trawa

Autor Wątek: Pytania do Taurusa  (Przeczytany 89881 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Predek22

Odp: Pytania do Taurusa
« Odpowiedź #60 dnia: Styczeń 07, 2015, 05:36:09 pm »
27. Czy jest jakaś szansa na Hellblazer'a ręki Bisley'a ?  :biggrin:
28. Poza tym chętnie zobaczyłbym wydanie kolejnych numerów Sam & Twitch -najlepiej kilka zbiorczych ;3
 + bardzo dobre "Case Files"
29. Na koniec poleciłbym "Torso" -Bendisa xP

Offline wilk

Odp: Pytania do Taurusa
« Odpowiedź #61 dnia: Styczeń 12, 2015, 12:17:48 pm »
30. Tradycyjne pytanie z mojej strony. Na kiedy planowany jest dodruk tomów 13-16 Żywych trupów?

Offline horror

Odp: Pytania do Taurusa
« Odpowiedź #62 dnia: Styczeń 12, 2015, 08:45:35 pm »
Witam

31. Czy rozważaliście zmianę logo 'Centrum Komiksu', który umieszczacie na tylnej okładce waszych komiksów na 'bardziej współczesne'?
32. Czy wiadomo coś o dokończeniu komiksu 'Infamis'?
33. Czy planujecie kontynuować wydawanie 'Silas Corey' i 'Srebrny Księżyc nad Providence'?

pzdr

Offline misiokles

Odp: Pytania do Taurusa
« Odpowiedź #63 dnia: Styczeń 12, 2015, 09:21:17 pm »
'Srebrny Księżyc nad Providence'?
Tu mogę odpowiedzieć za Taurusa. To zamknięta, 2 tomowa seria. Nie ma co więcej wydawać.

Offline horror

Odp: Pytania do Taurusa
« Odpowiedź #64 dnia: Styczeń 13, 2015, 05:10:57 am »
Tu mogę odpowiedzieć za Taurusa. To zamknięta, 2 tomowa seria. Nie ma co więcej wydawać.

dziekuje.

Offline DarekŻory

Odp: Pytania do Taurusa
« Odpowiedź #65 dnia: Styczeń 13, 2015, 08:16:57 am »
 Nie do końca. Pomiędzy 1 a 2 tomem jest 3 lata różnicy. Autor może nas jeszcze zaskoczyć.

Offline misiokles

Odp: Pytania do Taurusa
« Odpowiedź #66 dnia: Styczeń 13, 2015, 08:26:30 am »
Nie zmienia to faktu, że nie ma co wydawać na tą chwilę, gdyż nic nie zostało narysowane.

Offline TePe

Odp: Pytania do Taurusa
« Odpowiedź #67 dnia: Styczeń 13, 2015, 08:52:07 am »
To ja się podczepię do tematu i zadam takie pytanie:
34. Czy zamierzacie wydać nowo powstałą serię Herenguela (twórcy Księżyca nad Providence) Ulysse 1781, która w tej chwili jest na 2 miejscu w najczęściej kupowanych na BD?

Offline Gazza

Odp: Pytania do Taurusa
« Odpowiedź #68 dnia: Styczeń 28, 2015, 02:15:53 pm »
Czy są jakieś szanse na omnibus "Żywe trupy"? :)

Offline TAURUS MEDIA

Odp: Pytania do Taurusa
« Odpowiedź #69 dnia: Styczeń 30, 2015, 02:03:27 pm »
 
Witam
zgodnie z obietnicą:


1.        Czy istnieje szansa, że Taurus wypuści na naszym rynku Button Mana z 2000 AD?
Nawiązaliśmy kontakt z 2000 AD ale co z tego wyniknie ... czas pokaże.
2.        Czy powrócicie jeszcze do wydawania komiksów Jasona i planowanego niegdyś hiszpańskiego westernu "Sunday", czy są to już tematy zamknięte?
Komiksy Jasona jak najbardziej. Niestety mamy permanentny brak odpowiedzi z jego strony. Próbujemy coś podziałać z jego amerykańskim wydawcą Fantagraphics i mamy nadzieję że coś z tego wyjdzie. „Sunday” dalej jest w zawieszeniu.
3.        Czy to prawda, że planujecie wydać "Criminal" Brubakera? Jeśli tak, to kiedy byście z tym ruszyli?
W tej chwili nie.
4.        Czy w razie sukcesu Valeriana, rozważycie wprowadzenie jeszcze jakiejś serii w postaci integrali? Macie już coś na oku?
Napewno nie w tym roku. Na „oku” mamy

5.        Czy w planach jest dodruk Long John Silver tom 1?
Nie planujemy.

6.        Czy po wydaniu brakujących albumów XIII, zamierzacie wydać archiwalne brakujące albumy ( te niedostępne , wydane przez Egmont)?
Niestety z przyczyn ekonomicznych NIE.

