trawa

Autor Wątek: Czytanie mang i komiksów w sklepach, Empikach i Matrasach.  (Przeczytany 9017 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

grzybek

  • Gość
Czytanie mang i komiksów w sklepach, Empikach i Matrasach.
« dnia: Kwiecień 20, 2006, 01:49:33 am »
Proszę, ustosunkujcie się do tej ankiety:

http://www.manga.gildia.pl/publicystyka/felietony/czytanie_mang_w_sklepie

pozdrawiam
Grzybek

Offline Louise

  • Redakcja KZ
  • Stolnik bracki
  • *
  • Wiadomości: 1 546
  • Total likes: 0
  • Płeć: Kobieta
Czytanie mang i komiksów w sklepach, Empikach i Matrasach.
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 20, 2006, 08:37:40 am »
Taka ankieta nigdy nie będzie choć w minimalnym stopniu rzetelna, bo każdy może głosować kilka razy na jedną/różne odpowiedzi. To bardziej taka zabawa "kliknij na mnie" ;)
Raczej wątpię, żeby 114 osób nigdy nie czytało w epikach, a 9 nagminnie. :roll: Wystarczy wejśc do salonu i aby dostać sie do półki z komiksami, trzeba przedżeć się przez tłumy czytających mangowców :/ Taka juz chyba polska natura.  :lol:

Offline Dreadorus Maximus

Czytanie mang i komiksów w sklepach, Empikach i Matrasach.
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 20, 2006, 10:03:22 am »
W Megtastorze we Wrocławiu upchnęli mangi w kąt i ten kąt jest stale zapchany. Ciekawe jest to, ze czytacze "zwykłych" komiksów czytają siedzac na wykładzinie, albo na kanapie, a mangowcy stoją stłoczeni pod regałem. Najciekawsze jest to, że jak już ktoś kończy mangę i bierze "zwykły" komiks, to już spokojnie idzie sobie usiąść do "czytelni". Ciekawe zjawisko, chyba wynika z tego, że czytający mangę boją się, że ktoś odkryje, że czytają własnie "te chińskie" komiksy. Stojąc stłoczeni czują się bezpieczniej, ale i tak starają się ukryć jaki konkretnie tytuł czytają.
Takie moje obserwacje w empiku w moim miescie.
Też macie jakieś?
Cytat: ryceros
Lubię wejśc na jakiś topik i zamiast rzeczowej dyskusji czytać kłótnie i durne docinki.

KRL

  • Gość
Czytanie mang i komiksów w sklepach, Empikach i Matrasach.
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 20, 2006, 11:02:32 am »
Zachodzę do księgarni raz na tydzień mniej wiecej. Poprawka- do róznych księgarni. I zawsze widze tego samego typa- mały karakan z luźnym wąsem od 5 lat w tej samej skórzanej kurtce, ale zawsze z nowym plecakiem- a na plecaku wlepy z mangi,no  i on kufa zawsze ale to zawsze stoi i czyta! Mangi rzecz jasna... Jest chyba najbardziej obczytanym typem w tym kraju... Albo mieszka pomiedzy półkami gdzies tam. Ciekawe zjawisko. Faktycznie.

Offline steelie

Czytanie mang i komiksów w sklepach, Empikach i Matrasach.
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 20, 2006, 11:10:18 am »
Draed: W warszawskim Empiku są trzy półki z komiksami i jeden duży regał przy ścianie. Dwie półki są zajęte przez zachodnie komiksy, jedna przez mangę, lewa stron regału jest zachodnia, prawa mangowa. I wszyscy sobie razem siedzą na podłodze i czytają. Komiksiarze wszystkich krajów łączcie się!

Miałem kiedyś taką przygodę w Empiku, postanowiłem sobie przeczytać Tokyo Mew Mew. Okładkę jaką pierwszy tom ma każdy wie. Jak zdejmowałem go z półki miałem wrażenie, że róż bije na cały sklep, a jedna babka tak się na mnie jakoś, hmm... dziwnie spojrzała ;)

grzybek

  • Gość
Czytanie mang i komiksów w sklepach, Empikach i Matrasach.
« Odpowiedź #5 dnia: Kwiecień 20, 2006, 12:12:32 pm »
Ankieta ma jakis % bledow. No ale jak ktos chce to i nawet coocki i IPki nie pomoga.
Mysle, ze tutaj nie ma duzego % znieksztalcen bo ta ankieta niczego nie daje. Nie bedzie ona powodowala, ze jakis tytul wygra i wejdzie do slepow.

A pytanie czy te 100 czy 200 osob nie czyta ? Normalne. Spora czesc czytelnikow Nowej GIldii to ludzie srednich i malych miast + wioski.

W tak malych miejscach zostaja kioski ruchu. Poza tym czytelnicy Nowej Gildii Mangi i Anime / Komiksu i innych dzialow zdecydowanie roznia sie profilem od innych serwisow. Wystarczy zobaczyc jak na forum sciga sie tutaj  piractwo. Na innych serwisach linki do torrentow lataja czesciej niz wypowiedzi :)

Offline Dreadorus Maximus

Czytanie mang i komiksów w sklepach, Empikach i Matrasach.
« Odpowiedź #6 dnia: Kwiecień 20, 2006, 01:31:49 pm »
Cytat: "steelie"
Miałem kiedyś taką przygodę w Empiku, postanowiłem sobie przeczytać Tokyo Mew Mew. Okładkę jaką pierwszy tom ma każdy wie. Jak zdejmowałem go z półki miałem wrażenie, że róż bije na cały sklep, a jedna babka tak się na mnie jakoś, hmm... dziwnie spojrzała

Siedziałem sobie w "czytelni" i czytałem "Love Hina", a obok mnie siedział jakiś koleś i przeglądał "Lornę". U mnie było widać okładkę, a u niego całą bogatą treść wraz ze szczegółami :). Zgadnijcie na kogo ludzie patrzyli jak na większego dziwaka :)
Cytat: ryceros
Lubię wejśc na jakiś topik i zamiast rzeczowej dyskusji czytać kłótnie i durne docinki.

