trawa

Autor Wątek: Pytania do Taurusa  (Przeczytany 89880 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Łamignat

Pytania do Taurusa
« Odpowiedź #30 dnia: Czerwiec 23, 2006, 08:50:40 pm »
Mnie powoli opóźnienia T. zaczynają irytować.
Lubię to wydawnictwo ale lepiej byłoby aby informowali czytelników dokładniej o terminach premier kolejnych albumów.
Rozumiem wakacje i te sprawy  lecz szacunek do klienta jest bardzo ważny....
Zobaczymy i czekam na poprawę ....

Offline empro

Pytania do Taurusa
« Odpowiedź #31 dnia: Czerwiec 24, 2006, 08:56:18 am »
Cytat: "mackey"
Ktoś wie kiedy dokończenie pakietu Taurusa, a przynajmniej Żywe Trupy 3 ?


ponoc powinno byc w przyszlym tygodniu :)
czyli już za momencik :)

Offline mackey

Pytania do Taurusa
« Odpowiedź #32 dnia: Lipiec 12, 2006, 09:07:02 am »
Czy ktos wie co się z nimi dzieje ? Kiedy ukażą się ŻT3 ?
Miały być ostatecznie w poniedziałek, mamy środę a nawet komikslandia wstawiająca nowości przed premierą nie ma o tym nawet wzmianki.

Zaczyna być to naprawde irytujące. Pakiet czerwcowy okazał się jednym albumem adresowanym nie do komiksiarzy, drugi zostal opóźniony (swoją drogą błąd drukarski w Losers przesunał inny pakiet tylko o 2 dni), a 3 zupełnie przełożony. Pomijając fakt, ze nie wiadomo co wyjdzie w lipcu, to jest to troche śmieszne.

Miało być tak pięknie, wyszło jak zawsze.
Może już następny post przyniesie jakiś mondry tekst ...

Offline freshmaker

Pytania do Taurusa
« Odpowiedź #33 dnia: Lipiec 12, 2006, 09:30:51 am »
czlowieku wyluzuj, sa wakacje. nawet kartka pocztowa idzie 2 tygodnie.
"...żyję jak król i łamię non-stop prawo..."
mój ulubiony aktor antysemita Mel Gibbons

Offline hopatika

Pytania do Taurusa
« Odpowiedź #34 dnia: Lipiec 12, 2006, 09:40:08 am »
nie no, mackey ma rację. Taurus ruszył z kopyta, ale coś się w ciągu ostatnich miesięcy zaczyna sypać. mam nadzieję, że nie zostaniemy z kolejnymi pozaczynanymi seriami.  :?

Offline mackey

Pytania do Taurusa
« Odpowiedź #35 dnia: Lipiec 12, 2006, 10:02:39 am »
Cytat: "freshmaker"
czlowieku wyluzuj, sa wakacje. nawet kartka pocztowa idzie 2 tygodnie.


To nie jest sprawa wakacji.
Trupy były zapowiedziane na przełom maja i czerwca EDIT: kwiecień/maj, potem zostały przesunięte na czerwiec, teraz na połowę lipca.
W lipcu miał wyjść 2 tom Losers, ale z racji przesunięcia Wampira pewnie bedzie kolejna obsuwa.
Rozumiem Mandrę, mają po kilka albumów do przetłumaczenia i składu na m-c. Essy po kilkaset stron, mangi po 200-300 stron. Mogą sie nie wyrabiać. A T ma 2-3 pozycje na 1-2 m-ce. I co chwila coś wypada, coś sie przesuwa, coś sie źle wydrukuje.
Zaliczają lot koszący w dół zgodny z ostanim albumem :). Oby udało im się wyciągnąć w górę, choćby tuż nad ziemią. Bo bardzo czekam szczególnie na Y the last man.
Może już następny post przyniesie jakiś mondry tekst ...

Offline empro

Pytania do Taurusa
« Odpowiedź #36 dnia: Lipiec 12, 2006, 11:05:07 am »
byłem w CK wczoraj i Trupy mają być na dniach,
jakieś te drukarskie sprawy mogą położyć sporo prmierę, u nas niestety drukarnie nie należą do łatwych :)

Offline Kingpin

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 2 273
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Official Mroja Spokesman
Pytania do Taurusa
« Odpowiedź #37 dnia: Lipiec 12, 2006, 11:14:52 am »
Lubię siać defetyzm, więc nie ominę takiej okazji. :badgrin:

Dla mnie "problem z drukarnią" to to samo co "nagłe problemy żołądkowe" pierwszego kaczorka.
Taurus ma kryzys, to widać. Obawiam się, że serie sprzedają się sporo poniżej oczekiwań i zaczyna być problem z cash flow.
Zbir nie jest hitem. Losers pewnie też nie. Serie nie zarabiają na kolejne komiksy i tyle. Proza życia...

Obym się mylił.

Offline hopatika

Pytania do Taurusa
« Odpowiedź #38 dnia: Lipiec 12, 2006, 12:20:13 pm »
pewnie niestety masz rację.

czy w tym, że zarówno Zbir, jak i Straceńcy to serie kolorowe i stosunkowo drogie, słabo się sprzedające, istnieje jakakolwiek prawidłowość? może Taurus powinien skupić się na tańszych, cz-b?