7.        Nie chcecie dokończyć Składu Głównego ??
Na razie nie rozważamy tej sprawy.
8.        Egmont nie chce wydać kontynuacji Trolii z Troy (wy macie Ekho tego autora) czy może dokończylibyście ta serię??..
Nie mamy w planach tej serii... może kiedyś
9.        Pytam wszystkich więc mogę i was o...najgenialniejszy graficznie komiks- Requiem Vampire Knight- Mills Ledroit??? 12 tomów
Graficznie rzeczywiście genialny szczególnie początkowe tomy ale scenariusz... Nie myślimy o wydawaniu tej serii.
10.     Czy jest szansa na dodruk 300 ?
Nie od Taurusa ;)
11.     Czy jest szansa na wydanie serii Love & Rockets (trochę marzenie ściętej głowy) ?
Nie przewidujemy
12.     A może bylibyście zainteresowani wydaniem Invisibles ?
Kiedyś już to rozważaliśmy ale z bólem serca odpuściliśmy. Dla pocieszenia słyszałem że rozmawia na ten temat jedno z polskich wydawnictw.

13.     Wspominaliście o kontynuowaniu po Egmoncie serii Largo Winch, w tomach po dwa albumy, nadal rozważacie, jeśli tak to kiedy?
Sprawa jest póki co w zawieszeniu.
14.     Czy negocjacje na wydanie tomów 6 i 7 (bo 8 i 9 są już podobno "zaklepane") Bouncera zmierzają do szczęśliwego finału?
Niestety nie. Natomiast „Bouncer: To Hell and Back” wydamy jeszcze w tym roku. Uprzedzając pytania: tak w twardej oprawie J
15.     Wyczytałem, że jeden z polskich wydawców zakupił prawa do UW2 Bajrama (liczę na Was) Czy planujecie drugi cykl UW1-Babel?
Nie planujemy.
16.     Czy jest szansa na wydanie Żywych Trupów w twardej oprawie, zbiorczej.
Nie planujemy.
17.     Czy poza The Walking Dead planujecie wydanie innych komiksów Kirkmana takich jak Outcast, Astounding Wolf Man, Invincible oraz Thief of Thieves?
Rozważamy „Złodzieja” co do pozostałych to NIE.
18.     Czy jest szansa, na Undertaker, nową serię twórców Asgarda?
Pierwszy tom „Undertakera” wydamy około połowy 2015.
19.     Podoba się Taurusowi seria "Okko". Czy istnieje możliwość pojawienia się "Okko" w naszym kraju ze znakiem byczka?
Podoba się i to bardzo (lubimy „samurajskie” klimat). Podjęliśmy już rozmowy.

20. Na facebooku wspominaliście o rozważaniu na poważnie ponownego wydania Skorpiona 1-6. Istnieje szansa na wznowienie Mureny?

Niestety na chwilę obecną nie przewidujemy wydania zbiorczego „Mureny”.

20.     Jakie serie frankofońskie, które nie były wydane w Polsce podobają się Taurusowi?
Większość z tych które nam się podobają już się ukazały. Z tych które zostały w Polsce zawieszone lub nie wychodziły to głownie: „Milczenie i krew”, „Władcy chmielu”, „Giacomo C.”, „Comanche”, „Ramiro”, „Leo Roa”, „Spirou”, „Kidd Paddle”, „Game Over”... 
21.     Władcy Chmielu- to też porzucona seria jak XIII na którą wielu czeka (wszak to Hamme w najlepszej formie)
Na chwilę obecną nie mamy w planach kończenia tej serii (chociaż bardzo ją lubię)
22.     Co tam będę ściemniał- Walcie ze Składem Głównym!!!
Też bez „ściemniania”. „Skład Główny” to fajny komiks tak jak inna firmowana przez Loisela seria „Grand Mort”. W tym roku na pewno nie a potem zobaczymy.
23.     Ile tomów Zabójcy planujecie wydać w 2015?
W tym roku nie wydamy tomów z cyklu 2. Nie kryję że spośród naszych „Francuzów” seria ta sprzedaje się najsłabiej dlatego myślimy o ewentualnej kontynuacji w innej formie... Może przedsprzedaż, może integral albo jedno i drugie razem.
24.     Kiedy kontynuujecie "Orbitala"? Myślę, że czas najwyższy :)
Zgadzam się. Z wydaniem wstrzymywaliśmy się do momentu potwierdzenie z Francji terminu wydania tom czyli zamykającego 3 dyptyk. Już wiemy że wyjdzie w tym roku, dlatego Taurus wyda 5 album jeszcze w tym roku (a być może również 6)
25.     Ile tomów Locke & Key planujecie wydać w 2015?
W 2015 wydamy 3 tomy serii „Locke & Key”
26.     Czy jest jakaś szansa na Hellblazer'a ręki Bisley'a ?
Nie ma szans.
28. Poza tym chętnie zobaczyłbym wydanie kolejnych numerów Sam & Twitch -najlepiej kilka zbiorczych ;3
+ bardzo dobre "Case Files"

Nie wydamy.

