Autor Wątek: Pytania do Taurusa  (Przeczytany 89846 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

N.N.

  • Gość
Pytania do Taurusa
« Odpowiedź #15 dnia: Kwiecień 25, 2006, 02:00:28 pm »
Cytat: "I.Inni"
Cytat: "N.N."
"Eryk" - o ile dobrze pamietam...


Raczej nie to, bo na podstawie Świata Dysku wyszły najprawdopodobniej tylko cztery komiksy: Kolor magii, Blask fantastyczny, Mort i Straż! Straż!.

O komiksie Eryk nie słyszałem. Wyszła za to wersja ilustrowana, może o nią chodzi?


Morta miałem na myśli, tytuły książek mi się pomieszały. Ale to musiał Mort być (i na pewno komiks) - na okładce miał przekreślony napis "śmierć" i dopisane Mort. A w środku wyglądał okropnie bezstylowo - jak komiks o Kurcie Cobainie...
Ale teraz to już zaciekawiło mnie, co tam na podstawie Pratchetta potworzono, czy mógłbym jakiś link prosić, żeby chociaz na pozostałe okładki rzucić okiem...

Offline Weil Deshalb

Pytania do Taurusa
« Odpowiedź #16 dnia: Kwiecień 25, 2006, 05:07:34 pm »
Znalazłem tylko do Straż! Straż!:

http://www.lspace.de/book..._tpdwggbcpb.jpg
Artysta Znany Niegdyś Jako I.Inni.

Curses upon you, Thomas Construction! Humanity will remember you as another Judas, if we aren’t all destroyed!

Offline mackey

Pytania do Taurusa
« Odpowiedź #17 dnia: Kwiecień 26, 2006, 08:56:52 am »
Kilka odpowiedzi - żadna na 100%, tylko przewidywania Taurusa (nie moje)

Losers t.2 - lipiec 2006
Y - The Last Man t.1 - sierpien/wrzesien 2006
War Stories t.1 - wrzesien 2006
Może już następny post przyniesie jakiś mondry tekst ...

Offline Manis

Pytania do Taurusa
« Odpowiedź #18 dnia: Kwiecień 26, 2006, 12:46:04 pm »
Cytat: "N.N."

Morta miałem na myśli, tytuły książek mi się pomieszały. Ale to musiał Mort być (i na pewno komiks) - na okładce miał przekreślony napis "śmierć" i dopisane Mort. A w środku wyglądał okropnie bezstylowo - jak komiks o Kurcie Cobainie...


W bydgoskiej ksiegarni z anglojezyczna literatura jest do kupienia komplet czterech tych komiksow po 50-60 zl od sztuki, ale stany fatalne - jak egzemplarze po 4 latach w miejskiej biblitece - mniej wiecej tyle czasu leza na polce w tej ksiegarni. Kiedys proponowalem wlascicielowi, ze je kupie jak da mi 50% rabatu, ale nie byl chetny, wiec sobie pewnie jeszcze poleza do likwidacji sklepu.

Rysunkowo faktycznie nie zachwyca, ale tez nie odrzuca. Za to przeniesienie do komiksu humoru Pratchetta jest calkiem udane - i chyba to jest w tym przypadku najwazniejsze.

Jak zaobaczylem te komiksy po raz pierwszy, to od razu pomyslalem, ze to moglby byc hit wydawniczy (uwzgledniajac jak wysokie sa naklady ksiazek Pratchetta i ilu ma w Polsce milosnikow) i nawet ze 3 lata temu pytalem Tomka Kolodziejczaka czy nie myslal o wydaniu tego - jak widac seria jest do wziecia do dzis.

Offline hopatika

Pytania do Taurusa
« Odpowiedź #19 dnia: Maj 17, 2006, 10:03:03 pm »
czy ktoś wie, kiedy będzie drugi tom Whiteout? co to za totalna obsuwa? :?

Offline empro

Pytania do Taurusa
« Odpowiedź #20 dnia: Maj 17, 2006, 10:06:46 pm »
Cytat: "hopatika"
czy ktoś wie, kiedy będzie drugi tom Whiteout? co to za totalna obsuwa? :?


w piątek ponoć wieczorem :)

Offline hopatika

Pytania do Taurusa
« Odpowiedź #21 dnia: Maj 18, 2006, 06:49:18 am »
oby, bo się na sobotę nastawiłem na zakupy.  :p

Offline 4-staczterdzieściicztery

Pytania do Taurusa
« Odpowiedź #22 dnia: Maj 18, 2006, 01:41:45 pm »
Cytat: "Aleja Komiksu"
Wydawnictwo Taurus Media udostępniło Alei Komiksu informacje na temat najbliższych premier komiksowych.
I tak - zerowy tom Zbira i drugi tom Whiteout (o podtytule Odwilż) trafią do sprzedaży już jutro (sprzedaż internetowa) i w poniedziałek (warszawskie Centrum Komiksu).

