Autor Wątek: CSM Close combat 1500 pts.  (Przeczytany 14905 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Kozee

CSM Close combat 1500 pts.
« dnia: Kwiecień 16, 2006, 10:27:16 pm »
Rozpa na 1500 pts:

HQ:

Deamon Prince 205 pts.
(Mark of khorne, demonic stature, demonic flight, berserker's glaive,
feel no pain, demonic strenght, demonic ressiliance, rage of khorne, personal icon)

Troops:

Chaos space marines x5 85 pts.
(lascannon)

Chaos space marines x5 85 pts.
(lascannon)

Choas space marines x8 221 pts.
MoCU, (Aspiring champion, power fist, demonic strenght, demonic mutation +Rhino Extra armour, smoke launcher)

Bloodletters x5 130 pts.

Bloodletters x5 130 pts.

Elites:

Obliterators x2 140 pts.

Fast Attack:

Raptors x5 188 pts.
MoCU, (Aspiring champion, Power Weapon, Furious Charge)

Furies x5 75 pts.

Furies x5 75 pts.

Heavy Support:

Chaos Havocs x6 164 pts.
(4xMissile launcher)

Razem 1498 pts.

Dopiero zaczynam grać CSM, wcześniej grałem necronami (chyba nie muszę wyjaśniać czemu teraz chce sobie wręcz powalczyć) dlatego wszystkie uwagi będą dla mnie bardzo cenne:D

Chciałem stworzyć armię bez pojazdów, w miarę możliwości na samej piechocie (ew. wrzucić jakiegoś dredka XD) ale nie wiem czy coś takiego będzie grywalne;/

Z góry dziękuje za komentarze:D

Pozdrawiam Kozee

Offline Kruger

CSM Close combat 1500 pts.
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 17, 2006, 08:56:13 am »
Też zaczynam grać chaosem i osobiście polecił bym ci motorki (nie wiem czy je zaliczasz do pojazdów. Ostatnio w temacie CSM była o tym mowa i nie zaliczono ich do pojazdów) IMO są świetne. Przyśpieszą trochę twoją armię i dzięki nim demonki będziesz mógł bliżej przyzwać. Pozatym są naprawdę dobre w zwarciu. Co do braku pojazdów, to może ci być cieżko. uszczupla to znacznie twoją siłę ognia, a i można się zawsze schować za takiego klocka. Rozpisak całkiem fajna

Offline Possessed

CSM Close combat 1500 pts.
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 17, 2006, 09:15:26 am »
Ja bym na twoim miejscu spróbował wrzucić Rhino dla tego składu na piechotę - inaczej niegdzie nie dojdzie.  W Raptorach przydało by sie dodać jakiegos fista dla championa.
img]http://img214.imageshack.us/img214/6691/protectoa4.jpg[/img]

Offline Kozee

CSM Close combat 1500 pts.
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 17, 2006, 09:23:32 am »
Nie chodzi mi o absolutny brak pojazdów tylko raczej o to żeby jak najmniej korzystać z czołgów :D A to dlatego że ani Predator, ani Land Raider mi się nie podobają:P

Pomysł z motorkami nie jest zły, one mogą boostować i dowieźć demony całkiem blisko wroga, ale z drugiej strony nie przepadam za tymi figsami:P Pozatym nie za bardzo wiem co mógłbym wywalić, raptorów nie ruszę, mógłbym wyciąć oddział csm do close combatu ale docelowo ten oddział miał ochraniać oddziały strzelające lub wspomagać szarżę (tacy ofensywni obrońcyXD)

A może dać oddziałowi csm do walki wręcz icone i rhino?? Opłacało by się to bardziej niż wywalenie go i wstawienie motorków?? A i jeszcze jedno do motorków musiałbym jeden odział furies wypierdzielić bo mam 3 sloty fast attack zajęte:/

Offline Kozee

CSM Close combat 1500 pts.
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 17, 2006, 09:26:12 am »
Słuszna uwaga wytne jednego havoca i wrzucę za te puntky power fist championowi raptorów:D

Offline Kozee

CSM Close combat 1500 pts.
« Odpowiedź #5 dnia: Kwiecień 17, 2006, 09:49:39 am »
Nie za bardzo wiem za co wstawić to rhino:/ Ma ktoś jakiś pomysł??

Offline Kruger

CSM Close combat 1500 pts.
« Odpowiedź #6 dnia: Kwiecień 17, 2006, 10:14:41 am »
To może wywal jeden oddział furii. starczy ci wtedy na rhino i nie bedziesz musial tego havoca ucinać.

