trawa

Autor Wątek: Civilization  (Przeczytany 8467 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline voltar

Colonization
« Odpowiedź #15 dnia: Sierpień 01, 2006, 07:24:22 am »
Hej!

A ja z rozrzewnieniem wspominam spin-off Cywilizacji, jakim była Colonization. Wyszła chyba jakoś w tym samym czasie, co Civ2, opierała się na bardzo podobnych zasadach, tyle, że skupiała się dużo bardziej na ludziach, którymi rządziłeś. Miasta, budynki, usprawnienia... to wszystko było ważne, ale przede wszystkim liczyła się społeczność osad, ciężka praca nad ich wykształceniem, powolna asymilacja Indian, niewolników i przestępców do naszych kwitnących kolonii aby w przyszłości stali się tak potrzebnymi fachowcami.

Minusem była mała ilość jednostek wojskowych, no ale to raczej zgodne z realiami historycznymi. Wiem, że więszkość fanów Civilization obchodziła tę grę ze wstrętem, ale ja z radością powitał bym jakiś remake. Czy jestem sam?  :)
\_/)
(0.0)
(><) This is Bunny. Copy Bunny and this message into your signature to help him on his way to World Domination!

Offline Henry

Civilization
« Odpowiedź #16 dnia: Sierpień 01, 2006, 08:34:33 am »
COLONIZATION było nawet zabawne ; mam na myśli - grywalne :)
Jednakowoż minusem był ograniczony czas gry, nadto - jeśli dobrze pamiętam - skonwertowanch Indian można było wykorzystywać tylko jako rolników albo rybaków - w obu przypadkach z miernymi skutkami.
w CIVILIZATION IV mamy moda z wojną o niepodległość, ale to oczywiście całkowicie coś innego. A co się tyczy jednostek wojskowych w Colonizatio, to po prostu więcej w owym czasie nie było. A zresztą - nie chodziło tam przecież o wojnę, prawda? Wyjątkiem ogoszenie niepodległości  - tu trzeba było się dobrze uzbroić.

Offline voltar

Civilization
« Odpowiedź #17 dnia: Sierpień 01, 2006, 10:22:50 am »
Z tymi Indianami to chyba masz rację. Faktycznie nadawali się tylko do low-techowych zajęć. Ale, jeśli mnie pamięć nie myli, to można było "wynaleźć" takiego Ojca Założyciela, który konwertował wszystkich indiańskich obywateli w "normalsów".

A co do wojsk: przydawały się i przed ostateczną wojną: do łupienia miast Inków i Azteków i eskortowania gór złota, które się wywoziło z nich.
\_/)
(0.0)
(><) This is Bunny. Copy Bunny and this message into your signature to help him on his way to World Domination!

Offline Henry

Civilization
« Odpowiedź #18 dnia: Sierpień 01, 2006, 10:34:40 am »
Najciekawsze w tcyh wszystkich civach jest odkrywanie mrocznego świata wokół...

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Civilization
« Odpowiedź #19 dnia: Sierpień 01, 2006, 06:58:41 pm »
Część pierwsza the best :D Właśnie za to, o czym napisał Henry - za odkrywanie tajmniczego lądu skrytego pod niezbadaną częścią mapy. Wszystko takie nowe było, a za pierwszym razem nawet barbarzyńcy byli wyzwaniem :D

Offline Henry

Civilization
« Odpowiedź #20 dnia: Sierpień 02, 2006, 09:18:07 am »
Hej, ale i w innych częsciach odkrywasz świat. Za mało go czy jak ???

Offline Henry

Civilization
« Odpowiedź #21 dnia: Wrzesień 21, 2006, 04:44:39 pm »
Ok, odświeżam temat bo i Warlords wyszło (tutaj znajduje się recenzja: [zobacz]), a poza tym dostaniemy do rąk kolekcję wszystkich wydanych Civ w jednym pudełku. Co o tym myślicie? Są chętni na kupno?