Offline mackey

Pytania do Taurusa
« Odpowiedź #39 dnia: Lipiec 12, 2006, 12:32:16 pm »
Cytat: "hopatika"
pewnie niestety masz rację.

czy w tym, że zarówno Zbir, jak i Straceńcy to serie kolorowe i stosunkowo drogie, słabo się sprzedające, istnieje jakakolwiek prawidłowość? może Taurus powinien skupić się na tańszych, cz-b?


Powinien się przede wszystkim skupić na seriach znanych, lubianych i oczekiwanych lub na autorach, którzy są w Polsce popularni.
Pomijając "300", większość ich tytułów była nieznana dużej liczbie komiksiarzy. To był największy błąd, że nie znaleźli takiej serii jak Sandman dla Egmontu. A powinni skoro uderzali w podobną grupę docelową. A Zbiry, Zamiec i Queen & Country powinny wychodzić jako dodatki do głównych serii. Cóż poradzić, że w Polsce sprzedaje sie tylko Ennis i Gaiman.
Mają War Stories, mają Y, mają Johny Double, mają mr. Punch. A wydają Ostatni lot i Ja, Wampir (a własciwie próbują). Takie tytuły nie utrzymają wydawnictwa komiksowego w Polsce. Chyba, ze nie jest to działalność główna dla firmy.
Może już następny post przyniesie jakiś mondry tekst ...

Offline spidey

Pytania do Taurusa
« Odpowiedź #40 dnia: Lipiec 13, 2006, 01:02:44 am »
Czyżby syndrom DK?
 :lol:

Offline 4-staczterdzieściicztery

Pytania do Taurusa
« Odpowiedź #41 dnia: Lipiec 13, 2006, 01:36:09 am »
Cytat: "spidey"
Czyżby syndrom DK?
 :lol:


To Dom Komiksu dorobił się już swojego syndromu?

A z Taurusem liczę, że to przejściowe kłopoty i wiedzą co robią.
"Życie to banda włóczących się razem komórek, mających wspólny cel."

Offline KoZZ

Pytania do Taurusa
« Odpowiedź #42 dnia: Lipiec 13, 2006, 10:01:13 am »
Cytat: "4-staczterdzieściicztery"
Cytat: "spidey"
Czyżby syndrom DK?
 :lol:


To Dom Komiksu dorobił się już swojego syndromu?
chyba wśród czytelników:P
FOR YOUR CONSIDERATION

Offline kingquest

Pytania do Taurusa
« Odpowiedź #43 dnia: Lipiec 13, 2006, 10:46:08 am »
Cytuj
A z Taurusem liczę, że to przejściowe kłopoty


Też mam taką nadzieję.
Jednak już nie jestem takim optymistą co do działalności tego wydawnictwa. Zarezerwowali wiele tytułów jednak nie wygląda to najlepiej. W tej chwili jestem realistą i wątpie że wydadzą większość rozpoczęteych i zapowiedzianych serii. Mam nadzieję, że źle gadam i w końcu wyjdą na prostą. Gdyż wydawnictwo idealnie trafia w moje gusta czytelnicze. Wydajcie przynajmniej Żywe trupy i QiC!
     Mieli zrobić kawał dobrej roboty dla polskiego rynku ! JEdnak w przypadku upadku wydawnictwa okaże się że zrobili bardzo wiele złego. Zaklepali wiele serii a następnie nie wydali ich w całości i tym samym nigdy nie ujrzymy ich w naszym kraju !
W każdym razie trzymam kciuki za dalsze posunięcia Taurusa, no i czekam na te upragnione ŻT !

Offline Archie

Odp: Pytania do Taurusa
« Odpowiedź #44 dnia: Listopad 26, 2014, 11:06:41 pm »
ODCINAJĄC SIĘ OD POPRZEDNICH POSTÓW ZACZYNAMY OD POCZĄTKU 321 START


1. Czy istnieje szansa, że Taurus wypuści na naszym rynku Button Mana z 2000 AD? Jest to kryminalna klasyka gatunku okraszona szczegółową kreską oraz iście filmowym kadrowaniem. Za scenariusz odpowiada John Wagner - twórca Sędziego Dredda oraz A History of Violence. Po sukcesie Parkera widać, że rodzimi czytelnicy chcą dobrych, kryminalnych serii. Button Man ma tylko cztery tomy, żeby je dorwać w oryginale po angielsku trzeba się trochę nagimnastykować, a to przemawia na korzyść publikacji u nas (wygodniej będzie kupić od Taurusa niż sprowadzać z kilku zagranicznych źródeł).
« Ostatnia zmiana: Listopad 26, 2014, 11:20:10 pm wysłana przez Archie »
Lord Acton (1834-1902): "All power tends to corrupt and absolute power corrupts absolutely."
Luke Cage: "Shit happens. Every day, in every city, on every corner. Shit muthaf**kin' happens. And it can happen to you."