Autor Wątek: PS2 vs Xbox 360  (Przeczytany 18813 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Hirzej91

PS2 vs Xbox 360
« dnia: Kwiecień 15, 2006, 09:17:30 am »
Mam od jakiegoś dylemat- nie wiem co kupić, mam do wyboru PS2 lub Xbox 360. Jak myślicie, który jest lepszy? Do przeznaczenia na konsole mam kwotę 1000-1800 zł.

Post poprawiony, nie pisz tak szybko, bo robisz ogrom literówek. Tytuł tematu zmieniony, tak, żeby miał większy zakres- Norsefir
any men, many, many, many, many men
Wish death upon me
Lord I don't cry no more
Don't look to the sky no more
Have mercy on me

Offline Qraq

PS2 vs Xbox 360
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 15, 2006, 11:23:01 am »
hehehe niepowiem, ciekawy dylemat.
Jeżeli jakość grafiki nie ma dla ciebie znaczenia, a tylko czysty gameplay, to poważnie zastanawiałbym się nad ps2. Ma od cholery świetnych gier, w które grzechem byłoby nie zagrać.
X360 napewno jest o niebo lepszy pod względem grafiki(bardzo skromnie mówiąc), ale ma tą wadę, że to nowy system, i nie ma jeszcze tak wielu gier na niego. Z pewnością jednak będzie się bardzo szybko rozwijać i bedzie w co grać, sytuacja zmienia sie z miesiąca na miesiąc na lepsze.
Już podobno warto jest kupić dla samych Dead or Alive 4 i Obliviona.
X360 jest rozwiązaniem bardziej przyszłościowym. To potężny sprzęt. Ps2 natomiast pokazuje co mozna wycisnąc z marnych 300mhz i 16mb ram;)

Jak kupować x360, to raczej tylko zestaw premium(ten drozszy) - bardziej sie opłaca, lepiej wyposazony. Możesz też na upartego kupic jednoczesnie x360 core i ps2! Tylko że to chyba byloby za duzo na raz.

Osobiście kupiłbym x360, bo ps2 juz mam. Ale gdybym nie miał, to miałbym mały problem.
ps2 jest 3x tansza, a jeżeli mega wybajezona grafika nie ma znaczenia...

Offline Dereq

PS2 vs Xbox 360
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 15, 2006, 11:52:12 am »
x360.
albo poczekaj na ps3.
bo owszem ps2 ma gry z ultra grywalnoscia lecz na nextgeny ,wierz mi,tez sie takowe znajda.
we are scientists,
we do genetics,
we leave religion
to the psychos and fanatics.
Go tell the women that we're leaving.

Offline Dr. Zoidberg

PS2 vs Xbox 360
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 15, 2006, 12:00:03 pm »
Odradzam czekanie na PS3 jesli perspektywa roku/dwoch lub 3 tysiecy zlotych i wiecej jest dla Ciebie straszna =) Polecam X360, a o gry sie nie martw - redakcje poszukuja czasem osob z X360...
topy wody pod kilem, ahoj!!!

Offline DARKMAN

PS2 vs Xbox 360
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 16, 2006, 03:41:32 am »
Jesli chodzi o gry -> X360 emuluje gry z oryginalnego Xbox'a to o ilosc dostepnych tytulow bym sie nie martwil (nadal Halo 2 jest najpopularniejsza gra Live). Jesli czlowiek zastanawia sie nad PS2 bo jest tansze polecam pomyslec nad "starym" Xboxem.

Poza wymienionymi DOA (chociaz dla tej gry to nie qpilbym konsoli, gra dobra z piekna grafika ale -> THE LEGEND WILL NEVER DIE!)  i Oblivion (wydany prawdopodobnie za szybko, bowiem posiada pare bugow -> gra powiesila mi sie kilka razy SIC!), polecam swietny Ghost Recon AW (tutaj widac prawdziwego next gena). No i jest takze sporo dobrych gier (acz nie wybitnych) np. Project Gotham Racing (z tego co mi sie zdaje niedlugo bedzie turniej).

Czekajac na PS3 mozna miec pozniej jeszcze wiekszy dylemat -> jak tak dalej pojdzie to chlopaki z Bungie beda w stanie dokonczyc swoje arcydzielo na czas premiery wyzej wspomnianej konsoli.

Inna sprawa do przemyslenia -> Revolution bedzie kosztowalo prawdopodobnie ~$200 i bedzie posiadal ogromna biblioteke gier Ninny (mozna bedzie sobie sciagnac te gierki od nich), tansze gry no i niesamowity kontroler.

