trawa

Autor Wątek: WWI lahmia 2300...  (Przeczytany 749 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline GrzesiU

WWI lahmia 2300...
« dnia: Marzec 27, 2006, 11:57:37 am »
Lahmia Vampire Count @ 340 Pts
Lahmia; General; Magic Level 2
Innocence Lost [25]
Gem of Blood[25]
Sword of Might [20]
Quickblood[30]

Wight Lord @ 120 Pts
Great Weapon; Heavy Armour; Shield
Cursed Book [50]

Necromancer @ 150 Pts
Magic Level 2
Book of Arkhan [25]
Dispel Scroll [25]

Necromancer @ 150 Pts
Magic Level 2
Dispel Scroll [25]
Dispel Scroll [25]

=7 Dire Wolves @ 80 Pts
Doom Wolf @ [10] Pts

=7 Dire Wolves @ 80 Pts
Doom Wolf @ [10] Pts

=10 Skeleton Warriors @ 80 Pts
Shield

=20 Skeleton Warriors @ 170 Pts
Shield; Standard;

=4 Fell Bats @ 80 Pts

=4 Fell Bats @ 80 Pts

-28 Grave Guard @ 439 Pts
Heavy Armour; Shield; FCG
Banner of the Barrows [45]

-15 Black Knights @ 440 Pts
Barding; Lance; Heavy Armour; Shield; FCG

= Banshee @ 90 Pts

Casting Pool: 8

Dispel Pool: 5

Models in Army: 94


Total Army Cost: 2299                 Co sądzilibyście o takiej rozpie na warzywną .... Jaki bylby za to mniejwiecej composition score ?? (nie za duzo moge zmienic tu, bo nie za wiele wiecej figurek mam....)
img]http://kgb.ganimedes.info/images/signatures/31893842444e5f12eec551.jpg[/img]

Offline August

WWI lahmia 2300...
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 27, 2006, 01:17:48 pm »
Jedynym słabszym elementem tej rozpiski jest fakt wybrania Lahmii jako conuta. Reszta jest całkiem mocna. Masz dwa potężne oddziały wightów, 2x4 baty, 8PD a nawet 2x7 wilków do łapania potworów.

W tej rozpisce skupiasz punkty w jednostkach special i bohaterach. Nie o to chodzi na Warzywnej raczej, ja bym oszczędził na bohaterach i główną część punktów przeznaczył na jednostki core.

Opierając się na tym co piszą o armii Lahmii w AB, powinnieneś wrzucić ze 3 spore oddziały szkieletów (w tym włóczników) gdyż takich żołnierzy używa się w Khemri (i ten styl naśladują Lahmianki). Mniej wilków, mało wightów. Być może dwie banshee.
Gem of Blood to świetny przedmiot dla Lahmii (pochodzi z Nehekhary) ale mógłbyś pomyśleć jeszcze nad Asp Bow. Brak jakiejś mocy krwii typu transfix czy dommination na tego typu turnieju również średnio mi się podoba ;).    

Moim zdaniem ciekawym pomysłem byłoby również wystawienie jakiegoś żywego oddziału DoW z bohaterem lub championem. Byłby to oddział, którego przywódca i żołnierze są zauroczeni osobą wampira Lahmii albo też zostali oddelegowani pod jej rozkazy na skutek jakiejś intrygi (musiałbyś tylko wyjaśnić dlaczego nie przeszkadza im obecność szkieletów ;)).