Autor Wątek: The New Avengers  (Przeczytany 38665 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Garf

Odp: The New Avengers
« Odpowiedź #60 dnia: Lipiec 17, 2014, 02:18:26 pm »
Ktos mi moze powiedziec:
Spoiler: pokaż
W jakim komiksie bucky zostaje Capem? Bo rozumiem ze podczas Secret Invasion tamtejszy kapitan to jest Skrull?


Spoiler: pokaż
Jeśli chodzi Ci o tego Kapitana ze statku, to tak, to jest Skrull. A Bucky został Capem w "Kapitanie Ameryka" Brubakera. Szczegóły na fanpage'u WKKM, post z 13 VII
http://garfield.com/ -  codziennie świeży Garfield!

Przypuszczalny skład kolekcji "Star Wars" od De Agostini i opisy tomów:
Część pierwsza (tomy 1-31): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1417973.html#msg1417973
Część druga (tomy 32-46): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1418058.html#msg1418058
Część trzecia (tomy 47-70): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1418124.html#msg1418124

A Kamala Khan to Ms Marvel, a nie Miss Marvel, do jasnej ciasnej!

Offline raskoks

Odp: The New Avengers
« Odpowiedź #61 dnia: Lipiec 17, 2014, 02:26:50 pm »
Tak o to chodzilo dzieki :)


Offline raskoks

Odp: The New Avengers
« Odpowiedź #62 dnia: Lipiec 18, 2014, 09:51:40 am »
To jeszcze pytanie - jak rozwiazano sytuacje z Civil War - czyli
Spoiler: pokaż
ujawnienie sie Spider-mana
. CZemu pozniej dalej ma tajna tozsamosc a nawet "zaskakujaco" zdradza ja przed avangersami?
« Ostatnia zmiana: Lipiec 18, 2014, 10:18:49 am wysłana przez Emeryt »

Kamil Matusiak

  • Gość
Odp: The New Avengers
« Odpowiedź #63 dnia: Lipiec 18, 2014, 09:58:46 am »
To jeszcze pytanie - jak rozwiazano sytuacje z Civil War -
Spoiler: pokaż
czyli ujawnienie sie Spider-mana
. CZemu pozniej dalej ma tajna tozsamosc a nawet "zaskakujaco" zdradza ja przed avangersami?

Spoiler: pokaż
One More Day...
« Ostatnia zmiana: Lipiec 18, 2014, 10:19:11 am wysłana przez Emeryt »

Offline BuckyB

Odp: The New Avengers
« Odpowiedź #64 dnia: Lipiec 18, 2014, 10:03:56 pm »
gó...nianie rozwiązano, stworzono jeden z 3 największych gniotów w historii Spider-Man'a, god bless Straczyński i Quesada...

Kamil Matusiak

  • Gość
Odp: The New Avengers
« Odpowiedź #65 dnia: Lipiec 18, 2014, 10:17:45 pm »
Hmm... rano tu jakoś tych spoilerów nie było... :roll: :lol:

Offline raskoks

Odp: The New Avengers
« Odpowiedź #66 dnia: Lipiec 19, 2014, 09:49:43 am »
No tak juz wszystko wiem - dzieki :)
piekna deus ex machina
I sorki za brak spojlerow - juz moderator poprawil :D

Offline Julek_

Odp: The New Avengers
« Odpowiedź #67 dnia: Lipiec 19, 2014, 02:24:18 pm »
Warto się brać za kolejny tom NA po civil War czyli Revolution itd. czy raczej coraz słabiej się prezentują ?

Według mnie tomy po "Civil War" są najfajniejsze. To bendisowy szczyt serii, bo przy okazji "Secret Invasion" i "Siege" robi się znacznie słabiej. Z mojej strony bardzo polecam.

Offline Dariusz Hallmann

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 3 391
  • Total likes: 2
  • Batman: Ben Affleck Case
Odp: The New Avengers
« Odpowiedź #68 dnia: Sierpień 22, 2014, 03:05:52 pm »
Przeczytałem dwa pierwsze tomy - "Ucieczkę" i "Sentry'ego" - i przyznam, że lektura była po prostu pasjonująca. A Brian Michael Bendis prowadzi w moim rankingu scenarzystów superbohaterskich. :) Szczególnie zdobył mnie wątkiem "odzyskiwania" Sentry'ego. Istna miazga! Bendis jest naprawdę pomysłowy, zaskakuje, ma niesamowite poczucie humoru i pisze znakomite dialogi. No właśnie - Tomasz Sidorkiewicz ostatnio był na forum mocno krytykowany, więc gwoli sprawiedliwości chciałbym napisać, że w tych tomach jego tłumaczenie czytało mi się świetnie.
A teraz sprawa do marvelowskich ekspertów, może dadzą się skusić i skomentują. Otóż w 1. tomie "The New Avengers" (tych od Muchy) jest informacja, że akcja dzieje się przed 1. tomem "Astonishing X-Men". Ale moim zdaniem coś tu się nie zgadza. W "The New Avengers" Wolverine jest już po "Wrogu publicznym" (wiem jak to brzmi, ale skracam :)), a przecież wiele wskazuje na to, że "Wróg publiczny" rozgrywa się po pierwszych tomach "Astonishing X-Men" (chociażby - UWAGA, SPOILER! - obecność "zmartwychwstałego" Colossusa). Z drugiej strony jednak - nawet zakładając, że Mucha zrobiła błąd - w "Rodzie M" (nie mogłem się powstrzymać i już przeczytałem kilka stron :oops:) X-Meni witają się z Xavierem w taki sposób, jakby w ogóle nie doszło do zdarzeń z "Astonishing X-Men". Skąd więc to przedziwne zapętlenie?