Odnosnie redakcji poszukujacych osob z X360 - moze ktos znas zna jakas? :D

Offline Dr. Zoidberg

PS2 vs Xbox 360
« Odpowiedź #5 dnia: Kwiecień 16, 2006, 11:02:42 am »
Serwis GamePro przeprowadzil interesujace porownanie gier na X360 - http://www.gamepro.com/microsoft/xbox/17555/info.shtml

Darekman <-- Te co biedniejsze ;)
topy wody pod kilem, ahoj!!!

Offline Hirzej91

PS2 vs Xbox 360
« Odpowiedź #6 dnia: Kwiecień 17, 2006, 01:31:04 pm »
Zdecyduje sie jednak na X360 bo jak kupie PS2 to będzie coraz mniej gier skoro niedługo wychodzi PS3 :?  A X360 mimo tego że jest mniej gier dla niego to i tak z czasem muszą sie pojawić nowe tytuły dla wspomnianej konsoli. Dzięki wszystkim za pomoc w dokonaniu decyzji. POZDRO
any men, many, many, many, many men
Wish death upon me
Lord I don't cry no more
Don't look to the sky no more
Have mercy on me

Offline RooS

PS2 vs Xbox 360
« Odpowiedź #7 dnia: Kwiecień 17, 2006, 01:50:31 pm »
Ja bym poczekał na PS3. No ale ja fan-boy`em jestem  :p

Offline DARKMAN

PS2 vs Xbox 360
« Odpowiedź #8 dnia: Kwiecień 17, 2006, 01:58:34 pm »
Roos -> kiedys tez bylem fanem PS2, ale potem kolega pokazal mi Halo.... No i sie zaczelo.... Po prostu czlowiek zauwaza, ze dostaje lepszy produkt od Billa.... Swoja droga ten sam qmpel namowil jakies 20 znajomych osob na zakup Xbox'a....

Offline RooS

PS2 vs Xbox 360
« Odpowiedź #9 dnia: Kwiecień 17, 2006, 06:34:14 pm »
W Halo oczywiście grałem - nawet fajna giera, jednak nie rozumiem tej całej halo-manii, imo jest trochę lepszych gier.
A PS2 kupiłem dla Pro Evolution Soccer. Jasne, wiem że piłka Konami wychodzi teraz też na Xboxa, tyle tylko że nie wyobrażam sobie grania w tę grę za pomocą tego "czegoś" (chodzi mi oczywiście o pada od Xa). Dula Shock nadal rządzi.
Zresztą jakbym miał Xboxa zamiast PS2 to nie zagrałbym w wiele świetnych gier mn.in. God of War, Resident Evil 4, GT 3, Devil May Cry, Tekken 5, Soul Calibur 3, MGS 3, Killzone, czy w końcu uwielbianego przeze mnie Harvest Moona :D. Poza tym w GTA: San Andreas mogłem ciorać już 8 miesięcy przed posiadaczami Xboxa i PC :). Mogę tylko powiedzieć że dla mnie PS2 wygrywa z X-em. Gry na maszynkę Sony jakoś mi najbardziej podpasiły.

12234567890

  • Gość
PS2 vs Xbox 360
« Odpowiedź #10 dnia: Kwiecień 17, 2006, 11:51:14 pm »
to doprawdy dziwne, bo mój brat od tygodnia na xboxie w harvest moona pocina :?

Offline DARKMAN

PS2 vs Xbox 360
« Odpowiedź #11 dnia: Kwiecień 18, 2006, 07:36:23 pm »
Roos te "cos" jest znacznie wygodniejszym kontrolerem (jako ze mam obydwa w domu to moge porownac), kiedys wydawalo mi sie ze Dual Shocki sa najlepsze a te Controllery-S zdecydowanie za duze, teraz gdy biore Dual'a do reki to on taki.... "tani" sie wydaje... Rozlokwanie przyciskow (poza tym bialym i czarnym - dlatego tez je wywalili z nowego kontrolera) jest znacznie lepsze.

Majac z kolei PS2 to nie zagrasz w wiele swietnych gierek wydanych tylko na Xbox'a - Ninja Gaiden Black, Chronicles of Riddick, Forza Motorsport (ktora mnie znacznie bardziej wciagnela niz GT4), Halo 2, Half-Life 2, Jade Empire, SW:KOTOR, Shenmue II, no i nie zapominajmy o Steel Batallion (moj qmpel ma kontroler - mowie jazda jest niesamowita!).