29. Na koniec poleciłbym "Torso"

Tytuł znam (mam na półeczce) ale nie przewidujemy wydania.

30. Tradycyjne pytanie z mojej strony. Na kiedy planowany jest dodruk tomów 13-16 Żywych trupów?

Tak ... dodruki. Tomy 13 i 14 za 3 dni (02.02.2015), tom 15 około kwietnia/maja br, tom 16 w drugiej połowie roku.

31. Czy rozważaliście zmianę logo 'Centrum Komiksu', który umieszczacie na tylnej okładce waszych komiksów na 'bardziej współczesne'?

Nie rozważaliśmy. Może mało „współczesne” ale tradycja też zobowiązuje. Centrum Komiksu istnieje już ho,ho albo dłużej.

32. Czy wiadomo coś o dokończeniu komiksu 'Infamis'?

Przejęliśmy od Pawła niepokolorowane szkice stron, bez wpisanych „dymków” i próbujemy coś z tego sklecić L Mam nadzieję że będę mogł za m-c dwa podać jakieś konkrety.

33. Czy planujecie kontynuować wydawanie 'Silas Corey' i 'Srebrny Księżyc nad Providence'?

„Silasa” tak (w sierpniu tom 3 a tom 4 w marcu/kwietniu 2016 jak ukaże się we Francji), „Srebrny...” nie bo to jest dyptyk J czyli już się zakończył.

34. Czy zamierzacie wydać nowo powstałą serię Herenguela (twórcy Księżyca nad Providence) Ulysse 1781, która w tej chwili jest na 2 miejscu w najczęściej kupowanych na BD?

Rozważamy wydawanie tej serii ale z decyzją czekamy na to jak wyjdą następne tomy.

35. Czy są jakieś szanse na omnibus "Żywe trupy"?

NIE.


I to by było na tyle.
pozdrawiam
Maciej Pietrasik
Taurus Media

 
TAURUS MEDIA

Offline DarekŻory

Odp: Pytania do Taurusa
« Odpowiedź #70 dnia: Styczeń 30, 2015, 05:34:15 pm »

 Witam. Wasze wydawnictwo w większości trafi w mój gust, cieszę się, że nie odpuszczacie.
 
 Moje pytania, to
 
 1 Czy wydawnictwo rozważyło, by wydanie 'long John silver w integralu??
 2 Bardzo chciał bym kontynuacji Rozbitków Czasu.
 3 Często wydajecie komiksy z historiami na dwa zeszyty może zechcecie wydawać je albumowo i integralnie?
« Ostatnia zmiana: Styczeń 30, 2015, 06:24:48 pm wysłana przez DarekŻory »

Offline Death

Odp: Pytania do Taurusa
« Odpowiedź #71 dnia: Styczeń 30, 2015, 05:47:47 pm »
Darek: Zaznacz cały tekst, zmień kolor na czarny, czcionkę na 10 i Verdana. I wtedy będzie ok.

Wygląda na to, że będzie 300 (obstawiam rozszerzenie Kanonu Komiksu z Egmont o Mausa, 300 i jeszcze jakieś inne).

Offline Gmork

Odp: Pytania do Taurusa
« Odpowiedź #72 dnia: Styczeń 30, 2015, 06:15:38 pm »
A co Elfes a Oracle od Soleil?

KukiOktopus

  • Gość
Odp: Pytania do Taurusa
« Odpowiedź #73 dnia: Styczeń 30, 2015, 06:36:36 pm »

[DO USUNIECIA]Kochani, trzymamy się wcześniej ustalonych reguł zadawania pytań, czyli max. 3 pytania na osobą i numerowane pytania, bo zaczyna robic sie bałagan. Jak rozumiem, nowa tura pytan została rozpoczęta, zatem pewnie dobrze by było aby Moderator jakoś ładnie tę nową turę odznaczył.

Offline budyn2h

Odp: Pytania do Taurusa
« Odpowiedź #74 dnia: Styczeń 30, 2015, 07:26:58 pm »
4. Czy jest szansa na dodruk Torpedo 1?

 

anything