trawa

Autor Wątek: Co sie teraz czyta?  (Przeczytany 280270 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Hollow

Odp: Co sie teraz czyta?
« Odpowiedź #915 dnia: Luty 04, 2015, 03:05:47 pm »
Ja najpierw przeczytałem 3 tomy mangi i bardzo mi się spodobało. Potem sięgnąłem po anime i odpadłem po pierwszym odcinku. Animacja wręcz odpychała. A dodatkowo robią jeszcze film kinowy. Z mangi uwielbiam najbardziej świetnie narysowane bitwy morskie.

Obecnie czytam Gokukoku no Brynhildr - manga opowiada o licealiście z małego miasteczka z fotograficzną pamięciom. Do jego klasy nagle przenosi się dziewczyna, która wygląda jak jego zmarła koleżanka z dzieciństwa. Okazuje się, że pewna rządowa organizacja eksperymentowała na niej i teraz potrafi używać telekinezy. Kiedy chcieli ją i inne króliki doświadczalne zabić uciekły. Niestety aby przeżyć musi codziennie brać lekarstwo które bardzo ciężko zdobyć. Główny bohater stara się jej pomóc i pakuje się cały czas w tarapaty. Mangę można określić jako połączenie Evangeliona (zła organizacja złożona z bandy kolesi siedzących w kółeczku w ciemnym pokoju i knująca jak podbić świat przy pomocy obcego organizmu) i Elfen Lied (panienki, golizna i krew sikająca co rozdział). Początkowo manga wciąga, ale im dalej tym klimat słabnie i za dużo rzeczy dzieje się na raz.

Offline richie

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 3 730
  • Total likes: 1
  • Contract? (◕ ‿‿ ◕)
Odp: Co sie teraz czyta?
« Odpowiedź #916 dnia: Luty 04, 2015, 09:46:03 pm »
Mangę można określić jako połączenie Evangeliona (zła organizacja złożona z bandy kolesi siedzących w kółeczku w ciemnym pokoju i knująca jak podbić świat przy pomocy obcego organizmu) i Elfen Lied (panienki, golizna i krew sikająca co rozdział).
Bo to i też ten sam mangaka co Elfen Lieda zrobił.  Mangi Brunhildy nie czytałem, anime do końca nawet poprzewijałem ale dupy nie urywa delikatnie rzecz ujmując.  Ciekawy pomysł, jest pewien postęp w stosunku do Elfen Lieda ale i tak momentami razi straszną naiwnością. Bonus pointsy za dwie sceny z przyłapaną na śpiewie Kurohą :)
Czy kopiowanie jest grzechem? W Biblii mamy przykład Jezusa, który kopiował chleb i ryby. Protestujących nie stwierdzono.
https://pl.wikisource.org/wiki/Zapowied%C5%BA_%C5%9Bwiata_post-copyright

Offline Hollow

Odp: Co sie teraz czyta?
« Odpowiedź #917 dnia: Luty 05, 2015, 01:44:11 pm »
Nie sprawdziłem kto jest autorem więc nie zauważyłem, że mangi tej samej osoby. Czyli koleś robi drugi raz to samo ;-)
Nawet nie wiedziałem, że jest  anime. Może kiedyś się skuszę, ale nie prędko. I mam nadzieję, że będzie jakieś konkretniejsze zakończenie niż to z Elfen Lied.

Offline Hunter Killer

Odp: Co sie teraz czyta?
« Odpowiedź #918 dnia: Luty 10, 2015, 03:58:46 pm »
Aoki Hagane no Arpeggio w postaci mangi wymiata. Każdy kto lubi połączenia starej techniki z wysokozaawansowaną rodem z s-f powinien choćby się zainteresować tym tytułem bo warto. Postacie mogą się wydawać słabo zarysowane, ale jak dla mnie głównymi postaciami są tu okręty, a ludzie robią na drugim planie. Zresztą wszystkie okręty, a raczej ich Modele Mentalne są ciekawie przedstawione, zwłaszcza modele serii 400. :smile:
Po za tym:



Po tej scenie zakochałem się w Takao...normalnie mam słabość do tej klasy okrętu, jakbym był większym otaku, to pewnie chciałbym by została moją waifu. :razz:

W sumie to ten pomysł z kopiami Mental Model jest genialny, no i polubiłem Iori jako głównego mechanika 401-ki zwłaszcza z jej ekipą "pomocników" :biggrin: Szkoda, że tak po macoszemu ją pokazują.
 