Odnosnie "halo-manii" prawdopodobnie (jesli mieszkasz w Polsce to raczej mala szansa np. na Live) grales tylko w single player ktory sam z siebie jest bardzo dobry, do tego dochodzi caly miod tej gry - multiplayer zarowno po sieci (ach... stare dobre czasy, musze do tych qmpli zadzwonic i znowu cos pokombinowac, nie ma to jak 4 xboxy + 4 tv -> 16 osob w jednym/dwoch pomieszczeniach) jak i Live (najpopularniejsza gra na Live).

P.S. Killzone -> jesli ktos uznaje to za swietna gre nigdy nie gral w swietnego FPP na konsole....
P.S.2 GTA:SA -> zostala wydana wczesniej na PS2, ale wersja na Xboxa lepiej wyglada i szybciej sie laduje (+ strzelanie z Dual Shocka jest beznadziejne)

Offline RooS

PS2 vs Xbox 360
« Odpowiedź #12 dnia: Kwiecień 19, 2006, 06:49:52 pm »
DARKMAN --> Controler-S bardzo dobrze sprawdza się w FPSach, ale granie nim w Pro Evo to dla mnie porażka. Lata przyzwyczajeń robią swoje. Zresztą nie bez powodu wszyscy moi kumple którzy grają w PESa "zawodowo" a nie mają konsol tylko PC kupują Dual Shocki i przejściówki - bo Dual Shock jest wręcz stworzony do PESa.

Cytuj
Majac z kolei PS2 to nie zagrasz w wiele swietnych gierek wydanych tylko na Xbox'a - Ninja Gaiden Black, Chronicles of Riddick, Forza Motorsport (ktora mnie znacznie bardziej wciagnela niz GT4), Halo 2, Half-Life 2, Jade Empire, SW:KOTOR, Shenmue II, no i nie zapominajmy o Steel Batallion (moj qmpel ma kontroler - mowie jazda jest niesamowita!).

Tak, nie zagram w te gry, ale to też działa w drugą stronę dla tych osób co mają tylko Xboxa (nie zagrają na przykład w kapitalne God of War albo Resa czwórkę).

Cytuj
P.S.2 GTA:SA -> zostala wydana wczesniej na PS2, ale wersja na Xboxa lepiej wyglada i szybciej sie laduje (+ strzelanie z Dual Shocka jest beznadziejne)

"lepiej wygląda" - nie stwierdziłem, być może jakieś kosmetyczne zmiany są, ale ja ich nie widziałem, chyba tylko lekko podbita rozdziałka /już nie pamiętam bo GTA: SA na Xa widziałem tylko raz u kumpla i to było dawno temu, bardzo dawno temu :)/
"szybsze loadingi" - praktycznie nie dostrzegalne.
"strzelanie z Dual Shocka jest beznadziejne" - a to ciekawe. Niby dlaczego?

Odnośnie Halo - grałem tylko w single.

Odnośnie Killzone -  dla mnie jest to bardzo dobra gra - 8,7/10

Offline Dr. Zoidberg

PS2 vs Xbox 360
« Odpowiedź #13 dnia: Kwiecień 20, 2006, 01:24:29 am »
Cytuj
Cytat:
Majac z kolei PS2 to nie zagrasz w wiele swietnych gierek wydanych tylko na Xbox'a - Ninja Gaiden Black, Chronicles of Riddick, Forza Motorsport (ktora mnie znacznie bardziej wciagnela niz GT4), Halo 2, Half-Life 2, Jade Empire, SW:KOTOR, Shenmue II, no i nie zapominajmy o Steel Batallion (moj qmpel ma kontroler - mowie jazda jest niesamowita!).

Tak, nie zagram w te gry, ale to też działa w drugą stronę dla tych osób co mają tylko Xboxa (nie zagrają na przykład w kapitalne God of War albo Resa czwórkę).


No w ten sposob, to ja zmiazdze wszystkie konsole, bo na PieCa jest tyyyyyle gier, ktore nie wyszly na konsole =D A te ktore sa exlusive'ami konsolowymi, mozna emulowac (choc z kiepskim skutkiem ;)

Natomiast odpowiedzi na temat "Lepiej wyglada" i "Szybszy loading" - troche wiecej argumentow ze strony RooSa prosze, bo brzmi to jak retoryka rzadu =D Jakies namacalne, mierzalne dowody prosze!
topy wody pod kilem, ahoj!!!

