Autor Wątek: Budowlanka  (Przeczytany 73191 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Misiek3000

Budowlanka
« Odpowiedź #30 dnia: Marzec 28, 2006, 07:38:27 am »
co do tej balsy to sam już trochę czasu się z nią bawie i niw narzekam. nawet jeśli rozie z niej szalunek to z 2mm i styka, chociaż bardziej ekonomicznie jest to robić z jakiejś tektury i foli, też daje fajny efekt. pozatym w balsie fajnie się dłubie i mozna bardzo duzo rzeczy z tego wykroic. a tego pcv też musze spróbować.
órniczo-hutnicza orkiestra dęta
robi nam paparairai...

Offline Musley

  • Steward
  • ******
  • Wiadomości: 6 346
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • (づ。◕‿‿◕。)づ
    • Soundcloud
Budowlanka
« Odpowiedź #31 dnia: Marzec 28, 2006, 11:15:09 am »
Z balsą byłbym ostrożny. Świetnie się w niej dłubie itd., naprawdę fajny materiał, ale jest bardzo delikatna. W sumie do transportu się nie nadaje...

Offline Valten

Budowlanka
« Odpowiedź #32 dnia: Marzec 28, 2006, 11:35:33 am »
dzieki za odpowiec twraz juz bede wiedział co do drewna ze skzynek po owocach to nie bede miał z nimi problemu ( mam ich od za***ania) a jesli chodzi o balse to jest to materiał dla cierpliwych a ja do ich ie naleze a no i jest problem ceny jest dosc droga (6zł 4x100x1000mm) :D


a nurtuje mnie jeszce jedno pytanie czy w budowie takich domków sa jakieś okreslone "wymiary " zeby zachowac skale np: wysokosc pietra szerokosc i wysokosc drzwi i okien zawsze robie to na oko z różnym skutkiem czasem domek wygląda jakby mieszkał w nim king kong albo śnieszka i 7 krasnoludków :badgrin:
est na świecie prawo i bywa sprawiedliwość <ZoNk>   LoOllL
               ~~~

Offline Skavenblight

Budowlanka
« Odpowiedź #33 dnia: Marzec 28, 2006, 12:35:24 pm »
http://img88.imageshack.us/img88/1419/studnia2zy.jpg
To była pamiątka z Zakopanego :p
http://img88.imageshack.us/img88/2427/kaplicachaosu5zt.jpg
A to również powstało w kooperacji z kolegą...
Cytat: Kapitan Hak
No właśnie, apeluję do posiadacza toksycznych skarpet papy Noigula o bezzwłoczne wypranie ich w święconej wodzie Sigmara.

Offline Mistrz wałków :)

Budowlanka
« Odpowiedź #34 dnia: Marzec 28, 2006, 02:08:21 pm »
My przyjelismy 7 cm wysokości budynku co z grubościa sufitu tworzy okrągłe 3 cale od poziomu podłogi do ulicy.. Znacznie to ułatwia wskazywanie siły z jaką nasz wojownik oberwie podczas spadania.
Okna sa robione w takim wymiarze aby bez problemu przechodziła przez nią figórka na podstawce 25X25.. Drzwi za to maja wymiar (szerokość) podstawki 40 x40.
Oczywiscie jest tu mowa o standardach.
Bramy i wieksze otwory sa juz robione wedle konkretnych potrzeb..
Kamil. (miszczu)

Offline Motorek

Budowlanka
« Odpowiedź #35 dnia: Marzec 28, 2006, 04:06:09 pm »
IMO ważne żeby makieta była grywalna, jak mamy np. pietrowy budynek to odległość między piętrami powinna byc taka, aby można spokojnie operować tam ręką przy ustawianiu figsów, okna najlepiej robić tak aby krasnal z nich coś widzał, przynajmniej ja tak robiłem brałem figsa krasnoluda i mniej więcej wiedziałem na jakiej wysokości ma byc dół okna. Drzwi tak zeby zmiescila sie podstawka. Z ilością okien i innych otworów tez nie można przesadzić bo robi się grand hotel  :lol: dla band strzelających mam taki jeden w domu :lol:
Pozdro ;)

Offline Valten

Budowlanka
« Odpowiedź #36 dnia: Marzec 29, 2006, 01:11:29 pm »
Cytat: "Kretek"
 okna najlepiej robić tak aby krasnal z nich coś widzał, przynajmniej ja tak robiłem brałem figsa krasnoluda i mniej więcej wiedziałem na jakiej wysokości ma byc dół okna.

