trawa

Autor Wątek: Pytania do Taurusa  (Przeczytany 89969 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline absolutnie

Odp: Pytania do Taurusa
« Odpowiedź #195 dnia: Styczeń 16, 2017, 12:32:07 pm »
Woman on the River M.Schultheiss? Uważam, że około Taurusowe klimaty. Jednotomówka



Niby jednotomówka, ale przecież wcale nie najlepsza. Ktoś, kto zechciałby wydawać w Polsce Schultheissa, powinien jednak zacząć od jego komiksów bardziej kanonicznych, trakich jak "Bell's Theorem" czy "Haie von Lagos" lub "Reise mit Bill".
I nie wiem, czemu miałyby to być Taurusowe klimaty? Może byś napisał coś więcej na ten temat. Bo takie rzucenie tytułem, nikomu nic nie mówi. Nawet Taurusowi (choć niby ma to być pytanie do niego).
Imaginary enemies are not hard to conjure into being.

Offline kosmoski

Odp: Pytania do Taurusa
« Odpowiedź #196 dnia: Styczeń 16, 2017, 06:20:47 pm »
Zaczynamy kolejną turę. Odpowiedzi do poprzedniej:
http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,37039.msg1385466.html#msg1385466

Przypominam o numerowaniu pytań. Przed zadaniem nowego pytania proszę sprawdzić, czy już wcześniej nie padła na nie odpowiedź.

Offline 79ers

Odp: Pytania do Taurusa
« Odpowiedź #197 dnia: Styczeń 17, 2017, 12:01:06 pm »

Niby jednotomówka, ale przecież wcale nie najlepsza. Ktoś, kto zechciałby wydawać w Polsce Schultheissa, powinien jednak zacząć od jego komiksów bardziej kanonicznych, trakich jak "Bell's Theorem" czy "Haie von Lagos" lub "Reise mit Bill".
I nie wiem, czemu miałyby to być Taurusowe klimaty? Może byś napisał coś więcej na ten temat. Bo takie rzucenie tytułem, nikomu nic nie mówi. Nawet Taurusowi (choć niby ma to być pytanie do niego).

Uważam, że pierwsze spotkanie czytelnika z danym twórcą nie powinno zaczynać się od najmocniejszego strzału, chociażby dlatego, że później teoretycznie bedzie już tylko gorzej. Rozumiem, że start ma zachęcić, a nie zniechęcić i wydawca potrzebuje minimum gwarancji, że to się sprzeda. Co do treści licencji, może być tak, że publikacja jednej pozycji danego autora, pociąga za soba konieczność pojawienia się kolejnych, tego akurat nie wiem i właściwie dlaczego jako czytelnik mam zawracać sobie tym głowę.

Kanon - czym właściwie jest kanon kiedy od wielu lat na szczycie wielu zestawień znajduje się Maus, komiks przeciętny, momentami nawet słaby. Gust jest względy. Dla przykładu moim ulubionym komiksem od Dorisona jest Trzeci Testament, który nie jest szczególnie wysoko oceniany przez czytelników. Wkrótce debiutuje w Polsce Caza, czy dostaniemy najlepszą historię od tego autora (kanoniczną) - tak/nie - zależy kogo zapytasz i kto liczy głosy? Biorę tę historię w ciemno, czy jest w tym coś złego?

Wracając do Women on the River o czym to jest. Kilka minut spędzonych w internecie i wiadomo o czym, po co więc pisac eleboraty na ten temat i zdradzać fabułę jeszcze przed lekturą. Powyższe uwagi nie są bynajmniej skierowane pod adresem Taurusa. Mam zaufanie dla Ich gustu wydawniczego i wierzę, że jeżeli uznają, że warto to opublikują, a ten tytuł to moja propozycja.

Offline absolutnie

Odp: Pytania do Taurusa
« Odpowiedź #198 dnia: Styczeń 17, 2017, 02:14:44 pm »


Kanon - czym właściwie jest kanon kiedy od wielu lat na szczycie wielu zestawień znajduje się Maus, komiks przeciętny, momentami nawet słaby. Gust jest względy. Dla przykładu moim ulubionym komiksem od Dorisona jest Trzeci Testament, który nie jest szczególnie wysoko oceniany przez czytelników. Wkrótce debiutuje w Polsce Caza, czy dostaniemy najlepszą historię od tego autora (kanoniczną) - tak/nie - zależy kogo zapytasz i kto liczy głosy? Biorę tę historię w ciemno, czy jest w tym coś złego?

Wracając do Women on the River o czym to jest. Kilka minut spędzonych w internecie i wiadomo o czym, po co więc pisac eleboraty na ten temat i zdradzać fabułę jeszcze przed lekturą. Powyższe uwagi nie są bynajmniej skierowane pod adresem Taurusa. Mam zaufanie dla Ich gustu wydawniczego i wierzę, że jeżeli uznają, że warto to opublikują, a ten tytuł to moja propozycja.


