie kupi jest nędznym sclavusem. Albo innym Bazyliszkiem."

Offline kosmoski

Odp: Pytania do Taurusa
« Odpowiedź #159 dnia: Maj 26, 2016, 08:26:07 pm »
Mam nadzieję, że moje pytanie o Rozbitków Czasu jest godne wysłania :wink:


właśnie o takie pytania chodziło - Zbir, reedycja Skorpiona, Rozbitkowie, reedycja Silvera, Infamis i podobne...
jak coś się w tym temacie pojawi nowego, to się dowiemy ;)

mkolek81

  • Gość
Odp: Pytania do Taurusa
« Odpowiedź #160 dnia: Maj 27, 2016, 08:00:02 am »
29. Czy Taurus Media byłby zainteresowany dokończeniem serii Koziorożec w wypadku jeśli wydawnictwo Sideca rzeczywiście zostało zamknięte. Wiem że na obecną chwilę nic nie zostało potwierdzone co do zakończenia działalności tego wydawnictwa, jednak wiele rzeczy za tym stanem przemawia. Zostały do wydania tylko 2 tomy, szkoda by było aby ta seria pozostała u nas nie zamknięta.
« Ostatnia zmiana: Maj 31, 2016, 06:40:08 am wysłana przez mkolek81 »

Offline Thomas29Needles

Odp: Pytania do Taurusa
« Odpowiedź #161 dnia: Maj 27, 2016, 10:56:55 am »
Ponawiam pytanie, tym razem z numerkiem:

30. Czy Taurus zna znakomitą, wiktoriańską serię "The Fog", autorstwa Bonina i Seitera a jeśli tak to czy kiedykolwiek rozważał wydanie tej serii?

http://www.bedetheque.com/serie-1229-BD-Fog.html#

Offline mack3

Odp: Pytania do Taurusa
« Odpowiedź #162 dnia: Maj 27, 2016, 02:56:38 pm »

właśnie o takie pytania chodziło - Zbir, reedycja Skorpiona, Rozbitkowie, reedycja Silvera, Infamis i podobne...
jak coś się w tym temacie pojawi nowego, to się dowiemy :wink:
Jak cokolwiek się pojawi w jakimkolwiek temacie to się dowiemy...
Czyli, mimo, że na pewno nie jestem sam, który czeka na 2 tom tej serii, a poprzednie odpowiedzi sugerują, że coś się dzieje w tej kwestii (to nie jest Swamp Thing, gdzie za każdym razem TK odpowiada "nie") pytanie to zostało z góry autorytetu uznane jako niegodne. Typowe.

Offline kosmoski

Odp: Pytania do Taurusa
« Odpowiedź #163 dnia: Maj 27, 2016, 06:52:05 pm »
Ok, faktycznie mój błąd - myślałem że coś napisałem, a widzę że tego nie zrobiłem.


Na targach rozmawiałem z Wydawcą. Ustaliłem m.in. termin wysłania pytań i w trakcie naszej rozmowy padła sugestia, by pewnych pytań nie powtarzać. Tym samym pominięcie pewnych zagadnień nie jest tylko moim widzimisię, ale wynika z pewnych ustaleń.


Sorry, że nie napisałem tego wcześniej, pewny byłem że jednak o tym wspominałem...

Offline kenji

Odp: Pytania do Taurusa
« Odpowiedź #164 dnia: Maj 27, 2016, 10:06:29 pm »
31. Pytam ponownie - bo jednoznacznej odpowiedzi nie było. Za królową i ojczyzne - odpuszczacie czy pociągnięcie do końca ?? Czy dalej sie zastanawiacie ?
Dzieki