Autor Wątek: Co sie teraz czyta?  (Przeczytany 280127 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Louise

  • Redakcja KZ
  • Stolnik bracki
  • *
  • Wiadomości: 1 546
  • Total likes: 0
  • Płeć: Kobieta
Co sie teraz czyta?
« Odpowiedź #15 dnia: Czerwiec 28, 2006, 03:15:02 pm »
Cytat: "raseku"
Właśnie trzymam w łapach coś co się zwie :
"Samotny wilk i szczenię" :D Podobno klasyk, podobno warto.
Jak przeczytam dam znac :)


Klasyk, bardzo stary zresztą. Zabawne, że o tym komiksie zaczęło się mówić na mangowych forach właściwie dopiero kiedy Mandra go zapowiedziała.
Ze względu na fabułę, wiek postaci i oldschoolowa kreskę nie wróżę mu zbyt wielu zwolenników wśród mangowców.

Offline 4-staczterdzieściicztery

Co sie teraz czyta?
« Odpowiedź #16 dnia: Czerwiec 28, 2006, 06:24:41 pm »
Cytat: "Louise"
Cytat: "raseku"
Właśnie trzymam w łapach coś co się zwie :
"Samotny wilk i szczenię" :D Podobno klasyk, podobno warto.
Jak przeczytam dam znac :)


Klasyk, bardzo stary zresztą. Zabawne, że o tym komiksie zaczęło się mówić na mangowych forach właściwie dopiero kiedy Mandra go zapowiedziała.
Ze względu na fabułę, wiek postaci i oldschoolowa kreskę nie wróżę mu zbyt wielu zwolenników wśród mangowców.


Myślę, że to komiks dla każdego kto lubi samurajskie historie. Osobiście gorąco polecam, ciekawie opowiedziany i świetnie narysowany. To taki rodzaj klasyki, który broni się do dzisaj.
"Życie to banda włóczących się razem komórek, mających wspólny cel."

Offline raseku

Co sie teraz czyta?
« Odpowiedź #17 dnia: Czerwiec 29, 2006, 01:17:40 am »
Cytat: "Louise"

Ze względu na fabułę, wiek postaci i oldschoolowa kreskę nie wróżę mu zbyt wielu zwolenników wśród mangowców.


Fabuła naprawde ciekawa( nie chce wiecej mówić bo jeszcze nie skonczyłam ), samurajska historia...na pewno nie kenshinowa.
Kreska wcale nie jest taka starodawna, nie przypomina Metropolis czy Hiroshimy, nie czuje sie ze ma ponad 30 lat. Jest hymm.."dojrzała", rysunki są staranne,szczegółowe i bardziej naturalne niz to sie zwykło kojarzyć z mangą.

Jesli mangowcy lubią tylko wielkie oczy, cukierkowe historie, przesycone gagami, majtkami i miłosnymi historyjami to faktycznie ta manga nie bedzie miała wielu zwolenników...

Offline Louise

  • Redakcja KZ
  • Stolnik bracki
  • *
  • Wiadomości: 1 546
  • Total likes: 0
  • Płeć: Kobieta
Co sie teraz czyta?
« Odpowiedź #18 dnia: Lipiec 01, 2006, 11:39:23 pm »
Cytat: "raseku"
Kreska wcale nie jest taka starodawna, nie przypomina Metropolis czy Hiroshimy, nie czuje sie ze ma ponad 30 lat.


Tak się teraz nie rysuje. To jest styl charakterystyczny dla rysowników tworzących mniej więcej od lat 60-tych, np. Saito, Kojima.

Offline raseku

Co sie teraz czyta?
« Odpowiedź #19 dnia: Lipiec 02, 2006, 06:19:47 pm »
Cytat: "Louise"

Tak się teraz nie rysuje. To jest styl charakterystyczny dla rysowników tworzących mniej więcej od lat 60-tych, np. Saito, Kojima.


Jakoś przezyje to ze podoba mi sie coś co nie jest modne ;)
Styl przypomina mi zachodni i mozliwe ze dlatego nie czuje róznicy czasu.