Powiem szczerze, że wiem, co to jest kanon i na jakich zasadach się go ustala. Wiem również, dlaczego "Maus" jest umieszczany na szczycie wielu zestawień i wiem, dlaczego tak jest. Ponadto wiem, że z całą pewnością nie jest to komiks przeciętny, a momentami nawet słaby. Nie dość tego, wiem również, o czym jest "Woman on the River" i jakie są jego walory plastyczne.

Uważam, że Matthias Schultheiss jest rysownikiem wybitnym. Naprawdę wybitnym. I że powinien zostać w Polsce wydany. Uważam również, że najlepiej by było, gdyby polski wydawca (moim zdaniem to nie powinien byc Taurus, w którego ofercie dominują komiksy lekkie, latwe i przyjemne) zdecydował się na któryś z trzech tytułów powszechnie uważanych za jego największe osiągnięcia, czyli:
1. http://www.bedetheque.com/serie-2696-BD-Theoreme-de-Bell.html
2. http://www.bdgest.com/preview-1657-BD-reve-du-requin-le-dirty-business.html?_ga=1.9847733.1488799358.1484647872
3. http://www.bdgest.com/preview-700-BD-voyage-avec-bill-le-recit-complet.html?_ga=1.12406708.1488799358.1484647872

Na mojej prywatnej liście wysoko (dużo wyzej niż "Wonan on the River") plasuje się również album z adaptacjami opowiadań Bukowskiego:
http://www.bedetheque.com/BD-Folies-ordinaires-26543.html

I te tytuły są moją propozycją. Niekoniecznie dla Taurusa. Może dla Kultury Gniewu, dla Timofa, dla Scream Comics, Fantasmagorii, Wydawnictwa Komiksowego lub jakiegokolwiek innego, nastawionego na wypełnianie białych plam w naszej wiedzy komiksowej.

To naprawdę wybitny twórca, który - jak się tutaj okazuje - może podobać się ludziom o bardzo różnych gustach i pglądach na to, co w komiksie piękne, prawdziwe i dobre.

Imaginary enemies are not hard to conjure into being.

Offline donTomaszek

Odp: Pytania do Taurusa
« Odpowiedź #199 dnia: Styczeń 17, 2017, 02:38:51 pm »
Wkrótce debiutuje w Polsce Caza, czy dostaniemy najlepszą historię od tego autora (kanoniczną) - tak/nie - zależy kogo zapytasz i kto liczy głosy?
Ze co???
Kiedy i przez kogo?
Wow! Az mi cisnienie podskoczylo! :-D
Sometimes I'd like to get my hands on God...

Offline kenji

Odp: Pytania do Taurusa
« Odpowiedź #200 dnia: Styczeń 17, 2017, 02:41:44 pm »

Offline donTomaszek

Odp: Pytania do Taurusa
« Odpowiedź #201 dnia: Styczeń 17, 2017, 02:46:39 pm »
Dzieki kenji.
W koncu mistrz zawita do Polski! Juz nie moge sie doczekac.
 :wink:
Sometimes I'd like to get my hands on God...

Offline keram

Odp: Pytania do Taurusa
« Odpowiedź #202 dnia: Marzec 19, 2017, 07:30:59 pm »
Jesteście chyba jedynym wydawnictwem z czołówki, które nigdy nie sprowadziło do Polski żadnego autora.
Czy jest szansa, że w tym roku się to zmieni?
Czy możecie spróbować zaprosić do Warszawy lub Łodzi jakiegoś rysownika?

Offline Itachi

Odp: Pytania do Taurusa
« Odpowiedź #203 dnia: Marzec 19, 2017, 07:51:38 pm »
Taurus nie opowiada już na pytania zadawane w tym wątku, z takimi sprawami lepiej uderzyć bezpośrednio na fb.

Offline gobender

Odp: Pytania do Taurusa
« Odpowiedź #204 dnia: Marzec 19, 2017, 08:02:14 pm »
Może czas zatem odpiąć wątek?

Offline keram

Odp: Pytania do Taurusa
« Odpowiedź #205 dnia: Marzec 19, 2017, 08:07:16 pm »
Nie mam konta na fb.
Może koś z was zechce powtórzyć moje pytanie.

Offline bluebeery

Odp: Pytania do Taurusa
« Odpowiedź #206 dnia: Marzec 19, 2017, 10:44:13 pm »
Nie mam konta na fb.
Może koś z was zechce powtórzyć moje pytanie.
Zapytałem. Jak udzielą odpowiedzi dam znać na forum.

Offline keram

Odp: Pytania do Taurusa
« Odpowiedź #207 dnia: Marzec 20, 2017, 05:38:10 am »
dzięki

Offline bluebeery

Odp: Pytania do Taurusa
« Odpowiedź #208 dnia: Marzec 20, 2017, 12:24:43 pm »
Taurus odpowiedział, cytuję: "Za wcześnie by o tym pisać".

Offline Gawin

  • Starszy Mistrz
  • ****
  • Wiadomości: 363
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • F**K sleep trance is all I need....
Odp: Pytania do Taurusa
« Odpowiedź #209 dnia: Kwiecień 19, 2017, 07:28:20 am »
Moze pytanie juz bylo i ktos mi odpowie na nie tutaj. Kiedy nowe Zywe trupy?

 

anything