Walka to nie tylko siła ognia, to także, a może przede wszystkim, myślenie.
There is no 'overkill'. There is only 'open fire' and 'I need to reload' - motto Tau


Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Co sie teraz czyta?
« Odpowiedź #919 dnia: Marzec 22, 2015, 01:16:30 pm »
Fajna była scena, jak uścisnęli sobie oficjalnie rękę z Gunzou x D

Ja tam bardzo polubiłem Hyuuga - jest kapitalnie zakręcona : ) Iori chyba lubię na równi - ma fajny dystans do spraw i choć rzadko coś mówi, to potrafi walnąć naprawdę fajne komentarze. Ogólnie każda z postaci jest ciekawa i dość wyrazista.
Btw. mam już trzy tomiki na półce i czekam, kiedy wydadzą czwarty : )

A co do książek, to całość Chrome Shelled Regios została już nieoficjalnie przetłumaczona. Marzę o tym, by ktoś to oficjalnie wydał na zachodzie, ale jakoś się do tego nie palą : /

Offline Hunter Killer

Odp: Co sie teraz czyta?
« Odpowiedź #920 dnia: Marzec 22, 2015, 02:33:30 pm »
Hyuuga wg mnie idealnie pasuje definicja procesora wielordzeniowego, w którym nie wszystkie rdzenie pracują poprawnie. :D Choć na początku myślałem, że będzie mnie irytować, to jednak jest to kapitalne połączenie zakręconego charakteru z genialnym umysłem technicznym.

Ostatnio porównywałem sobie postacie z Kancolla z Arpeggio, można zobaczyć dwa odmienne podejścia do tematu. Ale nadal pewne okręty mają bardzo podobne cechy charakteru w obu tytułach.

Marzę o tym, by ktoś to oficjalnie wydał na zachodzie, ale jakoś się do tego nie palą : /
+1 Chociaż jakby wydali w PL to chyba bym piszczał z radości. :)
Walka to nie tylko siła ognia, to także, a może przede wszystkim, myślenie.
There is no 'overkill'. There is only 'open fire' and 'I need to reload' - motto Tau


Offline Hollow

Odp: Co sie teraz czyta?
« Odpowiedź #921 dnia: Marzec 22, 2015, 08:54:01 pm »
Po wydaniu w Polsce Sword Art Online może przyjdzie pora na inne novelki w naszym języku. Nieoficjalnie w naszym języku pojawiło się też 17 tomów High School DxD.

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Co sie teraz czyta?
« Odpowiedź #922 dnia: Kwiecień 19, 2015, 05:09:09 pm »
Freaks' Squeele - nie jest to manga, choć kreskę ma mangową. To porządna komedia akcji rodem z Francji, opowiadająca o zapyziałej, ale pełnej tajemnic akademii bohaterów. Bo akcja dzieje się w dość dekadenckim świecie, który potrzebuje superbohaterów i superzłoczyńców. Dorzucić do tego naprawdę fajną kreskę, świetnych bohaterów, niewymuszony humor, pełną lokalizację (nie ma tu nic z japońskich dziwactw), to dostajemy coś, co ze świeczką szukać wśród mang dość sztywno trzymających się podziałów typu shounen, seinen itp. Chyba najbliżej temu leży Monster Collection, które również jest dość europejskie.