Offline Louise

  • Redakcja KZ
  • Stolnik bracki
  • *
  • Wiadomości: 1 546
  • Total likes: 0
  • Płeć: Kobieta
Co sie teraz czyta?
« Odpowiedź #20 dnia: Lipiec 03, 2006, 09:03:36 pm »
Cytat: "raseku"
Styl przypomina mi zachodni i mozliwe ze dlatego nie czuje róznicy czasu.


 :roll:
Chyba ominęło Cię sporo mang z 30-40 letnim stażem.

Offline raseku

Co sie teraz czyta?
« Odpowiedź #21 dnia: Lipiec 03, 2006, 11:26:36 pm »
Cytat: "Louise"

 :roll:
Chyba ominęło Cię sporo mang z 30-40 letnim stażem.


hymm no i ?
to chyba dobrze, bo gdyby nie omineły to miałabym pewnie te 30-40...

Offline Narethin

Co sie teraz czyta?
« Odpowiedź #22 dnia: Lipiec 04, 2006, 09:12:16 am »
Mi by jednak nie pasowała taka pozycja. Jest wszakże powód dla którego czytam mangi a nie inne komiksy, między innymi chodzi mi tu o design. Chociaż spoglądając na ten komiks przychodzą mi na myśl dawne japońskie ryciny to i tak nie było by to samo.
img]http://img116.imageshack.us/img116/8554/untitled2nuo1.png[/img]

Offline Louise

  • Redakcja KZ
  • Stolnik bracki
  • *
  • Wiadomości: 1 546
  • Total likes: 0
  • Płeć: Kobieta
Co sie teraz czyta?
« Odpowiedź #23 dnia: Lipiec 05, 2006, 09:48:15 pm »
Cytat: "raseku"
hymm no i ?
to chyba dobrze, bo gdyby nie omineły to miałabym pewnie te 30-40...


Ja lubię wiedzieć w jakich okolicznościach i kiedy powstał komiks który mi się podoba. Kim jest jego autor, jakie inne historie stworzył, czym się charakteryzuje jego styl, itd.
Nie interesuje mnie beznamiętne przerzucanie kolejnych stron w komiksie, byle tylko zaliczyć go do przeczytanych...

Offline raseku

Co sie teraz czyta?
« Odpowiedź #24 dnia: Lipiec 05, 2006, 10:19:27 pm »
Cytat: "Louise"

Ja lubię wiedzieć w jakich okolicznościach i kiedy powstał komiks który mi się podoba. Kim jest jego autor, jakie inne historie stworzył, czym się charakteryzuje jego styl, itd.
Nie interesuje mnie beznamiętne przerzucanie kolejnych stron w komiksie, byle tylko zaliczyć go do przeczytanych...


Nie wydaje mi sie żebym kiedykolwiek napisała ze zaliczam komiksy i to jeszcze beznamiętnie, to raz.
Dwa: nie napisałam też ze nie lubie wiedziec nic o autorze.

A to ze omineło mnie kilka "starych" pozycji jest jak najzupełniej normalne, choćby i z przyczyn natury.  

Czy to ze nie przeszkadza mi Twoim zdaniem stara kreska Okami'ego i uważam że "samotny wilk" wybroni sie na rynku, oznacza ze można mnie wrzucić do wora z pozbawionym jakichkolwiek uczuć tłumem zaliczajacych komiksy ?

Offline Louise

  • Redakcja KZ
  • Stolnik bracki
  • *
  • Wiadomości: 1 546
  • Total likes: 0
  • Płeć: Kobieta
Co sie teraz czyta?
« Odpowiedź #25 dnia: Lipiec 06, 2006, 02:47:31 pm »
Cytat: "raseku"
Nie wydaje mi sie żebym kiedykolwiek napisała ze zaliczam komiksy i to jeszcze beznamiętnie, to raz.


Wskazuje na to Twoja postawa. :)
 
Cytuj
Dwa: nie napisałam też ze nie lubie wiedziec nic o autorze.
A to ze omineło mnie kilka "starych" pozycji jest jak najzupełniej normalne, choćby i z przyczyn natury.  