 

Offline Garf

Odp: The New Avengers
« Odpowiedź #69 dnia: Sierpień 22, 2014, 07:09:07 pm »
Oto fragment z sekcji "WKKM - kolejność czytania wszystkich tomów" z fanpage'a WKKM. Lista obejmuje także tomy Muchy.

Cytuj
ASTONISHING X-MEN: GIFTED (tom 2)
Wolverine: Wróg Publiczny, tom 1 (Mucha Comics)
Wolverine: Wróg Publiczny, tom 2 (Mucha Comics)
ASTONISHING X-MEN: DANGEROUS (tom 28)
CAPTAIN AMERICA: WINTER SOLDIER, PART 1 (tom 11)$
CAPTAIN AMERICA: WINTER SOLDIER, PART 2 (tom 14)
SECRET WAR (tom 17)
NEW AVENGERS: BREAK OUT (tom 32)
New Avengers: Sentry (Mucha Comics)
BLACK PANTHER: WHO IS BLACK PANTHER? (?)
HOUSE OF M (tom 35)
New Avengers: Kłamstwa i Tajemnice (Mucha Comics)
New Avengers: Kolektyw (Mucha Comics)

Anionorodnik parokrotnie zauważał na forum, że wskazówki chronologiczne z albumów Muchy pozostawiają nieco do życzenia. Natomiast powitanie X-Men z Xavierem w "Rodzie M" moim zdaniem nawiązuje do ich niezbyt przyjemnego rozstania na końcu "Niebezpiecznych".
http://garfield.com/ -  codziennie świeży Garfield!

Przypuszczalny skład kolekcji "Star Wars" od De Agostini i opisy tomów:
Część pierwsza (tomy 1-31): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1417973.html#msg1417973
Część druga (tomy 32-46): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1418058.html#msg1418058
Część trzecia (tomy 47-70): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1418124.html#msg1418124

A Kamala Khan to Ms Marvel, a nie Miss Marvel, do jasnej ciasnej!

Offline Dariusz Hallmann

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 3 391
  • Total likes: 2
  • Batman: Ben Affleck Case
Odp: The New Avengers
« Odpowiedź #70 dnia: Sierpień 22, 2014, 11:25:12 pm »
Nie bardzo rozumiem: czyli 2. to "Astonishing X-Men" powinniśmy czytać przed 1. tomem? A nawet jeżeli to pomyłka, to wydarzenia w "Astonishing X-Men" rozgrywają się bez przestojów czasowych, tymczasem we "Wrogu publicznym" mijają miesiące. Bez sensu.

Offline peta18

Odp: The New Avengers
« Odpowiedź #71 dnia: Sierpień 23, 2014, 05:09:04 am »
Nie bardzo rozumiem: czyli 2. to "Astonishing X-Men" powinniśmy czytać przed 1. tomem?
Tom 1 - Gifted, tom 2 - Dangerous. W nawiasach numeracja WKKM. Chyba, ze nie zrozumialem Twojej watpliwosci.
Buk, Hodor i Dziczyzna

Offline Dariusz Hallmann

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 3 391
  • Total likes: 2
  • Batman: Ben Affleck Case
Odp: The New Avengers
« Odpowiedź #72 dnia: Sierpień 23, 2014, 02:13:09 pm »
Tom 1 - Gifted, tom 2 - Dangerous. W nawiasach numeracja WKKM. Chyba, ze nie zrozumialem Twojej watpliwosci.
Tak, to moje niezrozumienie, przepraszam. Kilkukrotnie się zafiksowałem - przede wszystkim nie przejąłem się angielskimi tytułami, myślałem, że w WKKM wyszedł tylko jeden tom "Astonishing X-Men", ten pierwszy - w cytacie Garfa "t. 28" - i że "t. 2" odnosi się do oryginalnej numeracji z Mucha Comics. Plus... dużo alkoholu o późnej porze. :oops:

Ale resztę wątpliwości podtrzymuję.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 23, 2014, 03:03:30 pm wysłana przez Dariusz Hallmann »

fragsel

  • Gość
Odp: The New Avengers
« Odpowiedź #73 dnia: Sierpień 23, 2014, 04:22:35 pm »
wydarzenia w "Astonishing X-Men" rozgrywają się bez przestojów czasowych, tymczasem we "Wrogu publicznym" mijają miesiące. Bez sensu.

to zupełnie normalne w Marvelu. jest taki numer Defenders gdzie widzimy jak wracają do domu prosto z historii dziejącej się zimą, Son of Satan i Hellcat od razu wychodzą na wiosenny spacer a w drzwiach mijają Icemana, która przyjechał z uczelni, bo zaczęły się wakacje...


Offline Dariusz Hallmann

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 3 391
  • Total likes: 2
  • Batman: Ben Affleck Case
Odp: The New Avengers
« Odpowiedź #74 dnia: Sierpień 23, 2014, 05:54:05 pm »
to zupełnie normalne w Marvelu. jest taki numer Defenders gdzie widzimy jak wracają do domu prosto z historii dziejącej się zimą, Son of Satan i Hellcat od razu wychodzą na wiosenny spacer a w drzwiach mijają Icemana, która przyjechał z uczelni, bo zaczęły się wakacje...
Dzięki za ten komentarz. Tak sobie myślałem, jak w ogóle - przy tylu równoległych seriach i gościnnych występach różnych postaci - możliwe jest utrzymanie jako takiej logiki w uniwersum Marvela. Pewnie jest jakiś specjalny redaktor, który pilnuje tych spraw. A może jeden to za mało? Fajnie, że teraz w Polsce mamy okazję doświadczyć, jak to wygląda, przy tylu zazębiających się albumach.

 

anything