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Co sie teraz czyta?
« Odpowiedź #923 dnia: Kwiecień 28, 2015, 09:38:07 pm »
Ukazało się już oficjalne tłumaczenie pierwszego tomu No Game No Life oraz Log Horizon. Jak kto zainteresowany, to można ściągnąć przez Amazona z Book Depository lub bezpośrednio poprzez ich serwis. Do tego jest już 14ty tomik Spice and Wolf. Czekam na paczkę : )

Offline Hollow

Odp: Co sie teraz czyta?
« Odpowiedź #924 dnia: Lipiec 17, 2015, 03:06:37 pm »
Po latach przerwy wraca manga D.Gray-man. Nowy rozdział ma ponad 50 stron i wyjaśnia kilka rzeczy.

Offline Jackal

Odp: Co sie teraz czyta?
« Odpowiedź #925 dnia: Lipiec 17, 2015, 08:31:19 pm »
Fajnie, że napisałeś, bo oglądałem anime, a potem czytałem mangę, która się urwała i miała być nie dokończona z powodu choroby autora.

Offline Ganossa

Odp: Co sie teraz czyta?
« Odpowiedź #926 dnia: Lipiec 18, 2015, 07:44:00 pm »
Freaks' Squeele
A można gdzieś to zdobyć po angielsku?
Just because I don't care
doesn`t mean I don't understand.

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Co sie teraz czyta?
« Odpowiedź #927 dnia: Lipiec 18, 2015, 11:26:11 pm »
Oficjalnie nie, niestety nikt nie zainwestował w wydanie tego na zachodzie - zostaje jedynie fanowskie tłumaczenie na Manga Fox

Offline Ganossa

Odp: Co sie teraz czyta?
« Odpowiedź #928 dnia: Lipiec 19, 2015, 10:50:42 am »
Rzeczywiście, czyta się bardzo przyjemnie. Komiks rozbroił mnie sceną prezentacji kostiumów (Vader psi pysk powalił mnie na kolana) i jej ciąg dalszy z Valkirią.
Kreska akurat niezbyt kojarzy mi się z mangową ale samo prowadzenie fabuły i różne "eventy" typu akcja w łaźni wydają się bardzo inspirowana japońskimi shounenami. Ale bez tych wszystkich denerwujących mnie w mangach typowych japońskich pseudo fanserwisowych elementów.
Mam nadzieję, że może kiedyś wydadzą to i u nas. Kupiłbym na bank.
A na razie czekam sobie na Sunstone :)
Just because I don't care
doesn`t mean I don't understand.

Offline Jackal

Odp: Co sie teraz czyta?
« Odpowiedź #929 dnia: Lipiec 24, 2015, 06:50:43 pm »
Ostatnio obejrzałem sobie drugi raz " Edge of Tomorrow" i znowu niby było super, ale lekki nie dosyt, że mogło być lepiej zrobione chociaż nie ma na co narzekać. Naszła mnie drugi raz myśl czy czasem manga nie jest lepsza albo bynajmniej jak to tam jest przedstawiane. I jako, że miałem chwile wolno w pracy zamówiłem sobie cało mangę. Nie ukrywam, że przekonywujący był fakt, że ma tylko dwa tomy. Długo czekałem aż przyjdą, ale było warto. Mówię wam mistrzostwo świata niech mi ktoś powie, że to było marne. Film był dobry, ale to ... to było na tyle dobre, że człowiek czytając/oglądając miał w głowie ruchomy obraz. Lubie takie budowanie, gdzie jest wartka akcja okraszona tego typu fabułą. Fajni bohaterowie, rysowanie, historie i przyznam się, że trzeba nie lubić tego czy coś żeby szukać wad i marudzić. Od samego początku człowiek wpada  w ten świat i z trudem wydostaje się po zakończeniu mangi, gdzie przyznaje z trudem mi to przyszło, że musiałem się pożegnać. Zakończenie dobre, ale człowiekowi szkoda bohaterów, że tak to musiało się skończyć. Tak naprawdę manga rozpoczyna i kończy wątek jakby większej historii. Mange można podsumować tytułem "ALL YOU NEED IS KILL"- 10/10