Do 15 czerwca na półki księgarń trafić ma Ostatni Lot i Żywe trupy #3.
Ja, wampir #1 ukaże się na przełomie czerwca i lipca - wydawnictwo dokłada starań, by komiks trafił do sprzedaży jeszcze przed końcem roku szkolnego
.
"Życie to banda włóczących się razem komórek, mających wspólny cel."

Offline Kingpin

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 2 273
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Official Mroja Spokesman
Pytania do Taurusa
« Odpowiedź #23 dnia: Maj 18, 2006, 01:48:05 pm »
Z tego widać, że Taurus ma poważne problemy żeby wydać 2 komiksy miesięcznie. Obawiam się, że tych problemów będzie tylko przybywało.

Offline Łamignat

Pytania do Taurusa
« Odpowiedź #24 dnia: Maj 18, 2006, 01:49:13 pm »
Zywe trupki  , mniam  :)
ale juz irytuje mnie nieco to oczekiwanie  .......

Offline 4-staczterdzieściicztery

Pytania do Taurusa
« Odpowiedź #25 dnia: Maj 18, 2006, 01:58:22 pm »
Cytat: "Kingpin"
Z tego widać, że Taurus ma poważne problemy żeby wydać 2 komiksy miesięcznie. Obawiam się, że tych problemów będzie tylko przybywało.


Czy to nie są nieco przedwczesne wnioski? Zważywszy, że zapowiadali na samym początku: nie w każdym miesiącu coś wydamy. A różne obsuwy wśród wydawców nie są rzeczą niespotykaną.
"Życie to banda włóczących się razem komórek, mających wspólny cel."

Offline Kingpin

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 2 273
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Official Mroja Spokesman
Pytania do Taurusa
« Odpowiedź #26 dnia: Maj 18, 2006, 02:09:19 pm »
Cytat: "4-staczterdzieściicztery"
Cytat: "Kingpin"
Z tego widać, że Taurus ma poważne problemy żeby wydać 2 komiksy miesięcznie. Obawiam się, że tych problemów będzie tylko przybywało.


Czy to nie są nieco przedwczesne wnioski? Zważywszy, że zapowiadali na samym początku: nie w każdym miesiącu coś wydamy. A różne obsuwy wśród wydawców nie są rzeczą niespotykaną.

Możemy dyskutować, czy nie mają problemów.
Po WSK zapowiadali komiksy na przełom kwiecień/maj. Mamy drugą połowę maja.
Wydają tylko 2 komiksy (z problemem w postaci opóźnienia). Czy wydają, czy nie to i tak muszą ponosić koszty stałe (zusy, podatki itd.).
Jak nie wydają, to nie sprzedają. Jak nie sprzedają, nie mają na koszty stałe i na wydawanie kolejnych.
I stąd moje zdanie o możliwych kolejnych problemach.

Offline empro

Pytania do Taurusa
« Odpowiedź #27 dnia: Maj 18, 2006, 02:12:08 pm »
Cytat: "4-staczterdzieściicztery"
Cytat: "Kingpin"
Z tego widać, że Taurus ma poważne problemy żeby wydać 2 komiksy miesięcznie. Obawiam się, że tych problemów będzie tylko przybywało.


Czy to nie są nieco przedwczesne wnioski? Zważywszy, że zapowiadali na samym początku: nie w każdym miesiącu coś wydamy. A różne obsuwy wśród wydawców nie są rzeczą niespotykaną.


i w dodatku czasem los płata figle :)
póki co bym nie dramatyzował, i tak idzie im nieźle :)

Offline Kingpin

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 2 273
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Official Mroja Spokesman
Pytania do Taurusa
« Odpowiedź #28 dnia: Maj 18, 2006, 02:28:49 pm »
Cytat: "empro"

póki co bym nie dramatyzował, i tak idzie im nieźle :)

Nie dramatyzuję. Takie mam tylko luźne przemyślenia. Żeby istnieć trzeba zarabiać, żeby zarabiać trzeba - w tym przypadku - wydawać komiksy. Żadne to odkrycie Ameryki.
No i wreszcie będą zadowoleni ci co mówią, że "na Egmont to wszyscy psioczą, a na Taurusa nikt". Popsioczyłem więc trochę na Taurusa.

Offline mackey

Pytania do Taurusa
« Odpowiedź #29 dnia: Czerwiec 23, 2006, 10:38:53 am »
Ktoś wie kiedy dokończenie pakietu Taurusa, a przynajmniej Żywe Trupy 3 ?
Może już następny post przyniesie jakiś mondry tekst ...

 

anything