Czy to ze nie przeszkadza mi Twoim zdaniem stara kreska Okami'ego i uważam że "samotny wilk" wybroni sie na rynku, oznacza ze można mnie wrzucić do wora z pozbawionym jakichkolwiek uczuć tłumem zaliczajacych komiksy ?


Odnieś się do pkt. 1 :)
Zawsze wydawało mi się, że jeśli ktoś interesuje się np. literaturą czy komiksem (zwłaszcza pochodzących z konkretnego kraju) to powinien znać historię i rozwój gatunkowy. :roll:  
Twoja postawa jest powiedzmy zrozumiała w przypadku mało znanego tytułu. Jednak (abstrahując od "wieku" Kozure Okami), to jest to komiks, który narobił dużo szumu nie tylko w Japonii, ale na świecie. Sam Miller przyznał się do czerpania z Kozure. Jest to komiks wydany w kilku językach i bedący inspiracją dla wielu innych twórców. Do tego dochodzi kwestia stylu w jakim jest narysowany. Jest on typowy dla rysowników tworzących od lat 60-tych - 70-tych. Wydaje mi się więc co najmniej dziwny, ten brak znajomości Lone Wolfa oraz postępów i zmian nastepujących w obowiązujących stylach rysowników.

Offline Dreadorus Maximus

Co sie teraz czyta?
« Odpowiedź #26 dnia: Lipiec 06, 2006, 02:55:04 pm »
Hmmm, nie każdy jest aż takim fascynatem. Przeczytałem sporo komiksów, nie pamiętając nawet jak się autor nazywał. Jeśli komiks był ciekawy i mi się podobał, to czasem sobie czytałem kiedy i gdzie powstał, kto go stworzył i co mu wtedy w głowie siedziało.
Cytat: ryceros
Lubię wejśc na jakiś topik i zamiast rzeczowej dyskusji czytać kłótnie i durne docinki.

Offline raseku

Co sie teraz czyta?
« Odpowiedź #27 dnia: Lipiec 13, 2006, 08:26:04 am »
Cytat: "Louise"


Wskazuje na to Twoja postawa. :)

_-_
Opierajmy sie tylko na tym co napisałam. Psychoanaliza w świecie komunikacji tekstowej często nawala.
Gdybym zaliczała komiksy mój mózg byłby tak skonstruowany ze pewnie zdążyłabym sie tym pochwalic.  
 
Cytat: "Louise"
Wydaje mi się więc co najmniej dziwny, ten brak znajomości Lone Wolfa oraz postępów i zmian nastepujących w obowiązujących stylach rysowników.

 No dobrze to moze być dla Ciebie dziwne, dla mnie nie jest, bo jestem albsolutnym laikiem w sprawach komiksowych, w mangowych już tylko laikiem nie absolutnym. Stosunkowo niedawno zaczełam czytać komiksy i dla mnie to normalnie ze nie wiem jaka jest historia czegoś. Ale nie jestem,o zgrozo!, beznamiętnym czytaczem-zaliczaczem. No chyba ze to główna cecha takich, ale wtedy wiem ze nie jestem sama bo jak widac Dread też tak ma :P

Zresztą  chodziło o to czy "Samotny wilk..." wybroni sie na rynku czy nie...

Offline Louise

  • Redakcja KZ
  • Stolnik bracki
  • *
  • Wiadomości: 1 546
  • Total likes: 0
  • Płeć: Kobieta
Co sie teraz czyta?
« Odpowiedź #28 dnia: Lipiec 13, 2006, 09:35:31 pm »
Cytat: "raseku"
bo jestem albsolutnym laikiem w sprawach komiksowych, w mangowych już tylko laikiem nie absolutnym.


A czy manga to nie komiks?

Offline raseku

Co sie teraz czyta?
« Odpowiedź #29 dnia: Lipiec 13, 2006, 10:53:36 pm »
komiks, ale nie po to istnieje nazwa "manga" by całkowicie wrzucac ją do komiksowego wora.
Zreszta  mój brak znajomości zaznaczyłam na pojęciu szerokim
a potem podkresliłam ze jeśli chodzi o mange zorientowanie(jeśli w ogóle istnieje takie słowo) mam  bardzo nieco wieksze.