Offline Possessed

CSM Close combat 1500 pts.
« Odpowiedź #7 dnia: Kwiecień 17, 2006, 10:26:16 am »
Lub zamiast wyrzucać furie możesz wywalić jedne oddział CSM z laską
img]http://img214.imageshack.us/img214/6691/protectoa4.jpg[/img]

Offline Kozee

CSM Close combat 1500 pts.
« Odpowiedź #8 dnia: Kwiecień 17, 2006, 11:16:55 am »
Dobry pomysł wywale jedna laske wtedy będzie na rhino i havoca:D Powiedzcie mi co myślicie o użyciu 2 HQ na 1500? Bo zacząłem kombinować z wrzuceniem Bloodthirstera, który sam jest całkiem całkiem i można go użyć do przyzwania demonów XD

Offline Kozee

CSM Close combat 1500 pts.
« Odpowiedź #9 dnia: Kwiecień 17, 2006, 11:41:15 am »
Dobra zrobiłem tak: wywaliłem 1 oddział z laską, dodałem rhino z extra armourem i smokami, 1 havoca i furious charge Raptorom:D

Offline Doom

CSM Close combat 1500 pts.
« Odpowiedź #10 dnia: Kwiecień 20, 2006, 11:02:08 am »
Cytuj
Deamon Prince 205 pts.
(Mark of khorne, demonic stature, demonic flight, berserker's glaive,
feel no pain, demonic strenght, demonic ressiliance, rage of khorne, personal icon

Nielegalny - glevi nie można łączyć z niczym co w jakikolwiek sposób poprawia ruch (to pewnie ma być kara z ilosć ataków i inv'a) i dosyć mocno przekroczyłeś limit demon giftów
 
Rozpiska całkiem fajna, jak na początkującego to nawet bardzo dobra.
Jednak mógłbyś ją trochę poprawić względem skuteczności:
-zabież czempionowi raptorów ikonę w zamian daj odziałowi MoCU zaoszczędzisz 5 punktów a ikonę będziesz miał za free (mark), a dodatkowo jeżeli się nie mylę czempion będzie mógł i tak ją nieść... no i mniejsza szansa że zwieją
-fast attak to chyba jedyna sekcja kodeksu w której nie sprawdza się fist bo odziały są naogół mało liczne (fist może niezdążyć udeżyć) i drogie lepiej dać mu zwykłą PW i siłę wtedy przynajmniej walnie razem z odziałem
-MoCU przydałby się również na chłopakach w rihnosie - dodatkowa ikona i mniejsza szansa że uciekną
Osiem głosów na Tak, jeden głos na Nie. Jednogłośnie wygrywa Nie

Offline Kozee

CSM Close combat 1500 pts.
« Odpowiedź #11 dnia: Kwiecień 20, 2006, 03:48:50 pm »
Może wyszeły jakieś poprawki o których nie wiem ale w kodeksie CSM jest wyraźnie napisane że glevi nie można łączyć z steedem, i to wszystko.

Jeśli chodzi o gifty to jest na nich 95 pts, MoK, FnP, rage of khorne i personal icon nie liczą się do giftów (tak mi się przynajmniej wydaje) więc wydaje mi się że DP jest legalny:) Jak nie to będę wdzięczny jak mnie ktoś wyprowadzi z błędu;]

A jeśli chodzi o raptorów i oddział w rhino to pomysły mi się podobają:D Nie wiedziałem że MoCU daje icone wielkie dzięki!:D

Offline Doom

CSM Close combat 1500 pts.
« Odpowiedź #12 dnia: Kwiecień 21, 2006, 07:40:58 am »
Gift's of God's również są demon giftami (oprócz tych psonicznych).

O ikonach napisane jest w zasadach specjalnych chosu na początku kodeksu..
Osiem głosów na Tak, jeden głos na Nie. Jednogłośnie wygrywa Nie

Offline Kozee

CSM Close combat 1500 pts.
« Odpowiedź #13 dnia: Kwiecień 21, 2006, 04:40:20 pm »
Czyli muszę nowego DP opracować:/  Bo chyba granie bez przyspieszaczy nie ma sensu:P

Może zamiast glevii aura+axe of khorne??

Ma ktoś jakąs inna propozycję??

Offline krawat

CSM Close combat 1500 pts.
« Odpowiedź #14 dnia: Kwiecień 21, 2006, 08:54:45 pm »
osobiscie lubie 2 rodzaje swiniakow.
pierwasza- krwawa ala mery beat stek (wiem ta nazwa jaest w pyte kijowa :roll: ):
statura, glive, esence, armor, fnp, mutacja, spike b.
druga- przebijac nieprzebijalnych pancerzy
czyli wersja z siekiera przerazenia ze speedem ;)
ZAPINAMY

 

anything