Offline Louise

  • Redakcja KZ
  • Stolnik bracki
  • *
  • Wiadomości: 1 546
  • Total likes: 0
  • Płeć: Kobieta
Czytanie mang i komiksów w sklepach, Empikach i Matrasach.
« Odpowiedź #7 dnia: Kwiecień 20, 2006, 08:18:07 pm »
Cytat: "grzybek"
Ankieta ma jakis % bledow. No ale jak ktos chce to i nawet coocki i IPki nie pomoga.
Mysle, ze tutaj nie ma duzego % znieksztalcen bo ta ankieta niczego nie daje. Nie bedzie ona powodowala, ze jakis tytul wygra i wejdzie do slepow.


A czy ta ankieta nie miała na celu naświetlenia "empikowego czytactwa" wśród użytkowników gildii?

Cytuj
A pytanie czy te 100 czy 200 osob nie czyta ? Normalne. Spora czesc czytelnikow Nowej GIldii to ludzie srednich i malych miast + wioski.
W tak malych miejscach zostaja kioski ruchu.


Niekoniecznie. Są księgarnie, w przynajmniej części można zaopatrzeć się w mangi. Są też hipermarkety (w miastach i na obrzeżach) posiadające stoiska prasowe na których także można znaleźć mangi.
Jesli tematem ankiety miałabyć możliwość (dostępność) czytania mang to pytanie powinno brzmieć inaczej :)  

Ja odnoszę wrażenie, że w empikach zbierają się jedynie dzieciaczki nie mające co robić z czasem i zabijające go czytactwem, albo cwaniaczki, którzy zamiast kupić komiks to go sobie przeczytają a przy okazji uszkodzą :/

I jeszcze małe pytanko. Dlaczego w tytule newsa jest napisane "mangi i komiksy"? Przecież manga to komiks :D

grzybek

  • Gość
Czytanie mang i komiksów w sklepach, Empikach i Matrasach.
« Odpowiedź #8 dnia: Kwiecień 20, 2006, 08:58:19 pm »
hyhy tutaj wszystko sie wyjasni 1 maja. Mam przynajmniej taka nadzieje :)

Offline Pacool

Czytanie mang i komiksów w sklepach, Empikach i Matrasach.
« Odpowiedź #9 dnia: Kwiecień 20, 2006, 09:08:24 pm »
Cytat: "steelie"
W warszawskim Empiku są trzy półki z komiksami i jeden duży regał przy ścianie. Dwie półki są zajęte przez zachodnie komiksy, jedna przez mangę, lewa stron regału jest zachodnia, prawa mangowa.

Gdzie?! o którym empiku mówisz?

Ja tam czytam w empiku siedząc na podłodze ale to żadko, jak sie do szkoły nie chce isc to empik i zaległe tytuły mangowe świetnie zabijają czas :D
url=http://ubanimator.com][/url]
"The self has always been composed of two selfs: The self that is observed and the self that observes the self".
- 12th Angel, Leliel

Offline Louise

  • Redakcja KZ
  • Stolnik bracki
  • *
  • Wiadomości: 1 546
  • Total likes: 0
  • Płeć: Kobieta
Czytanie mang i komiksów w sklepach, Empikach i Matrasach.
« Odpowiedź #10 dnia: Kwiecień 20, 2006, 09:16:19 pm »
Jak dobrze, że są miejsca w których czytacze są ganieni. Przynajmniej, jak kupię tam komiks to wiem, że nie przykleję się do okładki.

Offline Konchuu_Subs

Czytanie mang i komiksów w sklepach, Empikach i Matrasach.
« Odpowiedź #11 dnia: Kwiecień 20, 2006, 10:27:21 pm »
Ja mang nie czytam w empikach... bo w Chojnicach empików ani tym podobnych nie ma ;] Są 3 księgarnie, w tym jedna większa gdzie są jakieś mangi, ale jak dorwą cie że masz książke w łapie dłużej niż 5 minut to masz opr i lecisz z hukiem stamtąd ;] Kupujesz albo wypad ;] Czytanie grupowo na podłogach? O_o chciałbym, ale nie ma tak dobrze. Chociaż jak ktoś już powiedział, przynajmniej to co kupuje nie klei się do mnie ;]
#20474;は死神にまちくたびれます

Offline Qraq

Czytanie mang i komiksów w sklepach, Empikach i Matrasach.
« Odpowiedź #12 dnia: Kwiecień 20, 2006, 10:53:19 pm »
Chojnice powiadasz...
W tej chwili prosze sie przedstawić w odpowiednim temacie na forum! Ktos z nas ciebie namierzy :)

grzybek

  • Gość
Czytanie mang i komiksów w sklepach, Empikach i Matrasach.
« Odpowiedź #13 dnia: Kwiecień 21, 2006, 12:21:34 am »
taaa ja tez wielkie LOL zrobilem...
Widac, ze forum Mangi i Anime zdecydowanie oblegaja ludzie z Chojnic i okolic.

Offline Qraq

Czytanie mang i komiksów w sklepach, Empikach i Matrasach.
« Odpowiedź #14 dnia: Kwiecień 21, 2006, 12:42:25 am »
i informatycy... 8)