Offline Saladyn

Civilization
« Odpowiedź #22 dnia: Wrzesień 21, 2006, 04:47:20 pm »
Grałem w Civ4 krótką chwilę, ale mi się nie spodobało.
Na pewno była zbyt krótka chwila by docenić grę, ale czuję, że i tak wolałbym Civ2. :o
A ja mam na avatarku Mangekyou Sharingana którego osiągnął Itachi"

Jestem cyckami Genesisa P-Orridga

Offline Henry

Civilization
« Odpowiedź #23 dnia: Wrzesień 21, 2006, 09:13:08 pm »
Zagraj, zagraj, spodoba Ci się i wessa.
Ja też myślałem, że CivII jest best, ale jak gram w CivIV, to tak myślę - kurde, jak mogło mi sie to podobać???

Offline Henry

Civilization
« Odpowiedź #24 dnia: Listopad 20, 2006, 08:24:40 am »
Pora odświeżyć wątek :)
Mam pytanie do graczy, a właściwie prośbę, aby się pochwalili.
A chwalić się można w temacie : jaki rezultat osiągnąłem w grze i jak zostałem sklasyfikowany?
Proszę zamieszczać kolejno: naród, rozmiar mapy, poziom trudności, łączny czas gry, rodzaj zwycięstwa (albo i nie), ilośc rywali i ich postacie, klasyfikacja, punkty.

Wpisuję pierwszy, dla przykładu:
Naród - Aztecy (wybór losowy)
Mapa - mała
Trudność - monarcha
Czas gry - 2h 15 m
Rodzaj zwycięstwa - punktowe
Ilośc rywali - jeden (Shaka)
Klasyfikacja - Charles de Gaulle
Punkty - 4015

Offline b_sk

Civilization
« Odpowiedź #25 dnia: Listopad 20, 2006, 08:30:22 am »
Jedyneczka, pamiętam jak grałem całymi dniami na moim 486.
Nażarte komunistyczną truflą dzikie świnie zdradziecko ryją zdrową tkankę polskiej racji stanu

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Civilization
« Odpowiedź #26 dnia: Listopad 20, 2006, 09:32:06 am »
Cytat: "Henry"
Hej, ale i w innych częsciach odkrywasz świat. Za mało go czy jak ???


Jak wychodziła część pierwsza, to była dla mnie totalną nowością. Zaczynając w nią grać w ogóle nie wiedziałem czego się spodziewać. O to mi chodzi z odkrywaniem świata. Można to porównać do wyprawy Kolumba do ameryki, a jakbym ja teraz chciał jechać - w końcu oboje odkrywamy nowy dla siebie ląd ;) Grając w kolejne części znałem już zasady gry. Dlatego Civ I będzie dla mnie grą kultową, a pozostałe części po prostu dobrymi grami.

Offline High Elf

Civilization
« Odpowiedź #27 dnia: Listopad 20, 2006, 02:48:25 pm »
Call to Power w ogóle mi się nie podobał. Nie miał już klimatu Civ...
Osobiście najbardziej lubię dwójkę, ewentualnie jedynkę. Im nowsze te cywilizacje tym gorsze (to tak jak naprawdę ;))
ziałam w imieniu Zakonu Rycerskiego Świętego Jana Chrzciciela Szpitala Jerozolimskiego. Nie polecam wchodzić mi w drogę ;)


Offline Dr. Zoidberg

Civilization
« Odpowiedź #28 dnia: Listopad 20, 2006, 03:54:10 pm »
Henry <-- Troche zlali Twoje pytanie, ale sadze, ze po prostu teraz ostro graja, zeby przedstawic wyzszy wynik ;P
topy wody pod kilem, ahoj!!!

Offline forlacik

Civilization
« Odpowiedź #29 dnia: Listopad 20, 2006, 05:01:25 pm »
cięzko wybrać tą najlepszą część, ale dla mnie osobiście na pewno nie jest nią IV, skłaniam się raczej ku II, ale walnąłem III przypadkiem =p

 

anything