Offline DARKMAN

PS2 vs Xbox 360
« Odpowiedź #14 dnia: Kwiecień 20, 2006, 04:29:36 am »
Dr. Zoidberg -> moze i jest qpa gier "tylko" na PC ale ile z nich jest tytulami typu killer-app to inna sprawa :P

Wracajac do strzelania w GTA:SA - IMHO najlepiej i tak dziala kombinacja klawiatura i myszka, pozniej mamy kontrolera-S a na samym koncu DS. Powod? Celowanie w wersjach konsolowych sprowadza sie do przytrzymywania "auto-celowania".... Jesli czlowiek probuje sam celowac to nie jest to juz tak cudownie... Lata przyzwyczajenia robia swoja i KIEDYS nie wyobrazalem sobie lepszego kontrolera niz Dual Shock, jednak po blizszym zapoznaniu sie z padem od DC, pozniej z tym od Xbox'a a ostatnio z X360 musze powiedziec ze nowy pad od X360 to udoskonalona wersja kontrolera S. Rozstaw analogowych galek jest znacznie, ale to ZNACZNIE wygodniejszy (nie bez powodu gra sie na nim lepiej w gry FPP). Posuwajac sie dalej - gry wyscigowe, tutaj poza galkami tylne przyciski uzywane sa na gaz/hamulec - ZNACZNIE wygodniejsze niz uzywanie X / [] na DS... Czyli podsumowujac analogowe galki sa wygodniejsze, przyciski z tylu sa wygodniejsze, rozlokowanie 4 przyciskow (X, Y, A, B) podobne do tego z DS. Jedyne uciazliwe przyciski to bialy i czarny (swoja droga rzadko uzywane i wyrzucone z nowego kontrolera). Dlatego tez uwazam kontroler S za znacznie lepszy od DS. GCN nie posiadam to na temat tego kontrolera sie nie wypowiem, z krotkiego obcowania - jest troche dziwny (czyt. inny)... Podsumowujac wszystko to kwestia przyzwyczajenia - mi na poczatku kontroler S zupelnie nie podchodzil (w koncu jest znacznie wiekszy niz DS), jednak zaraz pokazal swoje plusy i zdania swojego nie zmienie ;)

W PES'a nie gralem na kontrolerze S to sie nie wypowiem :)

O i przypomnial mi sie kolejny motyw z GTA:SA ktory mi akurat sie bardzo spodobal - muzyka w SA nie jest tak doskonala jak w VC i osobiscie mi zbytnio do gustu nie podpasowala, w wersji na X'a mamy custom soundtrack :)

Wracajac do Halo (a zwlaszcza Halo 2 -> moj jeden znajomy zamowil Halo 2 DWA lata przed premiera, zaraz po tym jak ukonczyl Halo :)). Nie mozna zrozumiec fenomenu tej gry jesli gra sie tylko w single player, ktory sam w sobie jest wysmienity (co prawda troche krotki...). No i ten tego chcialbym uslyszec jakie to sa lepsze gry FPP na konsole niz Halo 2? Niektorzy mowia ze Half Life 2 i owszem niektore elementy mi sie bardziej podobaja (glownie postapokaliptyczny klimat - gra owszem ma lepsza fabule), jednak ogolnie powiedzialbym ze Halo 2 bardziej mi podpasowalo :)

Jesli chodzi o Killzone tak jak napisalem wczesniej gra nie jest "swietna" jest dobra, powyzej przecietnej, ALE do klasy wymienionych wczesniej HALO 2, Half Life 2 czy tez nawet Chronicles of Riddick ma daleko :)

Powiedzialbym, zeby przy zakupie konsoli kierowac sie grami ktore czlowiekowi najbardziej odpowiadaja (i tak mi np bardziej podeszla oferta Xbox'a -> no i poza grami, mamy dysk twardy, wygodniejsze kontrolery, znacznie bardziej rozbudowana mozliwosc rozgrywki multiplayer (LIVE!) no i oczywiste rzeczy typu lepsza grafika czy dzwiek...). Najlepszym wyjsciem jest posiadanie wszystkich konsol (ale jak wiadomo nie kazdy ma takie szczescie) :)

P.S. Ten tego RE4 tak wlasciwie to na poczatku BYL exclusivem GCN :P Czyli to zaden exclusive :)
P.S.2 Czy ktokolwiek z was mial przyjemnosc sprobowac swoich sil w Steel Batallion?

Mam nadzieję, że mówiłeś prawdę ;) - Norsefir

 

anything