 

i napisał to ten co krasnale chce wytepić

 :lol:
est na świecie prawo i bywa sprawiedliwość <ZoNk>   LoOllL
               ~~~

Offline Motorek

Budowlanka
« Odpowiedź #37 dnia: Marzec 29, 2006, 03:13:00 pm »
Dobry krasnal to matwy krasnal :badgrin: proste, ale to nie znaczy, że robiąc makietę mam ją robić pod konkretne modele, robię tak żeby każda banda miała szansę, poza tym Skaveńskie modele też nie są za wysokie ;) Dlatego nie lubię jak wchodzę Skavenem do domku i nie dosięga do parapetu głową :? jak tu strzelac szarżować itp bezsens i dyskryminacja rasy Szczuroludzi...
Pozdro ;)
PS: Ostatnią makietę zrobiłem prawie rok temu :lol:

Offline Valten

Budowlanka
« Odpowiedź #38 dnia: Marzec 29, 2006, 04:17:41 pm »
Zjezdziłem dzisiaj pół swiętokrzyskiego i nie moge nigdzie dostac tego kartonu 2mm czy jest może jakis zastepnik dla tego :
tektóra odpada bo sie rozwarstwia a wielowarstwowa i falista sie nie nadaja bo sa albo za twarde albo wkurzajace :?
zna ktos moze jakis materiał ogólno dostepny do budowy scian :?:
est na świecie prawo i bywa sprawiedliwość <ZoNk>   LoOllL
               ~~~

Offline Musley

  • Steward
  • ******
  • Wiadomości: 6 346
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • (づ。◕‿‿◕。)づ
    • Soundcloud
Budowlanka
« Odpowiedź #39 dnia: Marzec 29, 2006, 04:45:46 pm »
Próbowałeś w sklepie dla plastyków? Sam szukałem, okazało się, że w plastycznym jest. Niedługo kupię i coś z niego sklecę.

Offline Skavenblight

Budowlanka
« Odpowiedź #40 dnia: Marzec 29, 2006, 05:22:25 pm »
Cytat: "Valten"
Zjezdziłem dzisiaj pół swiętokrzyskiego i nie moge nigdzie dostac tego kartonu 2mm czy jest może jakis zastepnik dla tego :
tektóra odpada bo sie rozwarstwia a wielowarstwowa i falista sie nie nadaja bo sa albo za twarde albo wkurzajace :?
zna ktos moze jakis materiał ogólno dostepny do budowy scian :?:


Co masz na myśli pisząc "wkurzające"?
Pytam z ciekawości, bo mnie tektura nigdy nie zawiodła.
Cytat: Kapitan Hak
No właśnie, apeluję do posiadacza toksycznych skarpet papy Noigula o bezzwłoczne wypranie ich w święconej wodzie Sigmara.

Offline Valten

Budowlanka
« Odpowiedź #41 dnia: Marzec 31, 2006, 07:56:41 am »
wiec chyba sie nie zrozumielismy ja mówiac tektura mam na mysli ten badziew "falisty"z którego robią pudełka
ma ktos pomysł jak wysuszyc pisek bo mam go pełno tylko wszysto mokre  :?:  :?
est na świecie prawo i bywa sprawiedliwość <ZoNk>   LoOllL
               ~~~

Offline Kapitan_Hak

Budowlanka
« Odpowiedź #42 dnia: Marzec 31, 2006, 08:02:03 am »
Cytat: "Valten"

ma ktos pomysł jak wysuszyc pisek bo mam go pełno tylko wszysto mokre  :?:  :?


Rozsyp trochę równomiernie (tyle, ile potrzebujesz - niekoniecznie wszystko na raz) na dnie  jakiegoś pudełka, np. po butach i zostaw na jakiś czas w ciepłym miejscu, np. w okolicach kaloryfera. Powinien w miarę szybko wyschnąć (ważna jest jak największa powierzchnia styku piasku z powietrzem, stąd to rozprowadzenie na dnie pudełka  ;)).

Offline Nazroth

Budowlanka
« Odpowiedź #43 dnia: Marzec 31, 2006, 11:44:38 am »
Ja zrobiłęm tak: postawiłęm na piecu w glinianym garnku. Trochę to potrwało, ale potem był suchy na wiór... oczywiście miałem stary zapas i nie potrzebowałem na gwałt suszyc... jeśłi Tobi etrzeba szybko to jak radzi mój przedmówca - najlepszy sposób...
'Jedynym sposobem by zmądrzeć jest grać z mądrzejszym przeciwnikiem'

Offline Drachu

Budowlanka
« Odpowiedź #44 dnia: Marzec 31, 2006, 09:51:32 pm »
Cytat: "Valten"
wiec chyba sie nie zrozumielismy ja mówiac tektura mam na mysli ten badziew "falisty"z którego robią pudełka
ma ktos pomysł jak wysuszyc pisek bo mam go pełno tylko wszysto mokre  :?:  :?


Ubawisz się, ja z tego bardziewia sporo zbydowałem. Nie nadaje się na podstwki, bo się z czasem wykrzywia. Robie za to z niego budynki. NA to kładę tynki (zaprawa szpachlowa gipsowa) i wychodzi to niezgorzej :)
To jest pies Yakuza. Wytresowany, by zabijać innych Yakuza"
Miike Takashi "Gozu"